İstanbul Etkinlik Rehberi Kasım 2020

Kasım Ayı Tiyatroları - Madam Giyotin

Aradığımız sonbahar ruhuna henüz tam olarak kavuşamamış olsak da kırmızı yapraklar, tatlı rüzgarlar ve eşlik edilecek etkinlikler konusunda İstanbul’un bize güzel bir Kasım ayı yaşatacağını umut ediyoruz.

Konser, tiyatro ve sergi başlıkları altında sizin için bir sürü etkinlik seçtik. Kasım ayını yaşamak için planlarınız ne olursa olsun eminiz rehberimiz içinden sizi mutlu edecek seçenekler çıkacaktır. Çayınızı, kahvenizi alın ve gelin bizimle birlikte misafirlerini bekleyen etkinlik mekanları arasında güzel bir gezintiye çıkın.

Şimdiden sağlıklı, pozitif, güzel planlar yapacağınız bir Kasım ayı diliyoruz.

KONSERLER

Can Tutuğ Trio / 3 Kasım Salı /  Nardis Jazz Club / 21:30

Can Tutuğ, psikiyatr kimliğinin yanı sıra birçok festivalden ödülle dönen ve sahnede çok özel enstrümanlarla müzik yapan bir cazcı. Sahnede vibrafon ile yaptığı doğaçlamalar ve çaldığı bestelerine kulak vermek, gerçek bir caz deneyimi yaşamak isteyenler için  bilet linkini aşağıya bırakıyoruz.

https://nardisjazz.com/

Chano Dominguez Flamenco Quartet / 3 Kasım Salı / CRR / 20:00

Tanınmış İspanyol bestecilerin eserlerini seslendirecek olan flamenko dörtlüsü, sahnede müziğin ve dansın enerjisini bir araya getiriyor. Caz ve flamenkoyu ustalıkla harmanlayan Chano Dominguez’in dünya çapında ünü büyük. Cemal Reşit Rey sahnesinde enerjik bir geceye eşlik etmek isterseniz buradan bilet satın alabilirsiniz.

Sertab Erener / 6 Kasım Cuma / Zorlu PSM / 21:00

Kasım Ayı Konserleri – Sertab Erener

Uzun bir aradan sonra yeni Sertab Erener şarkıları duymak bünyeye iyi gelebilir diye düşünüyoruz. Serin kasım akşamını ısıtacak billur gibi bir ses dinlemek için biletler burada.

Manuş-u Ala /11 Kasım Çarşamba / Nardis Jazz / 21:30

Gizem Büyükdoğanay, Kaan Büyükdoğanay ve Mehmet Mutlu’dan oluşan grup, caz standartları dışında 70’ler, 80’ler ve 90’larda çok sevilmiş birçok şarkıyı da kendi tarzlarında yorumluyorlar. Nostaljik bir caz gecesi geçirmek isteyenler için harika bir atmosfer. Bu linkten biletlere ve detaylara ulaşabilirsiniz.

Ferit Odman Quintet / 14 Kasım Cumartesi / Zorlu %100 Studio / 21:30

İstanbul Kasım Konserleri – Ferit Odman

Ferit Odman, caz severlerin oldukça yakından tanıdığı ve sadece kendi albümleriyle değil birçok sanatçının albümlerine yaptığı katkılarla da oldukça ses getiren önemli bir caz davulcusu. Sahne performanslarında da hem yeteneği hem de güleryüzü ile çok sevildiğini söyleyebiliriz. Şimdiye kadar sahnede izleme fırsatınız olmadıysa bu konser kaçmaz.

Akın Eldes & Cenk Soyak / 17 Kasım Salı / Nardis Jazz / 21:30

Sıkı müzik takipçileri Akın Eldes’i Bulutsuzluk Özlem’i yıllarından bilir. Sonrasında gelen solo performansları dışında sahnede Birsen Tezer’e birçok konserde gitarıyla eşlik etmiştir. Cenk Soyak ise İstanbul Funk Unit’in hem gitaristi hem de vokalisti. Bu iki müzisyen bu sefer henüz pek yeni olan ikili çalışmalarıyla sahne alıyorlar. Eşlik etmek isteyenler için buraya bilet linkini ekledik.

Sazla Caz Buluşuyor Şenay Lambaoğlu feat. İsmail Tunçbilek /18 Kasım Çarşamba / Zorlu Touche / 21:00

Şenay Lambaoğlu’nun caz vokalleri İsmail Tunçbilek’in sazından çıkan ezgilerle bir araya geliyor. Üstelik doğaçlama ve ilk kez! Ömer Hayyam’dan Neşet Ertaş’a, Aşık Veysel’den Nazım Hikmet’e birçok şair ve ozanın eserlerinin böyle ilginç bir sahnede hayat bulmasına tanıklık etmek isterseniz bilet linki aşağıda sizi bekliyor.

https://www.passo.com.tr/tr/etkinlik/sazla-caz-bulusuyor-senay-lambaoglu-feat-ismail-tuncbilek/1157319

Elif Sanchez Trio / 21 Kasım Cumartesi / Nardis Jazz / 21:30

Elif Sanchez’in İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’ndan başlayıp Berklee’ye uzanan dopdolu bir müzik eğitimi ve sahne deneyimi mevcut. Boston’un seçkin konser salonları, caz kulüpler, festivaller ve New York sahnelerinden sonra şimdi tüm deneyimi ve müzikal birikimi ile Nardis sahnesinde. Bu linkten, etkinlik biletini satın alabilirsiniz.

Erkan Oğur & İsmail Hakkı Demircioğlu & Nida Ateş / 24 Kasım Salı / Zorlu PSM / 21:00

Türk Halk Müziğinin üç değerli ismi, çok eski Anadolu türkülerini kendi yorumlarıyla dinleyiciyle buluşturmak için bir araya geliyor. Unutulmaya yüz tutan türküleri kulaklara tekrar hatırlatacak bu özel konserin biletleri için tıklayın.

Önder Focan Trio Nu Book / 25 Kasım Çarşamba / Nardis Jazz / 21:30

Önder Focan’ın 8 yaşında mandolin ile başlayan müzik kariyerini anlatmaya başlasak yerimiz yetmeyebilir. 1975’ten beri caz müziğinin içinde hem önemli bir müzisyen hem de bir eğitmen olarak yer alan Focan, aynı zamanda da Nardis’in sanat yönetmeni. Bu gecede ise sahnede kendisine Yarkın Tuncer ve Burak Cihangirli eşlik ediyor.

Jordi Savall & Hesperion XXI Zaman Yolcusu /25 Kasım Çarşamba / CRR / 18:00

Kasım Ayı Etkinlikleri – Jordi Savall

Jordi Savall, konuk müzisyenlerle birlikte sizi müzikte zaman yolculuğuna çıkaracak. Çin’den Yunanistan’a, Suriye’den Ermenistan’a birçok kültürün ezgilerine kulak vereceğiniz bu konserde müziğin sadece kıtalar arasındaki değişimi değil yüzyıllar içindeki değişimine de şahit olacaksınız. Bu zengin müzik keyfinin biletleri için tıklayın.

Mark Eliyahu / 27 Kasım Cuma / Zorlu PSM / 21:00

Özel bir müzik deneyimi yaşamak isteyenleri, dünyanın bir çok ülkesinde zor bilet bulunan konserlere imza atan Mark Eliyahu sahnesine davet ediyoruz. Sanatçı, besteleriyle olduğu kadar sahnede adeta konuşturduğu kamanche ve tar gibi eski entrümanlarla da ses getiriyor. Doğu ve batının, geçmiş ve gelecek öğelerinin bir araya geldiği bu eşsiz gecenin biletleri burada.

Ayrıca yazının devamında size bu güzel müzik eşlik etsin isterseniz de aşağıya güzel bir playlist iliştiriyoruz.

 Not Another Beethoven Cycle /28 Kasım Cumartesi / CRR / 17:00

Beethoven’ın doğumunun 250. yılında farklı bakış açıları barındıran, rengarenk anma konserlerinden en eğlencelisi bu konser olabilir. Andre de Ridder şefliğindeki Stargaze topluluğu, 1, 2 ve 8. senfonileri kendi yorumlarıyla ve ezber bozan sürprizleriyle çalacaklar. Yaratıcı bir klasik müzik deneyimi için biletler burada

 TİYATROLAR

Bütün Çılgınlar Sever Beni / 1 Kasım Pazar / Trump Sahne / 18:00

Tek perdelik oyunun baş rollerinde Mert Fırat, Öznur Serçeler ve Çağlar Yalçınkaya var. Oyun, kıskanç bir adamın, eşinin sadakatini ölçmek için en yakın arkadaşıyla eşine bir tuzak kurmasını ve devamında başlarına gelen komik olayları konu alıyor. Uzun zamandır kapalı gişe oynayan Bütün Çılgınlar Sever Beni, eğlenceli bir pazar geçirmek isteyenlere harika bir seçenek. Bilet satın almak isteyenler için bağlantı aşağıda.

https://www.biletix.com/etkinlik/ZLWS7/TURKIYE/tr?utm_source=biletix.com&utm_medium=banner&utm_campaign=ana-sayfa-pop-up&utm_content=BCSB-271020

Ağaçlar Ayakta Ölür / 2 Kasım Pazartesi / Zorlu PSM / 20:30

Kasım Ayı Tiyatroları – Ağaçlar Ayakta Ölür

Uzun bir aradan sonra yeniden tiyatro sahnesinde izleyebileceğimiz usta tiyatrocu Nevra Serezli’ye yine başka bir usta, Nuri Gökaşan eşlik ediyor. Dünya klasikleri arasında yer alan eserin uyarlayanı ve yönetmeni ise Nedim Saban. Dağılan bir ailenin, iyilik ve sevgiyle toparlanmaya çalışmasını konu alan oyunun biletleri burada.

Döktür Bi Şekspir / 5 Kasım Perşembe / Tiyatro Ak’la Kara Kadıköy / 20:30

Müzikli, danslı, enerjisi yüksek ve bol kahkahalı bir oyun bu günlerde bünyenize çok iyi gelebilir. Savaş Özdural, Özdemir Çiftçioğlu ve Fatih Gülnar’ın sahnede tüm Shakespeare külliyatını peşpeşe yorumladığı oyun, İngiltere ve Amerika’da 20 yıldır sahneleniyor. İlginizi çektiyse buyurun etkinlik biletleri burada.

Kızlar ve Oğlanlar / 5 Kasım Perşembe / Zorlu PSM / 20:30

Bergüzar Korel’in tek kişilik performansının oldukça beğenildiği bu oyunun yönetmeni İbrahim Çiçek. Aşk, para, başarı, güzellik…Hayatımızda var olan ya da özlemini çektiğimiz her şeyin değerini anlatan Kızlar ve Oğlanlar’ın biletleri burada.

 On Kişiydiler / 7 Kasım Cumartesi / Tiyatro Ak’la Kara Kadıköy / 20:30

Yeşilçam’ın önemli ismi Ediz Hun, ilk defa tiyatro sahnesinde; üstelik bir Agatha Christie eseriyle. Birbirini tanımayan, apayrı kişiliklere ve mesleklere sahip 10 kişinin bir zenci adasındaki partiye davet edilmeleri ve sonrasında başlayan nefes kesici bir serüven anlatılıyor. Kaçırmam derseniz buraya buyurun.

Cimri / 7 Kasım Cumartesi / Zorlu PSM / 20:30

Tansu Biçer’in yönettiği ve Serkan Keskin’in çok beğenilen performansıyla baş rolde olduğu Semaver Kumpanya’nın sahnelediği Cimri, 5. sezonunda. Gerçekten söylenildiği kadar kötü, pinti ve acımasız mı bu Cimri, gerçekten böyle bir insan olabilir mi yoksa ancak hikayelerde mi olur…Moliere’in ünlü eserinde sadece bir insana değil, o insan üzerinden birçok insana ve aileye yakından bakılıyor.

Kral Lear / 9 Kasım Pazartesi / Zorlu PSM / 20:30

İstanbul Etkinlikleri – Kral Lear

Hem oyun çevirileriyle hem de sahnede canlandırdığı karakterlerle Haluk Bilginer’in Shakespeare ustalığı tiyatro severler tarafından yakından bilinir. Haluk Bilginer bu sefer Kral Lear rolünde. Kızları, ülkesi, iktidarı etrafında şekillenen güçlü bir tragedya. Buyrun oyunun biletleri!

Ödünç Yaşamlar / 9 Kasım Pazartesi / Kadıköy Halk Eğitim Merkezi / 20:30

Ali Poyrazoğlu, aynı adlı romanından sahneye uyarladığı bu tek kişilik oyununda kendi yorumuyla, toplumsal hikayeler üzerinden kara mizah yapıyor. Hem güldürü hem de bir çeşit yaşam koçluğu semineri tadında olan bu oyun türünün tek örneği olabilir. Yaşama dair çıkmazlarınız, sorularınız varsa işin içinden çıkmak için bir de Ali Poyrazoğlu yöntemlerini deneyin.

Uyandığımda Sesim Yoktu / 10 Kasım Salı / Fişekhane Ana Sahne / 20:30

Kasım Ayı Etkinlikleri – Uyandığımda Sesim Yoktu

Kanada, Amerika ve birçok Avrupa ülkesinde kapalı gişe oynanan oyun, ülkemizde Tamer Levent yönetmenliğinde sahneleniyor. Baş rollerde ise Burcu Görek ve Dilşad Çelebi var. Birçok festivalde de sahnelenip ödül alan oyun aslında kadın haklarını korumak için, ses vermek adına yazılmış bir baş kaldırı eseri. Bir sabah annesinin öldüğünü öğrenen Cassandra’nın, anma konuşmasını hazırlarken içinde bulunduğu durumu ve hayatı sorgulamasını izlemek isterseniz buradan biletlere ulaşabilirsiniz.

 Seni Unutmak İstemedim ki / 13 Kasım Cuma / Profilo Kültür Merkezi / 20:30

Ferdi Akarnur, Kayra Şenocak, Dost Elver ve Pelin Öztekin bu ilginç komedide sahneyi paylaşıyor. Uzun evlilikler, kadınların istedikleri ve erkeklerin bu istekleri nasıl anladıkları üzerine uçlarda gezinen bu oyunu izlemek için biletler burada.

Kalabalık Duası / 15 Kasım Pazar / Zorlu PSM / 20:00

istanbul kasım ayı etkinlik rehberi - kalabalık duası
istanbul kasım ayı etkinlik rehberi – kalabalık duası

Fiziksel Tiyatro Araştırmaları’nın bu yeni oyununda sahnede bir çok disiplin bir araya geliyor. Hikaye anlatıcılığı, dans, tiyatro ve hepsini coşkuyla birleştiren Tolga İskit. İstanbul’a dair bu tek kişilik oyunun biletlerine buradan ulaşabilirsiniz. https://www.passo.com.tr/tr/etkinlik/kalabalik-duasi-15kasim-zorlupsm/1438319

Şişman Güzeldir / 16 Kasım Pazartesi / Caddebostan Kültür Merkezi / 20:30

Usta oyuncu Füsun Demirel, mide küçültme ameliyatı ile diyet yapmak arasında gidip gelen, kilo problemi olan Mattea rolünde. Mattea, kiloları yüzünden eşi tarafından terkedilmiş bir kadın. İçinde bulunduğu durumla birlikte kadınların yaşadığı güzellik kaygısını, ideal beden dayatmalarını ve toplumsal baskıyı sorguluyor. İlginizi çektiyse biletler ve detaylar burada.

Babamı Kim Öldürdü / 17 Kasım Salı / Trump Sahne / 20:30

Babamı Kim Öldürdü, Fransız yazar Edouard Louis’in romanından Türkçe’ye uyarlandı. Tek kişilik oyunda sahnede Onur Ünsal var. Bir iş kazası sonucu babası yatalak olan bir adamın bu durumdan devleti sorumlu tutması ve işçilik, ayrımcılık, ekonomik bunalım gibi kavramlar üzerinden yaptığı sorgulama anlatılıyor. Biletlere ve detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Madam Giyotin / 17 Kasım Salı / Fişekhane İkinci Sahne / 20:30

Kasım Ayı Tiyatroları – Madam Giyotin

Betül Arım, Zeliha Gürsoy, Simel Aksünger ve Buket Gülbeyaz; yolları hiç kesişmese de fikirleriyle Fransız Devrimi’nde önemli bir rol oynayan dört kadını canlandırıyorlar. Bu dört kadının ortak noktası ise giyotinle idam edilmiş olmaları. Şiddet ve komedi gibi uç duygularda gezinen bu güçlü kadın hikayesini izlemek için biletler aşağıdaki linkte.

https://www.biletix.com/etkinlik/ZVT04/TURKIYE/tr

 Vişne Bahçesi / 19 Kasım Perşembe / Muhsin Ertuğrul Sahnesi / 20:30

Çehov’un son oyunu olan Vişne Bahçesi oldukça kalabalık bir oyuncu kadrosuna sahip. 19. yüzyılda Rusya’da toprak sahibi olan bir ailenin yaşamı kökten değişirken yaşadıkları, attıkları adımlar, tutunma çabaları komik bir dille anlatılıyor. Oyun için bilet satın almak isterseniz buyrun buraya.

Şaşkın Aşıklar / 20 Kasım Cuma / Kadıköy Halk Eğitim Merkezi / 20:30

Bir dizi yalan üzerine kurulmuş bir hafta sonu planı ve birden her şeyin tepetaklak olmasını konu alan hareketli bir komedi. Melda Gür, İrfan Kangı, Zeynep Gülmez ve Cem Kılıç’ın rol aldığı oyunun biletleri burada.

Basit Bir Ev Kazası / 22 Kasım Pazar / Mall Of İstanbul / 18:00

İstanbul Ajandasi – Basit Bir Ev Kazası

Tek kişilik bu oyun, Günay Karacaoğlu’na Afife Jale En İyi Kadın Oyuncu ödülünü getirmiş. Songül, evliliği ve hayatı rutinlerden ibaret bir hale dönüşmüş, hayalperest, romantik ama hayallerini sadece yazmaya çalıştığı romanında yaşayabilen bir kadın. Murat İpek’in yazıp yönettiği bu güzel kadın hikayesini izlemek isterseniz etkinliğe bu linkten ulaşabilirsiniz.

Dublörün Hikayesi / 25 Kasım Çarşamba / Moda Sahnesi / 20:30

Kemal Uçar, oyunun hem yazarı, hem yönetmeni hem de baş rolü. Hep oyuncu olmak istemiş ama dublörlükten öteye gidememiş Kemal’in hikayesini anlatan oyunda umut, hayal kırıklığı ve komedi bir arada. Temposu yüksek bu oyunun biletleri ise burada.

Map to Utopia / 25 Kasım Çarşamba / Babylon / 20:30

Platform Tiyatro ve Bonn’dan Fringe Ensemble’ın ortak projesi olan Map to Utopia, seyirciyi de oyna dahil ederek bir kent tasarlıyor. Semt simülasyonları içinde oyuna aktif olarak katılan oyuncular da bir komşuculuk ağı kuruyor. Fiziksel katılım ve Zoom üzerinden katılım olmak üzere iki seçenek sunan bu interaktif oyunun biletleri ve detayları burada.

Sır / 26 Kasım Perşembe / Bostancı Gösteri Merkezi / 21:00

Fransa’da sahnelendiğinde birçok ödül alan Le Prenom, Hilal Arslangiray Kazanbal uyarlaması ile sahnelendiği günden beri hem çok beğenildi hem de Anıl Çelik ve Tayanç Ayaydın’a ödül kazandırdı. Sır, sıradan bir aile yemeğinde ortaya dökülen sırları, itirafları ve kontrolden çıkıp komik bir hale dönüşen olayları konu ediniyor. Didem İnselel ve Duygu Şen de sahneyi paylaşan diğer isimler. Bu eğlenceli komediyi izlemek isteyenler için link aşağıda.

https://www.biletix.com/etkinlik/ZBG25/TURKIYE/tr

Aklımda Bir Yer /28 Kasım Cumartesi / Tiyatro Pera / 20:30

Hem yönetmen hem de oyuncu kimliği ile oyunda yer alan Nesrin Kazankaya’ya Oğuz İşçi ve Meva Gökalp eşlik ediyor. Bir yazarın çok genç yaşta doğurduğu oğlunu bırakıp yurt dışına gidişini ve yıllar sonra oğlu ile bir araya gelişini zaman çizgisinde gezinerek anlatan oyun ilginç bir akışa sahip. Kuşak çatışması, komedi ve hüznün iç içe geçtiği bu oyunun biletlerine buradan ulaşabilirsiniz. https://www.biletix.com/etkinlik/ZUHAS/TURKIYE/tr

İstanbul’un keyfini tiyatrolar, konserler ve sergiler dışında sonbahar renklerine bürünmüş mis gibi parkurlarla da yaşamak isteyenlere, İstanbul’un En İyi Bisiklet Yolları yazımız güzel bir rehber olabilir.

SERGİLER

Pera Müzesi / Minyatür 2.0 : Güncel Sanatta Minyatür / 17 Ocak 2021’e kadar

İstanbul Kasım Ayı Sergileri – Pera Müzesi

Azra Tüzünoğlu ve Gülce Özkara’nın küratörlüğünü yaptığı sergide farklı ülkelerden birçok sanatçının eseri bir araya getirilmiş. Heykelden videoya, fotoğraftan yerleştirmeye farklı farklı disiplinden eserler üzerinden toplumsal cinsiyet, ayrımcılık, eşitsizlik, zorunlu göç gibi konular  ele alınıyor. Pazartesi hariç her gün 11:00-18:00 arası ziyaret edebileceğiniz bu sergi ile ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Base / Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi / 20-25 Kasım 2020

22 şehir, 32 üniversite, 102 genç sanatçı ve 117 eser! Tophane-i Amire’nin büyülü atmosferinde yeni nesil sanatçıların yaratıcı işlerini incelemek isterseniz bu etkinliği de listenize alın deriz. Tüm detaylar bu adresde sizi bekliyor.

Salt Beyoğlu / İmparatorluklar Arasında, Sınırlar Ötesinde / 27 Aralık 2020’ye kadar

2. Meşrutiyet ve 1. Dünya Savaşı dönemine ait arşiv kayıtlarıyla tam olarak tarihin dönüm noktalarına ışık tutan bir sergi. Osmanlı’nın modernleşme sürecine tanıklık eden Köpe ailesinin anıları, İstanbul, Edirne ve Konya’da yaşadıkları, kişisel belgeleri üzerinden adeta bir dönemi aydınlatıyor. Kendilerinden geriye zengin bir arşiv kalan Köpe ailesinin hikayesi Tanzimat Dönemi’nde başlıyor. Pazartesi hariç 12:00-19:00 arası ziyaret edebileceğiniz sergiye gitmeden önce birazcık hikayenin detaylarına göz atmak isterseniz bu bağlantı size yardımcı olabilir.

Anna Laudel Karaköy / Resilience – Anke Eilergerhard / 27 Aralık 2020’ye kadar

İstanbul Kasım Ayı Sergileri – Anna Laudel

Berlin’li sanatçının, izleyicinin 5 duyusuna da hitap eden 30’un üzerinde eseri bu sergide bir araya getirilmiş. Porselen ve silikon malzemeden yapılmış heykelleri görmek isterseniz galeri bu dönemde randevu ile ziyaret edilebiliyor. İletişim bilgileri ve detaylar için link aşağıda.

https://annalaudel.gallery/contact/

Sergiler arası keyifli bir kahve molası vermek isterseniz sizi İstanbul’daki En İyi 3. Dalga Kahveciler yazımızı okumaya davet ediyoruz.

Elgiz Müzesi / Her Şeye Rağmen / 11 Kasım 2020’ye kadar

Türkiye’nin ilk çağdaş sanat müzesi olan Elgiz Müzesi’nin artık gelenekselleşen teras sergisinin bu yıl 12.si düzenleniyor. Genç sanatçıların işlerine yer verilen sergide yaşamın iyice zor hale geldiği dünyada, umut ve her şeye rağmen yaşamanın güzelliğine dair mesajlar veriyor. Birbirinden ilginç 39 eseri açık havada, Maslak gökdelenlerinin arasında görmek isterseniz çarşamba-cumartesi arası 10:00-17:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz. Detaylar burada.

Yapı Kredi Kültür Sanat / Karagözüm İki Gözüm / 21 Şubat 2021’e kadar

Kasım Ayı Sergileri – Karagöz

Sergide 20’den fazla sanatçının 350 adet karagöz tasvirine yer veriliyor. Bunların büyük bir kısmı ise Türk Gölge Tiyatrosu’nun önemli temsilcilerinden Ragıp Tuğtekin’e ait. Bir sürü başlık altında karagöz oyunlarını ve tasvirleri inceleyen bu serginin daha detaylı kapsamı ve ziyaret bilgilerine buradan erişebilirsiniz.

5. İstanbul Tasarım Bienali / 15 Kasım 2020’ye kadar

istanbul tasarim bienali - kasim etkinlik rehberi
istanbul tasarim bienali – kasim etkinlik rehberi

15 Ekim’de başlayan ve Empatiye Dönüş başlığını taşıyan bienal, bu sene yaşadığımız salgın sürecinden dolayı biraz farklı bir formatta ziyaret edilebilecek. Pera Müzesi ve Ark Kültür 15 Kasım’a kadar ziyaret edilebilecekken, İstanbul sokaklarına yayılan eserler, video gösterimleri ve çeşitli projelere bienal bitiminden sonra 2021 yılı boyunca da erişmek mümkün olacak. Ayrıca çeşitli film gösterimleri ve farklı kurumlarla yapılacak olan bienale paralel etkinlikler de mevcut.

Ziyaret kurallarına ve kapsamlı bienal içeriğine bu adresten ulaşabilirsiniz.

Unutmadan ekleyelim; içinde bulunduğumuz salgın dönemi sebebiyle birçok mekan daha güvenli bir ortam yaratabilmek adına etkinlik girişlerinde HES kodu talep edebiliyor. Zaman kaybı yaşamamak için indireceğiniz aplikasyon üzerinden HES kodlarınızı hazırda tutmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca etkinliğe gitmeden önce herhangi bir sürprizle karşılaşmamak için, her zamankinden daha detaylı bir şekilde, o mekana özgü alınan önlemleri, oturma düzenini, kuralları gözden geçirmenizde fayda var.

İstanbul sokaklarının tadını huzurla çıkaracağınız, sonbahar renkleri kadar sakin ve dinlendirici bir Kasım ayı diliyoruz.

Bizi instagramdan takip edebilir veya bültenimize buradan üye olabilirsiniz.

Sevgiler,

Farah Samuray

More from Farah Samuray

İstanbul Etkinlik Rehberi Mayıs 2022

Mayıs ayı, güzel havaların, yemyeşil ağaçların, daha geç kararan gök yüzünün olduğu...
Read More

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir