İstanbul’un En İyi Yoga Merkezleri – Yoga Okulları

istanbul'un en iyi yoga merkezleri - nefess
istanbul'un en iyi yoga merkezleri - nefess

Yoga yapmak isteyip bir türlü başlayamayanlar, uzun süredir ara vermiş olup matlara geri dönmek isteyenler ya da düzenli olarak yoga yapan yogiler… Sizler için İstanbul’daki en iyi 10 yoga merkezini seçtik ve stüdyolardaki ders içeriklerinden tutun da fiyatlandırmalara kadar birçok şeyden bahsettiğimiz bir liste hazırladık.

İşte İstanbul’daki en iyi 10 yoga merkezi;

1. Cihangir Yoga

istanbul'daki en iyi yoga merkezleri - cihangir yoga
istanbul’daki en iyi yoga merkezleri – cihangir yoga

“Herkese Yoga” mottosuyla 2006 yılında Cihangir’de kurulan Cihangir Yoga’nın, Cihangir, İstinye ve Caddebostan olmak üzere İstanbul’da üç farklı yerde stüdyosu bulunuyor. İstanbul’daki en iyi yoga merkezleri söz konusu olduğunda ise Cihangir Yoga hep en üst sıralarda yer alıyor.

 • Cihangir Yoga’da yoganın yanı sıra pilates pratiğinizi de geliştirebileceğinizi unutmayın. Eğer ilk defa yoga yapacaksanız yeni başlayanlar için olan CY1 derslerine, üç aylık pratikten sonra CY2’ye ve altı ayın sonunda da CY3 derslerine katılabilirsiniz. Bunun dışında her seviyeye açık olan “open to all levels” derslerinde de kendi sınırlarınızı keşfedebilirsiniz.

Şimdilik derslerine online olarak devam eden Cihangir Yoga’da fiyatlar;

 • Haftalık üyelik için 75 TL fiyat belirlemiş. Eğer aylık üyelik düşünürseniz fiyat 280 TL’ye, yıllık üyelikte ise 2.800 TL ‘ye çıkıyor.
 • Online üyelik paketi satın aldığınızda mail adresinize gönderilen link ile üyeliğinizi aktive ediyorsunuz. Geriye internet sitesi ya da Instagram hesabı üzerinden ders programını takip ederek evde yoga yapmanın tadını çıkarmak kalıyor!
 • Normalde fiyatlar nasıldı diye sorarsanız; İstinye ve Caddebostan stüdyoları için tek seansa katılım ücreti 95 TL, tanışma paketi 270 TL, aylık 450TL, 6 aylık 2.250 TL ve senelik üyelikse 3.600 TL. Cihangir şubesi içinse fiyatları telefonla ya da stüdyoda yüz yüze görüşerek öğrenebilirsiniz.

Son olarak, Cihangir Yoga’da uzmanlık eğitimi verildiğini; çocuklar ve hamileler için özel yoga dersleri olduğunu da belirtelim. Web sitesini de buraya bırakıyoruz.

2. Yoga Şala

istanbul'un en iyi yoga merkezleri - yoga şala
istanbul’un en iyi yoga merkezleri – yoga şala

Sanskritçe “Yoga Evi” anlamına gelen Yoga Şala’nın Bağdat Caddesi, Etiler ve Nişantaşı’da stüdyosu bulunuyor.

 • Yoga Şala’da Vinyasa, Hatha, Iyengar, Ashtanga, Dharma, Yin ve Kundalini Yoga’nın haricinde meditasyon ve hormon yogası dersleri de veriliyor. Ayrıca 6-12 yaş arası çocuklar için çocuk yoga seansları da bulunduğunu unutmayın.

Kampanya dışındaki üyelik fiyatları;

 • Yoga Şala’da yoga pratiği yapmak isteyenler için çeşitli üyelik paketleri bulunuyor. Bu yüzden vaktinize ve bütçenize göre bir paket bulmak gayet kolay. 1, 3 veya 12 aylık limitsiz yoga paketi, 10 katılım, ya da tek /deneme seansı alternatifleri bulunan Yoga Şala’nın fiyat skalası da seçiminize göre değişiyor. 

Yoga Şala’da yoga pratiği yapmak isteyenler için çeşitli üyelik paketleri bulunuyor. Bu yüzden vaktinize ve bütçenize göre bir paket bulmak gayet kolay. 1, 3 veya 12 aylık limitsiz yoga paketi, 10 katılım, ya da tek /deneme seansı alternatifleri bulunan Yoga Şala’nın fiyat skalası da seçiminize göre değişiyor. 

Bunlara ek olarak, ağustos ayı boyunca çarşamba günleri Sait Halim Paşa Yalısı’nda veya Sultan Park’ta yapılan açık havada yoga seanslarına da 95 TL ücret karşılığında katılabilirsiniz. Buraya da web sitesinin linkini bırakıyorum.

3. Yogakioo

Aynı isme sahip Türkiye’nin tek basılı yoga dergisinin de çıkarılmasına ön ayak olan ve Türkiye’deki en büyük yoga okulu olarak bilinen Yogakioo’nun İstanbul’da 4, Türkiye genelinde ve KKTC şubesiyle birlikte toplamda 7 şubesi var. 

 • Yogakioo’nun İstanbul stüdyoları Beylikdüzü, Bahşehir, Bağdat Caddesi ve Maslak’ta bulunuyor.
 • Ders programlarında ise Yoga Başlangıç, Yoga 1-2, Hatha, Vinyasa, Swing, Raja, ve Yin Yoga gibi seviyenize uygun katılabileceğiniz derslerin yanı sıra nefes egzersizleri ve meditasyon çalışmaları da var. Bunlara ek olarak, yoga eğitmenliği için de programlar düzenliyor. 
 • Enstitünün kurucusu olan Çetin Çetintaş’ın Youtube kanalındaki yoga videoları da sevilerek takip ediliyor. Yoga pratiğinize evde de devam etmek için  göz atabilirsiniz!

Yogakioo’nun güncel üyelik fiyatlarını ve kampanyalarını öğrenmek için telefonla iletişime geçebilirsiniz. 

4. YogaTime

istanbul'daki yoga merkezleri
istanbul’daki yoga merkezleri

2009 yılında kurulan ve stüdyosu Şişli’de bulunan YogaTime, online derslere ek olarak stüdyodaki grup derslerine de devam ediyor. Ancak kontenjan sınırlı olduğu için derse gitmeden önce internet üzerinden rezervasyon yapmanız gerekli.

 • Hatha, Kundalini, Yin, Vinyasa, Iyengar, Gayatri ve Yin&Yang gibi birçok stildeki yoga dersine katılabileceğiniz stüdyoda, pilates ve meditasyon seansları da yapılıyor. Ayrıca, yoga ve pilates birleşimi olan Yogilates dersleri de oldukça ilgi görüyor.
 • Katılım ücretleri ise online ve stüdyo dersleri için farklılık göstermekte. Eğer bir aylık online paket almak isterseniz ücret 150 TL.
 • Stüdyo üyeliği aldığınız zaman online derslere de katılabiliyorsunuz. Stüdyo üyeliklerinde öğrencilere ve 60 yaş üzerine indirim yapıldığını unutmayın!

Fiyatlar ise şu şekilde;

 • Yoga & Pilates başlangıç paketi nakitte 195 TL, kredi kartına 225 TL,
 • 1 aylık sınırsız paket 440 TL, 3 aylık 1.050 TL, 6 aylık 1.890 TL,
 • Senelik sınırsız üyelik ücreti ise 2.950 TL. Senelik üyelik aldığınız taktirde aile bireyleriniz de kaydolmak isterse aile indiriminden faydalanabilirsiniz.

YogaTime’da Reiki seminerleri ve terapilerine de katılabiliyorsunuz. Ücretler ise aşamaya ve grup/özel katılımına göre değişiyor.

5. Hariom Yoga

hariom yoga - istanbul'daki yoga okullari
hariom yoga – istanbul’daki yoga okullari

Derslerini normalde Kadıköy’deki stüdyolarında yapan Hariom Yoga da tıpkı Cihangir Yoga gibi şu anda derslerine sadece online olarak devam eden İstanbul’daki en iyi yoga merkezlerinden biri.

 • Meditasyonun yanı sıra Hatha, Vinyasa, Kundalini, Iyengar Yoga seanslarına da katılabileceğiniz Hariom Yoga, diğer yoga merkezlerinden farklı olarak Qigong dersleri de veriyor. Bunun dışında hamile yogasına ek olarak, anne-bebek ve postnatal yoga dersleri de düzenleniyor. 

Ücretlerden bahsetmek gerekirse;

 • Tanışma paketi ücreti 250 TL’den başlıyor ve istediğiniz pakete bağlı olarak fiyatlar 2.550 TL’ye kadar çıkabiliyor.

 • Sadece hamile yogası, anne-bebek ve postnatal yoga veya Qigong derslerine katılmayı düşünüyorsanız da bunların üyelik ücreti kaç seansa katılacağınıza bağlı olarak değişiyor. 

 • Eğer aylık ya da senelik üyelik size cazip gelmiyorsa 2 ay içinde kullanacağınız 10 seans ya da 4 ay içinde kullanacağınız 20 seans da satın alabilirsiniz. 

Yogayla yakından ilgilenenler için geniş bir stil yelpazesine sahip olan Hariom Yoga, doğru tercihlerden biri olabilir. 

6. Nefess Yoga

istanbul'un en iyi yoga merkezleri - nefess
istanbul’un en iyi yoga merkezleri – nefess

Yine Anadolu yakasında bulunan Nefess Yoga, uzmanlık eğitimleri ve farklı stil dersleri ile epey zengin bir programa sahip.

 • Nefess Yoga’da temel Hatha, Asthanga, Ying Yoga, Yoga Terapi, Om Stili Vinyasa seanslarından ayrı olarak hamile, anne-bebek ve çocuk yogası dersleri de verilmekte.
 • Uzmanlaşma programı kapsamında temel Hatha ve Vinyasa, Yin Yoga; anne- bebek, hamile, çocuk ve ergen yogası da bulunuyor.

Derslerine bir süreliğine online olarak devam etme kararı alan Nefess Yoga’nın bu süreçteki üyelik ücretleri;

 • Haftalık paket fiyatı 55 TL, sadece hafta sonu derslerine katılmak içinse ücret 35 TL,
 • Aylık paket 200 TL, meditasyon derslerine katılım ise ücretsiz.

Nefess Yoga’da farklı bir meditasyon deneyimi yaşamak isterseniz meditatif perküsyon ve meditasyon günlükleri seanslarına da katılabileceğinizi unutmayın! Web sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

7. GithaYoga

istanbul'un en iyi yoga merkezleri - advayta
istanbul’un en iyi yoga merkezleri – githa

Taksim-Gümüşsuyu’nda bulunan stüdyolarında derslerini yapan Githa Yoga’da, yoga derslerine ek olarak ses şifa çalışmaları, kadın çemberleri, meditasyon atölyeleri, mandala ve mum atölyeleri da yapılmakta.  

Yoga, masaj ve beden terapi uzmanlığı için de ekstra programları olan Githa Yoga, zaman zaman yoga kampları ve seyahatleri de düzenliyor. 

Githa Yoga’da üyelik genellikle 1,3,6 ya da 12 aylık paketler şeklinde oluyor. Paket tercihlerinizi sınırsız ya da dondurulabilen şeklinde yapabiliyorsunuz.  Üyelik fiyatları 200 TL-1550 TL arasında. Bunun dışında tek seans ücreti ise yaklaşık 70 TL.

Githa Yoga’da ayrıca terapi, masaj ve mindfulness seanslarına da katılabileceğinizi unutmayın!

8. Maya Yoga

maya yoga - istanbul'un en iyi yoga merkezleri
maya yoga – istanbul’un en iyi yoga merkezleri

Bakırköy, Bahçeşehir ve Bostancı’da stüdyosu olan Maya Yoga da derslerine hem stüdyoda hem de online olarak devam ediyor.

 • Maya Yoga’nın programında Vinyasa, Hatha, Yin, Ashtanga gibi klasik yoga stillerinin yanı sıra Svashta yoga, hamak yogası, ritim yoga ve sandalye yogası dersleri de yer alıyor.

Eğer zoom üzerinden gerçekleşen online derslere katılmak isterseniz;

 • Tek seans 50 TL, 1 ay içinde kullanabileceğiniz 10 seans 300 TL,
 • Stüdyo dersleri için tanışma paketi 10 seansı kapsıyor ve 250 TL,
 • 3 aylık içinde kullanılabilecek 12 seans ücreti 540 TL, 24 seans ücreti ise 870 TL.

Maya Yoga, İstanbul’un farklı noktalarında bulunan stüdyolarıyla daha fazla insanın yogayla buluşmasını sağlayan en önemli yoga okulları arasında. 

9. Agni Yoga

istanbul'daki en iyi yoga-merkezleri
istanbul’daki en iyi yoga-merkezleri

Kadıköy’de bulunan en iyi yoga merkezlerinden bir diğeri olan Agni Yoga, Anadolu Yakası’nda oturanlar için seçenekler arasında bulundurulabilir.

 • Agni Yoga, bu sıralar takipçilerine Instagram üzerinden Salı-Çarşamba-Perşembe sabahları saat 10’da “sadece 15 dakika” programıyla ulaşıyor.
 • Diğer çoğu yoga okulu gibi zoom üzerinden grup ve özel yoga dersleri vermeyi de sürdürüyorlar. Grup dersleri her gün 18:30’da ve cumartesi sabah saat 10’da canlı olarak yapılıyor.

Belirli tarihlerde yoga kampları da düzenleyen Agni Yoga’da fiyatlar;

 • Zoom üzerinden düzenlenen online grup derslerinde yer almak isterseniz sadece 40 TL,
 • Online olarak özel ders almak isterseniz de 150 TL.
 • Diğer yoga merkezlerine kıyasla Agni Yoga’da stüdyo dersleri için 3-6 aylık ya da senelik paketler bulunmuyor. Bunun yerine grup dersine bir kez katılım ücreti 75 TL, iki kişiyle yapılan düet ders ücreti ise 125 TL olarak belirlenmiş.
 • 4 seanslık grup dersi almak isterseniz ücret 240 TL iken yine 4 seanslık özel ders için fiyat 660 TL.

Evinizde istediğiniz zaman bir rehber eşliğinde ve ücretsiz bir şekilde yoga yapmak isterseniz, Agni Yoga’nın Youtube’daki nefes, asana ve meditasyon videolarına da göz atabilirsiniz.

10. Flov Studio

istanbul'un en iyi yoga merkezleri
istanbul’un en iyi yoga merkezleri

2019 yılında Etiler’de kurulan Flov Studio, online derslerine ek olarak stüdyosunun yeniden açılmasıyla grup derslerine de başladı.

 • Beginner, all levels, power, zen ve kids flov isimleri altında yoga dersleri düzenleyen Flov Studio’da ayrıca nefes ve meditasyon seanslarına da dahil olabilirsiniz.
 • Bunun haricinde her Yeni Ay ve Dolunay’da düzenlenen Moon Circle buluşmalarına da katılabilirsiniz.
 • Moon Circle’ın yanı sıra stüdyoda 2 haftada bir kitap kulübü de düzenleniyor. Kitap kurtları için mükemmel bir fırsat!

Eğer Flov Studio’ya üye olmak isterseniz;

 • Online seanslara katılmak için aylık 69,90 TL,
 • İlk kez üye oluyorsanız 10 gün içinde kullanacağınız 10 ders için 80 TL,
 • Bir aylık sınırsız paket için 650 TL,
 • Son olarak Moon Circle’da yer almak istiyorsanız da 200 TL ödemeniz gerekiyor.

Yeni nesil yoga merkezlerinden biri olan Flov Studio’ya şans verdiğinize asla pişman olmayacaksınız!

Not: Birkaç tanesi dışında, İstanbul’daki  tüm yoga merkezlerinin doğru düzgün fotoğrafı olmadığı için seçim yaparken oldukça zorlandık. Bunu da belirtelim istedik.

Ayrıca bu yazıyı bitirirken aşağıdaki yazılar da ilginizi çekebilir ;

İstanbul’daki En İyi Vejetaryen Restoranlar

İstanbul’un En İyi Yeni Nesil Kahvecileri

İstanbul’un En İyi Kütüphaneleri

İstanbul’daki en iyi 10 yoga merkezinden bahsettiğimiz yazımız burada sonlanıyor. Sormak istediğiniz herhangi bir şey varsa aşağıya yorum yazabilir ya da FilGezi Instagram hesabından bize ulaşabilirsiniz!

Written By
More from Dilara Koru

Ağva’da Konaklamak İçin En İyi 10 Yer

Özellikle hafta sonu tatilleri için sıklıkla tercih edilen Ağva, Şile’ye bağlı ve...
Read More

1 Comment

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir