İstanbul Etkinlik Rehberi Şubat 2023

Size İstanbul Şubat Ayı Etkinlik Rehberi‘ni hazırladığımız günlerde henüz ufukta kar yoktu. Dileriz bu ayın etkinliklerine azıcık da olsa gökyüzünde uçuşan taneler eşlik eder de tam kıvamında bir Şubat ayı yaşadık diyebiliriz.

Kış manzaraları hayalleri eşliğinde bu ayın sanat nabzını tutmak için buyrun yazımıza!

1 Şubat Çarşamba

Tiyatro / Prima Facie / Kültüral Performing Arts / 20:30

İstanbul Etkinlik Rehberi - tiyatro - Prima Facie
İstanbul Etkinlik Rehberi – tiyatro – Prima Facie

Tessa, işçi sınıfı bir ailede yetişmiş, büyük emeklerle mesleğinde yükselmiş, başarılı ve genç bir avukattır. Bir gün beklenmedik bir olay gerçekleşir ve kendini bir anda hukukun “erkek” kuralları ile savaşırken bulur.

Suzie Miller’ın hikayesinden uyarlanan oyunda Olcay Yusufoğlu sahne alıyor. Hukuk sistemine dair başarılı bir sorgulama yapan Prima Facie’nin biletlerine bu linkten ulaşabilirsiniz.

Tiyatro / Edith / Zorlu Touche / 21:00

Edith, Edith Piaf’ı hem bildiğimiz hem de bilmediğimiz kimliği ile sahneye taşıyor. Aşkları, şarkıları ve hüznüyle izleyici karşısına çıkacak olan Edith’e A’dan Z’ye Selin Köseoğlu hayat veriyor diyebiliriz. Kendisi oyunun hem yazarı hem yönetmeni hem de oyuncusu. Tek kişilik bu müzikal tadındaki oyunun şarkı uyarlamaları da yine Selin Köseoğlu’na ait. Sahnede kendisine piyanosu ile Onur Avdan eşlik ediyor.

Etkinlik biletleri aşağıdaki bağlantıda.

https://www.zorlupsm.com/etkinlikler/edith?p=16997c44-7dcf-4b1b-a8dd-e513523fc386

2 Şubat Perşembe

Tiyatro / İmparator / Trump Sahne / 20:30

Oyunumuzun konusu, Etiyopya İmparatoru Selasiye’nin 44 yıllık saltanatı ve sonu. Bu diktatörlük hikayesinde sahnede ve yönetmen koltuğunda Genco Erkal var. Buradan bilet satın alabilirsiniz.

Tiyatro / Tatavla’da Son Dans / Caddebostan Kültür Merkezi / 20:30

İstanbul Şubat Ayı Etkinlikler – Tatavlada Son Dans

Şehrin bir köşesinde hala 6-7 Eylül olaylarının izini taşıyan bir evde, gitmekle kalmak arasında savaş veren, anılarına tutunmuş iki kadının; Eleni ve Gül’ün hikayesi. Sahnede Deniz Çakır ve Sumru Yavrucuk’un yer aldığı oyunun Şaban Ol’un versiyonundan uyarlaması da Sumru Yavrucuk’a ait.

3 Şubat Cuma

Bale / Monte-Carlo Balesi: Romeo & Juliet / Zorlu PSM / 21:00

Ünlü koreograf Jean Christophe Maillot’un Monte Carlo Balesi için yeniden yorumladığı Romeo ve Juliet, sezonda izleyebileceğiniz en görkemli prodüksiyonlardan biri. Detaylar ve biletler bu bağlantıda.

Konser / Brassolist feat. Jülide Özçelik, Fikri Karayel, Ceren Gündoğdu / Borusan Müzik Evi / 21:00

İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin brass sanatçıları tarafından kurulan Brassolist, caz, R&B hatta türküleri de içeren çok geniş bir repertuara sahip. Seslendirdikleri eserlerin düzenlemeleri de nefesli çalgılar topluluğuna özel olarak yapılıyor.

Brassolist’in başarılı vokalistler eşliğinde vereceği bu özel konseri mutlaka ajandanıza ekleyin.

4 Şubat Cumartesi

İstanbul Gezisi / Kapalıçarşı’nın Hikayesi: Çarşılar, Hanlar, Kapanlar / Çemberlitaş Meydanı / 09:00

Çoğumuzun önünden geçip de fark etmediği, fark etse bile gezecek fırsat bulamadığı İstanbul’un gizli hazineleri hanlar ve çarşılar sizi tarihi bir yolculuğa davet ediyor.

Büyük Yeni Han, Valide Han, Kürkçüler Çarşısı, Şark Kahvesi, Mısır Çarşısı ve daha birçok tarihi noktayı bu etkinlik sayesinde keşfetme fırsatı bulacaksınız. Kahve ve baharat kokuları eşliğinde, sohbet ve keşif dolu güzel bir İstanbul turu ilginizi çekiyorsa bu bağlantıdan hem güzergah detaylarına hem de biletlere ulaşabilirsiniz.

Tiyatro / Muhteşem Diva / Caddebostan Kültür Merkezi / 20.30

Muhteşem Diva, hem gerçek hem de komik bir hikayeyi konu ediniyor. NewYork’ta birçok yardım kuruluşuna başkanlık yapan, sanat etkinlikleri için ön ayak olan Florence Foster Jenkins’in en büyük hayali bir opera sanatçısı olmaktır. Bir gün bu hayalini gerçekleştirmeye karar verir ve ortalık iyice karışır. Asuman Dabak, Gülen Karaman, Atılgan Gümüş ve Yiğit Yapıcı’nın baş rollerini paylaştığı eğlenceli oyunun biletleri ve tam kadrosu bu linkte.

5 Şubat Pazar

Tiyatro / Aydınlıkevler / Maximum Uniq Hall / 19:00

Yılmaz Erdoğan’ın yazdığı, baş rollerde Demet Akbağ, Salih Bademci ve Burak Dakak’ın yer aldığı oyun tam güldürürken düşündüren diyebileceğimiz türde bir komedi. Aydınlıkevler’de bir babaanne ve torunu, bir duvar ve duvarın arkasında yaşayan Amerikalılar.

Konser / Editors / Zorlu PSM / 21:30

Zengin altyapılı müzikleri ile tanınan İngiliz indie rock grubu Editors İstanbul sahnesine konuk oluyor.

Grubun müziğine aşina olmayanlar için aşağıya güzel bir playlist iliştiriyoruz. Indie severlerin listesine eklemek isteyebileceği türden bir etkinlik.

6 Şubat Pazartesi

Atölye (yoga) / Cihangir Yoga Experience / W İstanbul / 19:00

Cihangir Yoga’nın düzenlediği yoga dersleri, ay boyunca her pazartesi, her seviyeden yoga sever için W İstanbul’a misafir olacak. Haftaya dingin bir başlangıç yapmak için ideal aktivite.

Tiyatro / Bu Bir Efsane Sarah Bernhardt / Süleyman Seba Kültür ve Sanat Merkezi / 20:30

Dünya tiyatrosunun en büyük sanatçılarından olan Sarah Bernhardt’ın yaşamını sahneye taşıyan oyunda Dilek Türker sahnede adeta devleşiyor. Kendisine Tayfun Yılmaz’ın eşlik ettiği oyunun yönetmeni ise usta tiyatrocu Hakan Altıner. Buradan etkinlik biletlerine ulaşabilirsiniz.

7 Şubat Salı

Tiyatro / Evlilikten Sahneler / Zorlu Studio / 20:30

Evlilikten Sahneler, hayatın içinden bir konuyu sahneye taşıyor. Ingmar Bergman’ın filminden Kayhan Berkin tarafından uyarlanan oyun, 10 yıllık evli ve çocuk sahibi bir çiftin hikayesini anlatıyor. Herkes gibi sorunlar yaşayan ama her seferinde bir şekilde sorunlarını çözüp hayatlarına devam eden Johan ve Marianne bir gün eski yöntemleriyle sorunların üstesinden gelemediklerini ve artık eskisi gibi de mutlu olmadıklarını fark eder.

Baş rollerde Öner Erkan, Ece Dizdar, Kayhan Berkin, Naz Buhşem ve Pınar Göktaş var.

Sergi / Ali Elmacı – Dudaklarımı Öp Kalbimi Hançerle / Pilevneli Gallery Dolapdere

Şubat ayı etkinlik ajandası - sergi -Ali Elmacı
Şubat ayı etkinlik ajandası – sergi -Ali Elmacı

Popüler kültür ve toplumsal kalıp eleştirileri ile bilinen Ali Elmacı, kişisel sergisi ile 18 Şubat tarihine kadar Pilevneli’ye konuk oluyor.

Sergide kağıt ve tuval eserlerinin yanı sıra 3 tane de kısa metrajlı sanat filmi gösterilecek. Pazar ve Pazartesi hariç her gün 10:00-18:00 arası ziyaret edebilirsiniz.

8 Şubat Çarşamba

Tiyatro / Sırça / Maximum Uniq Hall / 21:00

Sırça, eşi kendisini terkedip gittikten sonra çocuklarına tutunan, tutunmaya çalışan bir annenin hikayesi. Hayaller, umutlar, çabalamak ve ayakta kalmaya çalışmak üzerine sıcacık bir oyun. İpek Bilgin, Aslı Enver, Cem Yiğit Üzümoğlu ve Güven Murat Akpınar sahneyi paylaşıyor. Buradan bilet satın alabilirsiniz.

Müzikal / Çingeneler Zamanı (Ederlezi) / Trump Sahne / 20:30

Emir Kusturica’nın başyapıt niteliğindeki filmi Çingeneler Zamanı’nın bir uyarlaması olan müzikalin yönetmeni Vural Bingöl. Sahne önü ve arkasındaki kadrosu da oldukça kalabalık.

80’li yıllarda Yugoslavya’da yaşayan, hayatları neşe ile doluymuş gibi görünen çingenelerin, derinlerde saklanan acılarını, aşklarını, ayrılıklarını anlatan samimi bir hikaye. Buradan kadro detaylarına ve etkinlik biletlerine ulaşabilirsiniz

9 Şubat Perşembe

Konser / Bifo & Valeriy Sokolov / Zorlu PSM / 20:00

Belçikalı şef Karel Deseure’nin yönetimindeki Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nın bu konserindeki konuğu performanslarında büyük beğeni toplayan keman sanatçısı Valeriy Sokolov. Gecenin eseri ise Fantastik Senfoni olacak.

10 Şubat Cuma

Tiyatro / Dönme Dolap / Duru Tiyatro Watergarden / 20:00

Sedef Şahin ve Hakan Bilgin’in sahneyi paylaştığı oyun, barda tanışıp birbirinden etkilenen bir adam ve kadının sıradan hikayesi gibi başlıyor ve gitgide tuhaflaşarak devam ediyor. Kadın adamı tuzağa düşürmeye mi çalışıyor, gazeteci mi yoksa adamın karısı tarafından ayarlanmış birisi mi? Sonunda büyük bir sürpriz saklayan heyecan dolu bir oyun.

Müzikal Sohbet / Kaçak Yolcu / Kadıköy Halk Eğitim Merkezi / 20:00

Sahnede Taner Demiralp var. Kendisi 35 yıllık müzik yaşamında birçok yerli ve yabancı grubun ve sanatçının prodüktörlüğünü yapmış, müzik sektörüne sayısız eser kazandırmış bir sanatçı. Bu gösterisinde ise hem 25 farklı enstrüman ile performans yapacak hem de yaşamından kesitleri izleyenlerle paylaşacak. Etkinlik biletleri burada.

Buralara kadar gelmişken, aşağıdaki yazı da ilginizi çekebilir;

Moda’da Gezilecek Yerler

11 Şubat Cumartesi

Tiyatro / Güzel Son / Çevre Tiyatrosu / 20:30

Şubat Ayı İstanbul Etkinlikleri – Tiyatro – Güzel Son

Mekan Lambo’nun Meyhanesi, sofrada Melih Cevdet Anday, Sait Faik Abasıyanık, Orhan Veli Kanık ve Suat Derviş var; İstanbul’u anlatıyorlar. Volkan Sarıöz’ün yönettiği bu mis gibi nostalji kokan oyunun oyuncu kadrosu ve biletleri burada.

Atölye (dans) / Combolatino / Zorlu Sky Lounge / 21:00

Enerjisi yüksek, tam da cumartesiye yakışır bir etkinlik. DJ Rafa’nın performansı ile başlayacak gece Combolatino ile dans pistinde, dans workshopu ile devam edecek. Detaylar aşağıdaki bağlantıda.

https://www.zorlupsm.com/etkinlikler/combolatino?p=0e7052f2-404e-4e6c-9344-909d2fb4d49f

12 Şubat Pazar

Tiyatro / Ahududu / Trump Sahne / 18:30

Tiyatro tarihine dünyanın en çok sahnelenen oyunlarından birisi olarak geçen Ahududu, güncelleştirilmiş yeni yorumuyla, Nedim Saban yönetmenliğinde sahnede. Suna Keskin, Melek Baykal, Cem Güler ve Bülent Seyran da oyuncu kadrosunda yer alan isimlerden. İki yaşlı kadının yalnızlığa bulduğu çareyi konu alan oyun çok başarılı bir komedi. Haftayı kahkahalarla kapatmak için güzel bir etkinlik.

Tiyatro / Korkuyu Beklerken / Mall Of İstanbul MOİ Sahne / 19:00

Oğuz Atay’ın Tutunamayanlar romanından uyarlanan oyunda korkularından başka silahı olmayan bir adamın hikayesi anlatılıyor. Doğukan Uludağ oyunun hem yönetmeni hem de sahnede tek kişilik performansı ile yer alan ismi. Buradan biletlere ulaşabilirsiniz.

13 Şubat Pazartesi

Tiyatro / Cimri / Zorlu PSM / 20:30

Şubat Ayı İstanbul Etkinlik Rehberi - Tiyatro - Cimri
Şubat Ayı İstanbul Etkinlik Rehberi – Tiyatro – Cimri

Moliere’in ünlü eseri Cimri, Tansu Biçer yönetmenliğinde sahnede. Kadroda Serkan Keskin, Cansu Saka, Sezin Bozacı ve Onur Yalçınkaya var.

Cimri, adından da anlaşılacağı üzere cimriliği ile meşhur bir adamı anlatıyor. Selam vermekte bile zorlanan, katı yürekli bir adam. Gerçekten de böyle bir adam mı, böyle mi doğmuş, neden böyle olmuş derken bir adamın dünyasından sıyrılıp birçok insanın dünyasına hatta toplumun içine sızıyor oyun. Biletler burada sizi bekliyor.

14 Şubat Salı

Müzikal / Sidikli Kasabası Müzikali / Zorlu PSM / 20:30

Kayhan Berkin’in yönettiği ve sahne arkasında canlı performans sergileyecek bir orkestranın da yer aldığı müzikalin konusu oldukça enteresan.

Dünyaya kuraklığın hakim olduğu bir dönemde halk tuvalete özel bir şirketin denetimiyle gitmektedir ve buraya verecek parası olmayanlar da Sidikli Kasabası’na gönderilmektedir. Settar Tanrıöğen, Füsun Demirel gibi önemli oyuncuları kadrosunda barındıran oyunun tam kadrosuna ve biletlerine bu linkten ulaşabilirsiniz.

Tiyatro / Aşk Hikayen Düşmüş / KOZZY Gönül Ülkü Gazanfer Özcan Sahnesi / 20:30

Ahmet Sami Özbudak’ın yazdığı ve Emrah Eren’in yönettiği oyunda, kavuşamayan iki aşığın hikayesi anlatılıyor. Ama sıradan bir hikaye değil; içinde kanatlı müzisyenler, minik insanlar olan, masalsı bir büyük aşk. Ayça Koyunoğlu ve Fatih Koyunoğlu’nun sahnede yer aldığı bu romantik oyunun biletleri bu bağlantıda.

15 Şubat Çarşamba

Tiyatro / Sineklerin Tanrısı / Cevahir Salon B / 20:30

William Golding’in kült kitabından uyarlanan oyunda bir grup çocuğu nükleer savaş ortamından kaçıran bir uçağın bir adaya düşmesiyle başlıyor her şey. Kuralsız, kendi başlarına yaşadıkları hayat bir süre sonra başka bir hale evrilmeye başlayacaktır. Kitabı sevenlerin ilgisini çekecek bir oyun.

Konser / Fatih Erkoç & Kerem Görsev Jazz Project / Caddebostan Kültür Merkezi / 20:30

Türkiye’nin en önemli caz piyanistlerinden Kerem Görsev ve en güçlü seslerinden Fatih Erkoç, CKM sahnesinde kulaklarınızın pasını silecek bir caz gecesine imza atacaklar. Etkinlik biletleri için buraya buyurun.

16 Şubat Perşembe

Konser / Bifo & Alena Baeva / Zorlu PSM / 20:00

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’na beş Grammy ödüllü Ludovic Morlot şeflik yapıyor. Sahnenin diğer yıldızı ise konser performanslarıyla büyüleyen solist kemancı Alena Baeva.

Tek Kişilik Gösteri / Levent Erden ile Zahiri Hakikat / Zorlu Touche / 21:00

Bir neslin gayet iyi hakim olduğu, nostaljik “Kim, Nerede, Kimle, Ne Yapıyor?” oyunu bu sefer sahnede oynanıyor. Levent Erden ve katılımcılar beraber bir hikaye oluşturuyorlar ve anlık şekillenen bir gösteri ortaya çıkıyor.

Sergi / Tarihi Fener Evleri Haliç Sanat / İstanbul Fener-Balat

İstanbul Şubat Ayı Etkinlikleri – Sergi – Haliç Sanat

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin restorasyonunu tamamlayıp İstanbullulara yeni bir sanat noktası olarak armağan ettiği tarihi Fener Evleri, Haliç Sanat olarak ziyaretçileri bekliyor.

Birbirine yürüme mesafesinde, Fener-Balat sahiline yayılmış olan 3 evde, Vahap Avşar, Fatih Alkan ve Hülya Özdemir ile Ferhat Satıcı’nın sergilerini görebilirsiniz. Abdülezel Paşa Caddesi No:4 ve No:95 ile Mürsel Paşa Caddesi No: 6’da bulunan Haliç Sanat noktaları ile ilgili daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. Sergileri 9 Mart’a kadar pazartesi günleri haricinde ziyaret edebileceğinizi de not düşelim.

17 Şubat Cuma

Tiyatro / Bir Baba Hamlet / Caddebostan Kültür Merkezi / 20:30

Sahnede iki oyuncu var; daha doğrusu özgüvenleri yeteneklerinden daha fazla olan iki kişi. Hamlet’i sahnelemek istiyorlar ve ellerine yüzlerine bulaştırdıkları trajikomik bir iş çıkıyor ortaya. Şevket Çoruh ve Günay Karacaoğlu’nun sahnede yer aldığı, uzun zamandır beğeniyle izlenen bu komediyi kaçırmayın.

Konser / Teoman’ın Koyu Antolojisi / Zorlu PSM / 21:00

İstanbul Şubat Ayı Konserleri - Teoman
İstanbul Şubat Ayı Konserleri – Teoman

Bu özel konser gecesi alışılmış performansların biraz dışında. Teoman’ın 25 yıllık kariyerindeki şarkılardan birbiriyle tema olarak uyumlu olanlar ard arda ve bambaşka düzenlemelerle çalınarak bir konser hikayesi oluşturulacak. Özel bir yaylı orkestranın eşlik edeceği ve nefesli çalgılar ustası Korhan Futacı’nın da sahnede konuk olacağı gecenin biletleri burada.

Hafta sonu planlarınız arasında İstanbul’dan çok da uzaklaşmadan birazcık nefes almak varsa size Sapanca’yı önerebiliriz. Aşağıdan Sapanca’da Konaklamak İçin En İyi Yerler yazımıza ulaşıp zevkinize göre bir yer seçebilirsiniz.

Sapanca’da Konaklamak İçin En İyi 15 Yer

18 Şubat Cumartesi

Konser / Ben Caplan / KüçükÇiftlik Park / 20:00

KüçükÇiftlik Park sahnesinden folk müzik rüzgarı geçecek. Kanadalı folk müzisyeni Ben Caplan, gitarı ve sesiyle sizi ufak bir yolculuğa çıkaracak. Bu yolculuğun rotasıyla ilgili fikir edinmek isteyenler için playlistimiz aşağıda.

Konser / Ayşe Sicimoğlu Quartet / Zorlu Touche / 21:00

Biraz klasik, biraz Fransız biraz da 80’ler derken Ayşe Sicimoğlu ve ekibiyle kulaklarınızın pasının silineceği nefis bir akşam geçireceksiniz.

19 Şubat Pazar

Tiyatro / Şen Makas / Trump Sahne / 18:30

Amerika’da 1979 yılından beri aralıksız sahnelenen ve bu sebeple de Guiness Rekorlar Kitabı’na girmeye hak kazanan oyun, ülkemizde ilk defa 1997 yılında tiyatro sahnesine taşındı. Seyircinin de oyunun içine dahil edilmesiyle iyice hareketli bir cinayet bulmacasına dönüşen bu son versiyonunun yönetmeni Nedim Saban. Oyuncu kadrosunda ise Melek Baykal, Jess Molho ve Özgün Yetkinoğlu var. Bir kuaför salonunda katilin arandığı bu nabzı yüksek komedinin biletleri burada.

Konser / Büyük Ev Ablukada Akustik / Ses Tiyatrosu / 17:00

İstanbul Şubat Ayı Etkinlik Rehberi - Konser - Büyük Ev Ablukada
İstanbul Şubat Ayı Etkinlik Rehberi – Konser – Büyük Ev Ablukada

Büyük Ev Ablukada’nın coşkulu sahne performansları zaten çok sevilirken bir de akustik konserlerle çıtayı iyice yukarı taşıdılar. Nostaljik Ses Tiyatrosu sahnesinde kaçırılmayacak bir etkinlik. Biletler ve detaylar burada.

20 Şubat Pazartesi

Tiyatro / Kundakçı / Mall Of İstanbul MOİ Sahne / 20:30

Kundakçı M.Ö. 356’da geçiyor. Herostratos bir pazarcıdır ve Artemis Tapınağı’nı yakar. Bu durum onu bir kahraman mı yapacak yoksa bir kundakçı mı, hayatın akışı nasıl etkilenecek; hepsinin cevabı oyunda. Haluk Bilginer, Tuna Kırlı ve Muharrem Özcan oyunun baş rollerinde.

Tiyatro / Dimios / Eylül Sahnesi / 20:30

Ali Can Karagülmez’in tek kişilik performansı ile sahneye taşınan Dimios, tarihin en eski mesleklerinden birisi olan cellatlığı anlatıyor. Oyunun kahramanı bir cellat ve çağlar boyunca başkalarının ölümü üzerinden kazandığı hayatını çarpıcı bir dille seyirciye aktarıyor. Tek perdelik Dimios’un yönetmeni ise Zafer Metin.

21 Şubat Salı

Tiyatro / Toz / Enka Oditoryumu / 21:00

Toz, bir Murat Mahmutyazıcıoğlu hikayesi. Yönetmeni Hira Tekindor, sahnede ise tek kişilik performansı ile Zerrin Tekindor var.

Toz, bize Handan’ın hikayesini anlatıyor. Çocukluğunu, büyüdüğü sokakları, evini, avukat babasını, annesi Feri’yi, huzuru, huzursuzluğu ve kendi hayatlarımızla da örtüşebilecek daha nice şeyi…60’lardan günümüze uzanan bu hikaye neredeyse sahnelenmeye başladığı ilk günden beri kapalı gişe oynanıyor. Etkinlik biletlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Tiyatro / Halktan Biri – Travis Pine / Trump Sahne / 20:30

İstanbul Şubat Ayı Etkinlikleri – Tiyatro – Halktan Biri Travis Pine

Travis Pine, açlık sınırında yaşayan, işsiz ve ülkesinin kötü yönetildiğini düşünen bir ABD vatandaşıdır. Başkan’a yazdığı eleştirel mektuplar yüzünden bir gün kapısına FBI ajanı dayanır.

Oyunumuz her ne kadar bir komedi olsa da yanlış yönetimlerin dünyaya verdiği zararı konu edinen ciddi bir de eleştiri yönüne sahip. Baş rollerde Levent Ülgen ve Galip Erdal’ı izleyebileceğiniz oyunun detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

22 Şubat Çarşamba

Tiyatro / Küheylan / Zorlu PSM / 20:30

Küheylan, Peter Shaffer’ın gerçek bir olaydan yola çıkarak kurguladığı, Broadway’de yüzlerce kez sahnelenmiş ödüllü oyunundan uyarlanmış.

Tutkuları yüzünden korkunç bir suç işleyip hastaneye yatırılan 17 yaşındaki Alan ve psikiyatristi arasında geçen hikayeyi konu edinen oyunda Kerem Alışık, Emir Özden, Hatice Aslan ve Devrim Nas baş rollerde yer alıyor. Daha detaylı bilgi ve biletler ise burada.

Konser / Renaud Garcia Fons – Tellerin Nefesi / 20:30

Ünlü caz kontrbasçı Renaud Garcia-Fons, geleneksel müziğin ezgileriyle cazı harmanladığı performansıyla İş Sanat sahnesine konuk oluyor. Kendisine sahnede kemençe ile Derya Türkan, kanun ile Serkan Halili ve daha birçok sanatçı eşlik edecek ve belli ki enteresan bir müzik gecesi yaşanacak. Etkinlik biletlerine bu linkten ulaşabilirsiniz.

23 Şubat Perşembe

Tiyatro / Duvar / Gönül Ülkü Gazanfer Özcan Sahnesi / 20:30

Zülfü Livaneli’nin yazdığı ilk tiyatro oyunu olan Duvar, farklı coğrafyalardan ve bambaşka hayatlardan gelmiş dört insanın bir otel odasında bir araya gelişinden yola çıkıyor. Kesişen hayatları, göçleri, katliamları, yakın geçmişi ve bir örülüp bir yıkılan duvarları anlatan bu çok özel oyunun yönetmeni ise Bilge Emin. Detaylar ve biletler bu bağlantıda.

Tiyatro / Kum Zambakları / Zorlu PSM Studio / 21:00

İstanbul Şubat Ayı Tiyatroları - Kum Zambakları
İstanbul Şubat Ayı Tiyatroları – Kum Zambakları

Evrim Doğan ve Umut Kurt’un sahnelediği Kum Zambakları, kadın-erkek ilişkisine hem gerçekçi hem de ironik bir bakış açısıyla yaklaşıyor. Evli bir çiftin duygusal iniş çıkışları pek de alışık olmadığımız bir bağlantıyla, insanlığın doğa ile olan ilişkisiyle ele alınmış. Bu eğlenceli gecenin biletleri burada.

24 Şubat Cuma

Tiyatro / 3. Richard – Niçin Yaptım / İstanbul Profilo Kültür Merkezi / 20:30

Shakespeare’in 3. Richard eserinden yola çıkarak Kerem Kurdoğlu’nun yazdığı, Mehmet Birkiye’nin yönettiği oyunda Hakan Gerçek sahnede tek kişilik performansıyla yer alıyor. Eser eski ama konusu eskimeyen bir dert. Richard’ın aklında tek bir şey vardır: kral olmak. Bu uğurda göze aldığı kötülükler ise dudak uçuklatan cinsten. Komik, heyecanlı ve çok düşündürücü bir eser. Etkinlik biletleri burada.

Tiyatro / Nihayet Bitti / Watergarden Performans Merkezi / 20:00

Emre Kınay’ın hem yönetmen hem de oyuncu olarak hayat verdiği oyunda 1000’e kadar sayıp intihar edeceğini söyleyen ve hem sayan hem de hayat hikayesini, inişlerini çıkışlarını anlatan bir adam var sahnede. Nabzı yüksek bir Cuma gecesi için bilet bağlantısı aşağıda.

https://www.biletix.com/etkinlik/2DU14/TURKIYE/tr

25 Şubat Cumartesi

Konser / Jay Jay Johanson / Dorock XL Venue Fitaş / 20:00

Bir ara İstanbul etkinlik rehberimizde eksik olmayan İsveçli Jay Jay Johanson’ın sakin sesine aşina olmayan yoktur diye düşünüyoruz. Indie ritimlerle ruhunuza iyi gelecek bir müzik etkinliği için bilet bağlantısını buraya bırakıyoruz. Aşağıya eklediğimiz playlist ile de ufak bir müzik molası verebilirsiniz.

Tiyatro / Sır / Mall Of İstanbul MOİ Sahne / 20:30

Fransızca aslından Hilal Arslangiray Kazanbal tarafından uyarlanan Sır’da Tayanç Ayaydın, Emel Çölgeçen, Anıl Çelik, Tolga Güleç ve Şeyma Gökçe Cengiz baş rolleri paylaşıyor. Pinhani de şarkılarıyla oyuna güzel bir tat katıyor.

Sır’ın konusuna gelirsek; sıradan gibi görünen bir aile yemeğinde, birbirini çok iyi tanıyan insanlar arasında hiç konuşulmayanlar, itiraflar birdenbire ortaya saçılır ve herkesin içinde biriktirdikleri yemek masasına dökülüverir. Herkesin kendinden bir şeyler bulabileceği, güçlü ve sürükleyici bir hikaye.

27 Şubat Pazartesi

Tiyatro / Kürk Mantolu Madonna / Duru Tiyatro Watergarden Performans Merkezi / 20:30

Sabahattin Ali’nin en çok satan romanlar arasına yerleşmiş önemli eseri Kürk Mantolu Madonna’nın bu uyarlamasında Saygın Aşan hem yönetmen hem oyuncu hem de uyarlayan olarak kadroda yer alıyor. Kalabalık bir ekiple sahnelenen oyun, ön yargılar, ilk izlenimler ve aşk üzerine yazılmış bir dram.

Tiyatro / Hiç / Caddebostan Kültür Merkezi / 20:30

istanbul şubat ayı ajandası – tiyatro – hiç

Neyi, elinden düşmeyen meyi, haksızlığa tahammül edemeyen sivri dili, şairliği, hiciv ustalığı, delilik çizgisinde gezen hayat yolculuğu ile Neyzen Tevfik, Uğur Yücel’in tek kişilik performansı ile sahnede. Biletler ise burada.

28 Şubat Salı

Tiyatro / İrma Vep’in Esrarı / Cevahir Salon B / 20:30

Doğaüstü sırlarla dolu bir konak, konağa gelin giden genç bir kadın, birbirinden tekinsiz konak çalışanları ve tablosunun içinden evdeki her şeye müdahale eden Irma Vep. Tüm bunlara bir de dolunay eklenince ortaya esrarengiz bir komedi ortaya çıkmış. Buradan kadroya ve detaylara ulaşabilirsiniz.

Şubat Ayı İstanbul Etkinlik Rehberimizin sonuna geldik. Ajandanıza eklediğiniz etkinliklerle güzel anılar biriktirmenizi diliyoruz.

Mart ayında yepyeni etkinliklerde buluşmak üzere.

Bizi instagramdan takip edebilir veya bültenimize buradan üye olabilirsiniz.

Sevgiler,

Farah Samuray

More from Farah Samuray

İstanbul Etkinlik Rehberi Eylül 2020

Tam olarak nasıl geçtiğini anlayamadığımız, planlarımızın ve rutinlerimizin biraz dışında bir yaz...
Read More

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir