İstanbul Etkinlik Rehberi Kasım 2022

İstanbul Tiyatroları - Tartuffe

Her mevsimi ayrı güzel İstanbul kendisine en yakışan kıyafetlerinden birisini, sarı-turuncu yapraklarını giyinmeye başladı. Havalar ne sıcak ne de çok soğukken ve renkler de iyice güzelleşmeye başlamışken şehir turları, yeni keşifler ve ajandaya not edilen yeni etkinlikler daha da heyecan verici olabilir.

Hem sonbahar keyfinize katkıda bulunmak hem de bu güzel ayın tadını birlikte çıkarabilmek için en yeni ve en sevilen etkinlikleri bu rehberde bir araya getirdik. İstanbul Kasım Ayı Etkinlik Rehberimizin size hatırlaması keyif verecek anılar getirmesini dileyerek keşfetmeye davet ediyoruz.

1 Kasım Salı

Tiyatro / Duvar / Zorlu PSM / 20:00

Zülfü Livaneli’nin yazdığı ilk tiyatro oyunu olan Duvar, farklı coğrafyalardan ve bambaşka hayatlardan gelmiş dört insanın bir otel odasında bir araya gelişinden yola çıkıyor. Kesişen hayatları, göçleri, katliamları, yakın geçmişi ve bir örülüp bir yıkılan duvarları anlatan bu çok özel oyunun yönetmeni ise Bilge Emin. Etkinlik detayları ve biletler bu bağlantıda.

2 Kasım Çarşamba

Tiyatro – Dans Gösterisi / Dido / Alan Kadıköy / 20:00

dido-istanbul-etkinlikleri
dido – istanbul etkinlikleri(fotograf-ataman girisken)

Dido, dansçı ve kareograf Korhan Başaran’ın dans ve tiyatroyu bir araya getirdiği tek kişilik performansı. Antik tarihe dayanan bir aşk hikayesini anlatan oyunda işitsel ve görsel tasarım sayesinde seyirci adeta performansın bir parçası oluveriyor. Merak edenler için etkinlik bilet linki aşağıda.

https://www.passo.com.tr/tr/etkinlik/dido-tiyatro-bilet/3809321

Bu arada Kadıköy’e kadar gelmişken, Moda İskelesi’ni ziyaret etmeyi unutmayın. Moda yazımız da burada.

Konser / Emir Ersoy Plays Cuban Classics / Zorlu Touche / 21:00

Piyanist Emir Ersoy’un Volkan Öktem, Eylem Pelit, Aleiksi Contreras ve Sercan Kerpiççiler ile aynı sahneyi paylaşacağı gecede Küba ve Latin Amerika melodileri hem kanınızı ısıtacak hem de hafta ortasında enerjinizi yükseltecek.

3 Kasım Perşembe

Konser / Gürer Aykal 80. Yaş Günü / Zorlu PSM / 20:00

Şef Gürer Aykal’ın 80. yaş günü sebebiyle özel bir anlam taşıyan bu konserde Borusan Filarmoni Orkestrası’na ünlü piyanist Joonas Ahonen solist olarak eşlik edecek. İyi bir klasik müzik konserine hasret kalanların mutlaka kaydetmesi gereken bu etkinliğin biletleri ve program akışı burada.

Tiyatro / Satranç / Cevahir / 20:30

Kasım Ayı İstanbul Tiyatroları – Satranç

Stefan Zweig’ın eserinden uyarlanan Satranç’ta Helen İpek Taşdan hem yönetmen koltuğunda hem de tek kişilik performansıyla sahnede. Bir otel odasına hapsedilen bir adam üzerinden faşizmi ele alan oyunun biletleri ise burada.

4 Kasım Cuma

Tiyatro / Şehirde Kimse Yokken / Zorlu PSM / 20:30

Anadolu kırsalından, bir kaosun içinden İstanbul’a kaçan ve bir erkek berberine sığınan kadının sıra dışı hikayesini anlatıyor oyun. Sadece kadının değil, berberin, mahalleden tanıştığı ve arkadaş olduğu diğer insanların da hikayeleri iç içe geçiyor. Aşk, arkadaşlık, yalnızlık, kadınlık ve erkeklik üzerine oldukça sorgulayıcı bir oyun. Elçin Sangu, Ali Seçkiner Alıcı, Kerem Arslanoğlu ve Elif Ürse’nin kadrosunda yer aldığı Şehirde Kimse Yokken biletlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Konser / Selen Gülün “Kadınlar Matinesi” / Zorlu Touche / 21:00

Selen Gülün’ün sahnesinde kadın sanatçıları ağırladığı ve yıllar içinde klasikleşen Kadınlar Matinesi, keyifli Zorlu Touche sahnesinde bu yıl da devam ediyor. Cuma akşamını caz müzikle geçirerek hafta sonuna güzel bir giriş yapmak isteyenler bu etkinliği not alsın.

5 Kasım Cumartesi

Konser / CRR Senfoni Orkestrası – Viyana Klasikleri / CRR Konser Salonu / 20:00

Murat Cem Orhan yönetimindeki CRR Senfoni Orkestrası sahnede dünyaca ünlü dört büyük müzisyeni ağırlayacak. Klarneti ile Sabine Meyer, fagotu ile Dag Jensen, obuası ile Lucas Macias ve kornosu ile Bruno Schneider Viyana Klasikleri gecesinde keyfinize keyif katacak isimler.

Konser / Burak Özdemir & Musica Sequenza Sampling Baroque – Bach / Borusan Müzik Evi / 21:00

İstanbul Konserleri – Burak Özdemir

Fagot sanatçısı Burak Özdemir ve grubu, alışılageldik enstrümanlar ve tarzın dışında elektronik dokunuşlarla farklı bir barok müzik deneyimi yaşatacaklar. Buradan etkinliğin biletlerine ulaşabilirsiniz.

6 Kasım Pazar

Müzikal / Jekyll & Hyde / Zorlu PSM / 20:00

Robert Louis Stevenson’ın aynı bedende iyi ve kötünün savaşını anlattığı kült gerilim romanından uyarlanan müzikalde baş rollerde Elçin Sangu ve Hayko Cepkin var. Tuluğ Tırpan’ın müzik direktörlüğünü yaptığı müzikalin tam kadrosuna ve etkinlik biletlerine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

https://www.zorlupsm.com/tr/etkinlik/jekyll-hyde

7 Kasım Pazartesi

Tiyatro / Aydınlıkevler / Maximum Uniq Hall / 21:00

Aydınlıkevler

Yılmaz Erdoğan’ın yazdığı, baş rollerde Demet Akbağ, Salih Bademci ve Burak Dakak’ın yer aldığı oyun tam güldürürken düşündüren diyebileceğimiz türde bir komedi. Aydınlıkevler’de bir babaanne ve torunu, bir duvar ve duvarın arkasında yaşayan Amerikalılar.

Buradan etkinlik biletini satın alabilirsiniz.

8 Kasım Salı

Tiyatro / Habanera Makamı / CRR Konser Salonu / 20:00

Ali Poyrazoğlu İstanbul Tiyatro Festivali kapsamında sahneleyeceği tek kişilik performansı Habanera Makamı’nda tiyatro ve operayı bir araya getiriyor. Sanatçının geçmişte yarattığı işlerden de izler taşıyan bu eğlenceli ve kendine has gösteriye müziğiyle Çiğdem Erken Quartet eşlik edecek.

Tiyatro / İlyada / Süreyya Operası / 20:00

Zeynep Avcı’nın günümüze uyarladığı epik destan İlyada, Selçuk Yöntem’le Süreyya Operası sahnesinde yeniden hayat bulacak. Ayrıca geceye piyanosuyla renk katacak olan Ece Dağıstan Say da Fazıl Say bestelerini seslendirecek.  İstanbul Tiyatro Festivali’ne özel bu etkinliği kaçırmak istemiyorsanız buradan detayları inceleyip bilet satın alabilirsiniz.

9 Kasım Çarşamba

Tiyatro / Korkuyu Beklerken / Mall Of İstanbul MOİ Sahne / 20:30

İstanbul tiyatroları – Korkuyu Beklerken

Korkuyu Beklerken’de Oğuz Atay’ın Tutunamayanlar’ından hareketle, korkularından başka silahı olmayan bir adam anlatılmış. Oyunun yönetmeni ve oyuncusu Doğukan Uludağ.

10 Kasım Perşembe

Tiyatro / Güneyli Bayan / Trump Sahne / 20:30

Güneyli Bayan, 1950’lerde düzene ve baskıya baş kaldıran, susmayan, güçlü duruşuyla hayranlık uyandıran Lillian Hellman’ı anlatıyor. Baş rollerde Rutkay Aziz ve Dolunay Soysert var. Bilet satın alabileceğiniz bağlantı burada.

11 Kasım Cuma

Tiyatro / Dönüşüm / Altkat Sanat / 20:30

Franz Kafka’nın 1915’te yazdığı ama asla eskimeyen romanından uyarlanan Dönüşüm, insan ilişkileri, toplum, varoluş amacı üzerinden “gerçek” kavramını sorguluyor. Oyunun kadrosunda Nevzat Süs, Aydan Cömert, Eren İncesu ve Sena Yapar var.

Tiyatro / Kuşlar / Caddebostan Kültür Merkezi Büyük Salon / 20:30

İstanbul Kasım Ayı Tiyatrolar – Kuşlar

Aristofanes’in, yazılmasının üzerinden neredeyse 2500 yıl geçen kült eseri Kuşlar, Semaver Kumpanya uyarlamasıyla yeniden sahnede. Oyun, oldukça eski olmasına rağmen günümüz gündemine de değinen, hiç eskimeyen bir konuya sahip. Atina devletinde yaşayan iki arkadaş adaletsizliklerden ve savaşlardan bezip kendilerine yeni bir yurt aramaya başlarlar. Hayallerinin peşinden giderken kaçtıkları şeylerden ne kadar uzaklaşabilecekler?

Kalabalık bir kadroya sahip sezonun iddialı komedilerinden Kuşlar’ın biletlerine ve etkinlik detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

12 Kasım Cumartesi

Tiyatro / Kapalı / Caddebostan Kültür Merkezi / 20:00

İstanbul Tiyatro Festivali kapsamında Lefkoşa Belediye Tiyatrosu’nun Kapalı isimli oyunu CKM sahnesinde İstanbul prömiyerini yapacak. Oyun, Kıbrıs’ta uzun zamandır yasak bölge olan Maraş’ın hikayesini on bir farklı monoloğu birbirine bağlayarak anlatıyor. Aliye Ummanel’in yönettiği, savaş, göç, toplum üzerine eğilen oyun ilginizi çektiyse biletler burada.

Konser / Anıl Şallıel 166 Days / Zorlu Touche / 21:00

Saksafon sanatçısı Anıl Şallıel, 166 Days isimli albümünü Zorlu Touche sahnesinde dinleyicisi ile paylaşacak. Dünyanın farklı şehirlerinden esintiler taşıyan, bir anda kültürler arası sıçramalar yaşatan melodilerine sahnede usta müzisyenler de eşlik edecek.

Yazının devamında güzel bir okuma eşlikçisi olması için aşağıya minik bir Anıl Şallıel playlisti iliştiriyoruz.

13 Kasım Pazar

Tiyatro / Medea’ya İnce Ayar / Müze Gazhane / 20:00

İstanbul’da bir evde çocuk bakıcısı olan Gürcü bir anne ve kızının, çalıştıkları evdeki aile ilişkileri ve kendi durumları arasındaki kıyaslamanın konu edinildiği oyunda, hikaye farklı sanat disiplinleri ile zenginleştirilmiş. Yunan mitolojisindeki Medea efsanesinden esinlenen oyunda her iki anne karakteri de çocuklarının gelecekleriyle ilgili duydukları endişeyi dile getiriyor.

Tek kişilik gösteri / Biraz Öyle Biraz Böyle / Maximum Uniq Box / 19:00

Sıkı radyo dinleyicilerinin yakından tanıdığı Geveze, Maximum Uniq sahnesinde kadın-erkek ilişkilerinden günlük yaşamda karşılaştığımız sorunlara kadar bir sürü konudaki fikirlerini kahkaha dolu bir gösteride izleyicisi ile paylaşacak.

14 Kasım Pazartesi

Tiyatro / Amadeus / Zorlu PSM / 20:30

İstanbul Kasım Ayı Etkinlikleri – Amadeus

Başrollerini Selçuk Yöntem ve Tansu Biçer’in paylaştığı Amadeus, ünlü bestecinin bilinmeyen yönlerini ve en yakınındaki Salieri ile ilişkisini anlatıyor. Hem oyuncu kadrosu hem de sahnede yer alan orkestrası ile oldukça kalabalık bir prodüksiyon olan müzikal şimdiye kadar birçok ödüle de layık görüldü. Işıl Kasapoğlu yönetmenliğindeki Amadeus’un tam kadrosuna ve biletlerine bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

15 Kasım Salı

Tiyatro / Kendine Ait Bir Oda / Caddebostan Kültür Merkezi / 20:30

Virginia Woolf’un aynı isimli romanından uyarlanan oyunda 16. yüzyıldan itibaren kadın yazarların edebiyat dünyasındaki yeri, yok sayılmaları ve yaşanan eşitsizlik hali sahneye taşınıyor. Hem yazarın zihnindeki düşüncelerin seslendirilmesi hem de oyuncuların performansı ile oyunda gerçek ve kurgu bir arada işleniyor.

Konser / Ilaria Centorrino / Santa Maria Draperis Kilisesi / 20:30

İtalyan asıllı başarılı org sanatçısı Ilaria Centorrino, Santa Maria Draperis Kilisesi’nin büyüleyici atmosferinde barok dönemin görkemli eserleriyle dinleyiciyi mest edecek. Bu kadar özel bir mekanda güzel bir klasik müzik gecesi kaçırılmaz diye düşünüyorsanız biletler burada sizi bekliyor.

Tiyatro / Tartuffe / Müze Gazhane Prof. Dr. Sevda Şener Sahnesi / 20:00

İstanbul Tiyatroları – Tartuffe

26. İstanbul Tiyatro Festivali kapsamında sahnelenen Moliere’in eseri Tartuffe, yazılmasının üzerinden çok uzun yıllar geçmesine rağmen halen güncelliğini koruyan klasikleşmiş bir komedi. Oyun, zengin bir ailenin yanına türlü sahtekarlıklarla yerleşmeyi başaran ve yalan dolanla evi ele geçirmeye çalışan bir adamın hikayesini anlatıyor. Bir Orhan Veli çevirisi olan oyunda yazarın şiirlerinden bestelenen şarkılar da yer alıyor. Buradan kadroyu inceleyip etkinlik biletini satın alabilirsiniz.

16 Kasım Çarşamba

Konser / Kenny Garrett / CRR Konser Salonu / 20:00

Kenny Garrett, 30 yıllık müzik kariyerine, katkıda bulunduğu onlarca albüm, birçok ödül ve sayısız sahne performansı sığdırmış günümüzün en önemli soprano saksafon sanatçılarından birisi. Sahneyi paylaşacağı ekibiyle beraber seslendireceği coşkulu melodilerle güzel bir caz gecesine eşlik etmek isterseniz etkinliğin bilet bağlantısı aşağıda.

://www.biletix.com/etkinlik/1CRBN/TURKIYE/tr

Konser / Fatih Erkoç / Caddebostan Kültür Merkezi Büyük Salon / 20:30

Ülkemizin en kıymetli caz sanatçılarından olan Fatih Erkoç, konserlerinde sadece güçlü sesiyle değil enstrümantalist yönüyle de göz kamaştırıyor. Eğitimini aldığı piyano, trombon ve flüt ile de renk katacağı bu konserin biletlerine bu linkten ulaşabilirsiniz.

17 Kasım Perşembe

Tiyatro / Richard / Zorlu PSM / 20:00

26. İstanbul Tiyatro Festivali’nin enteresan oyunlarından birisi de Shakespeare’in 3. Richard oyunundan yola çıkarak Okan Bayülgen’in yazıp yönettiği Richard.

2012 yılında İngiltere Kralı 3. Richard’ın kemiklerinin bir otoparkta bulunmasıyla başlayan oyun içinde bir tiyatro temsilini de barındıran bir polisiye hikayeye dönüşüyor. Daha fazla detay ve bilet bilgisi için buraya göz atabilirsiniz.

Konser / Gedik Filarmoni Orkestrası / Kadıköy Süreyya Operası / 20:00

Cem Mansur yönetimindeki Gedik Filarmoni Orkestrası’na sahnede dört önemli müzisyen eşlik edecek. Çok sesli ve çok renkli bu müzik gecesini ajandanıza not etmenizi öneririz.

18 Kasım Cuma

Tiyatro / Sır / Fişekhane Ana Sahne / 20:30

Kasım Ayı İstanbul Tiyatroları – Sır

Sır, günlük hayatta çoğumuzun aklına takılan ya da dert edindiği konuları masaya yatırıyor. Sıradan bir aile yemeği sırasında aniden karşılaşılan itiraflar, ortaya çıkan sırlar ve hiç hesapta olmayan olaylarla temposu yüksek bir oyun yaratılmış. Tayanç Ayaydın, Emel Çölgeçen, Anıl Çelik ve Tolga Güleç oyunun kadrosundaki isimler. Etkinlik biletleri burada.

Tiyatro / Herkül ve Augias’ın Ahırı / Çevre Tiyatrosu / 20:30

Herkül, işsizlikten ve maddi zorluklardan dolayı Augias’ın ahırlarını temizleme işini üstlenmiştir. Ülkede artan hayvan pisliği sorunu ve bu zor görev Herkül’ü enteresan çözümler aramaya iter. Dürrenmatt’ın eserinden Semaver Kumpanya tarafından sahneye taşınan oyunun kadrosunda Ahmet Kaynak, Bülent Çolak, Caner Coşkun, Cansu Saka ve Sercan Gedik var.

19 Kasım Cumartesi

Şehir Gezisi / Fransız Geçidi ve Galata Hikayeleri / 14:30-16:30

İstanbul’un eski caddelerinde yürümeyi, tarihi binalarını incelemeyi ve sokak sokak şehri keşfetmeyi seviyorsanız bu etkinlik tam size göre. Fransız Geçidi’nden başlayarak adeta bir zaman yolculuğu etkisi yaratacak olan gezintide Tophane-i Amire, Karaköy Rıhtım, Ömer Abed Han, Karaköy Gümrük Binaları gibi yapıları gezerek İstanbul’un eski ama eskimeyen güzelliklerine göz atma fırsatı yakalayacaksınız. Bu bağlantıdan hem etkinlik bileti satın alabilirsiniz hem de katılım detaylarını öğrenebilirsiniz.

Aşağıdaki yazı da ilginizi çekebilir;

Karaköy’de Gezilecek Yerler

Tiyatro / İki Bekar / Watergarden Performans Merkezi Duru Tiyatro / 20:00

İstanbul Tiyatroları – İki Bekar

İki Bekar, arkadaşlarının düğününde çöpçatanlık sayesinde aynı masada oturan bir adam ve kadının hikayesini anlatıyor. Adam bağlanmaktan ne kadar korkuyorsa kadın da bir o kadar ısrarcı. Emre Kınay ve Evrim Alasya’nın sahnede yer aldığı oyunda bir de canlı Durucazzz orkestrası sürprizi var. Müzikal tadında tiyatro keyfi için biletlere buradan ulaşabilirsiniz.

20 Kasım Pazar

Konser / Tuluyhan Uğurlu / Kumkapı Meryem Ana Kilisesi / 15:00

İstanbul’un en eski semtlerinden birinde, büyülü bir ortamda, yeteneği tartışılmaz bir piyanisti dinlemek bizce muhteşem bir pazar günü etkinliği olur. Tuluyhan Uğurlu, eskiden yeniye birçok bestesi ve doğaçlamalarıyla bu tarihi kilisenin atmosferini mistik melodilerle dolduracak.

Buradan hem mekanla hem de etkinlikle ilgili tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Tiyatro / Anne / Süleyman Seba Kültür ve Sanat Merkezi / 18:00

Ödüllü Fransız yazar Florian Zeller’in yazdığı oyunun sahnesinde Engin Hepileri, Defne Kayalar, Doğa Halis ve Sevda Erginci var. Bir annenin ailenin içinde verdiği savaş ve psikolojik mücadele son derece sürükleyici bir dille anlatılmış.  Sezonun kaçırılmaması gereken oyunlarından.

21 Kasım Pazartesi

Tiyatro / Timsah Ateşi / Zorlu PSM / 20:30

Timsah Ateşi

Kötürüm bir baba, hapisten yeni çıkmış asi kız ve dindar ablası; hepsi aynı evde, sıra dışı bir aile hikayesi anlatıyorlar. Funda Eryiğit, Hazar Ergüçlü ve Kubilay Tunçer’in baş rollerini paylaştığı oyunun yönetmeni ise Mehmet Ergen.

22 Kasım Salı

Tiyatro / Evlilikten Sahneler / Zorlu PSM / 20:30

Ingmar Bergman’ın filminden Kayhan Berkin tarafından uyarlanan oyun, 10 yıllık evli ve çocuk sahibi bir çiftin hikayesini anlatıyor. Herkes gibi sorunlar yaşayan ama her seferinde bir şekilde sorunlarını çözüp hayatlarına devam eden Johan ve Marianne bir gün artık eskisi gibi mutlu olmadıklarını fark eder. Aile, şefkat, bir ömür aynı kişiyle yaşayabilmek gibi konularda sorgulamalar içeren oyunda mutlaka hayatınızdan ya da çevrenizden tanıdık bir şeyler bulacaksınız. Baş rollerde Öner Erkan, Ece Dizdar, Kayhan Berkin, Naz Buhşem ve Pınar Göktaş var.

Gösteri / Bar Psikoloğu / Zorlu Touche / 21:00

Sahnede gerçek bir psikolog var ve psikoterapi klişelerinden tutun da en merak edilen konulara kadar birçok şeyi esprili bir dille ele alıp keyifli bir ortamda adeta bir çeşit terapi uyguluyor. Tam da yeni haftaya başlarken ihtiyacınız olan etkinlik olabilir. 5 yıldır devam eden ve psikoloğa gitmeye çekinen ya da fırsat bulamayan bunca insanın olduğu kalabalık bir şehirde son derece eğlenceli bir sohbet ortamı. Biletler burada.

23 Kasım Çarşamba

Tiyatro / Titanlar / Zorlu PSM / 20:00

İstanbul Tiyatroları – Titanlar

İstanbul Tiyatro Festivali kapsamında sahnelenecek olan, yönetmenliğini Euripides Laskaridis’in yaptığı Titanlar, eleştirmenler tarafından eşi benzeri olmayan bir gösteri olarak nitelendiriliyor. Başlangıcın çok öncesinde, bilinmeyen bir boşlukta, cinsiyeti belirsiz bir varlık bir salıncakta sakince sallanıyor. Çook uzun zamandır orada ve artık bir arkadaşa ihtiyaç duyuyor. Bu kadarı bile meraklanmanıza yettiyse bu linkten etkinlik detaylarına ulaşabilirsiniz.

Tiyatro / Shirley Valentine / Torium Sahne / 20:30

Willy Russel’ın, sahnelendiği tüm ülkelerde beğeniyle karşılanan oyunu, ülkemizde Sumru Yavrucuk yorumuyla sahneleniyor. Kendisi hem yönetmen koltuğunda hem de sahnede tek kişilik performansıyla oyunu bizlerle buluşturuyor. Potansiyelini farketmemiş ve kendisini çok kısıtlamış bir kadının, kendini keşfetme ve hayatının kontrolünü tekrar ele geçirme hikayesini anlatan oyunun biletleri için tıklayınız.

24 Kasım Perşembe

Konser / Marton Borsanyi & İklim Tamkan / Santa Maria Draperis Kilisesi / 20:30

Kilisenin nefis akustiği ve büyülü ortamında bir araya gelen org virtüözü Marton Borsanyi ve klavsen sanatçısı İklim Tamkan, geçmişten günümüze barok müziğin en güzel eserlerini seslendirecekler.

Konser / BİFO & Daniel Behle / Zorlu PSM / 20:00

İstanbul Kasım Ayı Konserleri – Daniel Behle

Thomas Rösner yönetimindeki Borusan Filarmoni Orkestrası’na tenor Daniel Behle eşlik edecek. Dünyanın en prestijli orkestralarıyla sahne deneyimi olan bu iki önemli isim gecede Strauss ve Wagner eserlerini seslendirecekler.

25 Kasım Cuma

Konser / Bill Laurence & CRR Caz orkestrası / CRR Konser Salonu / 20:00

Bill Laurence şüphesiz günümüzün en başarılı caz sanatçılarından birisi. Aldığı Grammy ödülleri, eleştirmen yorumları ve ilgiyle izlenen performansları da bunu kanıtlıyor zaten. CRR Orkestrası ile vereceği konserde başarılı piyanistin yine fazlasıyla alkış alacağı şimdiden belli.

Müziğine biraz kulak vermeniz ve yazının bundan sonrasında size tatlı tatlı eşlik etmesi için aşağıya bir playlist ekliyoruz.

Tiyatro / Parkta Ölmek İçin Tuhaf Bir Geceydi / Şişli Tiyatrosu / 20:30

Gecenin geç bir saati bir parkta bir araya gelen ve seslerini duyurmak isteyen bir grup insanın tuhaf hikayesini anlatan oyunun yazarı Ali Erzurumlugil, kadrosunda ise Mümtaz Çoban, Ayşegül Leyli ve Yasemin Arık var.

26 Kasım Cumartesi

Tiyatro / Dönme Dolap / Watergarden Performans Merkezi Duru Tiyatro / 20:00

Dönme Dolap, barda tanışan bir adamla kadının hikayesini anlatıyor. Kadının sıcak teklifine hayır diyemeyip evine giden adam bir süre sonra kendini tuhaf ve sorgulayıcı bir sohbetin içinde bulur ve büyük bir sürprizle karşılaşır. Sedef Şahin ve Hakan Bilgin’in rol aldığı oyunun yönetmeni Emre Kınay. Daha önce izlemediyseniz açık havada izleme şansını kaçırmayın.

27 Kasım Pazar

Atölye (kitap) / Duygu Özdemir ile Masumiyet Müzesi’nde Aşkın İzini Sürmek / Masumiyet Müzesi / 12:00-15:00

Masumiyet Müzesi’ni okuyup sevdiyseniz bu etkinlikle beraber kitabın sizde bıraktığı duygular daha da derinleşebilir. 1 Kitap 1 Mekan hesabıyla da tanıdığımız Duygu Özdemir ile bu güzel pazar gününde hem müzeyi gezip hem de kitap hakkında sohbet edebileceksiniz. Buradan bilet satın alabilir, etkinliği inceleyebilirsiniz.

29 Kasım Salı

Tiyatro / Kundakçı / Zorlu PSM / 20:30

İstanbul Etkinlikleri – Kundakçı

M.Ö. 356’da Pazarcı Herostratos’un Artemis Tapınağı’nı kundaklamasıyla başlayan olaylar Muharrem Özcan yönetmenliğinde oyunlaştırılıyor. Baş rollerde Haluk Bilginer, Tuna Kırlı, Muharrem Özcan, Tuğba Çom Makar var. Bu bağlantıdan bilet satın alabilirsiniz.

Kasım Ayı Etkinlik Rehberimizin sonuna geldik.

Gelecek ay yeni yıla hazırlanan İstanbul sokaklarında yepyeni etkinliklerde buluşmak üzere.

Bizi instagramdan takip edebilir veya bültenimize buradan üye olabilirsiniz.

Sevgiler,

Farah Samuray

 

More from Farah Samuray

İstanbul Etkinlik Rehberi Ağustos 2022

Başlarında sıcaktan bunaldığımız, sonlarına doğru ise “nasıl geçti koca yaz” sorusunu aklımızdan...
Read More

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir