İstanbul Etkinlik Rehberi Ağustos 2018

Gizzard Lizzard - İstanbul Ağustos Etkinlik Rehberi
Gizzard Lizzard - İstanbul Ağustos Etkinlik Rehberi
Kurban bayramı ve aşırı sıcaklar, İstanbul'da Ağustos ayı etkinliklerinin hızını kesemedi. Biz de size şahane bir program hazırladık. Haydi başlayalım!

Okullar tatilken, tatilciler dönmemişken İstanbul’da olanlar, Ağustos’un tadını çıkarmanız için Filgezi, “Ağustos Ayı İstanbul Etkinlik Rehberi” ni sunmaktan iftihar duyar!!

Yaz aylarının sonlarına doğru gelirken, İstanbul yaz akşamlarının keyfi de katlanıyor.

Ağustos ayında açık hava sinemalarında, Fransız filmlerinden tutun Yeşilçam’ın kült filmlerine kadar geniş bir gösterim skalası sizleri bekliyor. Ayrıca elektronik, rock ve rap müzikseverler için festivaller ve nefis konserlerin biletleri hızla tükenirken; açık hava konserleri ise Türkiye’nin en iyi isimlerini yıldızlar altında sizlere buluşturmaya davet ediyor. Ağustos ayına damgasını ise, Oh Sees,  The Chainsmokers, Liam Gallagher vuruyor!!

Bu rehberimizde sizler için ağustos ayı boyunca süren etkinlikleri ve hafta haftaayrıntılı etkinlikleri derledik!Bununla birlikte Ağustos ayının 3. Haftasında bayram tatili dolayısıyla etkinlik yazımızı tatil rotalarıyla genişlettik!! Bonus olarak ise mis gibi festivaller var !!

Ayrıca bayram seyran derken nereye kaçalım gibi tereddütleriniz varsa aşağıdaki iki yazımızı okuyun:

İstanbul Yakınında Gidilecek En Güzel Kaçış Rotaları

Türkiye’nin En Güzel Tatil Yerleri

Lafı çok uzatmadan İstanbul’da Ağustos ayı etkinliklerine dalıp, planları programlar yapmaya başlayabiliriz!!

Ağustos Ayı Boyunca

Açık Hava Film Festivali- UNIQ İstanbul

İstanbul Ağustos Etkinlik Rehberi - Başka Sinema
İstanbul Ağustos Etkinlik Rehberi – Başka Sinema

Yemyeşil bir alanda sinema keyfini izleyicilerle buluşturan Uniq Açık Hava Film Festivali UNIQ İstanbul Ağustos Ayı boyunca da sinemaseverler ile birlikte olmaya devam ediyor. Ağustos ayında Yıldızlar Asla Ölmez, Mary Shelly, İşe Yarar Bir şey, Godar ve Ben, Kelebekler gibi festival filmlerini açık hava da izlemenin keyfini sürebilirsiniz.

Ayrıca festival kapsamında gösterilecek İşe Yarar Bir Şey ve Kelebekler filmlerinin yönetmen ve oyuncularıyla da UNIQ İstanbul Açıkhava Sahnesi’nde buluşabilirsiniz. (İstanbul’un yaz ayı etkinliklerinden en sevdiğimiz açık hava sineması)

Ağustos Ayı Boyunca

Moda Kayıkhane Konserleri- Moda Kayıkhane Bistro & Event Hall

Tarihi Moda İskelesinin yanında bulunan Moda Kayıkhane Ağustos Ayı boyunca müzikseverlerle bir çok ismi buluşturacak. Aslına uygun olarak restore edilen kayıkhane binası Kadıköy-Moda sakinleri için alternatif etkinlikler sunuyor. Ağustos Ayı boyunca “Moda Kayıkhane Konserleri” kapsamında, Mehmet Erdem, Zuhal Olcay, Can Gox, Evrencan Gündüz ve Uzaylılar ve Ayhan Sicimoğlu gibi isimler sahnede olacak!

Bilet bilgisi ve program için:

http://www.biletix.com/etkinlik-grup/129157757/TURKIYE/tr

Ağustos Ayı Boyunca

Sergi- Werner Bischof: 1936-1954

İstanbul Ağustos Etkinlik Takvimi - Werner Bischof
İstanbul Ağustos Etkinlik Takvimi – Werner Bischof

Leica Galeri Bomontiada Ağustos ayı boyunca “Werner Bischof: 1936-1954” adlı sergiye ev sahipliği yapmaya devam ediyor. 4 Temmuzda başlayan sergi, İkinci Dünya Savaşı’nın neden olduğu yıkım üzerine uluslararası anlamda itibar kazanmış İsviçreli fotoğrafçı Werner Bischof’un eserlerinden oluşuyor.

Not: İstanbul Ağustos Etkinlik Rehberi’nde Bomontiada’yı sık sık duyacaksınız. Eğer konser, sergi gibi etkinlikler yoksa bile uğrayıp birer bira içmeye değer

1 Ağustos Çarşamba

Konser- Son Feci Bisiklet

Son zamanlarda popüler olan Indie Rock gruplarının en iyi temsilcilerinden Ankara çıkışlı grup “Son Feci Bisiklet” 2018 ilkbaharında çıkardıkları singleları ile Türkiye turnesinde. Başarılı canlı performanslarını izlemek isteyen indie severler 1 Ağustos Çarşamba akşamı Sanat Performance Açık Hava sahnesinde gerçekleşecek konseri kaçırmayın!

Bilet için:

http://www.biletix.com/etkinlik/VR376/TURKIYE/tr

2 Ağustos Perşembe

Film Gösterimi- Breakfeast at Tiffany’s

Boğaz’da Sinema Keyfi adıyla Sait Halim Paşa Yalısı’nda Gaggenau tarafından düzenlenen açık hava sinema günleri kapsamında 2 Ağustos Perşembe akşamı; Audrey Hepburn’un başrolünü oynadığı ve New York sosyetesinin güzel ismi Holly’nin platonik aşkını konu alan film sinema severleri bekliyor.

3 Ağustos Cuma

Konser- Play (The Chainsmokers/ Lost Frequencies / Mahmut Orhan)

İstanbul Ağustos Konser - Chainsmokers
İstanbul Ağustos Konser – Chainsmokers

Elektronik dans müziği severler koşun!! “The Chainsmokers”ın İstanbul’da ilk kez sahneye çıkacağı “Play” dans severleri 3 Ağustos Cuma gecesi İstanbul Küçük Çiftlik Park’a bekliyor!! Andrew Taggart ve Alex Pall’dan oluşan “The Chainsmokers”, 2014 yılında “#Selfie” adlı single’ları ile ABD ve UK  listelerinde üst sıralara ulaşarak uluslararası çapta başarı yakaladı. Belçika’lı DJ-Yapımcı Lost Frequencies ve Mahmut Orhan ise sahnede yer alacak diğer isimler. Yaz bitmeden dansa doyalım diyorsanız bi göz atın deriz!!

Bilet için:

http://www.biletix.com/etkinlik/VZ5AB/TURKIYE/tr

3 Ağustos Cuma

Konser- Mark Eliyahu

Mark Eliyahu - İstanbul Ağustos Etkinlikleri
Mark Eliyahu – İstanbul Ağustos Etkinlikleri

Müzisyen olan babasının yolundan Kamança çalmaya devam ederek giden İsrailli keman sanatçısı sizi kıtadan kıtaya sürükleyen etnik müziğiyle Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava tiyatrosunda sevenleriyle buluşuyor!

4 Ağustos Cumartesi

Festival- Diynamic Festival İstanbul 2018

İstanbul Ağustos Etkinlikleri - Diynamic Festival
İstanbul Ağustos Etkinlikleri – Diynamic Festival

Hamburg’da Solomun ve Adriano Trolio tarafından kurulan Diynamic Music geçtiğimiz sene tüm dünyayı dolaştı. Şimdi sıra ikinci kez İstanbul’da!! HOSH, Magdalena, Johannes Brecht, Karmon, Undercatt, Lehar, Musumeci gibi isimleri kadrosunda barındıran Diynamic Festival, 4 Ağustos Cumartesi akşamı Kafes İstanbul’da!

Bilet için:

http://www.biletix.com/etkinlik/VZXXX/TURKIYE/tr

4 Ağustos Cumartesi

Konser- Athena

Sevilen grup Athena, enerji dolu canlı performansıyla 4 Ağustos akşamı İstanbul Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde!

5 Ağustos Pazar

Konser- King Gizzard & The Lizard Wizard

Gizzard Lizzard - İstanbul Ağustos Etkinlik Rehberi
Gizzard Lizzard – İstanbul Ağustos Etkinlik Rehberi

Saykedelik Rock dünyasının iyi örneklerinden King Gizzard & The Lizard Wizard, Gezgin Salon tarafından İstanbul’da ağırlanıyor! Avusturalya kökenli grup, albümlerini plak formatında piyasaya sürüyor. Eski bir arşivi açmış hissi uyandırmaları, Anadolu Rock’a olan sempatileri ve Aşık Veysel’den esinlenmeleri sebebiyle, Türkiye’de kısa sürede büyük beğeni toplayan grup ikinci kez 5 Ağustos akşamı Küçük Çiftlik Park’da. 

Not: Küçük Çiftlik Park son senelerde çok yoğun bir etkinlik takvimine sahip. İstanbul’da eminiz daha iyi etkinlik alanları mevcut ancak şimdilik “idare ediyoruz” diyelim.

Bilet için:

http://www.biletix.com/etkinlik/V0V99/TURKIYE/tr

6 Ağustos Pazartesi

Tiyatro- Yoldan Çıkan Oyun

2016 yılında Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri’nde Yılın En Başarılı Komedi Oyunu seçilen “Yoldan Çıkan Oyun” Sarp Apak, Öner Erkan, Baran Güler, Defne Koldaş gibi isimlere bünyesinde yer veriyor. Temposuyla seyircisine keyifli anlar yaşatan oyun 3 sezonunu bitirirken, 6 Ağustos akşamı Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava sahnesinde olacak.

7 Ağustos Salı

Müzikal- Damdaki Kemancı

Damdaki Kemancı

İstanbul Ağustos ayı etkinlik rehberine bir müzikal ekleyelim istedik. Zorlu PSM’nin “İlk Türkçe Müzikal” yapımı olarak çıkan “Damdaki Kemancı” uzun süren provalar, birbirinden yetenekli oyuncular ve canlı orkestrayla 7 Ağustos akşamı Zorlu PSM sahnesinde olacak!

Broadway sahnelerinin önemli eserlerinden “Damdaki Kemancı”  Rus Çarlığı topraklarındaki bir Yahudi köyü olan Anatevka’da yaşayan fakir, geleneklerine bağlı Sütçü Tevye ve onun kızlarının başından geçen hikâyeleri anlatırken, arka planda ise Rus toplumundaki değişimleri ve Yahudi toplumunun yaşadığı zorlukları anlatıyor.

Ülkemizde ise 1964 yılında sahneye konan ve Cüneyt Gökçer’in başrolünde olduğu yapım, seneler sonra Mehmet Ali Kaptanlar, Binnur Kaya, Defne Koldaş gibi isimlerle tekrar sahneye merhaba diyor!!

Bilet için:

http://www.biletix.com/etkinlik/V1T56/ISTANBUL/tr

8 Ağustos Çarşamba

Ücretsiz Yeşilçam Film Gösterimi- Süt Kardeşler

Yeşil Çam - İstanbul Ağustos Etkinlik Takvimi
Yeşil Çam – İstanbul Ağustos Etkinlik Takvimi

Bir güzel yaz akşamını, sıcacık Yeşilçam filmiyle çocukluğumuzu sırtlanarak geçirmeye ne dersiniz? Zorlu PSM, çocukluğumuzun, gençliğimizin eskimeyen her daim gülümseten Yeşilçam filmlerine hep birlikte ortak olmamız için bizi çağırıyor! Üstelik ücretsiz! Ertem Eğilmez’in kült filmlerinden, adını bile görmemiz neticesinde bizi gülümseten “Süt Kardeşler” 8 Ağustos akşamı Zorlu PSM amfi’de! “Seni hiç sevmedim, süt oğlan babanı da sevmezdim” repliği şimdiden kulaklara gelmeye başladı!!

9 Ağustos Perşembe

Konser- MFÖ

“Ele güne karşıi yapayaaalnıızzz böyle de olmaz ki!!! Şak şak şak!” deyince sizin de içiniz enerji dolmuyor mu? O zaman bu enerjiyi bizlere aktaran, bitmeyen dostlukları, tükenmeyen enerjileri ve sevdiğimiz şarkılarıyla MFÖ bizleri 9 Ağustos akşamı Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava sahnesinde bekliyor!!

Bilet için:

http://www.biletix.com/etkinlik/V1T57/TURKIYE/tr

10 Ağustos Cuma

Konser- Ediz Hafızoğlu: Nazdrave 13

Ediz Hafızoğlu - İstanbul Ağustos Etkinlik Rehberi
Ediz Hafızoğlu – İstanbul Ağustos Etkinlik Rehberi

İstanbul’un yaz ayları caz etkinlikleriyle geçer ve bundan aşırı hoşnutuz. Hadi caz severler koşun!! Caz dinleme ve İstanbul Boğazı keyfini birlikte sürmek istemez misiniz? The Primetime Cruise 5. kez ülkemizde ağır isimlerini ağırlıyor. “Denizde Caz” yeni sezonunda Kuruçeşme Parkı Rıhtımı’nda!! 10 Ağustos akşamı Ediz Hafızoğlu “Nazdrave” albümünün sevilen parçalarıyla İstanbul Boğazı’nda yıldızların altında nefis bir müzik şöleni sunacak!

11-12 Ağustos Cumartesi/Pazar

Festival- Saturdance

Deniz-Kum-Güneş ve elektronik müzik! Bu dörtlüyü mis gibi bir yaz günü yaşamak için kolları sıvayın!! 11 Ağustosta elektronik müziğin dev isimleri, 12 Ağustos’ta deadmau5’un kapanış performansıyla Kafes İstanbul’da.

Bilet için:

http://www.biletix.com/etkinlik/VEOAB/TURKIYE/tr

11 Ağustos Cumartesi

Festival- Forró a la Turca Festival

Brezilya’dan doğan Forró dans tutkusunu akordeonuyla ve Brezilyalı müzisyenler eşliğinde tüm Avrupa’da sergileyen Fabiano Santana 11 Ağustos’ta Forró a la Turca Festival kapsamında Bomontiada Avlu’da. Ücretsiz olan etkinlikte önemli eğitmenler eşliğinde dans dersleri de verilecek!!

11 Ağustos Cumartesi

Konser- Şebnem Ferah

İstanbul Ağustos Etkinlik Rehberi - Şebnem Ferah
İstanbul Ağustos Etkinlik Rehberi – Şebnem Ferah

Türkiye’nin enfes sesi, Rock severlerin gözdesi Şebnem Ferah açık hava sahnesini güçlü sesi ve sahne performansıyla yine sarsacak! 11 Ağustos akşamı Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava sahnesinde Şebnem Ferah sevenlerinin karşısında!!

Bilet için:

http://www.biletix.com/etkinlik/V1T59/TURKIYE/tr

13 Ağustos Pazartesi

Film Gösterimi- Cesar Et Rosalie

Fransız sineması severler Pazartesi günleriniz ağustos ayında Zorlu Psm Ücretsiz Film gösterimleri ile sendromsuz geçecek!! Zorlu PSM amfi her Pazartesi Fransız filmlerini konuk ediyor. Fransız Kültür işbirliğiyle gerçekleşecek gösterimlerden César Et Rosalie sürükleyici bir aşk üçgenini ekranlara taşıyor!

14 Ağustos Salı

Konser- İstanbul Blue Night

Gallagher – Blue Night

Efsane Oasis grubunun kurucusu ve solisti Liam Gallagher birbirinden değerli diğer isimler ile İstanbul Blue Night Müzik Festivali kapsamında 14 Ağustos akşamı İstanbul Küçükçiftlik Park’ta olacak! Gece de Türk Rock Müziğinin önemli gruplarından Mor ve Ötesi’nin yanında Adamlar, Evrencan Gündüz, Yokuz ve alternatif rock grubu Starsilor’da sahnede yer alacak isimler arasında!! Doyasıya Rock dinlemek isteyenler kaçırmayın.

Bilet için:

http://www.biletix.com/etkinlik/V5A85/TURKIYE/tr

15 Ağustos Çarşamba

Festival- Bachçede Yaz Festivali

Yaz akşamlarının tatlı serinliğini, klasik müziğin dinginliği le buluşturmak güzel olmaz mı? Öyleyse Bachçede Yaz Festivali kapsamında Bach ve Ondan Önceki Dahilerden Kanonlar and Fügler” müzikseverleri bekliyor. 15 Ağustos akşamı Sakıp Sabancı Müzesi Fıstıklı Teras’ta yerinizi ayırmayı unutmayın bizden söylemesi!!

Bilet için:

http://www.biletix.com/etkinlik/VHE01/TURKIYE/tr

17 Ağustos Cuma

Atölye- Anadolu ve Dünya Üzümleri Tadım Atölyesi

İstanbul Ağustos ayı etkinlik rehberinde kafası güzel aktivite: Şarap içmeyi çok seviyorum ama hangisi damağıma daha uygun bilemiyorum diyenler,  ülkemizde ve dünyada yetişen şarap üzümlerine ilgi duyanlar, bu atölye tam size göre! Şarap tadımının yanında, beraberinde tüketilecek lezzetlerin de ele alınacağı atölye 17 Ağustos akşamı İnteme Yaşam Akademi’de.

18 Ağustos Cumartesi

Konser- Norm Ender

Norm Ender

Rap müziğin yükselişe geçtiği şu günlerde İstanbul’da sahneler her haftasonu Rap müziğinin yerli isimlerini ağırlıyor! Norm Ender 2017 yılında çıkardığı Aura isimli albümüyle, beğeni toplarken, eski dinleyicileri tarafından müzik stilinin değiştiği yönünde eleştiriler de aldı. Norm Ender 18 Ağustos akşamı Mori Performance sahnesinde!

19 Ağustos Pazar

Konser- Jan Blomqvist

İstanbul Ağustos Etkinlik Rehberi - Jan Blomqvist
İstanbul Ağustos Etkinlik Rehberi – Jan Blomqvist

Elektronik müzik severler!! Alman DJ Jan Blomqvist 19 Ağustos akşamı Kafes İstanbul’da!!

20 Ağustos-26 Ağustos (Kurban Bayramı Tatili)

Geldik bayram haftasına!! Filgezi olarak hizmette sınır tanımayarak bayram haftası Ege ve Akdeniz kıyılarına olan akımı dikkate aldık!! Sizler için bu hafta tatil bölgelerinde ve İstanbul’da olan etkinlik takvimine kısaca değineceğiz!!

20 Ağustos Pazartesi

Sıla / ON’dan Kalan Şarkılar – Çeşme Açıkhava Tiyatrosu

Mabel Matiz/ Bodrum Antik Tiyatro

Selda Bağcan/ Marmaris Amfi Tiyatro

Müzeyyen (Tek Kişilik Gösteri) Şevval Sam- Kuşadası AVM amfi Tiyatro

21 Ağustos Salı

Müzeyyen (Tek Kişilik Gösteri) Şevval Sam – Bodrum Antik Tiyatro

Bodrumda olanlar için; Müzeyyen Senar’ın güzide şarkılarını sahnede Şevval Sam yorumluyor kaçırmayın. Müzikalin yazarı ise pek sevdiğimiz yazar Figen Şakacı. İstanbul’da gitmediyseniz ve Bodrum’daysanız mutlaka gidin.

Korku Gecesi (Film Gösterimi) – UNIQ Açık Hava Sahnesi İstanbul (İstanbul Etkinlikleri)

Sıcak İstanbul akşamlarında Uniq sizi açık hava sinemasına davet ediyor!
Split ve The Witch’in yapımcılarının son filmi Ayin, Yeni jenerasyonun The Exorcist’i” olarak niteleniyor. Filmi yalnız izlemektense arkadaşlarınızı toparlayıp serin serin takılabilirsiniz.

Duman- Çeşme Açıkhava Tiyatrosu

Yeni Türkü- Çeşme Köy

Bu akşam için Çeşme’de olanlar! Sizin için de iki etkinliğimiz var.

Çeşme Köy sahnesinde Yeni Türkü olacak. Yeni Türkü en son 2012’de albüm çıkarmıştı. Klasikleşmiş şarkıları ile Derya Köroğlu önderliğindeki Yeni Türkü konseri Çesme havası ile birlikte daha da keyifli olacak.

Bir diğer etkinliğimiz Duman konseri. Türkiye’nin en iyi canlı performans grubu Duman, eski ve yeni şarkıları ile sahnede olacak.

Sertap Erener- Datça Açık Hava Tiyatrosu

Yaz konserleri kapsamındaki bir diğer etkinlik Datça’da Sertab Erener konseri. Erener, geçen yıl hayata geçirdiği “Sertab’ın Müzikali” ile çok beğeni topladı.  Yerinde duramayan, bıcır bıcır Sertab Erener yaz akşamınıza neşe katacak.

22 Ağustos Çarşamba

Ceylan Ertem
 • Electronica Festival Çeşme 2018 – Fun Beach
 • Cem Adrian- Tudors Bodrum
 • Sunay Akın & İlhan Şeşen Aşk Şarkıları ve Öyküler- Marmaris amfi Tiyatro
 • Ceylan Ertem- Jolly Joker Alaçatı

Çarşamba akşamı egenin en nadide kıyılarındayız!

Bodrum’da güzel bir akşam yakalamak isterseniz, koca sesli adam Cem Adrian Tudors Bodrum’da olacak. Her dinlediğimizde bize hayranlık uyandıran Cem Adrian’ı kaçırmayın deriz.

Marmaris’te olanlar! Sizi ise tatlı mı tatlı bir akşam bekliyor. Sunay Akın ve İlhan Şeşen Aşk Şarkıları ve Öyküler konu başlığı ile Marmaris amfi Tiyatra’da. Sunay Akın yer yer güldürecek İlhan Şeşen ise duygulandıracak.

Yorumuna bayıldığımız Ceylan Ertem ise Jolly Joker Alaçatı’da olacak. Konserlerine koştura koştura giden hanımlar ve beyefendiler, denizin ve beach club’ların yorduğu günün akşamında sakin sakin takılıp, Ceylan Ertem’in sesine kendinizi bırakabilirsiniz.

23 Ağustos Perşembe

 • Dansın Ritmi- Hodjapasha Gösteri Merkezi İstanbul (İstanbul Etkinlik Rehberi)
 • Manuş Baba- Altınoluk Amfi Tiyatro
 • Candan Erçetin- Çeşme Açıkhava Tiyatrosu
 • Kenan Doğulu- Kuşadası AVM Amfi Tiyatro

Yazımızın başlarında, bayram zamanı İstanbul etkinlik takviminin yoğun olmadığından bahsetmiştik.
Bayram tatilinin sondan bir önceki günü

Candan Erçetin Çeşme Açıkhava Tiyatrosu’nda olacak. Bıkmadan yıllardır dinlediğimiz canımız Candan’ımızın canlı performansı da konser ekibi de bir harikadır. Son çıkacak albümünün habercisi “Kim Korkar” şarkısını canlı dinlemek isterseniz mutlaka konsere gidin.

Bir diğer konser ise Kuşadası AVM Amfi Tiyatro’da Kenan Doğulu konseri. Sanatçının son çıkardığı Issız Ada şarkısı pek beğenilmedi. Ama buna rağmen 90’lara damgasını vuran şarkıları hala dinlenesi.

24 Ağustos Cuma

Can Gox- Dorock XL İstanbul (İstanbul Etkinlik Takvimi)

MFÖ- Bodrum Antik Tiyatro

Yaşları ilerlemesine rağmen sahne performansları hala harika olan MFÖ Bodrum Antik Tiyatro’da “Güllerin İçinden” seslenecek sevenlerine. Efsaneleri kaçırmayın tatil biterken bomba gibi sonlama ile dönün deriz.

25 Ağustos Cumartesi

 • Adamlar- Dorock XL İstanbul
 • Ezhel- Jolly Joker Vadi İstanbul
 • Sıla/ ON’dan Kalan Şarkılar- Bodrum Antik Tiyatro
 • Sanışer- Sanat Performance Açık Hava Sahnesi İstanbul

Bu akşam şarkıları, tavırları pek bir sevilen; Kendime Çaylar şarkısı ile gönüllere taht kuran Adamlar, Dorock XL’da sahne alacak.
Tatilin bitişinde mutlaka bu sağlam konserlerden biri ile haftaya başlangıç yapın.

Artık şehrimize dönüş zamanı yaklaşıyor. Seveni kadar sevmeyeni de çok olan “Ankara Bebesi” Ezhel, şimdilerin gözde konser mekanı Jolly Joker Vadi İstanbul’da olacak.

Bugünün son etkinliği hala tatilden dönmeyen tatil kuşlarına gelsin. Onuncu yılını kutlayan Sıla; ON’dan Kalan Şarkılar adını verdiği konser serisi ile Bodrum Antik Tiyatro’da olacak. Altı bölümden oluşan konser yaklaşık üç saat sürecek. E konsere gidip dönün artık.

İstanbul’a döndüğümüze göre Ağustos ayının son haftasına ve etkinlik rehberine hızlı bir giriş yapabiliriz! Siz bayram sonrası tatilini birleştirenler kıskanmıyor değiliz.

28 Ağustos Salı

Konser- Oh Sees

oh sees - İstanbul Ağustos Ayı Etkinlikleri
oh sees – İstanbul Ağustos Ayı Etkinlikleri

San Francisco kökenli garage rock ve psych’nin temsilcilerinden “Oh Sees”, ilk konserleri ile 28 Ağustos akşamı “Zorlu Psm Studio”’da olacak!! 20 stüdyo albümüne sahip olan grup, 2017 yılında çıkardığı “Orc” albümü ile punk severleri heyecanlandırdı. Festival havasında geçen konserleriyle ünlü grubun bu konseriyle de, İstanbullu hayranlarının enerjisine enerji katacağı kesin!

Bilet için:

http://www.biletix.com/etkinlik/V5L68/TURKIYE/tr

29 Ağustos Çarşamba

Ücretsiz Film Gösterimi- Çöpçüler Kralı

İstanbul Ağustos etkinlik rehberi sinemaya doydu! Başrollerini Şener Şen, Kemal Sunal ve Ayşen Gruda’nın paylaştığı, sıcak ve masum bir aşk hikayesini ve aynı zamanda dönemin memur anlayışını yansıtan, Yeşilçam’ın Kült filmlerinden Çöpçüler Kralı 29 Ağustos akşamı Zorlu PSM Amfi’de.

30 Ağustos Perşembe

Konser- Amir Tataloo

İstanbul Ağustos Etkinlik Rehberi - Amir
İstanbul Ağustos Etkinlik Rehberi – Amir

Kendine has tarzıyla İranlı müzisyen Amit Tataloo ilk defa İstanbul’da. İranlı gençler arasında oldukça popüler olan Amir Tataloo pop ve R&B müzikle beğeni topladı. İran müziğinin modern yorumlamasına meraklı olanlar 30 Ağustos Perşembe akşamı için Küçük Çiftlik Park’ta yerlerini ayırtabilirler.

31 Ağustos Cuma

Konser- Manuş Baba

İstanbul Ağustos Etkinlik Rehberi - Manuş Baba
İstanbul Ağustos Etkinlik Rehberi – Manuş Baba

“Dönersen Islık Çal” adlı ilk albümüyle müziğin önemli isimlerinin kendisine eşlik ettiği Manuş Baba,  Ağustos ayında da sevenleriyle buluşmaya devam ediyor. Yazı 31 Ağustos İstanbul Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde noktalayan Manuş Baba, aynı zamanda Apple Music’, “En Popüler Albümler” listesinde 2 numaraya çıkmayı başardı.

Albümünde Cemal Süreya ve Ahmed Arif gibi isimlerinde izlerini taşıyan sanatçının “Birbirimize İyi Gelelim” mottosunu müziğiyle birleştirerek kısa sürede sevilmeyi başardı.

Bilet için:

http://www.biletix.com/etkinlik/VW9XY/TURKIYE/tr

Aşağıda bonus İstanbul etkinliklerine geçmeden, yaz için planlarımız varsa aşağıya nefis bir yazı bırakıyorum göz atın:

Mutlaka Gitmeniz Gereken En Güzel Yunan Adaları

BONUS :

Ağustos ayı, tüm Türkiye yine festivallerin tadını çıkarmaya hazırlanıyor. Deniz, kum, güneş ve doğanın birleştiği yaz festivalleri kaçmaz diyoruz!! İşte bazı başlıca festivaller:

Milyon Fest Dalaman/ 02-05 Ağustos:

Hey Douglas, Yeni Türkü, Athena, Manga, Ceza, MFÖ, Hayko Cepkin ve daha fazlası

Trakya Müzik Festivali/ 3-5 Ağustos :

Teoman, Halil Sezai, Duman, Manuş Bbaba, Adamlar ve daha fazlası

Chill-Out Festival Çeşme 2018 / 11 Ağustos :

Audiofly, Cantanca, Kerala Dust (live), Viken Arman (live) ve fazlası

Zeytinli Rock Festivali / 29 Ağustos- 2 Eylül :

Sanatçı kadrosu henüz açıklanmadı!

Hazır bu kadar etkinlik ve festivalden söz etmişken aşağıdaki yazımızı mutlaka okuyun:

Türkiye’nin En İyi Kamp Alanları

Filgezi İstanbul Ağustos Ayı 2018 etkinlik rehberinden şimdilik bu kadar. “Havalar sıcak, of çok nemli” demeden güzel yaz akşamlarının tadını çıkarın deriz!!

Written By
More from Aybuke Demir

Ankarada Gidilecek Yerler & Bahar ve Yaz için En İyi Öneriler

Bütün bir kış evde kalan sevgili Ankaralılar ve bahar aylarında Ankara’ya seyahat...
Read More

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir