İstanbul Etkinlik Rehberi Nisan 2023

filgezi nisan etkinlikleri - flapper swing

Bahar mevsimi İstanbul sokaklarının hem rengini hem de ruhunu güzelleştirmeye başlamışken şehrin sanat noktaları da yavaş yavaş hareketlenmeye başladı. Kışın kasvetini üzerinizden atmanız, yeni mevsimle yenilenmeniz için en güzel etkinlikleri İstanbul Etkinlik Rehberimizde bir araya getirdik.

Ajandanıza eklemek isteyeceğiniz bir sürü güzel etkinlikle karşılaşmanızı dileyerek sizi Nisan ayını keşfetmeye davet ediyoruz.

1 Nisan Cumartesi

Konser / İlhan Erşahin’s İstanbul Sessions / Blind / 22:00

İlhan Erşahin ve kendisine sahnede eşlik edecek olan müzisyen arkadaşları Turgut Alp Bekoğlu, Alp Ersönmez ve İzzet Kızıl şüphesiz harika bir caz gecesine imza atacaklar. Her canlı performansta müziklerini daha da ileriye taşıyan bu dörtlüyü kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Etkinlik biletleri için buraya tık tık!

Tiyatro / Bülent Beyin Hikayesi / Gönül Ülkü ve Gazanfer Özcan Sahnesi / 20:30

İstanbul Etkinlik Rehberi – Tiyatro – Bülent Beyin Hikayesi

Bülent Emrah Parlak bu oyunda oldukça enteresan bir rolde; kendisi bir “beyin”i canlandırıyor. Üzüldüğümüzde, aşık olduğumuzda, mutluyken beynimizde neler oluyor, beyin vücudumuzla nasıl iletişim kuruyor; tüm bu soruların cevapları son derece komik bir anlatımla sahneye taşınıyor. Etkinlik biletleri burada.

2 Nisan Pazar

Tiyatro / Boş Şehir / Şişli Tiyatrosu / 20:30

Bir savaşın ortasında kalmış iki adamın düşmanlık, arkadaşlık, para ve kadınlar üzerine iç hesaplaşmalarını anlatan oyunda Tufan Öztürk ve Oğuzcan Doğan baş rollerde.

Tiyatro / Anne / Mall of İstanbul Moi Sahne / 20:30

İstanbul Etkinlikleri – tiyatro -Anne

Ödüllü Fransız yazar Florian Zeller’in yazdığı oyunun sahnesinde Engin Hepileri, Defne Kayalar, Doğa Halis ve Sevda Erginci var. Bir annenin ailenin içinde verdiği savaş ve psikolojik mücadele son derece sürükleyici bir dille anlatılmış.  Sezonun kaçırılmaması gereken oyunlarından. Bilet bağlantısı aşağıda.

https://www.biletix.com/etkinlik/2PN68/TURKIYE/tr

3 Nisan Pazartesi

Tiyatro / Aşk Hikayen Düşmüş / Gönül Ülkü ve Gazanfer Özcan Sahnesi / 21:00

Ahmet Sami Özbudak’ın yazdığı ve Emrah Eren’in yönettiği oyunda, kavuşamayan iki aşığın hikayesi anlatılıyor. Ama sıradan bir hikaye değil; içinde kanatlı müzisyenler, minik insanlar olan, masalsı bir büyük aşk. Ayça Koyunoğlu ve Fatih Koyunoğlu’nun sahnede yer aldığı bu romantik oyunun biletleri bu bağlantıda.

Müzikal / Alice Müzikali / Zorlu PSM / 21:00

Lewis Carroll tarafından yazılan kült eser Alice Harikalar Diyarında, modern bir müzikal uyarlama ile sahneleniyor.

Yaşadığı hayattan bunalan Alice, bir uygulamadaki beyaz tavşanın peşine takılır ve birdenbire kendini bambaşka ve fantastik bir dünyada bulur. Gerçek hayatta yaşadığı iletişim sıkıntılarını ve yalnızlığı acaba sanal dünyada giderebilecek midir? Serenay Sarıkaya, Ezgi Mola, Enis Arıkan, İbrahim Selim ve Şükrü Özyıldız’ın başrollerini paylaştığı ve kalabalık bir dansçı kadrosunun da onlara eşlik ettiği bu modern masalın biletleri bu bağlantıda.

4 Nisan Salı

Tiyatro / Küheylan / Zorlu PSM / 20:30

Küheylan, Peter Shaffer’ın gerçek bir olaydan yola çıkarak kurguladığı, Broadway’de yüzlerce kez sahnelenmiş ödüllü oyunundan uyarlanmış.

Tutkuları yüzünden korkunç bir suç işleyip hastaneye yatırılan 17 yaşındaki Alan ve psikiyatristi arasında geçen hikayeyi konu edinen oyunda Kerem Alışık, Emir Özden, Hatice Aslan ve Devrim Nas baş rollerde yer alıyor. Etkinlik üzerine daha detaylı bilgi ve biletler ise burada.

Sergi / Şevval Konyalı “Kupon” / Galeri Miz / 10 Nisan’a kadar

İstanbul Sergileri – Şevval Konyalı -Kupon

Contemporary İstanbul, Elgiz Müzesi ve Arkas Sanat’tan eserlerine aşina olduğumuz genç sanatçı Şevval Konyalı’nın ilk kişisel sergisi “Kupon”, 10 Nisan’a kadar Galeri Miz’de ziyaret edilebilir.

Sanatçı, buluntu nesneler, efemera ve fotoğraflarla kimlik, çevre-bellek ilişkisi, toplumsal cinsiyet rolleri gibi konuları ele alıyor.

Konser / Murat Gökçe a Live Project / Zorlu Touche / 21:00

Indie, elektronik ve caz soundlar arasında gezinen bir tarza sahip olan Murat Gökçe hem kendi eserlerini hem de 80’lerden sevdiğimiz şarkıları Zorlu Touche sahnesine taşıyacak.

5 Nisan Çarşamba

Müzikal / Sidikli Kasabası Müzikali / Zorlu PSM / 20:30

Kayhan Berkin’in yönettiği ve sahnede canlı performans sergileyecek bir orkestranın da yer aldığı müzikalin konusu oldukça enteresan.

Dünyaya kuraklığın hakim olduğu bir dönemde halk tuvalete özel bir şirketin denetimiyle gitmektedir ve buraya verecek parası olmayanlar da Sidikli Kasabası’na gönderilmektedir. Settar Tanrıöğen, Füsun Demirel gibi önemli oyuncuları kadrosunda barındıran oyunun tam oyuncu listesine ve biletlerine bu linkten ulaşabilirsiniz.

Konser / Benim Şehrim Benim Sesim / Babylon / 20:30

British Council desteğiyle düzenlenen, kariyerinin başındaki kadın müzisyenlerin yaşadıkları şehrin seslerinden ilham alarak besteledikleri eserlerine yer veren bu projenin konser performansı Babylon sahnesinde gerçekleşecek. Ayrıca bu konserin geliri de deprem bölgesi yararına kullanılacak.

Buradan hem detaylı bilgiye ulaşabilir hem de bilet satın alabilirsiniz.

6 Nisan Perşembe

Konser / BİFO & Igudesman & Joo / Zorlu PSM / 20:00

Aleksey Igudesman ve Hyung-ki Joo sadece iki başarılı keman ve piyano sanatçısı değil aynı zamanda kendilerine has neşeli sahne performansları ile büyük bir hayran kitlesi oluşturmuş, konserlerine ait YouTube videoları bile sayısız kez izlenen iki yakın arkadaş.  Sascha Goetzel yönetiminde verecekleri bu konser de eminiz çok neşeli bir müzik şöleni şeklinde geçecek. Buradan biletlere ulaşabilirsiniz.

Ayrıca merak edenler için ufak bir konser kesiti videosunu gününüz güzelleşsin diye aşağıya bıraktık.

Konser / Piers Faccini / Zorlu PSM / 21:00

İngiliz asıllı Piers Faccini  müzisyen ve ressam kimliğiyle sanatın içinde yaşayan bir isim. Akdeniz kıyılarını mesken edinmiş müziğiyle hem kültürler arası köprüleriyle hem de Avrupa’dan Afrika’ya uzanan dinlendirici ezgileriyle tam bir müzikal yolculuk yaratıyor. Bu deneyimi canlı performansla yaşamak isterseniz biletler burada sizi bekliyor.

7 Nisan Cuma

Tiyatro / Bir Baba Hamlet / Caddebostan Kültür Merkezi / 20:30

İki oyuncu, ikisi de birbirinden hevesli ama hevesleri ve yersiz özgüvenlerinden başka pek de bir şeyleri yok. Hamlet’i sahnelemek istiyorlar ve sonunda ellerine yüzlerine bulaştırdıkları bir temsil ortaya çıkıyor. Bu komik hikayede baş rollerde Şevket Çoruh ve Günay Karacaoğlu var. Çok keyifli bir cuma akşamı etkinliği olabilir.

Atölye (ses terapisi) / Night Shift: Bazilikanın Karanlığı / Yerebatan Sarnıcı / 22:00

Nisan Ayı Atölyeleri - Bazilikanın Karanlığı

Gecenin büyüsünün en güzel fark edildiği mekanlardan birisi şüphesiz 1500 yıllık Yerebatan Sarnıcı. Eğer daha önce burada bir gece geçirmediyseniz Suzin Maçoro’nun sesin büyüsünü, kokuyu ve ışığı bir arada kullandığı sound healing etkinliğini kaçırmayın. Aşağıdaki bağlantıdan bu terapi gecesinin detaylarına ve etkinlik biletlerine ulaşabilirsiniz.

https://www.passo.com.tr/tr/etkinlik/nigh-shift-bazilika-karanligi-muzeleri-bilet/4420340

Konser / Habibi Funk / Frankhan İstanbul / 21:00

Habibi Funk, isminden de anlaşılacağı üzere funk esintili Arap müziği yapan bir DJ. Sahne performanslarında Tunus, Cezayir, Lübnan, Mısır ve Avrupa’dan keşfettiği nadir bulunan plaklardan derlediği DJ setlere yer veriyor. Farklı ve enerjik bir gece isteyenlere bilet bağlantısı aşağıda.

https://www.passo.com.tr/tr/etkinlik/habibi-funk-frankhan-bilet/4720320

8 Nisan Cumartesi

Konser / Teoman’ın Koyu Antolojisi / Zorlu PSM / 20:00

Bu özel konser gecesi alışılmış performansların biraz dışında. Teoman’ın 25 yıllık kariyerindeki şarkılardan birbiriyle tema olarak uyumlu olanlar ard arda ve bambaşka düzenlemelerle çalınarak bir konser hikayesi oluşturulacak. Özel bir yaylı orkestranın eşlik edeceği ve nefesli çalgılar ustası Korhan Futacı’nın da sahnede konuk olacağı gecenin biletleri burada.

Tiyatro / Aydınlıkevler / Maximum Uniq / 21:00

İstanbul Tiyatroları – Aydınlıkevler

Yılmaz Erdoğan’ın yazdığı, baş rollerde Demet Akbağ, Salih Bademci ve Burak Dakak’ın yer aldığı oyun tam güldürürken düşündüren diyebileceğimiz türde bir komedi. Aydınlıkevler’de yaşayan bir babaanne ve torunu, bir duvar ve duvarın arkasında yaşayan Amerikalılar.

Bilet bağlantısı aşağıda.

https://www.passo.com.tr/tr/etkinlik/aydinlikevler-maximum-uniq-hall-biletleri/4645323

9 Nisan Pazar

Tiyatro / Aşınma / Zorlu PSM / 18:30

Usta isim Şahika Tekand’ın yazıp yönettiği ve 27 yıldır birlikte çalıştığı Yiğit Özşener’in tek kişilik performansıyla sahnede yer aldığı oyun adeta bir ustalık gösterisi olarak kabul ediliyor. Oyun için, metnin bir müzik gibi akıp gittiği, seyircinin de oyuncuyla birlikte eşzamanlı olarak oyunu yaşadığı bir sanat deneyimi diyebiliriz.

Bu bağlantıdan bilet satın alabilirsiniz.

Tiyatro / Cimri / Zorlu PSM / 19:30

Moliere’in kült eserinden uyarlanan ve uzun zamandır kapalı gişe oynanan oyun, bir selamı bile esirgeyen cimri bir adamın hikayesini anlatıyor. Doğruyu, yanlışı, farklı pencereden bakmayı ve rastlantıları sorgulayan Cimri’de baş rollerde Serkan Keskin, Sezin Bozacı, Cansu Saka ve Ahmet Kaynak var. Yönetmen ise Tansu Biçer. Buradan biletlere ve tam kadroya ulaşabilirsiniz.

10 Nisan Pazartesi

Tiyatro / Toz / Zorlu PSM / 21:00

Nisan Ayı Tiyatroları – Toz

Toz, bir Murat Mahmutyazıcıoğlu hikayesi. Yönetmeni Hira Tekindor, sahnede ise tek kişilik performansı ile Zerrin Tekindor var. Toz, bize Handan’ın çocukluğunu, büyüdüğü sokakları, evini, avukat babasını, annesi Feri’yi, huzuru, huzursuzluğu ve kendi hayatlarımızla da örtüşebilecek daha nice şeyi anlatıyor. Sahnelenmeye başladığı ilk günden beri çok beğenilen bu oyunu listenize eklemenizi tavsiye ederiz.

Tiyatro / Zorla Güzellik Olmaz / Beşiktaş Kültür Merkezi / 20:30

Zorla Güzellik Olmaz, baskıcı bir toplumun içinde tek bir kadının bile boyun eğmeyip baş kaldırmasıyla nelerin değişebileceğini anlatan tek perdelik bir distopik komedi. Baş rollerinde Neslihan Yeldan, Sinem Uslu ve Fatma Toptaş var.

11 Nisan Salı

Tiyatro / İmparator / Trump Sahne / 20:30

Genco Erkal’ın hem yönettiği hem de Enes Sarı ile sahneyi paylaştığı oyun, Etiyopya İmparatoru’nun 44 yıllık saltanatını ve sonunu anlatıyor. Bu bağlantıdan biletlere ulaşabilirsiniz.

Sergi / Cody Choi / Sevil Dolmacı Art Gallery / 23 Nisan’a kadar

Nisan Ayı Sergileri – Cody Choi

Koreli sanatçı Cody Choi’nin kişisel sergisinde sanatçının neon enstalasyonlarının yanı sıra heykel ve tuval çalışmaları da yer alıyor. Amerika’da gördüğü eğitim ve burada geçirdiği yıllar ve Asyalı kökeninin kendisine kattıkları ile çalışmalarını zenginleştiren sanatçının eserlerinde kültürler arası iletişimin izlerini görmek mümkün.

Son derece görkemli bir tarihi köşkte yer alan bu sergiyi Pazar hariç her gün 10:00-18:00 arası ziyaret edebilirsiniz.

Detaylı bilgi aşağıdaki bağlantıda.

https://sevildolmaci.com.tr/tr/exhibitions/the-soul-of-the-silk-road/

12 Nisan Çarşamba

Tiyatro / Dimios / Eylül Sahnesi / 21:00

Ali Can Karagülmez’in tek kişilik performansı ile sahneye taşınan Dimios, tarihin en eski mesleklerinden birisi olan cellatlığı anlatıyor. Oyunun kahramanı bir cellat ve çağlar boyunca başkalarının ölümü üzerinden kazandığı hayatını çarpıcı bir dille seyirciye aktarıyor. Tek perdelik Dimios’un yönetmeni ise Zafer Metin.

Müzik Festivali / Show of Hands Uluslararası Müzik Festivali / Arter / 20:00

Show of Hands, farklı ülkelerden sanatçıların doğaçlama performanslarını ve atölye çalışmalarını içeren, 4 gün boyunca devam edecek olan bir müzik festivali.

Her gün 2 farklı sanatçının konserini izleyebileceğiniz festivalin 12 Nisan programında Alman çello sanatçısı Anja Lechner ve İsviçreli piyano sanatçısı Nik Börtsch var. Diğer günlerin detaylarına ve etkinlik biletlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Tiyatro / Saatleri Ayarlama Enstitüsü / Maximum Uniq Hall / 20:30

Ahmet Hamdi Tanpınar’ın kült eseri Saatleri Ayarlama Enstitüsü, Serkan Keskin’in tek kişilik performansı ile sahneye taşınıyor. Tuluğ Tırpan’ın piyanosuyla ile eşlik edeceği oyun oldukça zengin içerikli bir çağdaş uyarlama.

Bu linkten bilet satın alabilirsiniz.

13 Nisan Perşembe

Konser / Bifo & Denis Kozhukhin / Zorlu PSM / 20:00

Borusan Filarmoni Orkestrası’nın eşliğinde gerçekleşecek konserde şef Lina Gonzalez Granados ve ünlü piyanist Denis Kozhukhin nefis bir konser akşamı vadediyor.

Tiyatro / Zengin Mutfağı / Maximum Uniq Hall / 21:00

Filgezi Etkinlik Rehberi Nisan Ayı Tiyatro – Zengin Mutfağı

Vasıf Öngören’in yazdığı, 1978’de yine Şener Şen’in baş rolde olduğu Zengin Mutfağı, genç bir oyuncu kadrosu ve değişmeyen Lütfü Usta karakteriyle yine sahnelerde. 1970’de yaşanan işçi hareketinin, zengin bir ailenin köşkünde çalışanların hayatlarına yansımasını ele alan oyun daha önce sinemaya da uyarlandı. Buradan daha detaylı bilgiye ve etkinlik biletlerine ulaşabilirsiniz.

14 Nisan Cuma

Müzik Festivali / Very Very French Festival / Zorlu PSM / 20:30

Fransız müzik kültürünün farklı kollarını deneyimleme fırsatı bulacağınız bu iki günlük mini festivalde ilk günün konukları Johan Papaconstantino ve Vendredi Sur Mer. Indie pop, elektronik ve techno ile hafta sonuna coşkulu bir giriş yapmak isteyenler için biletler burada.

Parti / İstanbul Vortex / Zorlu Studio / 22:00

Radyo Eksen’den Gülşah Güray ve ekibinin müzik ve görsel öğeleri bir araya getirerek hazırladığı Vortex, tam bir Cuma gecesi etkinliği. Nirvana’dan Moby’e uzanan çeşitlilikte isimlerle karşılaşabileceğiniz Vortex’de mekanın duvarları da adeta bir görsel şov yaratıyor.

İstanbul etkinliklerine minik bir ara verip birazcık uzaklara bakalım. Baharın kendisini iyiden iyiye hissettirmeye başladığı Nisan ayında İstanbul sokakları size  dar geliyorsa ufak bir şehir dışı kaçış için aşağıda yer alan  Sapanca’da Konaklamak İçin En İyi Yerler yazımız size güzel bir ipucu olabilir.

Sapanca’da Konaklamak İçin En İyi 15 Yer

15 Nisan Cumartesi

Konser / Bach’la Gezinti / Pera Palace Hotel / 11:00

Güzel bir bahar sabahı, tarihi bir bina ve klasik müzik bir araya geldiğinde hafta sonuna şahane bir başlangıç için pek de bir eksiğimiz kalmıyor. Tam da bu tanıma uygun, çok özel bir oda müziği etkinliğine davet ediyoruz sizi.

Bu bağlantıdan hem biletlere ulaşabilirsiniz hem de Semplice Quartet’ın hazırladığı Bach ağırlıklı programı inceleyebilirsiniz.

Dans & Müzik / Combolatino / Zorlu Sky Lounge / 21:00

Enerjisi yüksek, tam da cumartesiye yakışır bir etkinlik. DJ Rafa’nın performansı ile başlayacak gece Combolatino ile dans pistinde, dans workshopu ile devam edecek. Detaylar aşağıdaki bağlantıda.

https://www.passo.com.tr/tr/etkinlik/combolatino-bilet-zorlupsm/4340319

16 Nisan Pazar

Müzikal / Yaz Gecesi Müzikali / Cevahir Salon A / 20:00

Shakespeare’in eserinden uyarlanan oyun tam da bir yaz gecesi coşkusunda. Aşıklar, periler, cadılar, dans, müzik ve kalabalık bir kadronun bitmeyen enerjisi özlediğimiz kabare ruhunu geri getiriyor. Meraklandıysanız, etkinlik detayları bu bağlantıda.

Dans & Müzik / Swing Planet Gatsby Nights / Babylon / 20:00

Yeni haftaya enerji depolayarak sıkı bir giriş yapmak isteyenlere, Swing Planet eşliğinde gerçekleşecek bu harika dans gecesini ajandanıza mutlaka kaydedin deriz. Swing dönemi danslarını hem öğreten hem de dans sevenler için bir buluşma noktası oluşturan Swing Planet etkinlikleri gerçek bir parti havasında geçiyor.

17 Nisan Pazartesi

Tiyatro / Sır / Gönül Ülkü ve Gazanfer Özcan Sahnesi / 21:00

filgezi etkinlik rehberi- tiyatrolar – sır

Ahmet Kazanbal’ın yönettiği, oyuncu kadrosunda Tayanç Ayaydın, Emel Çölgeçen, Anıl Çelik, Tolga Güleç ve Şeyma Gökçe Cengiz’in yer aldığı oyun tek perdelik bir komedi. Bir aile yemeğinde aniden gelen itiraflar, durumun yarattığı telaşla birlikte gelişen komik olaylar aile, aşk ve dostluk olgularıyla birlikte tatlı bir dille ele alınmış.

18 Nisan Salı

Konser / Best of Soundtrack Symphony & Ferman Akgül / Harbiye Açıkhava Tiyatrosu / 17:00

Star Wars, Superman, James Bond ve müziği kulaklarımızdan silinmeyen daha nice filme ait soundtrackler bu konser sayesinde size yeniden o filmlerdeki aşkı, savaşı, coşkuyu hatırlatacak. Ferman Akgül’e 50 kişilik senfoni orkestrasının eşlik edeceği etkinliğin bilet geliri de depremzedeler için kullanılacak. Daha detaylı bilgi burada.

Müzikal / Jekyll & Hyde / Zorlu PSM / 21:00

Robert Louis Stevenson’ın, aynı bedende iyi ve kötünün savaşını anlattığı kült gerilim romanından uyarlanan müzikalde baş rollerde Elçin Sangu ve Hayko Cepkin var. Tuluğ Tırpan’ın müzik direktörlüğünü yaptığı müzikalin tam kadrosuna ve biletlerine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

https://www.passo.com.tr/tr/etkinlik/jekyll-hyde-zorlupsm-turkcell-sahnesi-muzikal-biletleri/4435322

19 Nisan Çarşamba

Konser / Kerem Görsev Trio / Zorlu Touche / 21:00

filgezi istanbul etkinlikleri- Kerem Görsev

Ünlü caz piyanisti Kerem Görsev’e kontrbasta Volkan Hürsever, davulda Ferit Odman’ın eşlik edeceği konserde ağırlıklı olarak sanatçının kendi bestelerine yer verilecek. Bu caz gecesi kaçmaz!

Konser / Steve Vai / Volkswagen Arena / 21:00

Dünyanın en önemli gitar virtüözlerinden olan Steve Vai kulaklarınızı pasını silmeye geliyor.

Onlarca ödül sığdırdığı 30 yıllık müzik kariyeri, ilham verdiği sanatçılar, sahnede eşlik ettiği büyük sanatçılar ve tükenmeyen üretkenliği ile çoğumuzun zihninde bir kült olan bu ismi canlı canlı izleme fırsatı pek kolay denk gelmez. Kaçırmak istemeyenler için biletler bu bağlantıda.

Yazının devamına nefis bir gitar eşlik etsin diyenler için de playlistimiz aşağıda.

20 Nisan Perşembe

Konser / Bifo & Marlis Petersen / Zorlu PSM / 20:00

Patrick Hahn yönetimindeki Borusan Filarmoni Orkestrası ve soprano Marlis Petersen’in sahne alacağı konser, ihtiyacınız olan aylık klasik müzik keyfi kotanız için güzel bir seçim. Etkinlik rehberinize eklemeyi unutmayın.

23 Nisan Pazar

Konser / Yüzyüzeyken Konuşuruz / Turkcell Vadi / 20:30

Hem müzikleri hem de dilimize dolanan şarkı sözleriyle listelerimizin vazgeçilmezi Yüzyüzeyken Konuşuruz, güzel bir bahar akşamında Turkcell Vadi sahnesinde.

24 Nisan Pazartesi

Konser / Ercüment Orkut / Zorlu Touche / 21:00

Nisan ayı Konserleri - Ercüment Orkut
Nisan ayı Konserleri – Ercüment Orkut

Caz sahnelerinin başarılı piyanistlerinden Ercüment Orkut, solo performansında hem albümlerinden seçkilere hem de klasik eserlerden oluşan doğaçlama çalışmalara yer verecek. Haftaya Zorlu Touche ortamında güzel bir caz gecesiyle başlamak isterseniz etkinliğin biletleri burada.

Tiyatro / Kundakçı / Caddebostan Kültür Merkezi / 20:30

M.Ö. 356’da Pazarcı Herostratos’un Artemis Tapınağı’nı kundaklamasıyla başlayan olaylar Muharrem Özcan yönetmenliğinde oyunlaştırılıyor. Baş rollerde Haluk Bilginer, Tuna Kırlı, Muharrem Özcan, Tuğba Çom Makar var. Bu bağlantıdan bilet satın alabilirsiniz.

25 Nisan Salı

Konser / Flapper Swing / Zorlu Touche / 21:00

filgezi nisan etkinlikleri – flapper swing

Flapper Swing sadece müzik yapmakla kalmayıp izleyiciyi zaman yolculuğuna çıkarıyor. Özel kostümleri, dansları ve müzikleriyle 20 ve 30’lu yılların havasını sahneye taşıyan grup, Zorlu Touche’nin caz club atmosferinde nefis bir gece yaşatacak.

Konser / Özge Özerbek & Emre Akman / Santa Maria Draperis Kilisesi / 20:30

Keman sanatçısı Özge Özerbek ve viyola sanatçısı Emre Akman “Sihirli Danslar, Farklı Masallar” konserinde Bach, Bartok, Halvorsen gibi farklı dönemlerden sanatçıların eserlerini seslendirecek. Santa Maria Draperis Kilisesi’nin büyülü atmosferinde gerçekleşecek konser hem mekan seçimi hem de içeriği sayesinde ruhunuza iyi gelecek bir etkinlik tercihi gibi görünüyor. Etkinlik biletleri için buraya buyrun!

26 Nisan Çarşamba

Tiyatro / Kimsin Sen / Caddebostan Kültür Merkezi / 20:30

Evde yalnızlığına ve anılara gömülmüş bir kadın, eve giren bir hırsız ve meraklı bir komşunun bir araya geldiği, olayların bambaşka yerlere gittiği bir komedi. Baş rollerde Dilek Uluer, Hakan Sallı ve Deniz Gündoğdu var.

27 Nisan Perşembe

Atölye (yemek) / Taco Workshop / Vertical Şaşkınbakkal / 19:30

Meksika mutfağına meraklıysanız ya da evde misafirlerinize havalı bir sofra kurmak niyetindeyseniz doğru etkinliğe bakıyorsunuz. Taconun inceliklerini ustasından öğreneceğiniz bu keyifli atölyenin biletleri burada.

Konser / Benedek Csalog & Dora Petery / Deniz Müzesi / 20:30

Macaristan asıllı barok flüt sanatçısı Csalog ve klavsen sanatçısı Petery, Deniz Müzesi’nin büyülü akustiğinde tadına doyulmaz bir konser gerçekleştirecekler. İstanbul Uluslararası Opus Amadeus Oda Müziği Festivali kapsamında düzenlenen konserin biletleri burada.

28 Nisan Cuma

Tiyatro / Koltuk / Eylül Sahnesi / 20:30

Koltuk, günlük fiziksel ihtiyacımızı karşılayan bir eşya mıdır yoksa uğruna türlü türlü kötülüklerin göze alındığı bir obje midir? Bu sorunun cevabını arayan oyunun yönetmeni Ali Can Karagülmez, oyuncular ise Umut Sarı, Cengizhan Erisoylu ve Deniz Uzun. Buradan biletlere ulaşabilirsiniz.

Tiyatro / Nihayet Bitti / Watergarden Performans Merkezi Duru Tiyatro / 20:00

Emre Kınay’ın hem yönetmen hem de oyuncu olarak hayat verdiği oyunda 1000’e kadar sayıp intihar edeceğini söyleyen ve hem sayan hem de hayat hikayesini, inişlerini çıkışlarını anlatan bir adam var sahnede. Nabzı yüksek bir Cuma gecesi için bilet bağlantısı aşağıda.

https://www.biletix.com/etkinlik/2DU34/TURKIYE/tr

29 Nisan Cumartesi

Tiyatro / Yabancı / Şişli Tiyatrosu / 20.30

Albert Camus’nün romanından uyarlanan oyunda annesinin cenazesinde yeterince hüzünlü görünmediği hatta kahve içtiği için idam cezasına çarptırılan bir adamın son saatleri anlatılıyor. Baş rolde Emrah Aytemur var.

Tiyatro / Richard / Maximum Uniq Hall / 21:00

istanbul nisan tiyatroları – richard

Shakespeare’in Richard eserinden uyarlanan oyunda Okan Bayülgen hem yönetmen koltuğunda hem de oyuncu kadrosunda yer alıyor.

2012 yılında İngiltere Kralı 3. Richard’ın kemiklerinin bir otoparkta bulunmasıyla başlayan oyun içinde bir tiyatro temsilini de barındıran bir polisiye hikayeye dönüşüyor. Etkinlik üzerine daha fazla detay ve bilet bilgisi için buraya göz atabilirsiniz.

30 Nisan Pazar

Konser / James Brandon Lewis Trio / Borusan Müzik Evi / 21:00

Uluslararası Caz Günü kapsamında gerçekleşecek konserde James Brandon Lewis Trio, caz müziğin iyileştirici ve birleştirici gücüyle bu güzel günü müzik şöleniyle kutlayacak.

Konser / Garanti BBWA Konserleri: Gilad Atzman Quintet / Zorlu Touche / 21:00

Gilad Atzman hem dopdolu müzik geçmişi hem de Akdeniz müziğine kattığı etnik melodilerle bilinen ve sevilen ünlü bir caz sanatçısı. Ayın son etkinliğinde kendisine sahnede, alanında çok başarılı Türk caz sanatçıları eşlik edecek.

Haftayı ve ayı güzel bir atmosferde kapatmak isterseniz bu etkinliği listenize ekleyin. Bilet bağlantısı aşağıda sizi bekliyor.

https://www.passo.com.tr/tr/etkinlik/gilad-atzmon-quintet-zorlupsm-touche/4459326

Bir etkinlik rehberimizin daha sonuna geldik.

Mayıs ayında yepyeni etkinliklerde, yemyeşil sokaklarda, mutlu haberlerle buluşmak üzere.

Bizi instagramdan takip edebilir veya bültenimize buradan üye olabilirsiniz.

Sevgiler,

Farah Samuray

 

More from Farah Samuray

İstanbul Etkinlik Rehberi Aralık 2021

Ağaçlarda son kalan sonbahar yapraklarının sarı renginin yeni yıl süslemelerinin ışıltılarına karıştığı,...
Read More

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir