İstanbul Etkinlik Rehberi Aralık 2023

aralik etkinlik rehberi
İstanbul Konserleri - Chromas by Başak Doğan

Seneyi kapatmadan önce izlemek istediğimiz oyunların, dinlemek istediğimiz konserlerin, kaçırmayalım dediğimiz sergilerin bir araya geldiği yılın son İstanbul Etkinlik Rehberi’nde bir aradayız. Dileğimiz, 2023’ün son günlerinde yaşayacağınız keyifli anlarda birazcık da olsa katkımızın olması. Sizi rengarenk rehberimize davet etmeden önce seneyi güzel anılarla kapatıp yeni yıla yeni umutlar ve coşku dolu bir başlangıç yapmanızı diliyoruz.

1 Aralık Cuma

Konser / Yeni Klasikler: Fabrizio Paterlini / Salon İKSV / 21:00

Nils Frahm ve Yann Tiersen sevenlerin çok keyif alacağı bir konser önerisiyle başlayalım bakalım yeni aya.

İtalyan besteci ve piyanist Fabrizio Paterlini kendisine eşlik edecek bir yaylı üçlüsüyle İKSV sahnesinde nefis bir müzik ziyafeti sunacak. İsmine aşina değilseniz hem tanışmanız için hem de etkinlik rehberimizin devamında size tatlı tatlı eşlik etsin diye playlistimizi ekledik bile.

Konser / Ayhan Sicimoğlu / Moda Kayıkhane / 22:00

Moda’nın denize sıfır konser mekanı Kayıkhane’den Ayhan Sicimoğlu ritimleri yankılanacak!

Soğuk bir kış akşamını İstanbul’un en güzel mahallelerinden birinde iyi müzikle ısıtmak isterseniz bu etkinliği ajandanıza ekleyin.

Konser / China Moses and Friends / CRR Konser Salonu / 20:00

Soul/caz dünyasında yerini kanıtlamış bir diva olarak gösterilen China Moses, beş usta müzisyenden oluşan ekibiyle birlikte CRR sahnesinde Fransa’dan esen bir caz rüzgarı etkisi yaratacak.

2 Aralık Cumartesi

Konser / Chromas by Başak Doğan / Zorlu PSM / 20:30

aralik etkinlik rehberi
İstanbul Konserleri – Chromas by Başak Doğan

Ekibiyle beraber sahnede görsel ve işitsel harikalar yaratmasıyla tanınan Başak Doğan yine sürprizli bir gece vadediyor.

Dinleyicilerin de koroya eşlik etmesiyle ortaya çıkan doğaçlama eserlerin güzelliği ile de bilinen Chromas konserlerini daha önce deneyimlemediyseniz keşif biletleriniz burada sizi bekliyor.

Film Gösterimi / Roma Açık Şehir / Pera Müzesi / 15:00

1945 yapımı siyah-beyaz film, İkinci Dünya Savaşı’nın son günlerinde, bir partizan, nişanlısı ve yardımsever bir rahip üzerinden Roma’da özgürlük mücadelesi veren insanları anlatıyor. Pera Müzesi’nde daha önce film izlemediyseniz bu etkinliği değerlendirin deriz. Biletler burada.

3 Aralık Pazar

Sergi / İstanbul’a Panaromik Bakışın Tarihi / Pera Müzesi

İstanbul’a dair daha önce hiç gösterilmemiş, 19. yüzyıla ait panoramik eserler bu sergide gün yüzüne çıkıyor. İstanbul’un yıllarla, yangınlarla, sanayileşmeyle verdiği savaş ve uğradığı değişim gözler önüne serilirken sergide yer alan arşiv belgeleri de ziyaretçileri bu güzel şehre dair düşünmeye çağırıyor.

Sergiyi 24 Mart 2024’e kadar pazartesi hariç her gün ziyaret edebilirsiniz.

Yeni yıl Festivali / Wonder Village / KüçükÇiftlik Park / 12:00

Buz pateni pisti, yeme-içme stantları, hediyelikler, görüntüsüyle bile mutlu eden yeni yıl dekorları ve daha fazlası bu harika yeni yıl parkında buluşuyor. Pazartesi hariç her gün ziyarete açık olacak olan bu alanda hafta sonları konserler de düzenlenecek. 3 Aralık’ta sahne alacak isim ise Flapper Swing. 20’lerin, 30’ların swing caz parçalarıyla bu güzel atmosferin tadını çıkartmak isteyenler için etkinlik biletleri aşağıda.

https://www.biletix.com/etkinlik/2WW19/TURKIYE/tr

4 Aralık Pazartesi

Tiyatro / Tırnak İçinde Hizmetçiler / Kadıköy Boa Sahne / 20:30

tirnak icinde hizmetciler
Aralık Ayı Tiyatroları – Tırnak İçinde Hizmetçiler

Hakan Emre Ünal’ın yazıp yönettiği oyunda Nezaket Erden ve Pınar Güntürkün sahne alıyor. Bir evde çalışan iki hizmetçinin hayatını konu edinen oyunda iki kadının kaçmaya çalıştığı şeylerle yüzleşmelerini izliyoruz.

Tiyatro / Otomatik Portakal / Zorlu PSM /20:30

Anthony Burgess eserinden uyarlanan Otomatik Portakal’da suç ve suçluyu ortadan kaldıran, özgür iradenin olmadığı ve zorunlu olarak herkesin iyi olduğu bir dünya var. Bu baskıya boyun eğmeyen bir çetenin başkaldırışıyla başlayan olaylar rap müzik desteğiyle farklı bir formatta sahneleniyor. Erdal Beşikçioğlu’nun yönettiği oyunda baş rollerde Ünsal Coşar, Fatih Sönmez ve Selin Zafertepe var.

5 Aralık Salı

Sergi / Üç İç Denizin Ülkesi – Handan Börüteçene / Salt Beyoğlu

Sergi, Türkiye’deki sanat eserlerine değer vermeme hali üzerine odaklanıyor. Aynı zamanda sanatçının şimdiye kadar düzenlenen en kapsamlı sergisi. Arkeoloji, tarih ve doğa odaklı üretimler yapan Handan Börüteçene’nin 4o yılı aşkın sürede ürettiği birçok eseri de bu sergiyle yeniden hafızalarda canlanacak.

Pazartesi hariç her gün ziyaret edebilirsiniz.

Tiyatro / Anne / Moda Sahnesi / 20:30

Oscar ödüllü yazar Florian Zeller’in eseri olan oyun, bir annenin hayatın içinde kayboluşunu ve her şeyin ellerinden kayıp gitmesinin yarattığı çöküntüyü anlatıyor. Çarpıcı bir metin ve çarpıcı oyunculuklarla sahnelenen oyunun kadrosuna ve biletlere bu linkten ulaşabilirsiniz.

Sergi / Ekin Su Koç – Venüs’ün Yeniden Doğuşu / Anna Laudel

Sergide, Ekin Su Koç’un Botticelli’nin Venüs’ün Doğuşu eserinden yola çıkarak ürettiği ve cinsiyet eşitliğine göndermeler yaptığı, farklı tekniklerde işleri yer alıyor. 31 Aralık tarihine kadar Beyoğlu Anna Laudel Gallery’de ziyaret edebilirsiniz.

6 Aralık Çarşamba

Tiyatro / Kızlar ve Oğlanlar / Oyun Atölyesi / 20.30

Özlem Zeynep Dinsel’in tek kişilik performansıyla sahnelenen oyun büyük bir aşktan evliliğe, oradan da ebeveyn olmaya ilerleyen bir ilişkide yaşanan yabancılaşmayı anlatıyor. Bu ödüllü oyunu mutlaka izleme listenize ekleyin.

Hazır yolunuz Moda’ya düşmüşken bir şeyler içmek, atıştırmak ya da çalışarak zaman geçirmek için tercih edebileceğiniz kafeleri derlediğimiz Moda’da Ders Çalışabileceğiniz Kafeler yazımız sizin için süper bir kaynak olabilir.

Moda’da Ders Çalışabileceğiniz Kafeler

Atölye (yemek) / Mozzarella ve Taze İtalyan Peynirleri / Eataly Mutfak Atölyesi / 19:00

Hafta sonu kahvaltısı için burratayı evden hazırlamak ya da ev yapımı mozzarellanız ile pizza yapmak pek havalı olmaz mıydı? Bunlar için gerekli tüm bilgi bu atölyede, atölyenin detayları da bu linkte.

7 Aralık Perşembe

Konser / Yıldızlar Altında / Zorlu PSM / 20:00

Şef George Pehlivanian’ın yöneteceği Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’na ünlü keman sanatçısı Nemanja Radulovic eşlik edecek. Beethoven ve Çaykovski eserlerinin çalınacağı bu etkinlik ilginizi çektiyse, etkinlik biletleri için buraya buyrun!

Konser / God Is An Astronaut / If Performance Hall Beşiktaş / 20:30

istanbul aralik ayi konserleri
Etkinlik Rehberi – God Is An Astronaut

İrlandalı post-rock grubu, sanki farklı bir gezegendeymişsiniz hissi veren müzikleriyle sizi bir konserliğine buralardan çok uzaklara götürmek için geliyor. Buradan bilet satın alabilir, aşağıdaki playlistten de etkinlik rehberimizi keşfetmeye devam ederken güzel melodilere kulak kabartabilirsiniz.

8 Aralık Cuma

Konser / Igor Gayarre Conde Gitar Resitali / Yeldeğirmeni Sanat Merkezi /21:30

Notre Dame du Rosaire Kilisesi olarak inşa edilen sonrasında da restore edilip sanat merkezi olarak kullanılmaya başlanan Yeldeğirmeni Sanat Merkezi binası, müzik dinletileri için nefis bir ortam. Haftanın yorgunluğunu güzel bir gitar gecesiyle atmak isterseniz buradan bilet satın alabilirsiniz.

Konser / Jazzy Xmas / CRR Konser Salonu / 20:00

Trompette Paolo Fresu, bandoneonda Daniele di Bonaventura ve çelloda Leila Shirvani, Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda tam bir Noel coşkusu yaşatacaklar. Hem klasikleşmiş hem de az bilinen Noel şarkılarını modern caz yorumuyla seslendirecekleri bu neşeli konserin biletleri bu linkte.

9 Aralık Cumartesi

Konser / Viyana Esintileri / Pera Palace Hotel Balo Salonu / 11:00

Pera Palace Hotel’in gelenekselleşen cumartesi sabah konserlerinin müdavimi çok.

Keman sanatçısı Emilio Percan ve viyolonsel-piyano ikilisi CelloPianoDuo’nun Haydn ve Beethoven eserlerini seslendireceği konser tarihi balo salonunda gerçekleşecek. Hafta sonuna giriş için süper bir seçim olur.

Konser / Eylül Ergül & Önder Focan “Nat King Cole Project” / Nardis Jazz Club / 21:30

Eylül Ergül ve Önder Focan ekibi, Nat King Cole’un müzik yaşamının caz piyanistliği döneminde orkestrayla ve piyano başında seslendirdiği şarkılardan oluşan bir repertuvarla dinleyici karşısına çıkacak. Cumartesi gecesini güzel bir caz gecesine dönüştürmek isteyenler için biletler burada.

10 Aralık Pazar

Konser / Büyük Ev Ablukada Akustik / Ses 1885 / 20:00

istanbul etkinlik rehberi
İstanbul Konserleri – Büyük Ev Ablukada

Coşkulu performanslara imza atan grupların başında gelen Büyük Ev Ablukada’nın akustik konserleri de başka bir lezzette oluyor. Üstelik bu konser, yenilenen tarihi Ses Tiyatrosu’nda gerçekleşecek. Mekanı da grubu da kaçırmak istemezsiniz diye düşünerek buraya bilet bağlantısını bırakıyoruz.

Festival / Sound Of İstanbul / Babylon / 19:30

Tıpkı ismi gibi, İstanbul’un çok renkliliğinin müziğine de yansımasını konu edinen bir festival.

Kimler var derseniz; doğu-batı sentezini başarıyla hayata geçiren Selin Sümbültepe, elektronik müzik ve akustik enstrümanlarla kendi tarzlarını yaratan Karma Whiff – Mehmet Denizci, geleneksel besteleri ve türküleri biraz elektronik biraz saykodelik havaya büründüren Telli Davul ve son albümüyle dinleyicisiyle bir kez daha kucaklaşan Kalben, bu özel etkinlikte sahne alacak isimler. Meraklandıysanız detaylar ve biletler burada.

11 Aralık Pazartesi

Konser / Manuşu Ala / Nardis Jazz Club / 21:30

Gipsy caz grubu Manuşu Ala, Fransız şansonlarından caz klasiklerine kadar bir sürü popüler yerli ve yabancı parçayı kendi yorumlarıyla seslendiriyorlar. Ortaya çok eğlenceli, çok renkli bir performans çıkıyor.

Haftaya enerjik bir giriş yapmak isteyenleri biletler ve detaylar için şöyle alalım.

Tiyatro / Balina / Zorlu PSM / 20:30

filgezi istanbul etkinlik rehberi
İstanbul Aralık AyıTiyatroları – Balina

Balina’yı geçtiğimiz yıl Brendan Fraser ile En İyi Erkek Oyuncu Oscar’ı kazanan film olarak hatırlarsınız. Samuel Hunter’ın eserinden uyarlanarak sinemaya taşınan oyun şimdi Türkiye’de, tiyatro sahnesinde.

Bir baba-kızın geç kalmış kavuşmasını anlatan Balina’da baş rollerde Şebnem Bozoklu, Enis Arıkan, Yağız Can Konyalı, Helin Kandemir ve Emine Evirgen var.

12 Aralık Salı

Sergi / Sarkis : Sonsuz / Arter

Sonsuz, sanatçının geniş bir zaman aralığında oluşturduğu eserlerini ışık, müzik ve Arter’in koleksiyonundan seçilmiş eserlerle bir araya getirmesi sonucu oluşmuş kapsamlı bir sergi. Aralarında 2015 Venedik Bienali Türkiye Pavyonu için ürettiği Respiro yerleştirmesinden de parçaların bulunduğu sergiyi Pazartesi hariç her gün ziyaret edebilirsiniz.

Sergi / İstanbul’un Resmi / İş Bankası Resim Heykel Müzesi

İstiklal Caddesi’nde bulunan tarihi Bodvi Apartmanı’nın titizlikle restore edilmesiyle yakın zamanda ziyarete açılan İş Bankası Resim Heykel Müzesi, hem sahip olduğu eşsiz koleksiyonu hem de nefis binası için mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir yer.

İstanbul’un kıyılarını, sokaklarını, eski evlerini, eski sakinlerini resmeden birçok büyük sanatçının tablosunu görebileceğiniz sergi alanında çok kıymetli eserlerin yer aldığı bir kalıcı koleksiyon da mevcut. 4 kata yayılan süreli ve kalıcı sergi için en az 2 saat ayırıp doya doya inceleyin deriz. Girişinde yer alan İstiklal Caddesi manzaralı kafesinde bir kahve içmeyi de sakın unutmayın.

İstiklal Caddesi 144 numarada yer alan müze, Pazartesi hariç her gün 10:00-19:00 arası ziyarete açık. Yıl sonuna kadar giriş ücreti alınmıyor.

14 Aralık Perşembe

Tiyatro / Sevgili Arsız Ölüm – Dirmit / Ses 1885 / 20:30

istanbul tiyatrolari - sevgili arsiz olum dirmit
Aralık Ayı Etkinlik Rehberi – Sevgili Arsız Ölüm Dirmit

Latife Tekin’in romanından uyarlanan oyunda, köyden şehre göç eden kalabalık bir ailenin küçük ama meraklı ve azimli kızı Dirmit’in gözünden ailenin ayakta kalma mücadelesini görüyoruz. Nezaket Erden’in tek kişilik ama dev performansını izlemediyseniz 6 senedir coşkuyla alkışlanan bu oyunu kaçırmayın deriz. Etkinlik biletleri burada.

15 Aralık Cuma

Konser / Neşet Ruacan Quartet / Nardis Jazz Club / 21:30

İstanbul’da güzel bir caz gecesi geçirmek için en doğru adreslerden biri olan Nardis Jazz Club sahnesinde bir müzik duayeni, Neşet Ruacan var. Caz gitarının ustalarından olan Neşet Ruacan, dünyanın birçok ülkesinde stüdyo gitaristi olarak da önemli çalışmalara imza atmış. Hafta sonuna iyi müzikle giriş yapmak için harika bir etkinlik.

Beyoğlu çevrelerinde harika konser mekanları olduğu gibi çok güzel kahveciler de var. Nardis’e çok da uzak sayılmayan Çukurcuma’da bir kahve molası vermek isterseniz Çukurcuma’nın En İyi Kahvecileri yazımızda nefis tavsiyeler olduğunu hatırlatalım.

Çukurcuma’nın En İyi Kahvecileri

Tiyatro / Bir Terennüm / Sahne Pulcherie / 20:30

Bir evin salonu, demans yüzünden zihninde hatıraları darmadağın olan bir aile ve İstanbul’un iki farklı zamanında yaşanan sokağa çıkma yasağı günleri. Birkaç farklı nesli bir sahnede buluşturan oyunda İpek Türktan ve Tolga İskit var. Bilet bağlantısını aşağıda sizi bekliyor.

https://tiyatrolar.com.tr/tiyatro/bir-terennum

16 Aralık Cumartesi

Konser / Forest Swords / Salon İKSV / 21:00

Forest Swords olarak bilinen Matthew Barnes, hem besteci hem de ses tasarımcısı. Hafif karanlık ama derinlikli müziğini dinlediğinizde elektronik müziği kendi dünyasıyla nasıl şekillendirdiğini çok net hissedebiliyorsunuz. Farklı diyarlara uzanmalı bir hafta sonu etkinliği olarak bu konseri not edebilirsiniz.

Minik bir fragman olması için Neneh Cherry vokali serpintili Butterfly Effect parçasını aşağıya iliştirdik.

Konser / Duygu Soylu “Tamamen Duygusal” / Zorlu Touche / 21:00

Yoğun bir eğitim hayatı, alanında önemli okullar, prestijli senfoni orkestraları ve çalıştığı onlarca usta isimden sonra edindiği deneyimlerden kusursuz sahne performansları yaratan Duygu Soylu bu sefer de Zorlu Touche sahnesinde. Kenan Doğulu prodüktörlüğünde çıkardığı albümünden seçtiği şarkıları ve özel repertuarını dinleyebileceğiniz gecenin biletleri de burada.

17 Aralık Pazar

Konser / Peter Sarik Trio / Atatürk Kültür Merkezi / 20:00

Geçtiğimiz yıl verdikleri konserde dakikalarca ayakta alkışlanan grup yeniden Türkiye’de.

Bach ve Bela Bartok eserlerini cazla buluşturarak harika konserlere imza atan Peter Sarik Trio için biletler bu bağlantıda.

Tiyatro / Şahları da Vururlar / Ses 1885 / 18:00

Ferhan Şensoy’un yazdığı, ilk kez 1980’de sahnelenen Şahları da Vururlar yeniden tarihi Ses Tiyatrosu’nda.

Oyun, 40’ların başında İran’da isim benzerliği yüzünden istihbarat teşkilatıyla sorun yaşayan Ömer Hayyam’ın bir hata sonucu hapse atılmasıyla başlıyor. Ferhan Şensoy mizahını özleyenler ve bu klasik oyunu izlememiş olanlar için buraya bilet linkini bıraktık.

18 Aralık Pazartesi

Konser / Vivaldi Gecesi / Süreyya Operası / 20:00

Sihirli flüt olarak anılan, İtalyan müziğine katkılarından dolayı İtalya Devlet Nişanı ile onurlandırılan Şefika Kutluer’in Vivaldi’nin 6 konçertosunu birden çalacağı bu konser hem kulaklarınıza hem de ruhunuza iyi gelecek. Bu bağlantıdan etkinlik için bilet satın alabilirsiniz.

Atölye (yemek) / Wine & Dine: Mantarlı Lezzetler / IWSA / 19:00

Mantar uzmanı Jilber Barutçiyan, şef Burçak Kazdal ve şarap konusunda önemli bir isim olan Ayça Budak’ı bir araya getiren bu etkinlik gastronomiye meraklı herkesin İstanbul etkinlikleri listesine girecek gibi görünüyor. Bu linkten etkinlik üzerine daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Tiyatro / Bu Taraftan Daha Güzelim / Hann Sahne Kanyon / 20:30

2004 yılında gerçekleşen, çocukların da rehin alındığı bir okul baskını ve yaşanan trajik olayın iki çocuğun gözünden anlatımı. Biraz komik, saf ve çokça duygusal bir oyun. Simge Sabancılar ve Emrecan Karakurum baş rollerde.

19 Aralık Salı

Tiyatro / Baba / DasDas / 21:00

filgezi istanbul etkinlik rehberi baba
Aralık Ayı İstanbul Etkinlikleri – Baba

Florian Zeller’in üçleme eserlerinden biri olan Baba’dan uyarlanan oyunda gerçek ile hayalin, doğru ile yanlışın birbirine karıştığı bir hikaye var. Yazarın tarzına aşinaysanız ve diğer oyunlarını sevdiyseniz bunu da liseye almanızı tavsiye ederiz.

20 Aralık Çarşamba

Tiyatro / Kırlangıç / Oyun Atölyesi / 20:30

Ramon, annesinin anma töreninde şarkı söyleyebilmek için şan dersi almaya başlar. Seçtiği şarkının en az kendisi kadar şan öğretmeni Amelia için de önemi vardır ve bu ortak nokta onları bir sürü şeyle yüz yüze bırakır. Oyun Atölyesi’nin bu yıl çok beğenilen oyunlarından biri olan Kırlangıç’ın biletleri aşağıdaki linkte.

https://www.oyunatolyesi.com/koltuk-secimi?eid=14915

Film Gösterimi / Bir Yaz Güncesi / Pera Müzesi / 19:00

1961 yapımı siyah-beyaz belgesel, yönetmen Jean Rouch ve sosyolog Edgar Morin’in insanların kamera karşısındaki samimiyetlerini tartışmalarıyla başlıyor. Sonrasında rastgele seçilmiş kişilerle güncel konular hakkında tartışmalar yapılır ve katılımcılara samimiyetlerini yorumlamaları için kendi görüntüleri izletilir. Sinemaya meraklıysanız kaçırılmayacak bir belgesel.

21 Aralık Perşembe

Sergi / Maziden Atiye Zarafet / Abdülmecid Efendi Köşkü

Osmanlı İmparatorluğu’nun son döneminden Cumhuriyet’in ilk yıllarına uzanan aralıktaki kadın kıyafetlerini mercek altına alan sergide, davet elbiselerinden günlük elbiselere, gelinliklerden aksesuarlara kadar döneme ait birçok parça sergileniyor. Kıyafetler ön planda olsa da dönemin kadınlarının yaşamı da incelikle ele alınıyor.

Abdülmecid Efendi Köşkü’nün atmosferiyle birleştiğinde daha da etkileyici bir hale bürünen sergiyi pazartesi hariç her gün 11:00-19:00 arasında ziyaret edebilirsiniz.

Tiyatro / Sınırlar / DasDas / 21:00

Bir akademisyen, dersinde başarısız olan öğrencisi ve öğrencinin cinsel taciz şikayeti ekseninde gelişen güç, ayrıcalık, iletişimsizlik savaşları. Bıçak sırtı konuya sahip oyunun yönetmeni Kayhan Berkin, oyuncuları ise Kenan Ece ve Ecem Uzun.

22 Aralık Cuma

Konser / Barock Moskow Ensemble / Deniz Müzesi / 20:30

Bach İstanbul’da konser serisi kapsamında gerçekleşecek bu konseri, hem barok müzik sevenler hem de Deniz Müzesi’nde daha önce konser izlememiş olanlar mutlaka kaydetsin. Buradan bilet satın alabilirsiniz.

23 Aralık Cumartesi

Tiyatro / Monologlar Müzesi “Evdekiler” / Balat Monologlar Müzesi / 15:00

etkinlik ajandasi
İstanbul Etkinlikleri – Aralık Ayı – Monologlar Müzesi

Monologlar Müzesi’nde daha önce performans izlemediyseniz sene bitmeden bu deneyimi yaşayın deriz.

Eski bir köşkün her odasında farklı bir tek kişilik oyunun sahnelendiği ve kendinize bir sıra belirleyerek oyunları izlediğiniz bir dinamiğe sahip olan Monologlar Müzesi performansları değişik bir tiyatro deneyimi yaşatıyor. Bu linkten hem etkinlik bileti satın alabilirsiniz hem de izleyeceğiniz oyunların detaylarına ulaşabilirsiniz.

Konser / Birsen Tezer / Kadıköy Sahne / 21:00

Birsen Tezer’in pek çok duyguyu içinde barındıran sesi, kalbe dokunan şarkıları ve nefis sahne performansı sizi bu etkinlikte bekliyor. Üstelik Gürol Ağırbaş gibi usta bir gitarist de sanatçının müzisyen ekibi arasında.

24 Aralık Pazar

Tiyatro / Eylül / Alan Kadıköy / 19:30

Uğur Kanbay’ın tek kişilik oyunu Eylül, trans bir kadının hikayesini anlatıyor. Tek odalı evinde tek başına hikayesini anlatıyor Eylül; başından geçenleri, aşık olduğu adamı ve anlatması da dinlemesi de zor olan bir sürü şeyi. 5 senedir sahnelenen oyun ilk günden beri beğeniyle izleniyor ve birçok ödüle de layık görüldü. Listenize not alın.

25 Aralık Pazartesi

Konser / Borusan Quartet – Piazzolla ile Yeni Yıl Konseri / Süreyya Operası / 20:00

Tango ustası, büyük besteci Astor Piazzolla eserleriyle Borusan Quartet yorumunu bir araya getirecek olan konser, Süreyya Opera binasının tarihi ve görkemli atmosferinde gerçekleşecek. Bu güzel buluşmayı kaçırmayın deriz.

27 Aralık Çarşamba

Tiyatro / Istırap Korosu / Alan Kadıköy / 20:30

Istırap Korosu, bir apartmanın seslerini, kavgasını, gürültüsünü, kahkahasını anlatıyor. Her bir kapının arkasında sakladığı karakterler ve hayatlar bir bir sahneye dökülüyor. Seda Türkmen’in bu oyundaki muhteşem performansını mutlaka izlemelisiniz. Biletler şurada sizi bekliyor.

28 Aralık Perşembe

Tiyatro / Şatonun Altında / Alan Kadıköy / 20:30

tiyatro satonun altinda
Aralık Ayı Etkinlikleri – Tiyatro – Şatonun Altında

Shakespeare’in Macbeth’inden uyarlanan oyun, hikaye anlatıcılığı, maske oyunculuğu, bufon gibi birçok farklı oyunculuk stilini bir araya getiriyor. Bu sayede de ortaya farklı, alışık olmadığınız bir şölen çıkıyor.

Bir şatonun altında yaşayan ve ne kadar zamandır orada olduğu bilinmeyen iki kadının trajik komedisine hazırsanız bu siteden etkinliğin tüm detaylarına ulaşabilirsiniz.

29 Aralık Cuma

Konser / İstanbul Funk Unit / Nardis Jazz Club / 21:30

Yahya Dai ve Ekin Cengizkan tarafından kurulan ve sahnede altı kişilik bir ekip olan İstanbul Funk Unit, seneye eğlenceli bir nokta koymanız için Nardis sahnesinde. Miles Davis, John Coltrane gibi ustaların eserlerin yanı sıra bazı halk müziği parçalarının funk yorumuna da yer verecek olan grubun performansı eminiz senenin son Cuma günü için harika bir seçim olacak. Etkinlik biletleri için şuraya buyurun.

Bir İstanbul Etkinlik Rehberimizin daha sonuna geldik. Yıl boyu İstanbul’u birlikte keşfettiğimiz etkinlik rehberlerimiz aracılığıyla 2024’te de daha nice güzelliği paylaşmayı ve çoğaltmayı diliyoruz. Yeni yılda hayal ettiğiniz tüm güzellikler gerçek olsun.

Ocak ayında, yeni bir yılda şehri yine dolu dolu yaşayacağımız yepyeni etkinliklerde buluşmak üzere.

Bizi instagramdan takip edebilir veya bültenimize buradan üye olabilirsiniz.

More from Farah Samuray

İstanbul Etkinlik Rehberi Ocak 2020

İstanbul etkinlik rehberine bir ay ara vermiştik ve hemencecik geri döndük. Hem...
Read More

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir