İstanbul Etkinlik Rehberi Kasım 2023

aşık shakespeare
tiyatro - aşık shakespeare

Etkinlik biletlerini ve sonbahar yapraklarını birlikte kovaladığımız, İstanbul’un turuncu tonlarıyla süslendiği Kasım ayı geldi bile. Havalar çok soğumadan dışarıda olmanın keyfine daha çok varabilmeniz, bu nefis ayı güzel anılarla doldurmanız için Kasım Ayı İstanbul Etkinlik Rehberi satır satır keşfedilmek üzere sizi bekliyor.

1 Kasım Çarşamba

Tiyatro / Samanyolu’nu Bilir misiniz? / KKM Gönül Ülkü ve Gazanfer Özcan Sahnesi / 20:30

Hakan Gerçek ve Cem Davran’ın hem yönetmenliğini üstlendiği hem de sahnede yer aldığı oyun, iki adamın Samanyolu ismini verdikleri buluşma yerine doğru kendi hayat yolculuklarını anlatıyor. İki kıymetli oyuncunun sahneye taşıdığı bu masal tadında oyunu izlemek isterseniz bilet bağlantımız aşağıda.

https://www.biletix.com/etkinlik/2STC2/TURKIYE/tr

Konser / İlhan Erşahin’s İstanbul Sessions / Blind İstanbul / 21:30

ilhan erşahin
İstanbul Etkinlikleri – İlhan Erşahin

İlhan Erşahin ve kendisine sahnede eşlik edecek olan müzisyen arkadaşları harika bir caz gecesine imza atacaklar. Her canlı performansta müziklerini daha da ileriye taşıyan ekibi kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Etkinlik biletleri için buraya buyrun!

2 Kasım Perşembe

Tiyatro / Bir Kurbağanın Anatomisi / Dada Salon Kabarett / 20:30

Yeşim Ceren Bozoğlu, tek kişilik performansı ile sahnede yer alacağı bu oyunun aynı zamanda yazarı. Prenses tarafından öpülen kurbağa hikayesinden yola çıkan oyun, farklı farklı erkek tiplerini ve ikili ilişkileri konu ediniyor.

Şuraya oyunun bilet bağlantısını iliştirdik.

Tiyatro / Meçhul Paşa / Trump Sahne / 20:30

Meçhul Paşa, döneminin zorluklarıyla ve birçok davayla boğuşan, Sabahattin Ali, Aziz Nesin, Rıfat Ilgaz ve Mustafa Uykusuz’un çıkarttığı efsanevi siyasi mizah gazetesi Marko Paşa’nın hikayesini anlatıyor. Kadroya ve etkinlik biletlerine bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

3 Kasım Cuma

Tiyatro / Cimri / Caddebostan Kültür Merkezi / 20:30

cimri
Kasim Ayi Tiyatrolari – Cimri

Moliere’in kült eseri Cimri 7 sezondur kapalı gişe sahneleniyor. Yönetmen koltuğunda Tansu Biçer, baş rolde de Harpagon performansıyla Serkan Keskin var. Buradan hem etkinlik detaylarına ulaşabilir hem de bilet satın alabilirsiniz.

Festival / Mix Festival / Zorlu PSM / 18:00

Harika performansları bir araya getirecek olan Mix Festival’in 2 güne yayıldığını öncelikle not düşelim.

Röyksopp, Kid Francescoli, Warhaus zaten yeterince heyecan uyandırıyorken festivalin kadrosu Weval, The Flabbies, Hedonutopia gibi isimlerle dopdolu.

İyi müziğin notaları arasında kaybolacağınız Mix Festival’in biletlerine buradan ulaşabilirsiniz.

4 Kasım Cumartesi

Tiyatro / Vişne Bahçesi / KKM Gönül Ülkü ve Gazanfer Özcan Sahnesi / 20:30

Oyun, kendilerine kalan mirası tüketmiş ve ellerinde kalan tek şey olan vişne bahçesine hapsolmuş aristokrat bir aileyi anlatıyor. Son varlıkları olan vişne bahçesinin ellerinden kayıp gitmesine engel olabilecekler mi?

Vişne Bahçesi, Gülen Karaman, Erhan Yazıcıoğlu, Volkan Severcan ve Özdemir Çiftçioğlu gibi önemli oyuncuları kadrosunda barındıran, kalabalık bir ekiple sahnelenen sezonun izlenmesi gereken oyunlarından birisi.

Tiyatro / Mummenschanz / Zorlu PSM / 19:00

50 yıl boyunca, kadrosu değişse bile, izleyenleri tek bir kelime kullanmadan, yarattığı ortak dille güldürmeyi başaran İsviçreli kukla tiyatrosu ekibi Mummenschanz, 50. yılını sahnede kutluyor.

İkonik karakterleri ve herkese ulaşmayı başaran görsel diliyle nefis performanslara imza atan ekiple daha önce yolunuz kesişmediyse minik bir tanışma videosunu aşağıya bıraktık. Etkinlik bileti satın alabileceğiniz link de burada.

5 Kasım Pazar

Tiyatro / Veda / KKM Gönül Ülkü ve Gazanfer Özcan Sahnesi / 20:30

Ayşe Kulin’in aynı isimli romanından uyarlanan, Osmanlı’nın son maliye nazırı olan dedesinin hikayesini anlattığı oyunda baş rolde deli saraylı rolüyle usta oyuncu Nevra Serezli var. Kurtuluş Savaşı yıllarında yaşanan bir aşkı konu edinen oyunun yönetmeni ise Nedim Saban. Etkinlik biletleri burada.

Tiyatro / Richard / AKM Opera Salonu / 20:00

Shakespeare’in 3. Richard oyunundan yola çıkarak Okan Bayülgen’in yazıp yönettiği Richard, kalabalık bir kadro ile sahneleniyor.

2012 yılında İngiltere Kralı 3. Richard’ın kemiklerinin bir otoparkta bulunmasıyla başlayan oyun, tesadüfen 3. Richard’ı sahnelemeye hazırlanan bir tiyatroya sığınan ve polis tarafından aranan bir adamın varlığıyla enteresan bir hale bürünüyor.

Etkinlik üzerine daha fazla detay ve bilet bilgisi için buraya göz atabilirsiniz.

6 Kasım Pazartesi

Müzikal / Amadeus / Zorlu PSM / 20:30

amadeus
istanbul tiyatrolari – amadeus

Başrollerini Selçuk Yöntem ve Tansu Biçer’in paylaştığı Amadeus, ünlü bestecinin bilinmeyen tarafını ve Salieri ile inişli çıkışlı ilişkisini anlatıyor. Hem oyuncu kadrosu hem de sahnede yer alan orkestrası ile oldukça kalabalık bir prodüksiyon olan Amadeus, aralarında en iyi yönetmen ve en iyi prodüksiyon ödüllerinin de bulunduğu birçok ödüle layık görüldü.

Işıl Kasapoğlu yönetmenliğindeki Amadeus’un tam kadrosuna ve biletlerine bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

7 Kasım Salı

Tiyatro / Zengin Mutfağı / Bostancı Gösteri Merkezi / 21:00

Vasıf Öngören’in yazdığı, 1978’de yine Şener Şen’in baş rolde olduğu Zengin Mutfağı, genç bir oyuncu kadrosu ve değişmeyen Lütfü Usta karakteriyle İstanbul Komedi Festivali kapsamında sahneleniyor.

1970’de yaşanan işçi hareketinin, zengin bir ailenin köşkünde çalışanların hayatlarına etkisini ele alan oyun daha önce sinemaya da uyarlanmıştı.

Buradan daha detaylı bilgiye ve etkinlik biletlerine ulaşabilirsiniz.

Tiyatro / Saatleri Ayarlama Enstitüsü / Zorlu PSM / 20:30

Ahmet Hamdi Tanpınar’ın büyük eseri Saatleri Ayarlama Enstitüsü, Serkan Keskin’in sahnede tek kişilik dev bir kadro olarak yer aldığı çağdaş bir uyarlamayla sahneleniyor. Oyunun müzikleri ise Tuluğ Tırpan’a ait.

Aşağıdaki bağlantı sizi biletlere götürecek.

https://www.passo.com.tr/tr/etkinlik/saatleri-ayarlama-enstitusu-zorlupsm-passo/5439324

8 Kasım Çarşamba

Tiyatro / Düğün Şarkıcısı / Haliç Kongre Merkezi Tophane Oditoryumu / 20:00

2000’li yılların başında popüler olan caz şarkıcısı Şahnaz’ın yıllar geçtikçe popülerliğini kaybetmesini ve caz müzikten düğün şarkıcılığına uzanan yolculuğunu izleyeceğimiz oyun biraz da toplumun ve ülkenin dönüşümünü gözler önüne seriyor.

Kayhan Berkin’in yönettiği oyunda baş rolde Nergis Öztürk var.

Tiyatro / Kibritin Ucunda / Zorlu PSM / 20:30

kibritin ucunda
kasim ayi tiyatrolari – kibritin ucunda

Rıza Kocaoğlu’nun tek kişilik performansıyla sahnelenen oyun, 30’larının başında, büyük kararların arifesindeki Kerem’in başına gelen bir felaket sonrası yaşadığı hesaplaşmayı anlatıyor. Oyunun yazarı Murat Mahmutyazıcıoğlu, yönetmeni ise Kayhan Berkin.

Konser / Solanch De La Rosa / Zorlu Touche / 21:00

Küba asıllı olan ancak bir süredir İstanbul’da yaşayan Solanch De La Rosa, grubuyla birlikte seslendireceği Latin ve R&B eserlerle nefis bir gece yaşatacak.

9 Kasım Perşembe

Tiyatro / Aydınlıkevler / Maximum Uniq Hall / 21:00

Yılmaz Erdoğan’ın yazdığı, baş rollerde Demet Akbağ, Salih Bademci ve Burak Dakak’ın yer aldığı oyun, Aydınlıkevler’de bir babaannenin camını kıran bir golf topuyla başlattığı Amerika ile savaşını anlatıyor; anlatırken de çok güldürüyor. Konu ilginizi çektiyse etkinlik biletleri burada.

Tiyatro / Yabancı / House Of Performance / 21:00

Yabancı, annesinin cenazesinde yeterince hüzünlü görünmediği hatta kahve içtiği için idam cezasına çarptırılan bir adamın son saatlerini anlatıyor. Yönetmen Özgün Can Karaburun, baş rolde ise Emrah Aytemur var. Etkinlik biletleri burada.

10 Kasım Cuma

Tiyatro / En Güzel Parçam / Cevahir Salon B / 20:30

tiyatro en güzel parcam
tiyatro – en güzel parçam

Oyunumuz gelecekte geçiyor.

Bir kadın satın aldığı bir yapay zeka ile aşk yaşamaya başlar ve birden gerçeklerin de işin içine girmesiyle her şey karışır, kahramanımız kendini büyük sorgulamaların ortasında bulur.

Zeynep Özyağcılar’ın yazıp oynadığı oyunun yönetmeni Kayhan Berkin. Bu linkten biletlere ulaşabilirsiniz.

Tiyatro / Gabriel’in Düşü / House Of Performance / 20:30

Midilli Adası’nda geçen oyunda üç farklı toplumun üyeleri üzerinden bir göç hikayesi anlatılıyor.

Kader, farklı sebeplere bağlı farklı acılarla yoğrulmuş üç aileyi Midilli Adası’nda bir araya getiriyor. Ada, adanın tepesindeki Aziz Gabriel Manastırı ve simgelediği umut ışığı Gabriel’in Düşü’nde.

Kadro detayları ve etkinlik biletleri aşağıya iliştirdiğimiz bağlantıda.

https://www.biletix.com/etkinlik/2RT01/TURKIYE/tr

İstanbul’dan çok uzaklaşmadan sonbahar keyfi yapmak, biraz nefes almak gibi hayalleriniz varsa bu hafta sonu en doğru zaman olabilir. Sapanca’da Konaklamak İçin En İyi Yerler yazımız eminiz bu konuda size çok yol gösterici olacak.

Sapanca’da Konaklamak İçin En İyi 15 Yer

11 Kasım Cumartesi

Tiyatro / Doğu Ekspresinde Cinayet / Tiyatro Ak’la Kara / 20:30

Agatha Christie’nin 1933’te yazdığı kült eseri Türkiye’de ilk kez tiyatro sahnesine taşınıyor.

Dünyanın en ünlü dedektifinin de içinde bulunduğu Doğu Ekspresi’nde işlenen cinayet ve dağ başında kara saplanan trende katili bulma telaşı heyecanlı bir tiyatro gecesi yaşatacak. Oyunun kadrosunda Atilla Şendil, Savaş Özdural, Özdemir Çiftçioğlu ve Nazan Diper var.

Konser / Nessi Gomes / Zorlu PSM / 21:30

Büyülü sesi, derin vokali ve şarkılarının mistik havasıyla kesinlikle kalbe dokunan bir isim Nessi Gomes. Birçok türün birleşiminden oluşan kendine has müziği ve doğaçlama yeteneğiyle yine harikalar yaratacak olan Portekiz asıllı sanatçının konser biletleri burada sizi bekliyor.

Etkinlik rehberimizin devamında kendinizi bu sese bırakmak isterseniz de playlistimiz aşağıda.

12 Kasım Pazar

Tiyatro / Tatavlada Son Dans / Caddebostan Kültür Merkezi / 20:00

Şehrin bir köşesinde hala 6-7 Eylül olaylarının izini taşıyan yıkık dökük bir evde, gitmekle kalmak arasında savaş veren, anılarına ve şehre tutunmuş iki kadının; Eleni ve Gül’ün hikayesi. Sahnede Deniz Çakır ve Sumru Yavrucuk’un yer aldığı oyunun sahneye uyarlaması da Sumru Yavrucuk’a ait.

Buradan bilet satın alabilirsiniz.

Tiyatro / Balina / Zorlu PSM / 20:00

Sezonun yeni ve iddialı oyunlarından Balina, bir baba-kızın geç kalmış kavuşma hikayesini anlatıyor. Samuel Hunter’ın eserinden uyarlanan oyunda baş rollerde Enis Arıkan, Şebnem Bozoklu ve Yağız Can Konyalı var. Affetmek ve özlemek üzerine güzel bir aile hikayesi izlemek isterseniz biletler burada.

13 Kasım Pazartesi

Tiyatro / İhtiyar Adam ve Deniz / Alan Kadıköy / 20.30

Bir Hemingway eseri olan İhtiyar Adam ve Deniz, Erdal Beşikçioğlu’nun sanat yönetmenliği ve Fatih Sönmez’in uyarlamasıyla sahnede. Levend Öktem’in 84 gündür denizden eli boş dönen balıkçı Santiago’yu canlandırdığı oyunda av-avcı ilişkisi üzerinden bir adamın zaaflarını, korkularını izleyeceğiz.

Etkinlik bilet linki aşağıda sizi bekliyor.

https://www.biletix.com/etkinlik/26S73/TURKIYE/tr

Tiyatro / Bülent Bey’in Hikayesi / Kozzy Gönül Ülkü ve Gazanfer Özcan Sahnesi / 20:30

Bülent Emrah Parlak bu oyunda oldukça enteresan bir rolde; kendisi bir “beyin”i canlandırıyor. Üzüldüğümüzde, aşık olduğumuzda, mutluyken beynimizde neler oluyor, beyin vücudumuzla nasıl iletişim kuruyor; tüm bu soruların cevapları son derece komik bir anlatımla sahneye taşınıyor. Biletler burada.

https://www.passo.com.tr/tr/etkinlik/bulent-beyin-hikayesi-kozzy-gonul-ulku-gazanfer-ozcan-sahnesi-biletleri/5444327

14 Kasım Salı

Tiyatro / Herkes Kocama Benziyor / Zorlu PSM / 20:30

herkes kocama benziyor
istanbul tiyatroları – herkes kocama benziyor

Pınar Güntürkün’ün tek kişilik performansında bir kadının acıyla, güçle yoğurulmuş hikayesi var. Oyun, bir pavyonda tuvaletçilik yapan Ayten’in öfkesini anlatıyor. Kendisini terkeden kocası, geçmişi, kederi derken Ayten rolüyle sahnede devleşen bir Pınar Güntürkün izleyeceksiniz.

Buradan oyunun biletlerini satın alabilirsiniz.

Tiyatro / Cırcır Böcekleri, İtler ve Biz / Zorlu PSM / 20:30

Sam Shepard’ın eserinden uyarlanan oyunda Buğra Gülsoy ve Serhat Teoman baş rollerde.

İki kardeş, birbirinden oldukça farklı ama aynı ormanda, aynı ağaca sığınmış ikisi de. Farklı mevsimlerde kardeşlerin birbirlerini keşfetme ve dönüşme hikayesini anlatan Cırcır Böcekleri, İtler ve Biz için biletler bu bağlantıda.

15 Kasım Çarşamba

Konser / Richard Bona / CRR Konser Salonu / 20:00

richard bona
istanbul kasım ayı konserleri – richard bona

Fransa’nın caz kulüplerinin nefis sesi ve gitaristi Richard Bona ekibiyle beraber Türkiye’de. Cazın en neşeli halini yaşamak için bu etkinliği listenize ekleyin.

Tiyatro-Dans / Hofesh Shechter Topluluğu: Çifte Cinayet / Zorlu PSM / 20:00

Ünlü kareograf Hofesh Shechter ve 10 kişilik dansçı ekibinin sahneyi dolduracağı bu özel etkinlikte çağdaş dans ve tiyatro bir araya geliyor. İzleyenlerin büyülendiği, hayranlık dolu yorumlar alan bu gösteriyi kaçırmak istemiyorsanız biletler burada.

16 Kasım Perşembe

Tiyatro / Kalabalık Duası / House Of Performance / 21:00

Tolga İskit’in tek kişilik performansından oluşan oyunda çağdaş dans, hikaye anlatıcılığı, resim gibi farklı disiplinler bir araya gelmiş. Yönetmen koltuğunda Volkan Çıkıntıoğlu var. Ekip ise iddialı işleri ile bildiğimiz Fiziksel Tiyatro Araştırmaları.

Konser / Şallıel Bros. / Zorlu Touche / 21:00

kasim ayi konserleri
konser – şallıel bros.

Caz sahnelerinin yetenekli isimleri Anıl ve Batu Şallıel, nefesli enstrümanlarıyla hem klasik caz eserlerine hem de kendi albümlerinden eserlere yer verdikleri repertuarlarıyla Zorlu Touche sahnesinde olacaklar.

Tiyatro / Terörizm / Caddebostan Kültür Merkezi / 20:00

Oyun, toplumun dertlerine duyarsız ama kendi sorunlarına aşırı hassas hale gelen günümüz insanını konu edinen vurucu ve karanlık bir komedi. Baş rollerde Tansu Biçer, Tolga Güneş, Tülin Özen ve Bilgesu Akın var. Etkinlik biletleri burada sizi bekliyor.

17 Kasım Cuma

Tiyatro / Taxim / Caddebostan Kültür Merkezi / 20.30

Birbiriyle alakasız 10 kişinin yolu bir gün Taxim Bistro’da kesişir ve kendilerini bir ölüm-kalım sınavının ortasında bulurlar.

Baba Sahne tarafından sahneye uyarlanan oyunun kadrosunda Ozan Güven, Şevket Çoruh, Ömür Arpacı, Rüya Demirbulut ve Mert Asutay gibi önemli isimler var. Emrah Eren’in yönettiği bu kara komedinin biletlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Tiyatro / Nihayet Bitti / Watergarden Performans Merkezi / 20:00

istanbul tiyatroları
istanbul kasım ayı etkinlikleri – nihayet bitti

Emre Kınay’ın hem yönetmen hem de oyuncu olarak hayat verdiği oyunda 1000’e kadar sayıp intihar edeceğini söyleyen ve hem sayan hem de hayat hikayesini, inişlerini çıkışlarını anlatan bir adam var sahnede. Baba, uyumsuz, yalancı, aykırı; bir sürü kişi, bir sürü hikaye bir adamda. Nabzı yüksek bir Cuma gecesi için biletler aşağıda.

https://www.biletix.com/etkinlik/2DU57/TURKIYE/tr

Tiyatro-Dans / Bankta / Süreyya Operası / 20:00

Baş rollerde beş dansçı ve üç siyah bank var.

Dünyanın farklı yerlerinde izleyici ile buluşan ve çok beğenilen Uppercut Dans Tiyatrosu ilk kez bu gösteri ile Türkiye’de. Farklı hayatlar, farklı duygular ve insan ilişkileri üzerine son derece yaratıcı ve etkileyici bir performans izlemek isterseniz bu linkten biletlere ulaşabilirsiniz.

18 Kasım Cumartesi

Tiyatro / Plastik Aşklar / Cevahir Salon / 20.30

Oyunumuz Hıdırellez gecesinde geçiyor. Farklı hayatlara, farklı geçmişlere, farklı geleneklere sahip iki kadının karşılaşmalarını konu edinen ödüllü oyunda Oya Başar ve Ebru Kural baş rollerde.

Tam da hafta sonuna yakışacak bir komedi arıyorsanız buradan biletlere göz atabilirsiniz.

Tiyatro / 3. Richard – Niçin Yaptım / Gönül Ülkü ve Gazanfer Özcan Sahnesi / 20:30

Shakespeare’in 3. Richard eserinden yola çıkarak Kerem Kurdoğlu’nun yazdığı, Mehmet Birkiye’nin yönettiği oyunda Hakan Gerçek sahnede tek kişilik performansıyla yer alıyor.

Oyunumuzun konusu şöyle: Richard’ın aklında tek bir şey vardır: kral olmak. Bu uğurda göze aldığı kötülükler ise dudak uçuklatan cinsten. Komik, heyecanlı ve çok düşündürücü bir eser. Etkinlik biletleri burada.

Konser / Rembrandt Trio / CRR Konser Salonu / 20:00

Dillerden, mesafelerden bağımsız müzik yapan Rembrandt Trio, biraz Bach, biraz Mevlana şiirleri, biraz İran folkloru derken dinleyiciyi masal gibi bir yolculuğa çıkaracak. Kalpleri birbirine yakınlaştıracak bu nefis müzik gecesi için buradan bilet satın alabilirsiniz.

Grubun müziğine kulak vermek isteyenler için de minik bir tanışma playlisti hemen aşağıda.

19 Kasım Pazar

Tiyatro / Bir Yastıkta / Caddebostan Kültür Merkezi / 20:00

Bir Yastıkta, evliliği çıkmaza girmiş bir çiftin önce ayrılıp sonra tekrar bir araya gelmesini, aşklarını tazelemenin yollarını aramasını anlatan düşündürücü bir komedi. Baş rollerde Ali Poyrazoğlu ve Güneş Berberoğlu var.

Hafta sonu bu etkinlik ya da başka bir sebeple Anadolu Yakası’nda olacaksanız Moda’da kahvaltı önerilerimizi derlediğimiz Moda’da Nerede Kahvaltı Edilir yazımıza bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

Moda’da Nerede Kahvaltı Edilir?

20 Kasım Pazartesi

Tiyatro / Münasebetsiz / Watergarden Performans Merkezi / 20:00

Münasebetsiz, bir otel odasına birisini vurmak için yerleşen ama tam o sırada da yan odada intihar etmekte olan bir adama denk gelen bir tetikçiyi anlatıyor. Konu heyecan verici; baş rollerde de Ferit Aktuğ, Sarp Bozkurt, Hande Yılmaz var.

21 Kasım Salı

Konser / Semplice Quartet ve Konuk Solistler / Enka Oditoryumu / 20:30

Başarılı performanslara imza atan, barok dönemden günümüze uzanan geniş bir repertuara sahip olan Semplice Quartet, keman sanatçısı Esen Kıvrak ve piyanist Gökhan Aybulus ile Enka sahnesinde güzel bir gece vadediyor. Ajandanıza eklemenizi tavsiye ettiğimiz bir etkinlik.

Konser / Dhafer Youssef “Streets of Minarets” / Zorlu PSM / 21:00

dhafer youssef
kasım ayı konserleri – dhafer youssef

Tunus kökenli Dhafer Youssef, farklı türlerden harmanladığı müziği, etkileyici canlı performansları ve vokaliyle özel bir isim. Kendisinin müzikal rüzgarına kapılmak isterseniz biletler burada.

22 Kasım Çarşamba

Atölye (yoga) / Boğaz’da Yoga / Sait Halim Paşa Yalısı / 10:00

Hafta ortasında enerjinizi yenileyecek, ruhunuzla birlikte bedeninizi de hafifletecek bir etkinlik önerisi var sırada. Boğaz manzarası eşliğinde, Sait Halim Paşa Yalısı’nın Harem Bahçe Salonu’nda Duygu Erokan eğitmenliğinde yaklaşık 1 saat sürecek Vinyasa Yoga dersine her seviyeden yoga sever katılabilir.

Dans-Tiyatro / Jo Stromgren Kompani – Made in Oslo / CRR Konser Salonu / 20:00

İskandinavya’nın başarılı ve aykırı dans topluluğu, sahnede dansı ve tiyatroyu bir araya getirerek farklı bir anlatım sunuyor. Üç ayrı koreografiden oluşan gösteride farklı temalar ele alınıyor.

23 Kasım Perşembe

Tiyatro / Küheylan / Zorlu PSM / 20:30

kasim ayi tiyatroları
tiyatro – kuheylan

Küheylan, Peter Shaffer’ın gerçek bir olaydan yola çıkarak kurguladığı, Broadway’de yüzlerce kez sahnelenmiş Tony ödüllü oyunundan uyarlanmış.

Korkunç bir suç işleyip hastaneye yatırılan 17 yaşındaki Alan ve psikiyatristi arasında geçen hikayeyi konu edinen oyunda Kerem Alışık, Emir Özden, Hatice Aslan ve Devrim Nas baş rollerde yer alıyor.

Tiyatro / Satranç / Duende Tiyatro / 20:30

Stefan Zweig’in Satranç isimli kitabından uyarlanan oyun, İkinci Dünya Savaşı sırasında bir otel odasına hapsedilen Dr. B üzerinden faşizmi anlatıyor.

İpek Taşdan tek kişilik büyük bir performansla oyuna hayat veriyor. Kendisi aynı zamanda oyunun yönetmeni.

Satranç’ı izlemeyi düşünenler için, oyunda dekor olarak kullanılan ve oyun boyunca farklı rollere bürünen Stefan isimli merdivene de dikkat etmelerini not düşelim. Etkinlik biletleri burada.

24 Kasım Cuma

Konser / Bir Arada: Selin Sümbültepe & Lara Di Lara / Pera Müzesi / 19:30

Alternatif müziğin sevilen iki ismi Pera Cafe’de bir araya geliyor.

Güçlü kadın sesleri dinleyici ile buluşturan Pera Müzesi konserleri kapsamında, konsere katılacak olanların 18:00-22:00 arası müzeyi ücretsiz gezme imkanı bulacağını da bilgi olarak ekleyelim. Bu güzel etkinliğin biletleri bu bağlantıda.

Atölye (yemek) / Şef Gibi Et / Eataly Mutfak Atölyesi / 19:00

İtalyan mutfağına özgü et pişirme tekniklerini öğrenmek ve kendi mutfağınızın şefi olmak için ihtiyaç duyacağınız her şey bu atölyede! Bu bağlantıdan hem atölye menüsüne hem de biletlere ulaşabilirsiniz.

Tiyatro / Timsah Ateşi / Zorlu PSM / 20:30

timsah ateşi
tiyatro – timsah ateşi

Yıl 1989, yer Kuzey İrlanda. Kötürüm bir baba, birisi hapisten yeni çıkmış diğeri de oldukça dindar farklı uçlarda iki kız kardeş; hepsi aynı çatı altında. Funda Eryiğit, Hazar Ergüçlü ve Kubilay Tunçer baş rollerde. Biletlere aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

https://www.biletix.com/etkinlik/2PE77/TURKIYE/tr

25 Kasım Cumartesi

Konser / Bülent Ortaçgil / Kadıköy Sahne / 21:30

Kadıköy’de Bülent Ortaçgil şarkılarına eşlik ederek geçirilecek bir Cumartesi, güzel bir sonbahar etkinliği olacaktır diye düşünüyoruz. Aynı fikirdeyseniz bu konseri ajandanıza ekleyin.

Tiyatro / Sidikli Kasabası Müzikali / Zorlu PSM / 20:30

Kayhan Berkin’in yönettiği ve sahnede canlı performans sergileyecek bir orkestranın da yer aldığı müzikalin konusu oldukça enteresan.

Dünyaya kuraklığın hakim olduğu bir dönemde halk tuvalete özel bir şirketin denetimiyle gitmektedir ve buraya verecek parası olmayanlar da Sidikli Kasabası’na gönderilmektedir. Settar Tanrıöğen, Canan Ergüder, Doruk Şengün gibi önemli oyuncuları kadrosunda barındıran oyunun tam oyuncu listesine ve etkinlik biletlerine bu linkten ulaşabilirsiniz.

26 Kasım Pazar

Tiyatro / Nora 2 / Zorlu PSM / 19:30

istanbul tiyatroları
nora 2

Nora 2, Henrik Ibsen’in oyunu Nora’nın devamı olarak Amerikalı yazar Lucas Hnath tarafından yazılmış. İlk oyunda evini, kocasını, çocuklarını terkeden ve öldüğü düşünülen Nora aradan 15 yıl geçtikten sonra bir anda geri döner ve Nora 2 başlar.

Baş rollerde Nihal Koldaş, Tülin Özen, Tansu Biçer ve Zeynep Çötelioğlu var. Biletler ise burada.

Festival / Ormanda Caz & Piknik Pazarları / Life Park / 12:00

Piknik sepetiniz ve sandalyelerinizle katılabileceğiniz, Kerem Görsev Trio ve Erdem Özkan Quartet ile müziğe doyacağınız, adeta ideal bir Pazar gününün tanımı gibi olan bir etkinlik. Aşağıdaki linkten bilet satın alıp şimdiden bu nefis günü aylık ajandanıza kaydedebilirsiniz.

https://www.passo.com.tr/tr/etkinlik/ormanda-caz-piknik-lifepark-konser-bileti/5453322

Konser / Bireli Lagrene and The Band / CRR Konser Salonu / 19:00

Caz gitarının önemli ismi Bireli Lagrene ve ekibi, hayranlıkla alkışlanan canlı performanslarından birisini daha gerçekleştirmek üzere CRR sahnesinde.

27 Kasım Pazartesi

Tiyatro / Bir Anarşistin Kaza Sonucu Ölümü / Beşiktaş Kültür Merkezi / 21:00

Dario Fo’nun yazdığı kara komedi türündeki oyun 1969’da Milano’da geçiyor.

Polis tarafından bir bombalı saldırının suçlusu olarak gözaltına alınan bir adamın sorgu sırasında “kaza sonucu” pencereden düştüğü ve öldüğü açıklanır ve bunun üzerine olaylar karışır. Yaşanmış bir olayın oyunlaştırıldığı bu enteresan polisiye hikaye ilginizi çektiyse biletler burada.

28 Kasım Salı

Konser / Yeni Klasikler: Joep Beving / Salon İKSV / 21:00

Hollandalı piyanist ve besteci Joep Beving, melankolik melodileriyle dinleyicisini dingin bir geceye davet ediyor.

Tiyatro / Aşık Shakespeare / Zorlu PSM / 20:30

aşık shakespeare
tiyatro – aşık shakespeare

7 Oscarlı Shakespeare in Love, 70 kişilik dev kadrosu ile tiyatro sahnesinde!

Uraz Kaygılaroğlu ve Nezaket Erden’in baş rolleri paylaştığı oyunda canlı orkestra oyunu daha da çarpıcı hale getiriyor.

Genç Shakespeare’in Romeo ve Juliet’i yazma hikayesini, bir kumpanyanın oyunu sahneleme macerasını, aksaklıkları, aşkı, bir kadının sahneye çıkmak için verdiği mücadeleyi çağdaş bir bakış açısıyla sahneye taşıyan, sahnelendiği ülkelerde kapalı gişe oynanan oyunu kaçırmayın deriz.

Etkinlik biletleri için buyrun buraya!

29 Kasım Çarşamba

Tiyatro / Feramuz Pis! / House Of Performance / 20:30

Feramuz, Mardin’den İstanbul’a göçen bir ailenin doğuştan özel gereksinimleri olan, hayal dünyası kendinden büyük çocuğu. Anne babası ve iki kardeşi ile aynı evde yaşıyor. Aile, İstanbul’da ayakta kalma savaşı verirken benzer bir savaşı da Feramuz kendi içinde yaşıyor. Hem komik hem de yer yer göz dolduran ödüllü oyunun kadro detayı ve biletleri burada.

Atölye (yemek) / Hint Mutfağı / Cooking Class Academy / 18:00

Misafirlerinize sürprizli sofralar kurmak ya da rutin mutfak alışkanlıklarınızın dışına çıkmak istiyorsanız bu atölye tam sizin için!

Tikka Masala’dan Keşmir pilavına; Hint mutfağının tekniklerini ve püf noktalarını öğrenebileceğiniz lezzetli atölyenin biletleri ve katılım detayları burada sizi bekliyor.

30 Kasım Perşembe

Tiyatro / Edith / Zorlu Touche / 21:00

Edith, Edith Piaf’ı hem bildiğimiz hem de bilmediğimiz kimliği ile sahneye taşıyor.

Aşkları, şarkıları ve hüznüyle izleyici karşısına çıkacak olan Edith’e A’dan Z’ye Selin Köseoğlu hayat veriyor diyebiliriz. Tek kişilik bu müzikal tadındaki oyunun şarkı uyarlamaları da yine Selin Köseoğlu’na ait. Sahnede kendisine piyanosu ile Onur Avdan eşlik ediyor.

Konser / Sırba Octet & Olten Filarmoni Orkestrası / CRR Konser Salonu / 20:00

Çigan müziği ile sahneyi dolduracak olan Sirba Orchestra’ya Olten Filarmoni Orkestrası’nın eşlik edeceği bu konserle belli ki ritmi yüksek ve unutulmaz bir gece yaşanacak.

Bir İstanbul etkinlik rehberimizin daha sonuna geldik.

Aralık ayında şehri yine dolu dolu yaşayacağımız yepyeni etkinliklerde buluşmak üzere.

Bizi instagramdan takip edebilir veya bültenimize buradan üye olabilirsiniz.

More from Farah Samuray

İstanbul Etkinlik Rehberi Haziran 2022

Haziran ayı, dozunda sıcakları ve yemyeşil ağaçları ile İstanbul için en keyifli...
Read More

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir