İstanbul Etkinlik Rehberi Ağustos 2019

istanbul ağustos etkinlik rehberi - Timboletti
istanbul ağustos etkinlik rehberi - Timboletti

2019 yazı da tam gaz devam ederken yine Ağustos’a geldik. Bakalım etkinlik rehberimizde neler var. Bu arada bayram tatilcilerini unutmadık. Onlar içinde aşağıya, okuyup bilgi alabileceğiniz içerikler bırakıyoruz;

Bayram, tatil zamanı derken İstanbul biraz boşalırken gelin biz en iyisi burada kalanlarla İstanbul’un tadını en güzel nasıl çıkartırız, ona hep birlikte bakalım.

1 Ağustos Perşembe

Yeni Ay Meditasyonu ve Yeni Başlangıçlar Ritüeli 19:30

istanbul etkinlikleri - yeni ay meditasyonu
istanbul etkinlikleri – yeni ay meditasyonu

Yeni bir aya başlarken, sen de tüm enerjini tazelemek, biraz daha evrenle bütünleşmek ve kendini keşfetmek ister misin? E haydi, ne duruyorsun sen de BodyFit Nişantaşı’nda gerçekleştirilecek olan bu etkinliğe katıl ve Ağustos’un enerjisini içinde hisset!

Detaylı bilgi almak için: https://www.facebook.com/events/472033173356675/

2 Ağustos Cuma

Season Closing: Ocean vs Orientalis presented by We Are The Party / 23:00

Bir yaz sezonunu daha dolu dolu ve güzel müziklerle geçirmemizi sağlayan SumaHan artık sezonu kapatıyor. Son günü için 2 Ağustos tarihinde SumaHan’da Ocean vs Orientalis yer alacak. Bundan daha keyifli bir Cuma olamaz diyorsan sen de yerini hemen ayırt.

Etkinlik üzerine daha detaylı bilgi almak için: https://www.facebook.com/events/434414977144856/

Büyük Ev Ablukada / 20.00 / If Performance Hall Beşiktaş

İstanbul Ağustos Konserleri - Büyük Ev Ablukada
İstanbul Ağustos Konserleri – Büyük Ev Ablukada

Güneş yerinde ama artık batmaya başlarken bu Cuma’yı nasıl neşeli bi hale getirebilirsin? Büyük Ev Ablukada, 2 Ağustos’ta If Performance Hall Beşiktaş’ta sevenleri ile buluşuyor.

3 Ağustos Cumartesi

Masterpiece Galata Heykel- Baykuş Saksısı

Daha önce hiç kilden heykel yaptınız mı? İşte sizlere hem kendinizi rahatlatacak hem de günün sonunda kendinizle birlikte temellerini heykeltıraşlardan öğrendiğiniz ve kendi el emeğiniz bir heykel götürme şansınız var!

Burgazada Music Festival / 16:30

Üzülerek belirtiyoruz ama evet bu yaz da Ağustos ayını gördük… Ama henüz bitmemişken şöyle doya doya tadını çıkarmak istiyorsan, yoğun iş temposunun ardından sen de kendini Burgazada yollarına at, ve bu yıl ilki gerçekleştirilecek olan Cennet Bahçesi’nde, Burgazada Music Festivaline katıl!

  • Festival için line-up:
  • 19:00-19:50 Ati ve Aşk Üçgeni
  • 20:10-21:00 Brek
  • 21:20-22:10 Eskiz
  • 22:30-23:20 Ağaçkakan
  • Dj Set Merve Evirgen

Etkinlik biletleri için:  http://www.biletix.com/etkinlik/YTB05/ISTANBUL/tr

4 Ağustos Pazar

Red Bull Uçuş Günü / 11:00

Havacılığın en eğlenceli ve neşe dolu hali Red Bull Uçuş günü 6 yıllık bir aradan sonra tekrar İstanbul’da. 2013 yılında Angara Börds takımının Türkiye rekoru kırmasının ardından ilk defa gerçekleşecek olan etkinlikte birbirinden farklı takımların kendi tasarladıkları ve hazırladıkları uçuş araçlarıyla yeni rekor kırmaya çalışılacak. Uçuş araçlarının suyun üzerinde ne kadar uçtuklarını görebilmenin yanı sıra Caddebostan Plajının da tadını çıkaracağız. İstanbul’da gerçekleşen son uçuş gününden bir video paylaşıyorum:

Career Suicide • Crudez • Backover 20:30 Karga Bar

Punk severleri biz buraya alalım! Kadıköy Karga Bar, 4 Ağustos Pazar günü, Kanadalı grup Career Suicide, İngiliz grup Crudez ve İstanbul’lu grup Backover konserlerine ev sahipliği yapıyor. Eğer sen de bir punk seversen, bu etkinliği kaçırmamanı tavsiye ediyoruz, harika bir Pazar seni bekliyor!

Daha fazla bilgi almak için: https://www.facebook.com/events/2306125149469589/

8 Ağustos Perşembe

Notre Dame – Quasimodo Müzikali 21:00

Yıllardır birçok kez sahnelenmiş bir müzikal olan Notre Dame’a farklı bir bakış açısı daha eklemenin vakti geldi diyoruz ve müzikal severlere Vural Bingöl’ün yönettiği ve aynı zamanda yer aldığı bu müzikali öneriyoruz. Geçtiğimiz aylarda Notre Dame Katedrali’nin iç burkan yangını ardından, Victor Hugo’nun bu eşsiz eserini hafızanıza bir kere daha kazımak isterseniz;

Ash is the Purest White / UNIQ Açıkhava / 21:00

Çin yapımı olan Ash is the Purest White; on altı yıla yayılan bir aşk hikayesini anlatmaktadır. Sevgilisi için hapse giren bir kadın ve mafya üyesi bir erkek… Yönetmen Jia Zhang-Ke Çin’in yıllar içinde geçirdiği değişimi de gözler önüne sererek Qiao’nun hapis süreci ve sonrası dönemi yaşanan olayları, trajedik ilişkiyi efsanevi bir dille anlatıyor. UNIQ Açıkhava Film Festivali kapsamında Ash is the Purest White’ı 8 Ağustos’ta görmek için yerinizi hemen ayırtın!

Etkinlik biletleri için: http://www.biletix.com/etkinlik/YMFF5/ISTANBUL/tr

9 Ağustos Cuma

Turhan Selçuk Retrospektifi

turhan selcuk - agustos istanbul etkinlikleri
turhan selcuk – agustos istanbul etkinlikleri

Türk karikatür sanatının modernleşme dönemi öncüsü Turhan Selçuk’un geçmişten günümüze bütün dönem eserleriyle yer aldığı sergi 9 Ağustos günü sonlanıyor. Yapı Kredi Kültür Sanat binasında yer alan serginin küratörlüğünü üstlenen Yeşim Demir, sergide Turhan Selçuk’un 1940’lı yıllardan başlayıp 2000’li yıllara kadar yaptığı çalışmaları bir araya getiriyor.

Siz de bu kaçırılmaz sergiyi ziyaret etmek isterseniz, 9 Ağustos’a kadar acele edin!

 10 Ağustos Cumartesi

Jay Jay Johanson IF Performance Hall / 20:00

1996 yılından beri müzik dünyasının içinde olan ve Türkiye’deki daha önceki konserleriyle yüzlerce insanı eğlendiren, trip-hop’tan indie’ye kadar oldukça çeşitli ve zengin repertuvarı ile Jay-Jay Johanson, 10 Ağustos Cumartesi IF Performance Hall’da! 

Konsere gitmeden biraz dinleyelim bakalım derseniz buyrun:

Bayram tatili için İstanbul’da Kalacaklara Öneriler;

İstanbul’da Gezilecek Yerler

İstanbul’un En Güzel Restoranları

İstanbul’da Gidebileceğiniz En İyi 3. Dalga Kahveciler 

İstanbul Yakınlarında Gidebileceğiniz Yerler

17 Ağustos Cumartesi

DJ Denden- 90lar Türkçe Pop / IF Performance Hall / 20:00

90larda yaşamış, en güzel dönemde çocuk ya da genç olan, Türkçe Pop’un en iyi olduğu dönem hayranlarına güzel bir haberimiz var, IF Performance Hall’da gerçekleşecek olan 90lar Türkçe Pop etkinliği, sizi sizden alıp anılara götürürken aynı zamanda deli gibi eğlendirecek de. DJ Denden’in ve İmge Yapım’ın bu etkinliğine sende hemen yerini ayır.

18 Ağustos Pazar

Ata Demirer Açıkhava Gazinosu / Harbiye Cemil Topuzlu / 21:00

Her sene olduğu gibi bu sene de Harbiye Açıkhava Konserleri etkinlikleri tam hız devam ederken, tatilden dönen ya da belki hiç İstanbul’dan ayrılmamış olanlara harika bir tavsiyemiz var: Ata Demirer Gazinosu. Yıllardır filmleriyle ve Showlarıyla bizleri gülmeye doyamayan Ata Demirer 18 Ağustos Pazar günü Harbiye Cemil Topuzlu’da.

Etkinlik bileti almak için: http://www.biletix.com/etkinlik/Y5A4Y/TURKIYE

 19 Ağustos Pazartesi

Bohemian Rhapsody UNIQ Açıkhava 19 Ağustos 21:00

bohemian rhapsody istanbul etkinlikleri
bohemian rhapsody istanbul etkinlikleri

UNIQ Açıkhava Film Festivali kapsamında efsanevi bir filmi tekrar izlemek ister misin? Yüzyılın en iyi gruplarından Queen’I kuruluşundan itibaren anlatan ve efsanevi şarkıcı Freddie Mercury’yi odağına alan, Bohemian Rhapsody’yi izlemediysen açıkhavada izlemek harika olacak!

Oscar Ödüllü Rami Melek’in canlandırdığı Freddie Mercury’nin hayatı ve Queen biyografisi denebilecek bu filmi kaçırmak istemezsen, daha detaylı bilgi almak için:  http://www.biletix.com/etkinlik/YMFJ4/ISTANBUL/tr

20 Ağustos Salı

Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı Yeşilçam Filmleri: 20:00

Zorlu PSM Amfi, bu yıl da unutulmaz Yeşilçam filmlerine ev sahipliği yapıyor. Temmuz’dan, Eylül’e kadar her Salı birbirinden güzel filmler, PSM Amfi’de gösterimde olacak. Kemal Sunal, Münir Özkul, Tarık Akan, Adile Naşit, Halil Akçatepe ve Semra Özdamar gibi isimleri dev ekranda görmenin tadını çıkarmak istersen, hemen bu etkinliği kaydet! Ayrıca, etkinlik ücretsiz.

Daha detaylı bilgi almak için: https://www.zorlupsm.com/tr/etkinlik/amfide-film-gosterimleri-yesilcam-filmleri 

21 Ağustos Çarşamba

Temel Pasta Yapımı Atölyesi 19:00

pasta atölyesi - istanbul ağustos etkinlik takvimi
pasta atölyesi – istanbul ağustos etkinlik takvimi

Tatlı tutkunlarına müjde! Tatlı mı tatlı, güzel mi güzel bir atölye ile karşınızdayız, sayın tatlı sever FilGezi okurları. Miele’nin ev sahipliğini yapacağı bu etkinlikte, Alev Yurtsever ile birbirinden leziz pastalar yapıp, harika bir deneyime şahit olmak isterseniz, siz de hemen yerinizi ayırtın!

 22 Ağustos Perşembe

Double Vies UNIQ Açıkhava 21:00

UNIQ Açıkhava Film Festivalinde izlenilesi bir film daha! Fransız yapımı Double Vies, geleneksel yayıncılık hayatına alışmış bir yayıncı ve ünlü bir yazarın, gelişen dünyadan nasibini almış edebiyatta karşılaştıkları şeyleri komik bir bakış açısından anlatıyor. Orta yaş ve teknolojinin getirdiği yeniliklere alışmaya çalışan ikilinin hikayesini izlemek istersen, bilet almak için: http://www.biletix.com/etkinlik/YMFF9/ISTANBUL/tr

23 Ağustos Cuma

Timboletti at Secret Garden 19:00

istanbul ağustos etkinlik rehberi - Timboletti
istanbul ağustos etkinlik rehberi – Timboletti

W Istanbul, Secret Garden yine bir unutulmaz gece için hazırlıklar başladı! İlhamlarını Ortadoğu, Güney Amerika ve Hindistan alan, DJ ve prodüktör Timboletti 23 Ağustos’ta dinleyicileri kendinden geçirmeye geliyor! Timboletti’den önce Mon residenti Doruk’u canlı dinlemek de Akaretlerin en güzel terasında sizleri bekliyor. Cuma’ya yakışır bu etkinliği kaçırmayın!

24 Ağustos Cumartesi

İstanbul Moda ve Müzik Festivali 2019 / 14:00

Türkiye’nin ilk dress-code’lu festivali; İstanbul Moda ve Müzik Festivali, bu sene de KüçükÇiftlik Park’ta! Modanın en yeni dokunuşlarına şahit olma fırsatının yanı sıra; Mabel Matiz, Gaye Su Akyol, Adamlar, Hey! Douglas(live), Ekin Beril ile “The New Black” temalı bu etkinlik için 24 Ağustos’a kendini ve dolabındaki en şık, rahat siyahları şimdiden hazırlamaya başlamalısın!

Etkinlik üzerine daha detaylı bilgi almak için: http://www.biletix.com/etkinlik/YN901/TURKIYE/

Mindfulness Modern 101 Fairmont Quasar / 10:00

Bu kadar eğlenceli etkinliklerden bahsederken beden ve ruh sağlığımıza ihmal etmemek lazım diyoruz ve sizlere Erhan Ali Yılmaz’ın sunduğu Mindfullness’ı öneriyoruz. Mindfullness, zihinsel bir fitness program olarak adlandırılabilir, gün içinde dikkatimizin ne kadar çok dağıldığını hepimiz fark ediyoruzdur.

Günde sadece 10 dakika ayırarak “daha keyifli ve yargısız, odağımızı kaybetmeden nasıl yaşayabiliriz?” sorusunun cevabını merak ediyorsanız siz de hemen yerinizi ayırtın! Unutmayın ki, içsel sağlığınızın dengesi olmadıktan sonra beden sağlığını da korumak pek mümkün değil.

 26 Ağustos Pazartesi

Yoğun Dans Atölyesi, Beykoz Kundura, 26-31 Ağustos

Tuğçe Tuna - Yoğun Dans Günleri
Tuğçe Tuna – Yoğun Dans Günleri

Dans severler toplanın! Beykoz Kundura’da gerçekleştirilecek olan Yoğun Dans Günleri’nde 6 gün, 36 saatlik bir eğitim var. Tuğçe Tuna tarafından yürütülen ve her gün altı saat botunca dans ve beden odaklı, bedenin fiziksel kapasitesini anlamaya yönelik bu eğitimde; Çağdaş Dans Tekniği, doğaçlama gibi eğitimler alırken, bedeninizi bir bütün olarak yeniden keşfetme fırsatınız var!

Daha detaylı bilgi almak için: https://www.beykozkundura.com/etkinlik-grup/yogundansatolyesi

27 Ağustos Salı

Beyoğlu Güzeli / Yeşilçam Film Günleri / 20:00

istanbul etkinlikleri – açık hava sineması

Zorlu PSM Amfi’de her Salı gerçekleştirilen Yeşilçam Film Günleri etkinliğinden bir unutulmaz Yeşilçam filmi ile daha karşınızdayız! Hülya Koçyiğit, Tarık Akan, Münir Özkul, Adile Naşit, Cemil Can Bıçakçı’nın yer aldığı Beyoğlu Güzeli adlı bu efsanevi filmi Zorlu PSM Amfi’de izleme şansını kaçırmamalısın! Unutmadan, etkinlik ücretsiz.

30 Ağustos Cuma

Aralıktan Bakmak – Meşrutiyet Caddesi’nden Bir Kesit

19. yüzyıl, İstanbul ve Pera’ya indirgenen sergide, zamanın getirdiği yenilikler ve kentin geçmişinin getirdiği ekonomik, sosyal ve fiziksel dönüşümleri anlatan bu sergi, Atölye Mil kurucuları Dilara Tekin Gezginti ve Eda Özgener üstleniyor. Sergide, modernleşme sonucu İstanbulluların hayatına giren alışkanlıklar ve sorunlara dikkat çekiliyor.

Sergi 21 Eylül’e dek İstanbul Araştırma Enstitüsünde ziyaret edilebilir.

31 Ağustos Cumartesi

İstanbul Cocktail Festival 2019 14:00

Bu sene üçüncüsü gerçekleştirilecek olan İstanbul Cocktail Festival yine KüçükÇiftlik Park’ta kokteyl sunumlarından atölyelere, yemeklerden müziğe doyamayacağımız bir etkinlik gerçekleştiriyor. Sen de festivalde birbirinden farklı ve muazzam kokteylleri tadabileceğin unutulmaz bir gün için hazır ol ve Cumartesinin tadını doyasıya çıkar.

-Ağustos Boyu Uzun Soluklu Etkinlikler

İki Arşiv Bir Seçki Ara Gülerin İzinde İstanbul – İstanbul Modern

istanbul etkinlik rehberi - ara güler
istanbul etkinlik rehberi – ara güler

Geçtiğimiz yıl Ekim ayında kaybettiğimiz, unutulmaz sanatçı Ara Güler’in 20. Yüzyılın ortasından bugüne dek geçirdiği değişimlerini ve sonuçlarını ortaya koyan fotoğraflarından oluşan sergi, Ara Güler Müzesi ve İstanbul Modern işbirliğiyle hazırlandı. Sergi, Mayıs ayından beri ziyaretçileriyle buluşmaya devam ediyor ve İstanbul Modern’de Kasım ayına kadar ziyaretçilerini bekliyor.

Daha detaylı bilgi almak için: https://tiyatrolar.com.tr/sergi/iki-arsiv-bir-secki-ara-gulerin-izinde-istanbul

Happy Hour Deneyimi

Türkiye’nin ilk ve tek interaktif deneyimi sunan, eğlence ve teknolojinin bir arada olduğu Happy Hour Deneyimi; sosyal media hesapları için ayrı ayrı odalarda farklı konseptlerde pop renklerle inanılmaz bir deneyim sağlıyor. Her odadaki farklı konseptler sanat eserinin bir parça olmayı ya da sanat eseri olmayı hedeflerken ziyaretçilerin aldığı keyif de yanında cabası! Haydi sen de kendi odadan odaya farklı dünyalarda hissetmek için hemen biletini al!

İstanbul Ağustos ayı Etkinlik Rehberi‘nin sonuna geldik. Şimdiden iyi bayramlar ve iyi gezmeler dileriz.

Sevgiler

 

 

More from Ozen Ozgur Ozturk

İstanbul Mart Ayı Etkinlik Takvimi

Sanat ve tarih kokan bu şehirde her gün onlarca etkinlik gerçekleşiyor. Okurlarımızın...
Read More

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir