İstanbul Etkinlik Rehberi Nisan 2019

istanbul etkinlik rehberi - Alice Phoebe Lou
istanbul etkinlik rehberi - Alice Phoebe Lou

Nisan için ne düşünürsünüz bilemeyiz ama bizim için baharın artık geldiğinin önemli bir habercisi. Malum, İstanbul hep çok güzel bir kent fakat aylardan bahar olunca, güneş ortalığı aydınlatınca bu kent başka bir güzel… İşte size İstanbul’un mis gibi Nisan ayında, sevgilinizle, eşinizle, ev arkadaşınızla, çocuğunuzla ve tek başınıza keyifle gidebileceğiniz etkinlikleri derledik.

Eğer bu etkinlik takvimi temposunda bir nefes alıp bir bardak kahve içmek isterseniz sizi İstanbul’daki en iyi kahveciler yazımıza alalım 🙂 İstanbul’daki En İyi 3. Nesil Kahveciler

Hazırsanız, bir Fil Gezi klasiği olan İstanbul Etkinlik Rehberimize başlayalım mı?

1 Nisan Pazartesi

Müzikal / Alice / Zorlu PSM

Mart ayı İstanbul etkinlik rehberinde de yer verdiğimiz Alice müzikaline, kaçırdıysanız, Nisan ayının ilk gününde de gidebilir, Serenay Sarıkaya, Ezgi Mola, Enis Arıkan, Merve Dizdar gibi oyuncuları Alice Harikalar Diyarı’nda izleyebilirsiniz. Gerçek ve sanal hayat ikilemi ve derinliğinde yer alan oyunu kaçırmamanız için son çağrılar.

2 Nisan Salı

Tiyatro / KIYI / Enka Oditoryumu / 20:30

kıyı - istanbul nisan ayı etkinlik rehberi nisan
kıyı – istanbul nisan ayı etkinlik rehberi nisan

Lübnanlı oyun yazarı Wajdi Wajdi Mouawad’ın oyunu Kıyı, bir aile trajedisini konu alıyor. Savaş yüzünden Batı’ya göçmek zorunda kalan bir ailenin hayatını kaybeden babayı gömmek için memlekete getirme çabası esas öykü olarak karşımıza çıkıyor ancak oyunun farklı noktalarında Oidipus, Hamlet, Mişkin ve Antigone gibi önemli karakterlere yapılan atıflarla oyunun dramaturjik okuması daha zengin bir nitelik kazanıyor.

Ayberk Erkay tarafından çevrilmiş Kıyı’nın yönetmenliğini Kemal Aydoğan yapıyor. Etkinlik biletlerine aşağıdan ulaşabilirsiniz:

http://www.biletix.com/etkinlik/YFJ09/TURKIYE/tr

3 Nisan Çarşamba

Tiyatro / İlelebet… Bir Atatürk Hikâyesi  / Uniq Istanbul Glass Room / 20:30

ilelebet - istanbul etkinlikleri takvimi
ilelebet – istanbul etkinlikleri takvimi

İlelebet, konu olarak Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü işleyen ve bireysel yönlerine eğilen yeni bir oyun. Şehir Tiyatroları eski Genel Sanat Yönetmeni ve Dramaturg Hilmi Zafer Şahin’in yazdığı oyunun kostüm tasarımları Türk modasının çağdaş ve öncü isimlerinden Arzu Kaprol tarafından gerçekleştirildi.

Sahne Tasarımı Serna Arıcılar, Işık Tasarımı Murat Selçuk’a ait oyunun müzikleri son dönemin başarılı kompozitör ve bestecisi Orçun Tekelioğlu’na ait. Mustafa Kemal Atatürk’ü sahnede başka bir bakış açısıyla izlemek isterseniz bu performansı kaçırmayın.

Konser / Zuhal Olcay / IF Ataşehir

Türk müziğinin kadife sesli hanımefendisi saat 21:00’de IF Performance Hall Ataşehir sahnesinde dinlenebilir. Konserin biletlerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

http://www.biletix.com/etkinlik/YSV34/TURKIYE/tr

4 Nisan Perşembe

Konser / Cingi Performs – Queen  / Zorlu PSM / 21:00

cingi queen - istanbul nisan etkinlikleri
cingi queen – istanbul nisan etkinlikleri

Hazır Bohemian Rhapsody Oscar ödülüne layık bulunmuşken bu güzel film ziyafetini bir de konserle tamamlamak fena olmaz! Queen Tribute Projesi, 10 yıl önce Selçuk Sami Cingi ve Ahmet Tekneci tarafından Queen’e ve müziklerine saygı amacıyla kurulmuş bir oluşum.

Bu konserde Queen’ın en çok sevilen şarkılarının yanısıra daha az bilinen ama Queen’i müzikolojik olarak tanımlayan  bazı kompozisyonları da icra edecek olan Cingi Performs Queen konseri saat 21:00’de Zorlu PSM Studio’da, kaçırmayın!

Konser / Barabar / IF Beşiktaş / 20:00

Serkan Keskin, Taner Ölmez ve Fırat İkisivri’nin bir araya gelerek kurduğu ve profesyonel müzisyenlerin katılımıyla zenginleşen Barabar önemli halk müziği eserlerini yorumlamasıyla biliniyor. 

Barabar” IF Performance Hall Beşiktaş sahnesinde saat 20:00’de!

5 Nisan Cuma

Konser / Garanti Caz Yeşili: Alice Phoebe Lou

istanbul etkinlik rehberi - Alice Phoebe Lou
istanbul etkinlik rehberi – Alice Phoebe Lou

8 Mart 2019’da yayımlanacak yeni albümü ‘Paper Castles’ın turnesi kapsamında İstanbul’a yolu düşen Phoebe Lou, indie folk sevenleri heyecanlandıran bir konserle karşımızda. 2017’de yayımladığı kısa çaları ‘Sola’da yer alan şarkısı “She”’nin belgesel film ‘Bombshell: The Hedy Lamarr Story’ye “En İyi Orijinal Şarkı” dalında Akademi Ödülü aday adaylığı getirdiği Alice Phoebe Lou’yu İstanbul’da ilk kez canlı dinleyeceğiz.

Konser / Cem Karaca Anma Etkinliği, Senforock Senfoni Orkestrası / Grand Pera Emek / 20:00

Türk Rock geleneğinin efsanevi isimlerinden Cem Karaca’nın şarkıları, senfonik bir konser ile saat 20:00’de Grand Pera Emek Sahnesi’nde rock severler ile buluşacak.

Besteci ve orkestra şefi Musa Göçmen’in senfonik rock projesi Senforock Orkestrası Cem Karaca’nın gönüllere taht kuran şarkılarını söyleyerek Cem Karaca’yı anacak.

Resital / Begül Erhan Gitar Resitali

Türkiye’nin ilk kadın klasik gitar albümü ‘Anatolian Folk Songs’ albümünün sahibi  Begül Erhan 5 Nisan saat 20:00’de İstanbul Deniz Müzesi’nde sahne alacak.  Rönesans şarkıları, Latin müzikleri ve Türk ezgilerinden oluşan bu zengin repertuarı kaçırmayın. Etkinlik biletlerine aşağıdan ulaşabilirsiniz:

http://www.biletix.com/etkinlik/YSK08/TURKIYE/tr

6 – 17 Nisan

Festival / 37. İKSV  İstanbul Film Festivali

38. istanbul film festivali
38. istanbul film festivali

İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından her yıl düzenlenen İstanbul Film Festivali bu yıl 6-17 Nisan 2019 tarihlerinde sinemaseverlerle 38. kere buluşuyor. 38. İstanbul Film Festivali dünya sinemasının en etkili yönetmenlerinden Stanley Kubrick’i, ölümünün 20. yılında özel bir bölümle anarak ayrı bir bölümde Kubrick’in tüm uzun metraj filmografisine yer veriyor.

Her yıl iple çektiğimiz İstanbul Film Festivali’nde bu yıl bizleri 175 uzun metrajlı ve 11 kısa film bekliyor. Hepsi bu değil elbette. Her yıl olduğu gibi bu yıl da festival süresi boyunca 19 bölüme ayrılmış festival programı içerisinde 45 ülkeden 187 yönetmenin 186 filmi gösterilecek, konuk yönetmen ve oyuncu ekiplerinin katılımıyla söyleşiler, soru-cevap oturumları gerçekleştirilecek. Festivalin Türkiye’den ve komşu ülkelerde yönetmenlere destek vermek, onları fon sahipleri ve yapımcılarla eşleştirmek amacıyla gerçekleştirilen modülü Köprüde Buluşmalar da 10-13 Nisan 2019 tarihlerinde düzenlenecek.

Festivale ve biletlere aşağıdan ulaşabilirsiniz;

https://film.iksv.org/

6 Nisan Cumartesi

Festival / 24 Kitchen Dünya Lezzetleri Festivali 

24 kitchen- istanbul nisan etkinlik takvimi
24 kitchen- istanbul nisan etkinlik takvimi 2019

İstanbul Nisan ayı etkinlik rehberimiz festivallerle dolu. Yemek yemeyi seviyor musunuz? O halde bu güzel bahar gününde size harika bir önerimiz var! Feriye Lokantası’nda Türk, Amerikan, İtalyan, Asya, Fransız ve diğer önde gelen dünya mutfaklarını ve lezzetlerini bir araya getiren Dünya Lezzetleri Festivali’nde konuklar sınırsız tadım yapmakla kalmayıp aynı zamanda şeflerle yemek atölyeleri, söyleşiler vb etkinliklere de katılabilecekler.

Bugün evde 24 Kitchen TV izlemek yerine bu lezzetli festivale katılın, bir değişiklik olsun! Etkinlik biletlerine aşağıdan ulaşabilirsiniz:

http://www.biletix.com/etkinlik/YBC01/TURKIYE/tr

Eğer bu etkinliğe gidemediyseniz ve karnınız acıktıysa sizi aşağıdaki yazımıza alalım:

İstanbul’daki En İyi Restoranlar

Konser / Ülkü Aybala Sunat / Zorlu PSM / 21:30

İlk albümü ‘Artiz Kahvesi’  2017 yılında yayınlanan Ülkü Aybala Sunat Jeff Buckley Şarkıları, “Knidost”, “Nazdrave” gibi farklı projelerde Social Inclusion Band gibi  farklı sanatçılarla yaptıkları işbirlikleriyle tanınıyor. Kendisi en güzel şarkılarını saat 21:30’da Zorlu PSM Touche’de seslendirecek.

Konferans / VI. Uluslararası Homeopati Konferansı “Sağlıklı Yaşam: Homeopati & Beslenme” 

Homeopatı Derneği tarafından son 5 yıldır düzenlenen Uluslararası Homeopati Konferansı, bu yıl 6. kez “Sağlıklı Yaşam: Homeopati & Beslenme” temasıyla 6-7 Nisan 2019 tarihlerinde gerçekleşecek.

Bütüncül ve yan etkisiz bir yöntemle bireyleri tedavi etmeyi ve hastalıklardan korumayı amaçlayan homeopatinin yerli ve yabancı uzmanlar tarafından farklı yönleriyle ele aldığı bu 2 günlük uluslararası konferansı kaçırmayın.

Homeopeti hakkında bi fikri olmayanlar için aşağıya bir video bırakıyoruz:

Atölye / Gabrielle Reeves ile Suluboya İstanbul Manzarası

İstanbul’da yaşayan Amerikalı sanatçı Gabrielle Reeves kolaylaştırıcılığında bir atölye çalışmasına var mısınız? Hem de Pera Müzesi’nde halihazırda var olan Oryantalist Resim Koleksiyonu’ndaki manzara resimlerini yeniden yorumlayacak, farklı suluboya tekniklerini, renk karıştırma ve uygulama süreçlerini, renk teorisinin uygulamalı kısımlarını öğrenebileceksiniz.

Kısıtlı kontenjanın bulunduğu bu etkinlik tam sanatseverler göre!

8 Nisan Pazartesi

Tiyatro / Zebercet / Enka / 20:30

istanbul nisan etkinlikleri - zebercet
istanbul nisan etkinlikleri – zebercet

Yusuf Atılgan’ın Anayurt Oteli adlı eserinden uyarlanarak sahneye koyulan Zebercet, aynı adlı karakterin iç dünyasına daha yakından bakmamızı sağlıyor. İlk prömiyerini 22. İstanbul Film Festivali’nde yapan Zebercet’i sahnede izlemek için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz:

http://www.biletix.com/etkinlik/YFJ10/TURKIYE/tr

Konser / Uluslararası Gitar Festivali / Ricardo Moyano

Arjantin’in ünlü gitar ustası Ricardo Moyano, 8-13 Nisan 2019 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilecek olan İstanbul Uluslararası Gitar Festivali’nde gitar sevenlerle buluşacak.

Festivalin açılış konserini yapacak olan Moyano’nun repertuarında Aşık Veysel’in de olduğunu söyleyelim, ama daha fazla sürprizi bozmayalım; siz gidip yerinde dinleyin!

9 Nisan Salı

Konser / Bekir Küçükay  & Yonca Özkan Bilenoğlu / Aynalı Geçit / 19:30 

İstanbul Uluslararası Gitar Festivali’nde ikinci gün konserini gitarist Bekir Küçükay ile arpist Yonca Özkan Bilenoğlu veriyor. Oryantal ezgilerden batı müziğine geniş bir repertuar sizleri bekliyor.

10 Nisan Çarşamba

Tiyatro / Persona / Enka Oditoryumu / 20:30

persona istanbul etkinlik rehberi
persona istanbul etkinlik rehberi

Ingmar Bergman’ın aynı adlı kült eserinden sahneye uyarlanan Persona, iki karakterin birbiriyle bitmek tükenmez çatışmasını, bireylerin kendilerine çizilmiş sınırlardan kurtulma çabası gibi derin soruları kendine dert edinmiş bir oyun olarak sahneye taşınıyor.

Siz de Persona’yı dramaturji bağlamında deneyimlemek isterseniz, aşağıdan etkinlik biletlerine ulaşabilirsiniz:

http://www.biletix.com/etkinlik/YFJ11/TURKIYE/tr

Konser / Erol Evgin 50. Sanat Yılı / Zorlu PSM / 20:30

Çocukluğumuzun mavi gözlü, beyefendi sanatçısı Erol Evgin 50. sanat yılını kutladığı bu konserde nesillere mal olmuş yüzlerce harika şarkısından en sevilenleri Erol Evgin Orkestrası ile, konuk sanatçıların da katılımıyla 50. Sanat Yılı Konseri’nde söyleyecek. Anne-babanızı da alıp eski melodilerle geçmişte güzel bir gezintiye çıkmak için daha iyi bir etkinlik düşünemedik!

Konser / Uluslararası Gitar Festivali – Cenk Erdoğan 

Istanbul Uluslararası Gitar Festivali’nde perdesiz gitarist ve besteci Cenk Erdoğan sahne alıyor.

Doğaçlamanın da olacağı bu konseri gitar severler kaçırmasın deriz! Etkinlik biletleri aşağıdaki linkte:

http://www.biletix.com/etkinlik/YB6AC/TURKIYE/tr

11 Nisan Perşembe

Konser / Uluslararası Gitar Festivali Bilal Karaman / Aynalı Geçit

Gitarist Bilal Karaman,ilk iki albümü olan ” Bahane” ve “Patika”dan yer verdiği parçaları ve doğaçlama performansı ile İstanbul Uluslararası Gitar Festivali’nde Aynalı Geçit’te sahnede. Yolunuz Aynalı Geçit’e düşmüşken aşağıdaki yazımız ilginizi çekebilir:

Karaköy’de Gezilecek Yerler

12 Nisan Cuma

Tiyatro / Tırnak İçinde Hizmetçiler / Enka / 20:30

tırnak içinde hizmetçiler - istanbul etkinlik rehberi
tırnak içinde hizmetçiler – istanbul etkinlik rehberi

Fransiz düşünür Jean Genet’in Hizmetçiler metnine atıfta bulunan bu tiyatro oyununda, bir evde çalışan iki hizmetçiyi izliyoruz. Kaçmaya çalıştıkları benlikleri, içerisinde bulundukları yaşam oyun boyunca işlenen temalardan.  Bu ilginç teatral deneyimi kaçırmayın, saat 20:30’da Enka Oditoryumu’nda. Etkinlik biletlerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

http://www.biletix.com/etkinlik/YFJ12/TURKIYE/tr

Konser / Can Bonomo konseri / IF Beşiktaş / 22:00

Can Bonomo yeni albümü Ruhum Bela’nın albüm lansmanını saat 20:00’de IF Performance Hall Beşiktaş’ta yapacak! Ruhum Bel’nın şarkılarını ilk defa seslendirecek olan Can Bonomo’yu dinlemek ve Cuma akşamını güzel bir müzikle kutlamak isterseniz, yerinizi alın.

13 Nisan Cumartesi

Konser / King Presents: Infected Mushroom

Infected Mushroom - istanbul nisan konserleri
Infected Mushroom – istanbul nisan konserleri

Müziklerini saykedelik trans ile elektro rock sentezi şeklinde özetleyebileceğimiz ünlü grup Infected Mushroom, Head of Nasa turu kapsamında Flexanima Lose Yourself ile sevenleriyle buluşuyor. Etkinlik biletlerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

http://www.biletix.com/etkinlik/YDUAA/TURKIYE/tr

Konser / Uluslararası Gitar Festivali Duo Kalkan Erkin Çavuş & Reentko Driks 

8-13 Nisan 2019 tarihleri arasında düzenlenen İstanbul Uluslararası Gitar Festivali bu kez de virtüöz gitarist Erkin Çavuş ile Alman gitarist ve besteci Reentko Dirks’i ağırlıyor. Klasik Batı müziğinden Anadolu müziğine uzanan geniş bir kültürel yelpazede tınıları dinlemek istiyorsanız bu ikiliyi kaçırmamanızı öneriyoruz.

Konser /  3 Şef 3 Çalgı

İstanbul etkinlik rehberinde yer vermeyi en sevdiğimiz belki de klasik müzik konserleri. Pera Palace’in bir Cumartesi klasiği haline gelmiş Cumartesi konserlerinde bu kez Üç Şef Üç Çalgı teması altında kemanda Hakan Şensoy, viyolonselde Münif Akalın ve piyanoda Can Okan sahne alıyor.

Oda müziği repertuarından sevilen şarkıları icra edecekleri bu güzel konseri kaçırmayın.

Konser / The Limiñanas / Salon IKSV 

Davulda ve vokalde Marie’nin, gitarda, bas gitarda, orgda ve vokalde Lionel’in bulunduğu bu Fransız çifti için çağdaş Gainsbourg & Birkin benzetmesi yapıldığını söyleyerek söze başlayalım.

İstanbul is Sleepy kısa çalarıyla tanınan çift, son albümleri Shadow People’la nostaljik sound’larını zirveye taşıdı. İkilinin Türkiye’deki bu ilk konserine tanıklık etmek için Salon İKSV’de yerinizi alın. Etkinlik bileti aşağıda:

http://www.saloniksv.com/tr/the-limi-anas

13-14 Nisan Cumartesi – Pazar

Tadım / Challenging Master Classes 2019 / The Marmara Taksim

istanbul nisan etkinlikleri - cmc
istanbul nisan etkinlikleri – cmc

Gustobar’ın şarap severler, şarap üreticileri, gurmeler, kanaat önderleri ve alandaki diğer ilgili profesyonelleri bir araya getirdiği CMC Challenging Master Classes 2019 bu yıl 13-14 Nisan 2019 tarihlerinde The Marmara Otel Taksim’de düzenleniyor.

Tüm gün fuaye alanında bulunan farklı şarap ve peynir, çikolata vb ilgili yiyecek tedarikçilerinin standlarını gezerek tadım yapabileceğiniz gibi aynı zamanda Charles MetcalfeDilek Caner MWDr. Jamie GoodeMadeleine Stenwreth MWOz Clarke ve Paolo Basso‘nun konuk olacağı CMC – Challenging Master Class oturumlarına kayıt olup katılabilir ve şarap bilginizi, uzmanların tadım notlarıyla daha da artırabilirsiniz.

İngilizce yapılacak oturumlarda eşzamanlı çeviri hizmetinin de sunulduğu bu etkinlikleri kaçırmayın. Etkinlikten en çok keyfi alabilmek için bizce erken gidin, boş mideyle gitmeyin ve keyfini çıkarmaya bakın! Aman dikkat fazla içmeyin! 🙂 Etkinlik bileti aşağıda:

https://www.mobilet.com/event/challenging-master-classes-2019-3771-5514

Festival / Diyet Fest / Küçükçiftlik Park

Sağlıklı yaşamla çok daha ilgilendiğimiz bu zamanlarda Diyet Fest gibi etkinlikler, konuyla ilgili uzmanları ve bilgileri derli toplu olarak bir yerde bulmamızı sağlaması açısından çok kıymetli. İşte 13-14 Nisan 2019 tarihlerinde Küçükçiftlik Park’ta tadımlar, sağlıklı yiyecekler, yarışmalar, atölye çalışmaları gibi farklı ve birbirinden eğlenceli etkinlikleri barındıran Diyet Fest sağlıklı yaşamı nasıl daha kolay bir şekilde benimseyebileceğimizi bize gösterecek.

Minik de bir not düşelim, Diyet Fest’te çocuklarınız için de hazırlanmış özel eğlence alanları bulunuyor, ailecek gidip keyifle gezebilirsiniz.

14 Nisan Pazar

Konser / Ben Fero / IF Beşiktaş / 20:00

İzmir’den çıkan bir “trapper. Mahallemiz Esmer şarkısıyla çıkış yapan, kendine özgün bir tarza sahip Ben Fero, özgün rap müziği ve akılda yer eden sözleriyle saat 20:00’de IF Performance Hall Beşiktaş’ta. Etkinlik biletleri ise aşağıda:

http://www.biletix.com/etkinlik/YNQAN/TURKIYE/tr

15 Nisan Pazartesi

Tiyatro / Merhaba / ENKA / 20:30

Tiyatronun ikonik isimlerinden Genco Erkal, ustalık dönemi eseri olarak sayılabilecek Merhaba’da kariyerinin beş büyük devine adeta bir saygı duruşunda bulunuyor: Aziz Nesin, Bertolt Brecht, Can Yücel, Nâzım Hikmet ve William Shakespeare. Fazıl Say, Kurt Weill, Yiğit Özatalay, Arif Erkin ve Selim Atakan’ın besteleri ile zenginleşen bu dramaturji ziyafetini sakın kaçırmayın.

16 Nisan Salı

Konser / Jakuzi Hata Payı İlk Konser

istanbul nisan etkinlikleri - jakuzi
istanbul nisan etkinlikleri – jakuzi

Darkwave ve synthpop grubu Jakuzi vokalde Kutay Soyocak, davulda Can Kalyoncu, gitar ve synth’te Ahmetcan Gökçeer ve bas gitarda Meriç Erseçgen’den oluşuyor. New-wave, post-punk, darkwave, krautrock ve lo-fi tınılarından oluşan şarkılarıyla ve yeni albümleri Hata Payı ile Jakuzi Salon İKSV’de. Etkinlik biletlerine şuradan ulaşabilirsiniz.

17 Nisan Çarşamba

Konser / Adamlar / Babylon / 20:30

Alternatif ve dinamik kimlikleriyle dikkat çeken ve en son albümleri “Rüyalarda Buruşmuşuz”u  2016 yılında çıkaran Adamlar, en sevilen şarkılarıyla Babylon İstanbul’da. Eğer etkinlikten önce gitmeden bir doz alalım derseniz aşağıya playlistlerini de bırakalım:

18 Nisan Perşembe

Konser / Marissa Nadler / Salon IKSV / 19:00

marissa nadler
marissa nadler

Dream folk adlı müzik türünü literatüre sokan isimlerden biri olarak kabul edilen Marissa Nadler akıllara kazınan pek çok şarkısıyla farklı müzik zevklerine sahip kimselerin gönlünde yer etmiş bir müzisyen. Leonard Cohen’in Famous Blue Raincoat’ı cover’ıyla oldukça ses getirmiş Nadler 2013 İstanbul konserinden sonra yeniden İstanbul’da! Etkinlik biletleri aşağıda:

http://www.saloniksv.com/tr/marissa-nadler

Konser / Ryley Walker / Babylon 

Chicago’lu gitarist, besteci ve söz yazarı Ryley Walker, 18 Nisan’da Babylon İstanbul’da. Folk, rock ve caz tınılarından oluşan sound’u ile pek çok seveni bulunan Walker Chicago sound’unun gerçek bir temsilcisi olarak kabul ediliyor.
‘Neymiş bu Chicago sound’u?’ diyorsanız o halde sizi 18 Nisan akşamı Babylon İstanbul’a alalım.

19 Nisan Cuma

Dark Side of the Moon / UNIQ / 20:30

Her ay dolunay gecesi düzenlenen korku partilerinden biri olan Dark Side of the Moon partisinde Alican ve  Jamie S’in DJ performanslarının yanısıra birbirinden ilginç ve ‘tekinsiz’ sürprizler de davetlileri korkuturken eğlendirecek! 🙂

20 Nisan Cumartesi

Atölye / Çocuklar Bayramı USLA’da kutluyor 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için özel olarak düzenlenen bu etkinlikte minikler eğitmenleri eşliğinde bolonez soslu lazanya, taze bahçe  salatası ve volkano kek pişirecekler ve bayramlarını kendi yaptıkları lezzetlerle kutlayacaklar! Etkinlik biletlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Atölye / Elite World Chefs Pizza Atölyesi 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı‘na özel olarak bu sefer mutfak minik şeflerin! Çocuklara özel bu pizza atölyesinde minikler pizza yapmayı öğrenmekle kalmayıp anne babaları ile gayet keyifli bir zaman da geçirecekler.

Parti / Oldies but Goldies / Babylon / 22:00

Murat Beşer ve Murat Abbas’ın seçtiği şarkılarla, ABBA’dan Michael Jackson’a, Depeche Mode’tan Madonna’ya, Snap’ten Donna Summer’a adeta bir 90’lar geçidinin yaşanacağı bu keyifli partiyi kaçırmayın!

Konser / Seafret / Salon IKSV / 22:30

Vokalist Jack Sedman ve gitarist Harry Draper’dan oluşan İngiliz indie-pop ikilisinin ikinci kez İstanbul’a gelişini kaçırmak istemezseniz sizi Salon İKSV’ye davet ediyoruz. Loving You, Give Me Something ve daha pek çok ünlü şarkılarını duyacağınız ve daha fazlasını dineleyeceğiniz bu konserden eminiz çok mutlu ayrılacaksınız. Etkinlik biletlerine aşağıdan ulaşabilirsiniz:

http://www.saloniksv.com/tr/seafret?tarih=22:30/20/04/2019

22 Nisan Pazartesi

Tiyatro / Oyun Salonu: Afife / Salon IKSV / 20:30

istanbul etkinlik rehberi - Afife
istanbul etkinlik rehberi – Afife

Türk tiyatro tarihinin en güçlü kadın karakterlerinden Afife’nin öyküsü aynı zamanda acının, sebat etmenin, başarının, fedakarlığın da öyküsü… Bu epik öyküyü Cem Kenar’ın  yönetmenliğinde, Aslı İktu’nun oyunculuğunda izlemek isterseniz Afife saat 20:30’da, Salon İKSV’de. Etkinlik biletlerini buradan alabilirsiniz.

23 Nisan Salı

Konser / Bülent Ortaçgil / Zorlu PSM / 20:30

Bulent ortaçgil - istanbul nisan 2019 etkinlikleri
Bulent ortaçgil – istanbul nisan 2019 etkinlikleri

Vestel Gururla Yerli Konserleri kapsamında Zorlu PSM Turkcell Platinium Sahnesi’nde en sevilen şarkılarını seslendirecek olan Bülent Ortaçgil yakın zamanda çıkan ve 7 yıldır çıkardığı ilk albüm olan Sen albümündeki şarkılarının yanısıra en sevilen şarkılarını da sevenleriyle paylaşacak.

Ezbere bildiğiniz Ortaçgil şarkılarını yüksek sesle söyleyip mutlu olmak için bu konseri kaçırmayın! Etkinlik biletleri aşağıdaki linkte:

http://www.biletix.com/etkinlik/Y1T21/TURKIYE/tr

24 Nisan Çarşamba

Atölye / Doğal Kozmetik Workshop /10:30

Arnavutköy Joint Idea’da 10.30 – 12.00 saatleri arasında aromatik yağları, bitkileri ve özlerini, şifalı suları ve kıymetli mineralleri kullanarak kendinize bakım ürünleri hazırlayabileceğiniz bir Doğal Kozmetik Atölye çalışması olacak desek hepiniz EVEET dersiniz eminiz 🙂

Bu etkinlikte kozmetikte kullanabilecek çiçekleri ve bitkileri tanıyacak ve bunların hidrolat, uçucu yağ ve tohumlarından doğal kozmetik yapımında nasıl faydalanıldığını öğreneceksiniz. En güzel kısmı ise, etkinlik sonunda üzerinde çalıştığınız formülle elde ettiğiniz ürünle eve gidebilecek olmanız 🙂

25 Nisan Perşembe

Atölye / Nefes 101 / Zorlu PSM / 20:00

İstanbul Nisan etkinlik rehberinde, spiritüel bir uygulamaya yer verelim. Son zamanlarda hepimizin sıklıkla duyduğu ve kimimizin yaşam şekli haline getirdiği “mindfulness” yani bilinçli farkındalık yoluna bir bakış ve adım atmak  isteyenler bu etkinliği kaçırmasın. Anıl Altaş Brug’un eğitmenliğini yapacağı çalışmada, nefes ve “doğru nefes” üzerine bilgi sahibi olacaksınız.

26 Nisan Cuma

Konser / Kendine Has Sunar: Jawhar / Babylon / 21:30

jawhar - istanbul etkinlik takvimi
jawhar – istanbul etkinlik takvimi

Özgün folk melodileriyle nam salmış Tunuslu besteci ve söz yazarı Jawhar, 26 Nisan’da İstanbul’da. Musiczine albümü “Sufi ve Pop’un aynı dili konuşmayı öğrendiği evrensel ve zamansız müzik” olarak özetlenen Jawhar’ın sound’unu kendine has Arap müziği le folk pop arasında bir hassas denge olarak özetlemek mümkün.

Konser / Birlikte Güzel: Altın Gün / Salon IKSV / 22:00

Hollanda kökenli Türkçe saykodelik rock grubu Altın Gün’ü ve sound’unu sözcüklerle betimlemek açıkçası biraz zor 🙂 26 Nisan’da piyasaya sürecekleri Gece adlı ikinci albümleri merakla beklenen ve İstanbul’da 3 gece art arda sahneye çıkacak bu heyecan verici grubu sakın kaçırmayın!

27 Nisan Cumartesi

Konser / CRR 30. Yıl Gala Konseri / Cemal Reşit Rey / 20:00

CRR Konser Salonu, 30. Yılını özel bir konserle kutluyor. Şef Rengim Gökmen yönetiminde, opera sanatçıları Görkem Ezgi Yıldırım, Deniz Yetim, Aylin Ateş, Caner Akın ve Zafer Erdaş’ ın solistliğinde düzenlenen bu özel kutlama konserinde opera aryalarından Anadolu türkülerine kadar uzanan geniş bir repertuar seslendirilecek. Etkinlik biletlerine buradan ulaşabilirsiniz.

28 Nisan Pazar

Festival / Timeout 101 İstanbul Lezzeti / Esma Sultan Yalısı

istanbul nisan etkinlikleri - Timeout 101
istanbul nisan etkinlikleri – Timeout 101

İstanbul Nisan ayı etkinlik rehberine lezzetli bir etkinlikle devam edelim. Baharın İstanbul’daki habercilerinden 101 İstanbul Lezzeti Festivali, Esma Sultan Yalısı’nda damak tadına güvenenlere, yeni lezzetler arayan macera sever yeme meraklılarına, gurmelere ve gurme adaylarına kapılarını açıyor!

Fine dining’den sokak lezzetlerine, deniz ürünlerinden mezelere, sushiden pizzaya 500’den fazla yiyecek kategorisini bu şahane festivalde tatmak mümkün. 100’den fazla restoranın ve markanın bulunduğu bu festival/açık hava tadım şenliğini kaçırmayın.

Etkinlik biletlerine aşağıdan ulaşabilirsiniz:

http://www.biletix.com/etkinlik/YR601/TURKIYE/tr

Not: Timeout 101 İstanbul Lezzeti festivaline aç gidin dememize gerek yok herhalde, değil mi? 🙂

30 Nisan Salı

Konser / Garanti Caz Yeşili: Kerem Görsev Trio ft. Elif Çağlar / 21:00  

istanbul etkinlik rehberi - kerem görsev
istanbul etkinlik rehberi – kerem görsev

Garanti Caz Yeşili konserleri başlığı altında Kerem Görsev Trio ve Elif Çağlar, caz klasiklerini seslendireceği konserleriyle Moda Sahnesi’nde. 30 Nisan’ın Uluslararası Caz Günü olduğunu da hatırlatalım, bu anlamlı gündeki güzel caz ziyafetinin keyfini çıkarın. Etkinlik biletlerine buradan ulaşabilirsiniz.

İstanbul Nisan ayı etkinlik rehberimizin sonuna geldik. Yaza yaklaşırken bol bol oyuna, konsere, festivale doyun istedik. Bi dahaki aya İstanbul Etkinlik Takvimi‘nde görüşmek üzere.

Written By
More from Esra Özkaya

İstanbul Kütüphaneleri

İstanbul' un belli başlı kütüphanelerini, ders çalışabileceğiniz, kitap okuyup soluklanabileceğiniz kitaplıklarından 5...
Read More

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir