İstanbul Etkinlik Rehberi Eylül 2022

İstanbul Konserleri - Kings Of Convenience

Şehrin sokaklarından yavaş yavaş sıcaklar çekilirken Eylül’ün tadının başka olduğunu bilenler de bir bir ortaya çıkıyor. Hafif esintili, biraz sonbahar yapraklı, havası biraz inişli çıkışlı olan kendine has Eylül, bir yandan da yeni başlangıçların ayıdır çoğumuz için. Sezonun sizin için güzel hikayeler, İstanbul için de rengine renk katacak yepyeni etkinlikler getirmesini dileyerek rehberimize bir göz atalım; bakalım bu ay bizi neler bekliyor.

1 Eylül Perşembe

Sergi – Ziyaret / Yerebatan Sarnıcı / 09:00-19:00

İstanbul Sergileri – Yerebatan Sarnıcı

İstanbul’un en görkemli tarihi yapılarından birisi olan Yerebatan Sarnıcı, özenli bir restorasyon sürecinden sonra nihayet ziyarete açıldı. Gözyaşı sütunu, Medusa Başı gibi önemli simgeleri de içinde barındıran sarnıç, yeni yürüyüş yolları ve dinamik aydınlatması sayesinde artık ziyaretçiye daha rahat bir keşif imkanı sağlıyor. Ayrıca içerisinde tarihi atmosferine modern dokunuşlarla renk katan çağdaş sanat eserlerini de görmek mümkün.

09:00-19:00 arası ziyaret edebileceğiniz Yerebatan Sarnıcı için aşağıdaki linkten önceden bilet satın alarak giriş için bekleme sürenizi azaltabilirsiniz.

https://www.passo.com.tr/tr/etkinlik/yerebatan-sarnici-muzeleri-bilet/3640320

Tiyatro / Ran / Selamiçeşme Özgürlük Parkı Amfi Tiyatro / 21:00

Nazım Hikmet’in şiir ve mektuplarından uyarlanan oyunda sahnede Yurdaer Okur performans sergilerken Taylan Aygar da kendisine viyolonseli ile eşlik edecek. Bu müzikli açık hava etkinliğinin biletleri ise burada.

Film Gösterimi / Radioactive / Zorlu Vestel Amfi / 21:00

Radioactive, Nobel ödüllü bilim insanı Marie Curie’nin, Pierre Curie ile tanışıp evlenmesini ve birlikte başardıkları dünyayı değiştirecek çaptaki çalışmalarını, çığır açan buluşlarını anlatıyor. Rosamund Pike ve Sam Riley’in baş rollerinde yer aldığı film, Zorlu Vestel Amfi alanında ücretsiz olarak izlenebilir.

2 Eylül Cuma

Tiyatro / Biraz Eksik Yaz Gecesi Biraz Fazla Rüyası / KüçükÇiftlik Park / 21:00

İstanbul Tiyatroları – Biraz Eksik Yaz Gecesi Biraz Fazla Rüyası

Oyun, Shakespeare’in aşkla, perilerle bezeli komedisi Yaz Gecesi Rüyası’ndan uyarlanmış. Masal mı rüya mı derken bir çırpıda sizi sarıp sarmalayacak bu sıcak komediye ait tüm detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Tiyatro / Vişne Bahçesi / Selamiçeşme Özgürlük Parkı Amfi Tiyatro / 21:00

Vişne Bahçesi, kendilerine miras kalan servetle yaşamını sürdüren bir aristokrat ailenin hikayesini anlatıyor. Gün geliyor, servetleri tükeniyor ve ellerinde kalan son şey olan bir vişne bahçesine hapsoluyorlar. Güler Karaman, Volkan Severcan, Özdemir Çiftçioğlu ve Güneş Emir’in başrolleri paylaştığı oyunun tam kadrosuna ve etkinlik biletlerine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

https://www.biletix.com/etkinlik/1LWD0/TURKIYE/tr

3 Eylül Cumartesi

Konser / Kovacs / Maximum Uniq Açıkhava / 21:00

İsmini görür görmez dilimizin ucuna My Love melodisi gelen Hollandalı besteci ve şarkıcı Kovacs, güzel sesiyle Uniq’in orman kıyısı atmosferinde dinleyicisini büyüleyecek. Buraya bilet linkini, aşağıya da birlikte mırıldanmanız için mini bir playlist iliştiriyoruz.

Konser / Tonedmelisma Müzik Festivali / Arter Sevgi Gönül Oditoryumu / 19:00

Besteci Ataç Sezer’in öncülüğünde gerçekleşecek festivalin teması Akıl ve Mistik:Fuad. Etkinlikte Golijov, Bach ve Debussy eserleri dışında Füsun Köksal ve Marc Vogler’in bu festivale özel besteledikleri eserlerin de prömiyeri yapılacak. Çağdaş ve klasik müziği bir araya getiren bu özel mistik gece için buradan bilet satın alabilirsiniz.

4 Eylül Pazar

Konser / Lalalar & Kum / KüçükÇiftlik Park / 19:00

Ali Güçlü Şimşek, Barlas Tan Özemek ve Kaan Düzarat’tan oluşan Lalalar, canlı performans konusunda başarılı bir üçlü. Biraz Anadolu tınıları, biraz arabesk, biraz saykodelik derken kendilerine has bir tarz oluşturan grup, ritmi yüksek bir Pazar günü yaşatacak gibi görünüyor. Öncesinde ise genç yaşına rağmen başarılı bir alternatif rock temsilcisi olan KUM sahne alacak.

5 Eylül Pazartesi

Tiyatro / Ağaçtaki Kız / KüçükÇiftlik Park / 21:00

İstanbul Eylül Ayı Tiyatroları – Ağaçtaki Kız

Şebnem İşigüzel’in romanından uyarlanan oyun, iki hasta gencin hikayesini anlatıyor. Ahsen Eroğlu ve Tunahan Çilingir’in sahnede yer aldığı oyunda aşk, dostluk, hayaller ve hayal kırıklıkları var.

6 Eylül Salı

Konser / Midlake / Zorlu PSM / 21:30

Bir grup caz öğrencisi tarafından kurulan Amerikalı grup Midlake, ilk yıllarında caz ve funk esintili müzik yapmış olsa da 20 yılı aşkın süredir devam eden kariyerleri onları farklı türlerle gelişmeye yöneltmiş ve şimdilerde indie ve alternatif rock türlerinde eserler üretir olmuşlar. Hem vokalleri hem de besteleriyle ruha dokunan Midlake’i daha önce dinlemediyseniz aşağıya sizin için sakin bir playlist bırakıyoruz. Bu bağlantıdan da konserin biletlerine ulaşabilirsiniz.

Konser / Tedi Papavrami & François Frederic Guy & Nil Kocamangil / 20:00

Ünlü keman virtüözü Papavrami, hem solist hem de şef olarak son derece başarılı bir kariyere sahip olan piyanist François Frederic Guy ve birçok festivalde performans sergilemiş olan viyolonsel sanatçısı Nil Kocamangil, aynı sahnede bir araya gelerek dinleyicilere nefis bir klasik müzik gecesi yaşatacaklar. Buradan gecenin programına ve biletlere ulaşabilirsiniz.

7 Eylül Çarşamba

Tiyatro / Taxim / Maximum Uniq Açıkhava / 21:00

İstanbul Tiyatroları – Taxim

Taxim, El Bar filminden esinlenerek yaratılmış. Bir anda meydana gelen bir olay yüzünden bir bistroda mahsur kalan, normal şartlarda birbirine pek de uyum sağlayamayacak 10 kişi yaşamla ölüm arasında gidip gelirken yaşanan trajikomik olaylar sahneye taşınmış. Temposu oldukça yüksek olan oyunun kadrosunda Şevket Çoruh, Ozan Güven, Mert Asutay, Ömür Arpacı, Nergis Çorakçı, Rüya Demirbulut ve Kemal Yazıcı var.

8 Eylül Perşembe

Tiyatro / Bir Delinin Hatıra Defteri / Fişekhane Ana Sahne / 20:30

Gogol’un yazdığı Bir Delinin Hatıra Defteri, ülkemizde ilk kez 1965 senesinde usta oyuncu Genco Erkal tarafından sahneye uyarlanmış. Deliliğin eşiğine gelmiş bir adamın bu süreci anlattığı tek kişilik performans oyunu yıllar geçse de eskimeyecek bir kara mizah. Hala izlemediyseniz Genco Erkal’ın hem uyarlayan hem yönetmen hem de oyuncu olarak sahnede harikalar yarattığı bu kült eserin biletleri burada sizi bekliyor.

Tiyatro / Tarla Kuşuydu Juliet / Selamiçeşme Özgürlük Parkı Amfi Tiyatro / 21:00

Bildiğimiz Romeo ve Juliet hikayesinden çok farklı bir hikaye; bu sefer huysuz bir Juliet ve ilgisiz bir Romeo var sahnede. Engin Alkan ve Sevinç Erbulak’tan tatlı bir komedi.

9 Eylül Cuma

Konser / Fisher / Parkorman / 19:00

İstanbul Eylül Ayı Konserleri – Fisher

Haftanın yorgunluğunu eğlenceyle, müzikle ve açık havada atmak isteyenler için nefis bir house müzik etkinliği önerimiz var. Grammy adaylıkları, liste birincilikleri ve ünlü kulüplerdeki performanslarıyla house müziğin önemli temsilcilerinden olan Avustralya’lı DJ Fisher ile kurtlarınızı dökmek isterseniz etkinlik biletleri aşağıda.

https://www.biletix.com/etkinlik/11DAD/TURKIYE/tr

Konser / İstanbul Arabesque Project / Moda Kayıkhane / 22:00

Yarattıkları arabesk-rock tarzı ve zengin alt yapılarıyla bildiğimiz şarkıları farklı bir yorumla sahneye taşıyan grup, Moda’da denize nazır bir müzik keyfi için Kayıkhane’ye konuk oluyor.

Moda’ya kadar gelmişken, aşağıdaki yazı da ilginizi çekebilir;

Moda’da Gezilecek Yerler

10 Eylül Cumartesi

Konser / Ensemble Contraste / CRR Konser Salonu / 20:00

2. Uluslararası Oda Müziği Festivali kapsamında konser verecek olan Ensemble Contraste, klasik müziğe kattıkları popüler dokunuşlarıyla çok beğenilen sıra dışı performanslara imza atıyorlar. Tangodan caza uzanan geniş bir yelpazeye yayılacak olan İstanbul konserlerinin programına ve biletlerine bu linkten ulaşabilirsiniz. Ayrıca yazının devamında eşlikçiniz olması için aşağıya güzel bir de playlist ekledik.

Festival / İstanbul Rooftop Festival / Çeşitli teraslar / 15:00

İstanbul’un en keyifli teraslarında, usta barmenlerin elinden çıkan kokteyllerle, leziz atıştırmalıklarla ve harika DJ performanslarıyla dopdolu bir Cumartesi kulağa tam bir festival gibi gelmiyor mu? Klein Garten, Los Altos, Sky Karaköy gibi farklı farklı teraslarda gerçekleşecek olan etkinlikte birçok yerli ve yabancı müzisyen de canlı müzik yapacak. Tam İstanbul’un tadını çıkarmalık bu etkinliğin tüm katılımcılarına ve biletlerine buradan ulaşabilirsiniz.

11 Eylül Pazar

Tiyatro / Bülent Beyin Hikayesi / Selamiçeşme Özgürlük Parkı Amfi Tiyatro / 21:00

Sahnelendiği ilk günden beri ilginç konusuyla oldukça ilgi çeken oyun bu sefer de açık havada. Kızdığımızda, üzüldüğümüzde, aşık olduğumuzda tüm vücudumuzu kontrol etmeye çalışan beynimizin adeta dile geldiği oyunda sahnede “beyin” rolüyle Bülent Emrah Parlak var.

12 Eylül Pazartesi

Film Gösterimi / Grand Budapest Hotel / Swissotel The Bosphorus / 21:00

Film Gösterimi – Grand Budapest Hotel

Wes Anderson’ın renkli dünyasında kaybolmak için Swissotel bahçesi çok güzel bir fırsat olabilir. Aşağıdaki bağlantıdan biletinizi seçebilir ve diğer detaylara ulaşabilirsiniz.

https://www.biletix.com/etkinlik/1PA59/TURKIYE/tr

Konser / MFÖ / Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu / 21:00

Eylül ortasına yaklaşmışken ve geceler de iyice keyifli hale gelmişken Harbiye Açıkhava Tiyatrosu gibi kült bir mekanda MFÖ konseri izlemek, şarkılara bağıra çağıra eşlik etmek kulağa çok güzel bir fikir gibi geliyor. Sizce de öyleyse etkinlik biletleri burada.

13 Eylül Salı

Konser / Jerusalem Quartet & Miguel Da Silva & Frans Helmerson / CRR Konser Salonu / 20:00

Çok sesli, çok renkli bir klasik müzik etkinliği var sırada. Jerusalem Quartet, viyolonsel sanatçısı Frans Helmerson ve viyola sanatçısı Miguel Da Silva bu konserle aynı sahnede bir araya geliyor. Detaylı program ve biletler için buraya bakabilirsiniz.

14 Eylül Çarşamba

Konser / Selen Gülün Trio / Nardis Jazz / 21:30

Konser – Selen Gülün Trio

Selen Gülün’ün hem piyanosu hem de vokaliyle renklendireceği programda kendisine gitarıyla Eylül Biçer ve davuluyla da Berke Özgümüş eşlik edecek. Güzel bir caz gecesi için bu bağlantıdan rezervasyon yapabilirsiniz.

15 Eylül Perşembe

Konser / Birsen Tezer & Hüsnü Arkan / Kuruçeşme Açıkhava / 21:00

Birbirinden billur iki sesi bir araya getiren bu güzel konser eminiz ki kulaklarınızın pasını silecek ve playlistlerinize yeni şarkılar ekletecek.

16 Eylül Cuma

Konser / Fazıl Say & Jamal Aliyev / Zorlu PSM / 21:00

Zorlu PSM’nin 10. yılına özel düzenlenen bu konserde Fazıl Say hem geceye özel bestelediği Hayat Ağacı isimli eserini seslendirecek hem de dinleyiciler bu eseri dinlerken Refik Anadol’un yapay zeka veri heykelini izleyebilecekler. Ayrıca genç sanatçı Jamal Aliyev de gecenin özel konuğu olacak. Sürprizlerle dopdolu bu gecenin biletlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Hazır hafta sonu gelmişken, biraz dinlenmek, ufak bir tatil kaçamağı yapmak gibi bir niyetiniz varsa ve İstanbul’dan da pek uzaklaşmak istemiyorsanız size Ağva’yı tavsiye edebiliriz. Hatta Ağva’da konaklayabileceğiniz yerleri derleyip toparladığımız yazımız da size iyi bir yol gösterici olabilir. Buradan inceleyebilirsiniz.

17 Eylül Cumartesi

Konser / An Epic Symphony – Cem Adrian / Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu / 21:00

Sesiyle hem şaşkınlık yaratan hem de büyüleyen Cem Adrian, Night Flight Symphony Orchestra eşliğinde unutulmaz bir akşam yaşatacak. Kaçırmak istemeyenler için biletler burada.

Konser / Alexandra Savior / Zorlu PSM / 21:30

İstanbul Konserleri – Alexandra Savior

Amerikalı şarkıcı Alexandra Savior’ı belki çıkış yaptığı Big Jet Plane cover’ı ile duymuşsunuzdur ama sonraki yıllarda yaptığı diğer şarkılar da en az çıkış şarkısı kadar beğeni topladı. Indie alternatif tarzın bu genç temsilcisine bir de İstanbul performansında kulak vermek isterseniz aşağıya etkinliğin bilet linkini iliştirdik.

https://www.zorlupsm.com/tr/etkinlik/garanti-bbva-konserleri-alexandra-savior

18 Eylül Pazar

Konser / Storioni Trio / CRR Konser Salonu / 20:00

Hollanda asıllı keman, viyolonsel ve piyano virtüözlerinden oluşan Storioni Trio, dünyanın en önemli konser salonlarında verdikleri konserlerde takdirle karşılanan önemli bir üçlü. Wouter Vossen, Marc Vossen ve Bart van de Roer’in 25. yılını kutlayacakları bu özel konser kaçmaz.

20 Eylül Salı

Konser / Semplice Quartet & Jacoques Ammon / CRR Konser Salonu / 20:00

Semplice Quartet ve başarılı piyanist Jacoques Ammon’ı aynı sahnede buluşturacak olan konserde Fazıl Say ve Şostakoviç eserleri seslendirilecek. Uluslararası Oda Müziği Festivali’nin önemli gecelerinden birisi.

Müzikal / Broadway’den İstanbul’a Müzikaller / Maximum Uniq Açıkhava / 21:00

Haldun Dormen’in yönettiği müzikal projesi kelimenin tam anlamıyla hem yıldızlar geçidi yaşatacak hem de kulaklarınızın pasını silecek. Cats’den Notre Dame de Paris’ye, Lüküs Hayat’tan Hisseli Harikalar Kumpanyası’na kadar Türk ve Dünya müzikallerinden özenle seçilmiş parçalardan oluşan harika bir repertuvar birçok ünlü sanatçı tarafından sahneye taşınacak. Gecenin sürpriz isimlerinden biri ise Semiramis Pekkan. Senfoni orkestrasının şefliğini ise Özhan Unakıtan yapacak. Daha detaylı bilgiye ve etkinlik biletlerine ulaşmak için bu sayfayı inceleyebilirsiniz.

21 Eylül Çarşamba

Tiyatro / Amadeus / Zorlu PSM / 20:30

İstanbul Eylül Ayı Tiyatroları – Amadeus

Başrollerini Selçuk Yöntem ve Tansu Biçer’in paylaştığı Amadeus, ünlü bestecinin bilinmeyen tarafını ve en yakınındaki Salieri ile ilişkisini anlatıyor. Hem oyuncu kadrosu hem de sahnede yer alan orkestrası ile oldukça kalabalık bir prodüksiyon olan müzikal şimdiye kadar birçok ödüle de layık görüldü. Işıl Kasapoğlu yönetmenliğindeki Amadeus’un tam kadrosuna ve etkinlik biletlerine bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

22 Eylül Perşembe

Tiyatro / Zengin Mutfağı / Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu / 21:00

Vasıf Öngören’in yazdığı, 1978’de yine Şener Şen’in baş rolde olduğu Zengin Mutfağı, genç bir oyuncu kadrosu ve değişmeyen Lütfü Usta karakteriyle yine sahnelerde. 1970’de yaşanan işçi hareketinin, zengin bir ailenin köşkünde çalışanların hayatlarına yansımasını ele alan oyun daha önce sinemaya da uyarlandı. Buradan daha detaylı bilgiye ve etkinlik biletlerine ulaşabilirsiniz.

Tiyatro / Kum Zambakları / Zorlu PSM / 20:30

Evrim Doğan ve Umut Kurt’un evli bir çifti canlandırdığı oyun, şehir hayatına sıkışmış bir kadın ve adamın ilişkisinin farklı evrelerini, iç içe geçmiş aşkı ve şiddeti değişik açılardan ele alıyor. Müziğin dokunuşuyla daha da şiirsel bir anlatıma erişen Kum Zambakları’nın yönetmeni ise Mark Levitas.

23 Eylül Cuma

Konser / Sirba Octet / CRR Konser Salonu / 20:00

İstanbul Konserleri – Sirba Octet

Sirba Octet konseri 2. Uluslararası Oda Müziği Festivali’nin en ilginç performanslarından birisi olabilir çünkü grup, klasik batı müziği ve geleneksel Doğu Avrupa Halk Müziği’ni bir araya getirerek rengarenk bir tür yaratmış. 20 yıllık deneyimin ürünü, çok sesli ve çok renkli bir konser deneyimi yaşamak isterseniz buradan etkinlik biletlerine ulaşabilirsiniz.

24 Eylül Cumartesi

Festival / Cheerz Festival / Life Park / 12:00

Life Park’ın geniş alanında planlanan Cheerz Festival, bir arada yakalaması zor isimleri aynı gün içinde dinleme güzelliği yaratacak. Franz Ferdinand, Islandman, Köfn, Tuğçe Şenoğul, Omar Dahl bu isimlerden yalnızca birkaçı desek sanırım heyecan duymak için yeterli olur.

Üstelik festivalin teması sadece müzik değil; kokteyller, lezzetli atıştırmalıklar ve sanat köşeleri de katılımcıları bekleyen diğer sürprizler. Daha detaylı bilgi isterseniz sizin için aşağıya bir bağlantı bıraktık. Ayrıca festivalin iki güne yayıldığını ve dilerseniz pazar günü için de planlarınıza dahil edebileceğinizi belirtelim.

https://www.passo.com.tr/tr/etkinlik/cheerz-festival-birinci-gun-bilet-passo/3622319

25 Eylül Pazar

Tiyatro / Mağrur Fil Ölüleri / Fişekhane Ana Sahne / 16:00

İstanbull Eylül Ayı Tiyatroları – Mağrur Fil Ölüleri

1969’u 1970’e bağlayan yılbaşı gecesi, dışarı çıkmakla çıkmamak arasında kararsız kalmış bir çift ve eve gelen içinde ne olduğu ve göndereni bilinmeyen bir kutu… Dekoru, müzikleri ve yarattığı ruhla sizi zamanda yolculuğa çıkaracak oyunun baş rollerini Sarp Aydınoğlu ve Sezin Bozacı paylaşıyor.

26 Eylül Pazartesi

Konser / Cem Tuncer Quintet / Nardis Jazz / 21:30

Cem Tuncer, Barış Yazıcı, Engin Recepoğulları, Alper Yılmaz ve Ediz Hafızoğlu’ndan oluşan grup, Nardis’in samimi ortamında dinleyicisiyle buluşacak. Nardis Jazz web sitesinden rezervasyon bilgilerine ulaşabilirsiniz.

27 Eylül Salı

Sergi / 17. İstanbul Bienali

İstanbul için sanatla dolu Eylül ayının ve şehre dönüşün simgelerinden birisi olan İstanbul Bienali, bu yıl 17. edisyonuyla 17 Eylül-20 Kasım tarihleri arasında ziyarete açık olacak.

Beyoğlu, Fatih, Zeytinburnu ve Kadıköy’de yer alan 12 sergi mekanının yanı sıra şehrin farklı noktalarında bulunan kafeler, metro durakları ve kitapçı gibi değişik mekanlar da bienalin katılımcıları arasında. Müze Gazhane, Çinili Hamam, Küçük Mustafa Paşa Hamamı, Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesi ve Barın Han, bienale ev sahipliği yapacak olan mekanlardan bazıları.

Şair, müzisyen, balıkçı, mimar, kukla ustası ve daha birçok farklı meslek grubundan, sanat disiplininden katılımcının eserleri bienal boyunca şehrin farklı köşelerini süsleyecek. Etkinlikler, podcastler, hikaye anlatımları, bahçe gezileri ve şiir panoları, bienalin birer parçası olarak şehirde karşınıza çıkabilecek.

Ute Meta Bauer, Amar Kanwar ve David Teh’in küratörlüğünde hazırlanan İstanbul Bienali ile ilgili daha fazla detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

30 Eylül Cuma

Konser / Kings Of Convenience / Zorlu PSM / 21:30

İstanbul Konserleri – Kings Of Convenience

Norveçli ikili Kings Of Convenience, sakin ama kendi içinde oldukça zengin müziğiyle yıllardır zihnimizi dinlendirmek istediğimiz her ana harika bir fon müziği yaratıyor. Şimdi aynı suküneti kitlesel olarak yaşatmak için İstanbul’a konuk oluyorlar. Harika bir indie pop gecesi için sizi buraya, biletlere göz atmaya davet ediyoruz.

Konser / Sofi Tukker / KüçükÇiftlik Park / 16:00

Onları yıllar önce Drinkee isimli şarkılarıyla tanıdık. Sonrasında isimlerinin yanına bir sürü başarı sıfatı ekleyerek yollarına devam ettiler. Sophie Hawley ve Tucker Halpern ile dans etmeden duramayacağınız bir gece olacağını düşünüyoruz ve etkinliğin bilet linkini buraya bırakıyoruz.

Eylül Ayı Etkinlik Rehberimizin sonuna geldik.

Gelecek ay sonbaharı karşılayacak İstanbul sokaklarında yepyeni etkinliklerde buluşmak üzere.

Bizi instagramdan takip edebilir veya bültenimize buradan üye olabilirsiniz.

Sevgiler,

Farah Samuray

 

 

 

 

 

 

More from Farah Samuray

Viyana Gezi Rehberi – Gezilecek Yerler

Bu sayfada, bir Viyana gezi rehberinde yollarımız kesiştiğine göre aklınızın, kalbinizin bir...
Read More

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir