İstanbul Etkinlik Rehberi Haziran 2019

istanbul haziran etkinlik rehberi - gaye su akyol
istanbul haziran etkinlik rehberi - gaye su akyol

Yaz mevsiminin açılışı resmi olarak yapılmıştır! Bahar havasının kararsızlığından sıkıldığımız, üstümüzdeki fazlalıklardan bir an önce kurtulmak istediğimiz, o dört gözle beklenen an geldi.

Filgezi etkinlik bülteniyle yazın ilk gününe ‘’Merhaba!’’ diyoruz.

Etkinlik takvimi, haziranın ilk haftasının bayrama denk gelmesi sebebiyle hafif görünüyor olsa da, 2. yarıda bir festivalden diğerine koşacağımız, çakışan konser programları nedeniyle seçim yapmakta zorlanacağımız, terasların bahçelerin yeniden canlandığı yazın gelişini hissettiren açık hava etkinlikleriyle dopdolu bir program bizleri bekliyor.

Haziran ayı etkinlik takvimiyle beraber aşağıdaki yazılar da ilginizi çekebilir;

İstanbul Yakınlarında Gezilecek Yerler

Türkiye’de En Güzel Tatil Yerleri

1 Haziran Cumartesi

Konser / IF Performance Hall Beşiktaş / Gaye Su Akyol / 20:00

istanbul haziran etkinlik rehberi - gaye su akyol
istanbul haziran etkinlik rehberi – gaye su akyol

Yazın ilk gününü, sevdiğimiz kadın vokallerden biriyle hafif bir başlangıç yaparak açalım istedik. IF Performance Hall Beşiktaş Sahnesi’nde Kalben bu güzel yaz akşamında müzikseverlerle buluşuyor. Etkinlik biletlerine aşağıdan ulaşabilirsiniz:

http://www.biletix.com/etkinlik/YNQAK/ISTANBUL/tr

Konser / PSM %100 Studio / PSM Caz Festivali: Diablo Swing Orchestra / 22:30

Diablo Swing Orchestra -istanbul haziran etkinlikleri
Diablo Swing Orchestra -istanbul haziran etkinlikleri

Bir cumartesi gecesine yakışır şekilde, daha dinamik bir alternatifle, enteresan bir deneyim yaşamak istiyorsanız sıradaki konser tam size göre. 2006 yılında ilk albümleri The Butcher’s Ballroom’u çıkaran İsveçli avangart metal grubu, müziklerini caz tınılarıyla harmanlayarak dinleyicileri ile buluşturuyor. Sahnesinde kendilerine has enstrüman kullanımlarıyla sıra dışı bir performans sergileyen Diablo Swing Orchestra, bu haftasonu farklı bir deneyim yaşamak isteyen müzikseverler için harika bir seçim.

2 Haziran Pazar

Sergi / Pera Müzesi / Kesişen Dünyalar

Suna ve İnanç Kıraç Vakfı Oryantalist Resim Koleksiyonu’na ait seçki, 17. yüzyıldan 19. yüzyıla kadar uzanan diplomatik tarihin elçiler tarafından belgelenmesi konusuna, resmin rehberliğinde sanatsal bir bakış açısı sunuyor. Pera Müzesi’ni her ziyaret edişimizde atlamadığımız diğer bir konuysa Patisserie De Pera’nın leziz tatlılarıyla 5 çayı… Denemediyseniz şiddetle tavsiye ederiz.

Festival / Moda – Kadıköy / Kadıköy Waffle Festivali / 31 Mayıs – 02 Haziran

Açılışı göz doyuran etkileyici bir resim sergisiyle yaptığımız bu Pazar gününe biraz da mideleri şenlendirerek devam edelim istedik. Festivalin son günü bugün! Tadını çıkarın!

Hazır oralara gitmişken aşağıdaki yazımızı da okumayı unutmayın;

Moda’da Gezilecek Yerler

3 Haziran Pazartesi

Atölye / Circuit İstanbul / Misafir Sanatçı Atölyeleri: Angela Stöcklin / 03 – 07 Haziran 11:00-17:00

circuit istanbul - haziran etkinlik takvimi
circuit istanbul – haziran etkinlik takvimi

Doğaçlamayı sadece dans etmek olarak algılamak değil kendini ifade etmenin de bir yolu olarak görmek gerekli diye düşünen herkese açık bir etkinlik. Odağını, ‘’ne yapmak’’ yerine ‘’nasıl yapmak’’ üzerine kuran, zaman – mekan algısını yitirmeden iç dünyanızla, anla iletişime geçmenizi ve etrafınızla paylaşmanızı sağlayan 5 günlük atölye aynı zamanda bir kişisel gelişim yolculuğu… 

4 Haziran Salı

Sergi / Bina / Non Stop TLV 3 AM / 25 Mayıs – 14 Haziran

Salı akşamını farklı bir alternatifle geçirmek isteyenler! Marina Pozner küratörlüğünde Tel Aviv‘in underground müzik piyasası, 15 farklı sanatçının illustrasyonlarıyla yorumlandı. Sergiyi 14 Haziran’a kadar Bant Mag Havuz’dan takip edebilirsiniz.

5 Haziran Çarşamba

Sergi / İstanbul Modern / Şimdinin Peşinde

Şimdinin Peşinde; insanın doğayla, şehir yaşantısıyla ve kendi iç dünyasıyla kurduğu iletişim üzerine odaklanıyor. Bugünün dünyasında, bireylerin kendi kimlik sorunlarını yapım ve yıkım ilişkisi üzerinden ele alan sergi aynı zamanda kadın ve toplumdaki cinsiyet rolleri konularına da değiniyor. Geçen seneki sergiden görüntüleri aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz:

6 Haziran Perşembe

Sergi / Galata Rum Okulu / Göz Kapakları, İki Dost İki Düşman / 16 Mayıs – 15 Haziran

Sevim Sancaktar’ın ‘’Arşiv doğası gereği eksiktir.’’ düşüncesinden yola çıkarak hazırladığı kişisel sergisi, hatırlama ve unutma, bakış, tarih yazımı kavramları etrafında şekilleniyor. 3 boyutlu uygulamalar, buluntu nesneler ve fotoğraf gibi son dönem eserlerine yer verilen sergi özellikle ve arkeoloji ve mimariye meraklı olanların kaçırmaması gereken bir etkinlik. Üstelik Galata Rum Okulu’nun tarihi atmosferiyle birlikte!

7 Haziran Cuma

Konser / IF Performance Hall Beşiktaş / Deniz Tekin / 20:00

Hem kendine has besteleri, hem de Edith Piaf’dan Ahmet Kaya’ya geniş cover repertuarıyla dinleyicilerini bambaşka dünyalarda yolculuğa çıkaran bu naif ses, 7 Haziran Cuma Günü IF Performans Hall Beşiktaş sahnesinde sevenleri ile buluşuyor. Gitmeden mis gibi Deniz Tekin şarkıları dinlemek isterseniz aşağıya liste bırakıyoruz:

Etkinlik Biletleri İçin:

http://www.biletix.com/etkinlik/YNQCH/ISTANBUL/tr

Konser / PSM %100 Studio / ANNA / 23:00

İstanbul Haziran Etkinlikleri - ANNA
İstanbul Haziran Etkinlikleri – ANNA

Tomorrowland gibi önemli müzik festivallerinin daimi üyesi, Cercle’dan da tanıdığımız Brazilyalı DJ ANNA, bu cuma Studio’da meraklısı için eğlence ve dans garantili performansıyla müzikseverlerle buluşuyor. Bir yandan sevdiğiniz içkiyi yudumlayıp bir yandan da kendinizi müziğin ritmine bırakmak isterseniz biletleri aşağıdaki adresten temin edebilirsiniz.

http://www.zorlupsm.com/tr/etkinlik/anna

8 Haziran Cumartesi

Festival / Lifepark / BigFest İstanbul’19 / 12:00

istanbul haziran festivalleri
istanbul haziran festivalleri

Artık festival sezonu açıldığına, çimler üzerinde yayılarak yazın keyfini çıkarmaya başladığımıza göre ilk duyurumuzu BigFest üzerinden yapmış olalım. Teoman, Edis, Melek Mosso, Oğuzhan Uğur, Burak Yeter, Şehinşah & Selo Alaturka Mavzer ve İstanbul Trip’le hem müziğe doyacağınız hem de farklı aktivitelerle açık havanın keyfini çıkaracağınız festival biletleri burada.

Açılış / Kafes / Kafes.2019 Opening / 17:00 – 00:00

Bu gece dansa ve müziğe doymak isteyenler buraya! Geçtiğimiz yazın önemli konser alanlarından biri haline gelen kafes an itibarıyla açılış yapıyor! Bu sene sahne alacak grupları, etkinlik ajandasının açıklanmasını dört gözle bekliyoruz…

Etkinlik detayları için:

https://www.facebook.com/kafesistanbul/

Konser / Sanat Performance Açık Hava Sahnesi / REDD / 22:00

Beyoğlu Sanat Performance açık hava sahnesinin açılışını REDD konseriyle yapıyor. Yaz boyunca takipte kalmak ve etkinlik takvimi incelemek isteyenleri buraya davet ediyoruz.

9 Haziran Pazar

Festival / Dorock XL / İstanbul Black Food Festival 2019 / 15:00 – 21:00

istanbul blackfood festival
istanbul blackfood festival

Berlin, Budapeşte, Tel Aviv, Helsinki ve New York’dan sonra, şimdi de yeni tatlarla buluşmak isteyen İstanbullu’ların kaçırmaması gereken ilginç bir etkinlik daha… Yapay renklendirici içermeden hazırlanan siyah yiyecek ve içecekleri, yeni ve sıra dışı lezzetleri deneyimlemek isteyen, farklı tatlara açık damaklar için kaçırılmaz bir fırsat… İstanbul’un ünlü şeflerinin hazırladığı siyah yiyecek ve içeceklerin seçkin jüri üyeleri tarafından oylanacağı festivalde, beğendiğin ürünü satın alma imkanı da sunulmuş.

Sergi / Tophane-i Amire Kültür Merkezi Beş Kubbe Salonu / Var olmak / 20 Mayıs – 09 Haziran

Rh+sanat’ın tüm sanatseverlere açık etkinliğinde, Zehra Aral’ın, 1960’lardan günümüze tüm üretimini tek bir çatı altında birleştiren ‘’Var Olmak İçin’’ adlı sergisini kaçırmamak için son gün. Hem mekanın tarihi atmosferini yaşamak hem de Karaköy’de birer yorgunluk kahvesi için pazartesiye enerji depolamak isteyenler için güzel, dingin bir alternatif… Karaköy demişken aşağıdaki yazımız ilginizi çekebilir;

Karaköy’de Gezilecek Yerler

10 Haziran Pazartesi

Sergi / Borusan Contemporary / Söylenir ve Yarım Kalır Bütün Aşklar Yeryüzünde

Serginin yaratmak isteği algıyı Şair Turgut Uyar’ın meşhur ‘’söylenir ve yarım kalır / bütün aşklar yeryüzünde’’ dizeleriyle ifade etmek mümkün. Çağdaş sanatın şekillenirken günümüz koşullarından nasıl etkilendiğini uluslararası platformdaki estetik arayışlarıyla betimlemekte. Haftanın ilk gününü keyifli hale getirmek için bu deneysel koleksiyonu ziyaret etmek ve biraz da boğaz havası almak isterseniz pazartesi için değerlendirilmesi gereken bir fırsat…

11 Haziran Salı

Konser / Lütfi Kırdar – ICEC / Açılış Konseri: Tekfen Filarmoni Orkestrası / 20:00

istanbul etkinlik takvimi - tekfen filarmoni
istanbul etkinlik takvimi – tekfen filarmoni

İstanbul Müzik Festivali açılışını sahnede kendisine Tekfen Filarmoni orkestrasının eşlik edeceği, 17. Uluslararası Fryderick Chopin Piyano Yarışması Birincisi piyanist Seong- Jin Cho ile yapıyor. Türkiye’de ilk kez dinleyici karşısına çıkacak ünlü piyanist kulaklarımızın pasını sileceğe benziyor. Klasik müzik meraklılarına duyurulur!

Atölye / Bomonti Bira Fabrikası Atölye / Hacking Everyday Objects / 11 – 25 Haziran

11-13-18 ve 25 Haziran tarihlerinde Atölye, kapılarını ilginç bir workshop için açıyor. Günlük yaşamda kullandığımız sıradan objeleri ‘’hack’’leyerek bildiğimiz işlevlerinden farklı bir hale dönüştürmenin dijitalleştirmeyle nasıl mümkün olduğunu anlatmakta.

Hafta içi değişik bir etkinlikle kafa dağıtmak isteyenler için alternatif bir öneri olarak kayda geçsin öyleyse.

12 Haziran Çarşamba

Tiyatro / PSM Sky Lounge / Gece Sempozyumu / 21:00

istanbul tiyatro oyunları - Gece Sempozyumu
istanbul tiyatro oyunları – Gece Sempozyumu

Eric de Volder’in oyunundan sahneye uyarlanan performans, bir anne, üç oğul ve ortada olmayan bir babanın hikayesini anlatıyor. Alışılmışın dışındaki sahne tasarımıyla oyun, bir arena üzerinde topaçlar ile birlikte hareket eden karakterlerin ilişkilerinin sınırlarını anlamak üzerine kurgulanıyor. Tiyatroların durgunlaştığı sezonda ilaç gibi geleceğine eminiz.

Konser / Volkswagen Arena / Bir Haziran Gecesi Rüyası / 21:00

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı tarafından Ajda Pekkan, Kenan Doğulu, Fatir Atakoğlu ve Tuluğ Tırpan eşliğinde düzenlenen, geliri 4500 çocuğun eğitimine katkı sağlayacak olan bu özel konsere destek vermek isterseniz bu programı kaçırmayın. Etkinlik biletlerine buradan ulaşabilirsiniz.

13 Haziran Perşembe

Konser / PSM %100 Studio / dEUS – The Ideal Crash Tour / 20:30

dEUS - istanbul haziran etkinlik rehberi
dEUS – istanbul haziran etkinlik rehberi

Hafta sonu yaklaşırken ritmi biraz artıralım istedik. Belçikalı indie rock grubu dEUS, ‘’The Ideal Clash’’ albümünün 20. yılında düzenlenen Avrupa turu kapsamında bugün İstanbullu müzikseverlerle buluşuyor. Bu kült albümü izleyicileriyle buluşturan dEUS’u sahnede canlı izleme şansını kaçırmayın. 

Konser / Süreyya Operası / Piyanonun 4 Silahşörü / 20:00

İstanbul Müzik Festivali kapsamında gerçekleşen ve dört ayrı piyanoyu aynı anda izleyici ile buluşturan bu müzik ziyafeti perşembe gecesi için bir diğer alternatifimiz. Janis Vakaralis, George – Emmanuel Lazaridis ve Cyprien Katsaris ‘e ünlü türk piyanist Zeynep Üçbaşaran eşlik ediyor. Klasik müzik dinleyicileri için oluşturulmuş bu seçkin performans Süreyya Operası’nın harika atmosferinde unutulmaz bir gece yaşatacağa benziyor.

Etkinlik biletleri aşağıdaki linkte:

http://www.biletix.com/etkinlik/Y1M03/ISTANBUL/tr

14 Haziran Cuma

Festival / Bebek Parkı / Bebek Şenliği 2019 /14-16 Haziran

Hem boğaz havası almak hem de yeşilin gölgesinde müzik ve kültür – sanatla iç içe olmak için bu hafta sonu Bebek Parkı’ndayız. Sabah yoga veya pilates gibi spor aktiviteleri ile başlayıp gün boyu süren müzik ziyafeti ile devam eden şenlik, alışveriş yapmak isteyenler için de oldukça bol seçenekler sunuyor.

Konser / Mecra Kadıköy / Club Bangkok / 20:00

Konser programlarıyla yoğun bir hafta sonuna girsek de cuma akşamını dans etmeden, haftanın yorgunluğunu atmadan kapatmak istemedik. Amsterdam’da kurulan sonrasında ise İstanbul’daki kulüplerin gözdesi olan bu eğlenceli ikilinin meşhur DJ setleri, Mecra’nın terasında en sevdiğimiz içkileri yudumlarken bizleri dansa davet ediyor.

15 Haziran Cumartesi

Festival / Garden Fiesta / Chill – Out Festival / 12:00

chill out - istanbul haziran festivalleri
chill out – istanbul haziran festivalleri

Şehir hayatından biraz olsun uzaklaşmak Lounge Fm’in zevkli seçkisi dahilinde sahne alacak gruplarla güneşli cumartesi gününün keyfini çıkarmak için soluğu Chill – Out Festival’de almaya ne dersiniz? Performanslarını zevkle dinlediğimiz Blond:ish, David August ve Nicola Cruz gibi isimler sahne alacak gruplar arasında en çok göze çarpanlardan. Etkinliğin detaylı programı için:

http://www.biletix.com/mekan/SW/ISTANBUL/tr

Festival / Cennet Bahçesi Burgazada / Cennet Bahçesi Burgazada Açılış Partisi  / 14:00

cennet bahçesi - istanbulda haziran
cennet bahçesi – istanbulda haziran

Şehirden uzaklaşmak dediğin deniz aşırı olur diye düşünenlerdenseniz sizi şöyle alalım. Cennet Bahçesi’nin müthiş atmosferinde gece geç saatlere kadar sürecek tasarım pazarı,  çeşitli aktivite ve konserlerle ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz. Boğaz havası yetmez, ada havası olsun diyenler için harika bir cumartesi önerisi…

Konser / PSM / HVOB Concert Tour / 21:30

Sonar 2017’de izleme şansı yakaladığımız elektronik müziğin prestijli isimlerinden HVOB, yeni albümleri ‘’Rocco’’ nun lansmanı kapsamında çıktığı dünya turnesinin İstanbul ayağında yeniden dinleyicileriyle buluşuyor. PSM atmosferine yakışır bir etkinlik daha! 

Konser / Uniq İstanbul / LP /  16:00

LP - istanbul haziran konserleri-2019
LP – istanbul haziran konserleri-2019

‘’Lost on you’’ ile inanılmaz bir çıkış yakalayıp, ‘’Muddy Waters’’ gibi şarkılarıyla tek hitlik olmadığını ispatlayan, yetmezmiş gibi ‘’Halo’’ coverıyla naif sesini Beyonce şarkılarına dahi yakıştıran LP nihayet İstanbul’da!

Biz bu hafta sonu hangi konseri takip edelim karar veremiyoruz ama LP’yi sahnede izleme şansını da kaçırmak istemiyoruz. Etkinlik biletleri için lütfen buyurunuz:

http://www.biletix.com/etkinlik/YEH01/ISTANBUL/tr

16 Haziran Pazar

Etkinlik / Sait Halim Paşa Yalısı / Babalar Günü’nde Boğazda Levon Bağış’la Çilingir Sofrası / 15:00

17:30’a kadar sürecek olan etkinlik, hem babalar günü için harika bir alternatif hem de boğaz havası almak için bir mükemmel bir fırsat. Levon Bağış’dan meyhane kültürünü dinlerken, bir yandan da mezelerle içecekleri eşleştirmeyi öğreneceğimiz tadım, keyifli bir sohbet eşliğinde kaliteli zaman geçirmek isteyenler için bire bir…

Festival / Küçük Çiftlik Park / 100% Müzik Presents: The 1975 & Starsailor / 14:00

The 1975 & Starsailor
The 1975 & Starsailor

The 1975 ve Starsailor gibi iki iddalı headlinera severek dinlediğimiz Büyük Ev Abluka’da, Adamlar gibi isimler eşlik ediyor. Pazar gününüzü şenlendirmek ve daha kimler var şöyle bir göz atmak isterseniz festivalin detaylı tüm programına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

http://www.biletix.com/etkinlik/Y5A2T/ISTANBUL/tr

17 Haziran Pazartesi

Müzikal / PSM Turkcell Sahnesi / Alice Müzikali / 21:00

alice müzikali - istanbul etkinlik rehberi
alice müzikali – istanbul etkinlik rehberi

Bu senenin en çok ses getiren prodüksiyonlarından biri olan Alice Müzikali, hepimizi alıp çocukluğumuza götürmek için hazır bekliyor. Lewis Carroll’un en önemli eserlerinden biri olan ‘’Alice Harikalar Diyarında’’yı küçükken okuma imkanı bulamadıysanız size büyüklerin dünyasında izleme fırsatı sunan bu dev organizasyon, sahne tasarımını, kostümleri, müzikleri ve Serenay Sarıkaya, Ezgi Mola, Enis Arıkan, Şükrü Özyıldız, İbrahim Selim, Merve Dizdar gibi iddalı isimlerden oluşan kadrosuyla izleyenleri bambaşka bir dünyada eğlenceli bir yolculuğa çıkarıyor.

Konser /  Lütfi Kırdar – ICEC / Tekfen Filarmoni Orkestrası & Daniel Müller-Schott / 20:00

Daniel Müller Schott - istanbul etkinlik rehberi
Daniel Müller Schott – istanbul etkinlik rehberi

Viyolonsel’de Daniel Müller-Schott’ı, Tekfen Filarmoni Orkestası’yla birlikte izleyeceğimiz bu seçkin dinleti daha dingin bir gece geçirmek isteyenler için bire bir olsa da festival mottosu olan var olmanın karanlığı – var olmanın aydınlığı temalarını da sorgulatmadan geçmiyor. 

18 Haziran Salı

Tiyatro / Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi / Zengin Mutfağı / 21:00

Büyük Usta Şener Şen’i tiyatro sahnesinde görmeyi özleyenlerin bu akşam için tek alternatifi olacak, ilk kez 40 yıl önce sahnelenmiş, senaryosu Vasıf Öngören’e ait, oyuncu kadrosunda Kutay Sandıkçı, Gizem Ergün, Onay Kara ve Uğur Arda gibi yeni nesil genç oyuncuların yer aldığı oyunun biletlerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

http://www.biletix.com/etkinlik/Y1T60/TURKIYE/tr

Konser / Nardis Jazz / Cem Tuncer Trio / 21:30

istanbul haziran etkinlik takvimi - cem tuncer trio
istanbul haziran etkinlik takvimi – cem tuncer trio

Haftaiçi harika bir caz dinletisi eşliğinde sohbet etmek ve hafif bir akşam geçirmek için program yapmak isterseniz, Cem Tuncer Trio’yu Nardiss Jazz Club’da dinlemek bu gece için ideal bir seçim olacaktır.

19 Haziran Çarşamba

Konser / PSM / Franz Ferdinand / 20:30

Çarşamba akşamına tek bir etkinlik yazıp nokta atışı yaparak konuyu kapatıyoruz. Yer ve zamanı belirtmek yeterli sanırız. Mercury ödüllü İsveçli grup hakkında daha fazla detay vermeye gerek duymadan sevdiğimiz birkaç şarkısını warm up için aşağıya bırakıyoruz.

20 Haziran Perşembe

Konser / Volkswagen Arena / Yapı Kredi 75. Yıl Konserleri: Eric Burdon &  The Animals / 21:00

Eric Burdon & The Animals

Anlaşılan bu hafta içi dinlenmek yasak! Kaçırmak istemediğimiz isimlerin konserleri arka arkaya sıralandı. Üstelik efsane grup The Animals’ın Türkiye’ye ilk gelişi… Dünya turnesinin İstanbul ayağında Eric Burdon’ın müthiş vokalini dinleme fırsatı yakaladığımız için çok mutluyuz.

Sinema / Akbank Sanat / Nordik Film Günleri – Avalon / 15:00

İstanbul İsveç Başkonsolosluğu, Ankara Norveç ve Danimarka Büyükelçilikleri’nin katkılarıyla düzenlenen Nordik Film Günleri’nde bugün, yönetmenliğini Axel Petersen’in yaptığı 2011 İsveç yapımı ‘Avalon’ izleyiciyle buluşuyor.

21 Haziran Cuma

Konser / PSM / Exhale İstanbul with Amelie Lens / 23:00

Amelie Lens - istanbul etkinlikleri
Amelie Lens – istanbul etkinlikleri

Bu ay Zorlu Sahnesi’nin ikinci kadın DJ performansını ne mutlu ki Amelie Lens’den dinleyeceğiz. ‘’Exhale’’ turu kapsamında İstanbul’da sevenleriyle buluşan Belçikalı prodüktör, yüksek sahne enerjisi ve soluksuz dinlenen repertuarıyla yeni dönem tekno kraliçesi olarak anılmakta.

Konser / IF Performance Hall Ataşehir / Zuhal Olcay / 21:00

Hem oyunculuğuna hem sesine hayran olduğumuz, dinlemekten asla bıkmadığımız şarkılarıyla bu güzel kadın bizi romantik bir geceye çağırıyor. Yaz akşamına yakışır bir etkinlik olduğunu düşündük. Biletlere buradan ulaşabilirsiniz.

Tiyatro / PSM / Gerçek / 20:30

gerçek - istanbul haziran tiyatro oyunları
gerçek – istanbul haziran tiyatro oyunları

Uluslararası basında adından övgüyle bahsedilen Moliere ödüllü yazar Florian Zeller’in oyunu, heyecanlı ve dinamik sahneleriyle seyircinin nabzını sürekli yüksek tutmayı başarıyor. Karakterlerin olayları kendi gerçekleriyle aktardığı fakat her dakika şüpheye düşmenize sebep olan bu enteresan komedide sahneyi Levent Üzümcü, Neslihan Yeldan, Kubilay Tuncer ve Özge Özder paylaşıyor.

Seminer / İFSAK / Yemek Fotoğrafçılığı Semineri / 19:30

Son dönemlerde gittikçe popülerleşen yemek kursları, artık konuyu bir sonraki noktaya taşımakta olan yemek fotoğrafçılığı seminerleriyle pekişiyor. Kendini bu branşta geliştirmek isteyenlerin kaçırmak istemeyeceği seminer, 21 Haziran’da başlayarak 4 hafta sürecek. 

22 Haziran Cumartesi

Festival / Küçükçiftlik Park / Midsommar Festival 2019 / 14:00

Midsommar - istanbul Festivalleri
Midsommar – istanbul Festivalleri

Kuzey Avrupa kültüründe yazın başlangıcını sembolize eden Midsommar Yaz Dönümü Festivali ilk kez İstanbul’a taşınıyor. Kadebostany, Roosevelt, Jan Blomqvist & Band, Darius, Jakuzi ve Club Bankok gibi isimlerin sahne aldığı etkinlikte çeşitli atölye ve aktivitelerle yazın gelişini tekrardan kutlamaya ne dersiniz? Festival biletleri için aşağıya tık tık;

https://mobilet.com/event/midsommar-festival-2019-3811-9397

Konser / Burç Beach / Oscar and The Wolf / 22:00

Oscar and The Wolf - İstanbul Haziran Konserleri
Oscar and The Wolf – İstanbul Haziran Konserleri

Tüm gün güneşin ve denizin tadını çıkarıp, gece tuzlu saçlarınız ve kumlu ayaklarınızla dans etmeye hazır mısınız? Max Colombie’nin etkileyici vokali, müthiş sahne enerjisi ve ışıl ışıl kostümleriyle sadece dinlemesi değil izlenmesi de ayrı bir keyif olan Belçikalı indie pop grubu bu sefer Kilyos Burç Beach’in ev sahipliğinde geliyor. Etkinlik için biletlere buradan ulaşabilirsiniz:

https://www.stubhub.com.tr/oscar-and-the-wolf-istanbul-biletleri/ev1002511

Konser / IF Performance Hall / Jay Jay Johanson / 20:00

jay jay johanson - istanbul haziran etkinlik takvimi
jay jay johanson – istanbul haziran etkinlik takvimi

Lafı kısa kesip gerekli tüm detayları yukarıda verdiğimiz konserin mottosunu da aşağıya bırakıyoruz. Şimdiden iyi seyirler dileriz.

‘’so tell the girls that i’m back in town’’

24 Haziran Pazartesi

Atölye / MSA / Mutfakta 8 Hafta Pastacılık / 24 Haziran – 4 Temmuz

Sadece yemeği değil aynı zamanda yapmayı, vaktini mutfakta geçirerek rahatlamayı, harika tatlarla göz dolduran sunumları bir araya getirerek misafir ağırlamayı sevenler için MSA’nın pastacılık kursu, 2 haftalık yoğunlaştırılmış yaz programıyla bu işin meraklıları için tekrar gündemde. Bu eğlenceli eğitimde pratik ettiklerinizi evinizde keyifli sofralar kurarak sevdiklerinize tattırabilirsiniz.

Sergi / Labirent Sanat / Olay Ufku | Event Horizon /16 Mayıs – 29 Haziran

Tam da kara deliğin fotoğrafı henüz çekilmişken, ilhamını kara delikler hakkındaki bilinmezlikten alan, varoluşun henüz keşfedilmemiş sınırlarına atıfta bulunan sergiyi es geçmek istemedik. Aslıhan Kaplan Bayrak, Emel Ülüş, Emre Celali, Flou Project, Tuna Üner ve Yakup Uysal’ın işlerini aynı çatı altında toplayan bu sergi görülmeye değer.

25 Haziran Salı

Konser / PSM / Mark Eliyahu / 21:00

Mark Eliyahu - istanbul haziran konserleri
Mark Eliyahu – istanbul haziran konserleri

Kemançe üstadı Mark Eliyahu, farklı kültürleri harmanladığı etnik müziği ve izlerken hipnotize eden sahne performansıyla İstanbullu müzikseverler için bir kez daha PSM’de sahne alıyor. Gezindiği duygu skalası çok yüksek, Ortadoğu ve Balkan Toprakları’nda göçebe ruhu diyar diyar gezdiren bu zarif müziğin sık ziyaretlerinden bizi mahrum bırakmamasını diliyor, biletler tükenmeden almak isterseniz linke tıklayabilirsiniz diyoruz:

http://www.biletix.com/etkinlik/Y5L42/ISTANBUL/tr

26 Haziran Çarşamba

Konser / Küçükçiftlik Park / Future / 16:00

Rap müziğin Grammy ödüllü isimlerinden Amerikalı müzisyen Future, Parti playlistlerinizden kopup canlı performansıyla dans ettirmek, çarşamba gecesini hareketlendirmek için Küçükçiftlik Park‘da sahne almaya geliyor.

Konser / IF Performance Hall Beşiktaş / Siya Siyabend / 20:00

Kendilerini Beyoğlu sokaklarında tesadüfen bile olsa duymamış olan kaldı mı? Eğer kaldıysa gerçek bir sokak müziği dinletisini için bu gece IF Performance‘ın sahnesinde bu fırsatı kaçırmamanız gerektiğini düşünüyoruz. Meraklıları için deneysel bir gece… Etkinlik Biletleri:

http://ifperformance.com/siya-siyabend/

27 Haziran Perşembe

Sinema / Pera Müzesi / Berlin – Yuva Denilen Şehir / 29 Mayıs – 3 Temmuz

berlin yuva denilen şehir-istanbul etkinlikleri
berlin yuva denilen şehir-istanbul etkinlikleri

Berlin temalı 9 ayrı filmden oluşan ve küratörlüğünü Deutsche Kinemathek’in yaptığı program; ‘’Toplum – savaş – duvar’’ üçgeninde gezinen hikayeleriyle, kent sakinlerinin hayatının  ve kentin dokusunun nasıl değiştiğini mercek altına alıyor.  

Sinema / Akbank Sanat / Nordik Film Günleri / Darling / 19:00

Nordik Film Günleri’nin kapanışını, yönetmeliğini Nils Gaup’un üstlendiği, 2017 Danimarka yapımı ‘Darling’ ile yapıyoruz. Bu hırslı dansçının ‘’Giselle‘’ performansını kaçırmayın deriz…

28 Haziran Cuma

Konser / IF Performance Beşiktaş / Melek Mosso / 20:00

melek mosso - istanbul konserleri
melek mosso – istanbul konserleri

Melek Mosso,  Beşiktaş – Kadıköy Vapuru’nda flütüyle birlikte sergilediği o güzel performansını dinleme fırsatı yakalayamamış olan müzikseverleri bu gece sahnesine davet ediyor. Konser biletleri için:

http://ifperformance.com/melek-mosso-4/

Sinema / Beykoz Kundura Fabrikası / Kundura Sinema – Gilda / 21:00

Gilda - İstanbul Haziran Etkinlikleri
Gilda – İstanbul Haziran Etkinlikleri

Charles Vidor’un yönetmenliğinde başrolünü dönemin en güzel kadınlarından biri olan Rita Hayworth’ün üstlendiği, 1946 yapımı bu siyah beyaz filmi Beykoz Kundura Fabrikası’nın atmosferinde izlemek, cuma gecesini değerlendirmek için harika bir seçenek.

Konser / Suma Han / Mu & Sumahan Presents: Praslea, Cem G, Seko / 23:00

Cuma gecesine ‘’Gilda’’ nin leziz müzikleriyle başlayanlar! Devamında dans edip haftanın yorgunluğunu atmak, sanatla iç içe geçmiş bu eski rakı fabrikasında içkilerinizi yudumlamak için kaçırılmaması gereken bir etkinlik.

29 Haziran Cumartesi

Konser / Galata Kulesi / Hafta sonu Klasikleri 2 / 11:00

Çukurcuma’nın hareketli sokaklarında nefis bir kahvaltıyla güne başlıyor, devamında ise İstanbul Müzik Festivali kapsamında sahne alan, tümü değerli müzik üstatlarından oluşan Golden Horn Brass dinletisi eşliğinde kahvelerimizi yudumlamak için rotayı Galata Kulesi’ne çeviriyoruz. Karşılaşmak dileği ile…

Konser / PSM / Yaşama Övgü – Human Requiem / 21:00

İstanbul Etkinlik Rehberi - Yaşama Övgü – Human Requiem
İstanbul Etkinlik Rehberi – Yaşama Övgü – Human Requiem

Bu eşsiz etkinlikte sahne yok, sahne tek… Grammy ödüllü Berlin Radyo Korosu’nun Brahms’ın Alman Requiem’ini sahnelediği performans, müzisyenlerle aynı platformda olacağınız, koroya dilediğiniz gibi eşlik edebileceğiniz, bol süprizli interaktif bir dinleti. İster oturduğunuz yerden sadece izleyici olarak katılın, isterseniz de performansın bir parçasıymış gibi hareket edin ama bu benzersiz deneyimi sakın kaçırmayın. Etkinlik biletleri için:

http://www.biletix.com/etkinlik/Y1M20/ISTANBUL/tr

Konser / %100 Studio / DREPT Invites Phase Fatale – Erman Sari – Gmz / 22:30

PSM’nin ardı arkası kesilmeyen DJ performansları, bu hafta sonu Phase Fatale ile devam ediyor. Industrial ve dark technonun kıdemli ismi geceyi sabaha bağlayacağa benziyor.

30 Haziran Pazar

Konser / Fenerbahçe Parkı / Parklarda Caz / 18:00

Bir yandan çimlere uzanıp güneşli havanın tadını çıkarmak, bir yandan da yeni nesil caz gruplarının dinletisine kulak kabartıp, Balkan Paradise Orchestra’nın tanıdık repertuarıyla geceye devam etmek isterseniz, pazar günün sakinliğine yakışır bir etkinlikle haftayı noktalıyoruz. 

Konser / Lütfi Kırdar – ICEC / Şanghay Filarmoni Orkestrası & Fazıl Say / 20:00

istanbul haziran etkinlikleri – fazil say

47. İstanbul Müzik Festivali’nin kapanış gecesinde, Türkiye’deki dinleyicisiyle ilk kez buluşan Şanghay Filarmoni Orkestrası’nı Fazıl Say’ın ev sahipliğinde ağırlayacağız. Bu seçkin geceyi kaçırmamak için biletlere buradan ulaşabilirsiniz:

http://www.biletix.com/etkinlik/Y1M21/ISTANBUL/tr

Sinema / Beykoz Kundura Fabrikası / Kundura Sinema – Brazil / 19:30

Terry Gilliam’ın yönetmenliğinde, başrollerini Jonathan Pryce, Kim Greist ve Robert De Niro’nun paylaştığı 1985 yapımı bu film, bilimkurgu severleri ekran başına çağırıyor. Brazil’in Beykoz Kundura Fabrikası’ndaki son gösterimini kaçırmayın! 

İstanbul Haziran Ayı Etkinlik Rehberimizin sonuna geldik. Eğer gezilerimizden, etkinliklerimizden haberdar olmak isterseniz buradan üye olabilirsiniz.

Written By
More from pinar yucel

İstanbul Etkinlik Rehberi Ekim 2019

Sevgili Güz, Eylül’ü hala yazdan sayarken, havaların iyiden iyiye soğumasıyla gelişini hissettirdin....
Read More

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir