İstanbul Etkinlik Rehberi Mart 2020

Patrick Watson - Mart Konserleri İstanbul
Patrick Watson - Mart Konserleri İstanbul

Halen kapıda bekleyen soğuklar olsa da nihayet baharın eşiğine geldik. Manolyasıyla mimozasıyla İstanbul’un en süslü aylarından birisi Mart. Mis kokular ve ısınan havalar sayesinde artık daha fazla dışarıda olmak isteyeceğiniz bu ayda, keyfiniz daha da uzun sürsün, günler daha da uzun olsun diye bir sürü öneriyi bir araya getirdik.

Belki biraz sabırsızlık olacak ama şimdiden mutlu ve yenilenme enerjisi ile dolu bir bahar diliyoruz. Coşkunuzu tüm İstanbul ile paylaşabilmeniz için de sizi Mart Ayı İstanbul Etkinlik Rehberimizi keşfetmeye davet ediyoruz.

1 Mart Pazar

Atölye(yemek) / Tarihe Niyet Diyete Kısmet / Zorlu Sky Lounge / 15:00

istanbul mart etkinlik rehberi - atolyeler
istanbul mart etkinlik rehberi – atolyeler

Kan çorbası içen Spartalılardan ağızlarına meyve süremeyen korsanlara kadar, bilinen en eski dönemlerden günümüze kadar yeme alışkanlıklarımızı ilginç yönlerden inceleyen eğlenceli bir atölye. Domuz eti yasağı, vejetaryenliğin kökeni gibi birçok konu tarihi detaylarla ele alınıyor. Taylan Kümeli ve Özlem Kumrular’ın bu keyifli etkinliğine katılmak isterseniz biletler burada.

Hazır lafı geçmişken aşağıdaki yazımızı da okuyabilirsiniz;

İstanbul’un En Güzel Vejeteryen Restoranları

Performans / Başak Günak – Kuyu / Arter / 12:00-15:00-18:00

başak günak - kuyu
başak günak – kuyu

Çoğumuzun Ah! Kosmos ismiyle de bildiği müzisyen ve besteci Başak Günak, oldukça değişik bir performansa imza atıyor. Güneydoğu Anadolu Bölgesine ait “Bu Dağlar Meşe Dağlar” türküsünün kullanılacağı bu performansta sanatçı, o bölgenin topoğrafyasından esinlenerek nefesler ve fısıltılarla türküyü adeta yeniden yorumluyor.

Titreşimler, sesler ve hatta sessizliklerle örülü bu çalışmada izleyici hem bölgeyi hem de eseri deneyimleme şansı bulacak. Arter’in harika ortamında bu ücretsiz performansı izlemek isterseniz aşağıdaki linkten detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

https://www.arter.org.tr/kuyu

2 Mart Pazartesi

Gösterim / Royal Opera House: La Boheme / Zorlu Studio / 20:00

Unutulmaz aşk hikayesi La Boheme’in, yönetmenliği Richard Jones’a ait Royal Opera House performansının kaydı Zorlu Studio ekranında izleyici ile buluşuyor. 50’li yıllarda Paris’in bohem mahallelerinden birisinde yaşayan bir grup genç sanatçının aşk, müzik ve tutku ile örülmüş görkemli hikayesi muhteşem bir müzik şölenine dönüşüyor. Atölye (dans) / Evangelos Poulinas / Akbank Sanat / 11:00

Almanya’dan İtalya’ya, Yunanistan’dan İsveç’e birçok ülkede çağdaş dans tekniği üzerine atölyeler düzenleyen Poulinas, 2-6 Mart tarihleri arasında Akbank Sanat’ta olacak. Detaylar ve biletler aşağıdaki linkte.

https://www.akbanksanat.com/etkinlik/evangelos-poulinas-almanya

3 Mart Salı

Konser / Lokalize: Gökcan Sanlıman-No Land “Aramızda” / Zorlu Studio / 21:00

Hem yorumladığı eski klasikler hem de kendi besteleriyle özel bir dinleyici kitlesine sahip olan Gökcan Sanlıman ile Azeri ve Türk müzisyenlerden oluşan müzik topluluğu No Land aynı sahnede. Farklı kültürler ve coğrafyaların tatlı melodilerinin bir araya geleceği bu güzel gecenin biletleri için tıklayın.

4 Mart Çarşamba

Konser / İlham Gencer / Babylon / 21:30

40’lı yıllarda piyano, klarnet ve vokalden oluşan, dönemin ilk yerli caz grubunu kuran usta müzisyen, aynı zamanda da Ajda Pekkan, Emel Sayın ve Füsun Önal gibi birçok ünlü sanatçıyı da müzik dünyasına kazandıran isim. 1961’de yayımlanan ve ilk Türkçe sözlü pop parçası ünvanını taşıyan, müzik dünyasının önemli eseri “Bak Bir Varmış Bir Yokmuş”u da 59 yıl sonra tekrar seslendireceği bu müzik gecesi her açıdan oldukça zengin ve önemli. Eylem Pelit ve orkestrasının eşlik edeceği gecenin biletlerine buradan ulaşabilirsiniz.

5 Mart Perşembe

Festival / Sonar İstanbul / Zorlu PSM / 19:00

sonar - istanbul mart ayı etkinlik rehberi
sonar – istanbul mart ayı etkinlik rehberi

İstanbul Mart Etkinlik Rehberi’nde bizi en heyecanlandıran festivale geldik. Bu yıl 4.sü düzenlenen Sonar İstanbul için sadece bir müzik festivali demek haksızlık olur. Görsel ve işitsel şovlar, sıra dışı performanslar ve yaratıcılıkla teknolojiyi ustalıkla bir araya getiren etkinlikler 3 gün boyunca Zorlu’da olacak.

Klasik müzik eğitimi almış önemli bir piyanist olan Young Print şovları ile Actress’in yapay zeka destekli performansı, Yang Jahz’ın yaratılan rüya atmosferi ile desteklenen r&b sahnesi, DÖKK by Fuse ve UMEDA’nın dijital şovları bu festivalin yıldızlarından sadece birkaçı. Etkinlik programının tamamı ve festivalin diğer detayları için burayı ziyaret edebilirsiniz.

Konser / Bir Baba Indie Sunar: Yeni Yerli No.4 / Babylon / 21:30

Yeni Yerli konser serisinin dördüncüsünde Indie folk topluluğu Bahr, İstanbul-Boston ortaklığından doğan ikili Düşün, modern caz ikilisi Flux Duo ve dream pop tarzıyla dikkat çeken Sunset Stream Babylon sahnesinde olacak. Geceye katılmadan önce ısınmak isteyenlere özel playlistimiz aşağıda.

6 Mart Cuma

Konser / Retrobüs / Akasya Tamirane / 22:30

Sadece müzikle değil kıyafetleri ve kullandıkları aksesuarlarıyla da retro rüzgarlar estiren bir grup Retrobüs. Hem dönemsel kostümleri hem de usta taklit yetenekleriyle adeta bir gösteri sahneleyen grup sayesinde geçmişe ışınlanacağınız bir gece geçirebilirsiniz. Detaylar ve rezervasyon bilgileri bu linkte.

7 Mart Cumartesi

Sergi / Söylenir ve Yarım Kalır Bütün Aşklar Yeryüzünde / Borusan Contemporary

İstanbul Mart Ayı Sergileri
İstanbul Mart Ayı Sergileri – Söylenir ve Yarım Kalır Bütün Aşklar Yeryüzünde

İstanbul Etkinlik Ajandası’ndaki bu önerimiz cumartesi sabahı boğaz havası alıp hafta sonu sabahını deniz ve martılarla paylaşmak isteyenlere. Sadece hafta sonu ziyaret edebileceğiniz Borusan Contemporary’de bu hafta sonu sona erecek olan güzel bir sergi var; “Söylenir ve Yarım Kalır Bütün Aşklar Yeryüzünde”.

Turgut Uyar’ın dizelerinden yola çıkan sergide, heykelden fotoğrafa birçok disiplinde çalışılan eserler bir araya geliyor. Şiirin gücü, görsel çalışmalar ve dijital imkanlarla daha da vurgulanıyor. Siz de büyülü dizeleri değişik bir yorum şekliyle ve Perili Köşk atmosferinde deneyimlemek isterseniz bu sergiyi kaçırmayın.

8 Mart Pazar

Konser / Morning Jazz Sessions Cansu Nihal Akarsu Trio / Uniq Tamirane / 13:00

Pazar sabahı kahvatınızı güzel bir caz performansı eşliğinde yapmak isterseniz bu etkinlik tam size göre. Yurt içi ve yurt dışında birçok festivalde sahne alan Cansu Nihal Akarsu’nun latin caz performansına sahnede, gitarda Önder Focan, kontrbasta Selim Gürcan eşlik edecek.

Tiyatro / 4K / İnanna Sahne / 20:45

8 Mart Dünya Kadınlar Gününe de atıfta bulunan, kadının gücünden ilham alan bir oyun. Bir kadının hayatı boyunca aştığı zorluklardan yola çıkarak hayatının 4 evresini, 4 farklı kadın üzerinden anlatan ilginç bir oyun. Bir bedende 4 kadının hikayesini izlemek isteyenler için, etkinlik bilet bilgileri burada.

9 Mart Pazartesi

Tiyatro / Baba / Zorlu PSM / 20:30

Demans hastası bir adamın kızı ve çevresindekilerle ilişkisini anlatan oyunun baş rollerinde, Afife Jale Tiyatro Ödüllerinde En İyi Erkek Oyuncu ve En İyi Kadın Oyuncu ödüllerine layık görülen Şerif Erol ve Özlem Zeynep Dinsel var. Doğru ve yanlışın, anıların, travmaların ve ailenin iç içe geçtiği bu güçlü oyunun biletlerine buradan ulaşabilirsiniz.

10 Mart Salı

Konser / Riverside / Zorlu PSM / 21:30

riverside - istanbul mart etkinlik takvimi
riverside – istanbul mart etkinlik takvimi

Heavy metal ve progresif rock tutkunları buraya! Yaklaşık 20 yıl önce Polonya’da kurulan grubun ünü ülkesini çoktan aştı, birçok ülkeden hatırı sayılır bir dinleyici kitlesi elde etti. Özellikle grubun vokalisti Mariusz Duda’nın sakinlik ve güç gösterisi arasında gezinen başarılı vokali ve bunu destekleyen kuvvetli müziğini dinlediğinizde Riverside’ın hayran kitlesine hak vereceksiniz. Müzikle kendini kaybetmek isteyenlerin uzun süredir beklediği bu konserin biletleri için tıklayın.

11 Mart Çarşamba

Konser / Flapper Swing / Zorlu Touché / 21:00

istanbul mart etkinlik rehberi - Flapper-Swing
istanbul mart etkinlik rehberi – Flapper-Swing

20’lerin caz melodileriyle harika bir zaman yolculuğu yapmak isteyenlere güzel bir konser önerimiz var. Gitar, kontrbas, saksafon ve vokalden oluşan akustik caz grubu Flapper Swing, neşeli sahne performansıyla müzikten daha fazlasını vaad ediyor.

Ayrıca öncesinde Touché’nin keyifli ortamında akşam yemeğini de planlarınıza dahil edebilirsiniz.

Konser / Beethoven 250 Avrasya Filarmoni Orkestrası / Zorlu PSM / 21:00

Beethoven’ın 250. doğum yılına özel düzenlenen konserde, dünyaca ünlü piyanistimiz İdil Biret, şef Rengim Gökmen ve Avrasya Filarmoni Orkestrası, büyük bestecinin adına yakışır bir şekilde güçlü ve kıymetli bir iş birliği ile aynı sahneyi paylaşacak. Bir klasik olan 7. senfoni ve bestecinin son piyano konçertosunun da icra edileceği bu özel gecenin biletlerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://www.passo.com.tr/tr/etkinlik/beethoven250-avrasya-filarmoni-rengim-gokmen-idil-biret-11mart-konser-bilet-zorlupsm/924319

12 Mart Perşembe

Konser / Eivor / Zorlu PSM / 21:30

istanbul'daki etkinlikler - eivor
istanbul’daki etkinlikler – eivor

İpek gibi bir ses ve etnik melodiler…İlk olarak memleketi Faroe’nun halk müziklerini seslendirerek müzik hayatına başlayan Nordik vokal Eivor, zamanla cazdan klasik müziğe kadar geniş bir yelpazede keşifler yaparak müziğini oldukça besledi. Takipçilerinin The Last Kingdom’ın müziklerinden de tanıdığı bu büyülü ses bu konserle sizi bambaşka diyarlara götürecek. İlginizi çektiyse, etkinlik biletleri için hemen tıklayın.

Ayrıca henüz keşfetmeyenler için de aşağıya ufak bir tanışma fırsatı bıraktık.

Tiyatro / Çıplak Vatandaşlar / Zorlu PSM / 20:30

Simon Beaufoy’un eseri Çıplak Vatandaşlar, ilginç konusuyla oldukça eğlendirici bir oyun. İşsiz kalan çelik fabrikası işçileri, şehirlerinde erkek striptizcilere olan ilgiyi keşfederler ve para kazanmak için kendilerini bu dünyaya atarlar. Tek sıkıntı striptiz konusunda hiçbir şey bilmiyorlardır ve bu alanda da rekabet oldukça büyüktür. Cansel Elçin, Reha Özcan ve Erdal Uğurlu’nun baş rollerini paylaştığı oyunun biletlerine buradan ulaşabilirsiniz.

13 Mart Cuma

Konser / Elektro Hafız: Saz Power / Babylon / 22:30

istanbul etkinlikleri - elektrohafiz
istanbul etkinlikleri – elektrohafiz

Sizi çok sesli, çok renkli ve çok eğlenceli bir geceye davet ediyoruz. Anadolu melodilerini psikedelik soundla harmanlayan Elektro Hafız, sazı deneysel ve alışılmışın dışında kullanan sanatçılarla yaptığı Saz Power projesiyle sahnede. Üstelik kendisine Kaan Boşnak, Kalben, Murat Ertel ve Grup Ses eşlik edecek. Coşkulu bir cuma gecesi yaşamak isteyenleri bu linke alalım.

Konser / We Luv Techno! Volvox / Zorlu PSM / 22:00

Geçen yıl Sonar İstanbul’daki performansıyla oldukça ses getiren Volvox tekrar İstanbul’da. NewYork’lu başarılı DJ elektronik müziğin önemli isimlerinden ve oldukça enerjik setleriyle tartışmasız bir dinamizme sahip. Sıkı bir hafta sonu girişi yapmak isteyenler için link aşağıda.

https://www.passo.com.tr/tr/etkinlik/volvox-13mart-zorlu-psm/936319

14 Mart Cumartesi

Konser / Patrick Watson / Zorlu Studio / 21:30

Patrick Watson - Mart Konserleri İstanbul
Patrick Watson – Mart Konserleri İstanbul

Kaliforniyalı Patrick Watson, kilise korosunda şarkı söyleyerek başladığı kariyerine caz, piyano ve aranjörlük eğitimleriyle devam etmiş. Bu müzik yolculuğu sonucunda da ambient, indie rock ve elektronik türlerinin iç içe geçtiği bir tür benimsemiş. 2017 yılından beri solo kariyerine devam eden sanatçı yaptığı dizi ve film müzikleriyle de adından söz ettiriyor. Güzel bir cumartesi gecesi konseri için buyrun bilet linki.

Dans Etkinliği / Latin Night / Uniq Tamirane / 22:00

istanbul mart etkinlikleri
istanbul mart etkinlikleri

Haftanın stresini atmak, doyasıya eğlenmek ve dans etmek için bu cumartesi gecesini not alın. Latin coşkusuna eşlik etmesini istediğiniz kişiyi seçmesi sizden, gecenin detayları için sizi aşağıdaki linke davet etmesi bizden.

http://tamirane.com/tr/tamirane-etkinlik-takvimi/dance-sessions-latin-night–1322/

Hazır lafı geçmişken aşağıdaki yazılar da ilginizi çekebilir;

Küba Gezi Rehberi

Porto Riko Gezilecek Yerler

15 Mart Pazar

Tiyatro / Bir Garip Orhan Veli / Zorlu Studio / 20:30

Kısa yaşamına oldukça fazla eser sığdıran, İstanbul sevdalısı herkeste bir iz bırakan, hayata olan sevgisiyle kalpleri ısıtan büyük şair Orhan Veli’ye bir saygı duruşu niteliğinde bir oyun. Murathan Mungan’ın yazdığı, Murat Sarı’nın yönettiği oyunda sahnede Reha Özcan var.

16 Mart Pazartesi

Tiyatro / Van Gogh / Kadıköy Halk Eğitim Merkezi / 20:30

Hakan Gerçek, Van Gogh portresi ile izleyiciyle buluşuyor. Resme başladığı yıllardan ölümüne kadarki yaşam yolculuğunu tiyatro sahnesinde izlemek isteyenler için, etkinlik biletleri burada.

17 Mart Salı

Konser / Dichterliebe, R. Schumann Yeniden Besteleniş Christian Jost / Zorlu PSM / 20:30

Romantik dönem bestecilerinden Robert Schumann’ın ünlü şarkı serisi Dichterliebe (Ozanın Aşkı), önemli besteci Christian Jost tarafından yeniden bestelendi. Sanatçının orkestra şefi olarak yöneteceği gecede Grammy ödüllü Türk tenor Bülent Bezdüz ve Diskant Çağdaş Müzik Topluluğu kendisine eşlik edecek. Eserin Türkiye prömiyerinin gerçekleşeceği bu özel gecenin biletleri için tıklayın.

Dans Etkinliği / Aerial Dans / Akbank Sanat / 18:30-19:30

istanbul mart etkinlik takvimi - atolyeler - önder çevik'le aerial dans
istanbul mart etkinlik takvimi – atolyeler – önder çevik’le aerial dans

Aerial dans, dansı, pilatesi, akrobasiyi bir araya getiren ve yer çekimi etkisiyle de kasları esnetip rahatlatan farklı bir egzersiz türü. Havada asılı kalarak çeşitli hareketlerle vücut dengenizi bulmak ve esnemek isterseniz size sıkıcı olmayan, zamanın nasıl geçtiğini anlamayacağınız bu etkinliği tavsiye ederiz. Eğitmen Önder Çevik ile bu deneyimi yaşamak isterseniz tüm detaylar burada.

18 Mart Çarşamba

Konser / Pow Trio / Zorlu Touché / 21:00

Rahat koltuklarınızda, arkadaş ortamı samimiyetinde bir caz gecesi…Eylem Pelit, Volkan Öktem ve Tuluğ Tırpan’dan oluşan Pow Trio, hafta ortasına ilaç gibi gelecek bir gece için Touché sahnesinde. Bu linkten detaylara ve biletlere ulaşabilirsiniz.

19 Mart Perşembe

Tiyatro / Sır / Zorlu Studio / 20:30

Dram ve komedinin iç içe geçtiği Sır, Tayanç Ayaydın, Didem İnselel, Anıl Çelik, Tolga Güleç ve Duygu Şen’i sahnede bir araya getiriyor. Oyun, bir aile yemeğinde aniden gelişen olaylar ve ortaya çıkan sırları konu alıyor. Sevmek, sevilmek, ön yargılar, egoizm gibi birçok insana dair unsurun birikimi ve aniden taşması sonucu yaşananları izleyeceğiniz oyun ilginizi çektiyse biletler burada.

Tiyatro / Lal Hayal / Zorlu PSM / 20:30

Songül Öden sahnede 7 farklı kadını canlandırıyor. Polisiye bir kördüğüm, 70 yaşında bir hanımefendiden, bir hip-hopçıya, bir kuaförden ve bir jinekoloğa, 7 kadını bir araya getiriyor. Bu trajikomik hikayeye sahnede dansçılar ve başarılı bir müzik eşlik ediyor. Bilet linki aşağıda sizi bekliyor.

https://www.passo.com.tr/tr/etkinlik/tiyatro-lal-hayal-bilet-19mart-zorlupsm-platinum-sahne/1104319

20 Mart Cuma

Tiyatro / Don Kişot’um Ben / Zorlu PSM / 20:30

Cervantes’in büyük eseri Don Kişot, Ozan Güven, Ömür Arpacı, Günay Karacaoğlu, Nazlı Tosunoğlu gibi usta isimler başta olmak üzere kalabalık bir oyuncu kadrosuyla ve Emrah Eren yönetmenliğinde yeniden sahnede. Şarkılar, düellolar, kahramanlık maceraları…Don Kişot ve Sancho Panza’nın bu eski ama eskimeyen hikayesini izlemek için buyrun biletler.

21 Mart Cumartesi

Konser /Jay Jay Johanson / Zorlu Studio / 21:30

Elektro pop ritmlerini kendine has tarzıyla işleyip özel bir sound yaratan Jay Jay Johanson yeni albümü Kings Cross ile Türkiye’de. İsveçli şarkıcı ve söz yazarının çok renkli müziğinin hayranı birçok kişinin hevesle beklediği bu gecenin biletleri için tıklayın.

Konser / Licence to Dance: Kelly Lee Owens / Babylon / 22:30

istanbul mart etkinlik takvimi - kelly lee owens
istanbul mart etkinlik takvimi – kelly lee owens

Cumartesi gecesini dans pistinde geçirmek isteyenler için harika bir etkinlik önerisi. Techno ve ambient türlerini ustalıkla harmanlayan İngiliz prodüktör ve müzisyen Kelly Lee Owens, DJ setiyle Babylon sahnesinde. Öncesinde Shangri La ve Moguz ile ısınacağınız gece, davulların ve basların soluksuz ritmiyle devam edecek. Biletler için buraya!

22 Mart Pazar

Çocuk Tiyatrosu / Karton Şehir / Zorlu PSM / 12:00

Bu önerimiz çocuklu hafta sonu planı yapanlar için. Yıl sonu gösterisine hazırlanan bir grup çocuk arasından yaramaz ve biraz da uyumsuz olan birisinin istediği rolü alamayınca kendisine kartondan bir şehir yapmaya karar vermesi ve oranın kralı olmak istemesiyle eğlenceli ve renkli bir macera başlar. Oyunumuz, ekip olmanın ve birlikte hareket etmenin ne kadar kıymetli olduğuna vurgu yapıyor. Müzik ve dansla iyice renklenen bu oyun sizin bile çok ilginizi çekebilir.

Konser / Morning Jazz Sessions Manuş-u Ala / Uniq Tamirane / 13:00

manus'u ala - istanbul mart etkinlikleri
manus’u ala – istanbul mart etkinlikleri

70’lerden 90’lara yerli ve yabancı şarkılardan Fransız chansonlarına uzanan geniş bir yelpazede bir caz sabahı. Manuş-u Ala her ne kadar yaptığı müziği Gypsy Caz olarak tanımlasa da cazın yer bulduğu her türlü melodiyi sahneye taşıyorlar. Vokalde Gizay Büyükdoğanay, gitarda Kaan Büyükdoğanay ve trompette Efe Gazi’den oluşan grup, harika bir pazar günü geçirmenizi sağlayabilir. Detaylar için tıklayın.

23 Mart Pazartesi

Tiyatro / Şatonun Altında / Zorlu PSM / 20:30

Şatonun Altında, sahnelendiği ilk günden beri birçok ödüle layık görüldü. Pınar Akkuzu ve Gülden Arsal, bir sürü savaşa, trajediye ve sayısız krallığa tanık olmuş iki çamaşırcı kadını canlandırıyor. Kahramanlarımızın ne kadar zamandır şatonun altında yaşadığı belli değil. Hikaye Macbeth’in ölümünden sonra başlıyor ve deliliğin, komedinin ve trajedinin sınırlarında geziniyor.

24 Mart Salı

Tiyatro / Zebercet / Zorlu Studio / 20:30

Yusuf Atılgan’ın eseri Anayurt Oteli’nden uyarlanan oyunda sahnede Halil Babür var. Kerem Ayan’ın yönettiği Zebercet, taşrada yaşayan, hayat dolu bir adamın iç ve dış dünyasını gözler önüne seriyor. Bu kült oyunun biletleri için tıklayın.

Konser/Kenny Barron & Dave Holland Trio feat. Johnathan Blake / Zorlu PSM / 21:00

kenny & barron - istanbul etkinlik takvimi
kenny & barron – istanbul etkinlik takvimi

Jazz master ünvanını taşıyan efsane piyanist Kenny Barron, caz müziğinin içinde başarılarla dolu 50 yıl geçiren besteci Dave Holland ve usta davulcu Johnathan Blake üçlüsünden gerçekten müziğe doyuracak ve kolay kolay tekrarı yaşanmayacak bir keyif gecesi. Hem sahnede hem de akademik alanda birer usta olan bu büyük sanatçıları canlı canlı izleme fırsatını kaçırmayın deriz. Bilet satın alabileceğiniz link aşağıda.

https://www.passo.com.tr/tr/etkinlik/kenny-barron-dave-holland-trio-feat-johnathan-blake-bilet-24mart-zorlupsm-platinumsahne/1075319

26 Mart Perşembe

Konser / Adamlar / Zorlu Studio/ 21:00

adamlar - istanbul mart etkinlik rehberi
adamlar – istanbul mart etkinlik rehberi

Adamlar, son yıllarda özellikle şarkı sözleriyle kendisine önemli bir dinleyici kitlesi yaratan, Türkçe müzik piyasasına katkısı yadsınamayacak bir grup. Zaman zaman rock zaman zaman hip hop hatta zaman zaman tangoya bile uzanan müzik altyapılarına oldukça derinlikli ve düşündürücü sözler eşlik ediyor. Nisan 2019’da 3. albümlerini yayımlayan grubun Zorlu performansının biletlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Konser / Kerem Görsev Quartet / Zorlu Touché / 21:00

Değerli caz piyanisti Kerem Görsev’e kontrbasta Kaan Yıldız, davulda Ferit Odman, tenor saksafonda Grammy ödüllü müzisyen Ernie Watts eşlik ediyor. Ekibin birlikte hayata geçirdiği Perfect Balance isimli albümden eserlere yer verecekleri bu harika caz ziyafetinin biletleri için tıklayın.

27 Mart Cuma

Konser / Crosswinds Project feat. Okay Temiz / Akbank Sanat / 20:00

İstanbul Mart Ayı Konserleri - Okay Temiz
İstanbul Mart Ayı Konserleri – Okay Temiz

Davul ve perküsyonun efsane ismi Okay Temiz’e sahnede piyanoda François Lindemann, kemanda Abdel Aziz El Achhab, trompette Shems Bendali, kontrbasta Patrick Perrier gibi önemli isimler eşlik ediyor. Kendi ülkelerinin ezgileriyle, kültürüyle besledikleri müziklerini Crosswinds ismini verdikleri grup projeleriyle tüm dünyaya duyuran bu 4 değerli müzisyen bu sefer de Okay Temiz’in ritmleri eşliğinde müzik ziyafeti sunacak. Çok sesliliğin, çok kültürlülüğün tadını çıkartmak için ideal bir etkinlik. Biletler hemen burada.

Tiyatro / İO / Zorlu Psm / 20:30

Usta isim Şahika Tekand’ın yazıp yönettiği İo, mitolojik bir tragedyayı konu alıyor. Zeus kendisine aşık olduğu için Hera tarafından cezalandırılan İo’nun hikayesi üzerinden bugünün insanının sorunlarını şiirsel bir dille ele alıyor. Işık, müzik ve metnin içindeki yükselişlerle oldukça dinamik bir oyun. Bu hikayeye siz de konuk olmak isterseniz, etkinlik biletlerini satın alabileceğiniz link aşağıda.

https://www.passo.com.tr/tr/etkinlik/io-tiyatro-bileti-27mart-zorlupsm/1088320

28 Mart Cumartesi

Konser / Kazy Lambist / Zorlu Studio / 21:30

kazy lambist - istanbul mart etkinlik rehberi
kazy lambist – istanbul mart etkinlik rehberi

Cumartesi gecesi için yormayan, hatta haftanın zihinsel yorgunluğundan kurtarabilecek bir konser önerisiyle geldik. Fransız müzisyen Kazy Lambist, elektronik müziğin ritmi ve melankoliyi ustalıkla bir araya getiriyor. Birçok ülkede konser veren sanatçı, geçen yıl ülkemize gelmiş ve sahne performansı ve müziğiyle oldukça büyük bir beğeni almıştı. Henüz keşfetmediyseniz bu linkten etkinlik biletini satın alabilir, detayları inceleyebilirsiniz.

Konsere gitmeden dinlemek isterseniz de aşağıda çalma listesi;

Tiyatro / Korkuyu Beklerken / Duru Tiyatro / 20:30

Oğuz Atay’ın hikayesini, Doğukan Uludağ hem yönetmen hem de oyuncu olarak sahneye taşıyor. Korkularından başka bir şeyi olmayan bir adamın giriştiği kavga, Tutunamayanlar rehberliğinde izleyiciye aktarılıyor. İzlemek isteyenler için bilet satın alabileceğiniz bağlantı aşağıda.

https://www.passo.com.tr/tr/etkinlik/tiyatro-korkuyu-beklerken-28-mart-duru-tiyatro-kadikoy-anasahne/1151320

29 Mart Pazar

Tiyatro / Hedda Gabler / Zorlu PSM / 20:30

Sahnede Hedda rolünde Demet Evgar var. Kendisine Tuğrul Tülek, Osman Karakoç, Nazan Diper, Tolga Çiftçi eşlik ediyor. Hedda, 19. yy’da erkek egemen bir toplumda kendisine dayatılan zorunlulukların içerisinde boğulmuş bir kadın. Yaşamını başkalarının kararlarına bırakmak ile kontrolü ele geçirmek arasında bir seçim yapmaya çalışıyor ve görünen o ki her iki yol da oldukça zorlu. Bu sorgulayıcı oyunun biletlerine buradan ulaşabilirsiniz.

İstanbul Mart Ayı Etkinlik Rehberimizin sonuna geldik. Dileriz bahar mevsimi sizin için güzel başlayıp güzel devam eder. Bahar yaklaşırken turist edasıyla İstanbul’u gezeyim derseniz aşağıya size bir okuma bırakıyoruz;

İstanbul’da Gezilecek Yerler

Bizi instagramdan takip edebilir veya bültenimize buradan üye olabilirsiniz.

Sevgiler,

Farah Samuray

More from Farah Samuray

Yılbaşında Vizesiz Gidebileceğiniz Ülkeler

Yurtdışı tatili planları yaparken elimizi kolumuzu en fena bağlayan meselelerden birisi de...
Read More

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir