İstanbul Etkinlik Rehberi Ocak 2019

istanbul ocak zorlu psm etkinlikleri
istanbul ocak etkinlikleri

Yılın ilk İstanbul etkinlik rehberinden herkese merhaba!! 2018’i geride bırakarak, bol Noel Pazarlı, alışverişli bir Aralık Ayı sonrasında, 2019 yılının ilk etkinlik rehberi ile karşınızdayız!  Öncelikle herkes için 2019 yılının, en az etkinlik rehberimiz kadar renkli geçmesini diliyor ve soğuk Ocak ayında içimizi ısıtacak hangi etkinlikler var bi göz atıyoruz!!

Bol sergili, bol tiyatrolu geçecek olan Ocak Ayında, yıldız mekanlarımız Zorlu PSM!  Akbank Sanat ile bütçe dostu film gösterimleri tam bir kış aktivitesi sunarken, Caadebostan Kültür Merkezi ise dev klasikleri sahneye taşıyor!

Klasik müziğe mandolinin eşlik edeceği Cappella Gabetta- Andres Gabetta- Avi Avital konseri klasik müzikseverleri sevindirirken, Dünyanın en kalabalık ve kapsamlı senfonik rock/metal grubu Haggard orta dünyanın kapılarını aralayacak.

Sertap Erener, Ata Demirer, Levent Yüksel ve Bülent Ortaçgil gibi dev isimler ise Ocak ayında yine keyfimize keyif katacak. Ocak Ayı’nda okulların tatile girmesiyle çocuklarınızla gidebileceğiniz çocuk tiyatrosu önerimizi de es geçmeyin!

Sözü daha fazla uzatmadan etkinlik rehberi gelsin diyor, okulların kapanmasını fırsat bilerek bir kayak yapsak diyenler için linklerimiz:

Türkiye’nin en iyi kayak merkezleri

Avrupa’nın en iyi kayak merkezleri

1 Ocak Salı

Sergi/Fabrika’da: 10 Sanatçı- 10 Bireysel Pratik / Pilevneli Mecidiyeköy

istanbul etkinlik rehberi 10 sanatçı
istanbul etkinlik rehberi 10 sanatçı

Pilevneli bu sergiyle yeni mekanının da açılışını yaparken; mekandaki ilk sergi 10 sanatçıyı bir araya getiriyor. Refik Anadol, Hans Op de Beeck, Daniel Firman, Arik Levy, Tony Matelli, Ida Tursic&Wilfried Mille, Youssef Nabil, Şener Özmen, Jean Pigozzi ve Erdoğan Zümrütoğlu isimlerini barındıran sergi Aralık ayında büyük ilgi topladı. Sergiyi 27 Ocak tarihine kadar gezebilirsiniz.

2 Ocak Çarşamba

Sergi/ Metalist Manifesto Karma Metal Heykel Sergisi/ Trump Art Gallery

Metalist Manifesto - İstanbul Ocak Etkinlikleri
Metalist Manifesto – İstanbul Ocak Etkinlikleri

Ahmet Doğan, Berk Kakeci, Berke Uysal, Büşra Kölmük gibi isimlerin metal malzemeler kullanarak ürettikleri heykellerden oluşan sergi izleyenleri başka bir düşünsel boyuta taşırken, çağdaş sanata bilinçaltı göndermelerde bulunuyor. Serginin son günü 2 Ocak kaçırmayın!

3 Ocak Perşembe

Müzikal/Tiyatro/ Damdaki Kemancı / Zorlu Psm

damdaki kemancı - istanbul etkinlik takvimi
damdaki kemancı – istanbul etkinlik takvimi

Broadway sahnelerine senelerce konuk olmuş Damdaki Kemancı, Zorlu PSM prodüksiyonuyla sezon boyunca sahnelerde olacak. Kişisel ve siyasal çatışmalarla, izleyicileri yoğun duygulara sürükleyen oyun aynı zamanda Zorlu PSM’nin ilk “Türkçe Müzikal” yapımı olarak seyirciyle buluşuyor. Etkinlik biletlerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

http://www.biletix.com/etkinlik/Y5G60/ISTANBUL/tr

4 Ocak Cuma

Konser/ Zuhal Olcay/ Moda Kayıkhane

Sesi ve oyunculuğuyla büyüleyen sanatçı Zuhal Olcay, “Başucu Şarkıları 3” isimli yeni albümünün şarkılarıyla 4 Ocak akşamı Moda Kayıkhane sahnesinde olacak. Haftanın son iş gününde yorgunluk atmak isteyenleri keyifli bir sahne performansı bekliyor.

5 Ocak Cumartesi

Sahne / Çirkin / Dasdas Atölye

Konser/ Cem Adrian/IF Performance Ataşehir

Konser/Yaşar/Jolly Joker Beyoğlu

istanbul 2019 ocak etkinlikleri çirkin
istanbul 2019 ocak etkinlikleri çirkin

Marius von Mayenburg’un traji komedisi Çirkin insan bedeninin nesneleşmesi, güzellik kavramının oluşturduğu takıntı ve her şeyin parayla satın alınabildiği modern dünyaya atıf yapıyor. İzlerken sorgulatacak oyun Dasdas Sahne’de.

Sıradışı sesi kendi çizgisi ve hayranlarıyla Cem Adrian yeni albüm hazırlığını sürdürürken, unutulmaz türkülerden oluşan 11 eserin bulunduğu “Seçkiler 2” albümü ve sevilen şarkılarıyla 5 Ocak akşamı IF Performance Ataşehir’de olacak.

90’lı ve 2000’li yılların en popüler isimlerinden Yaşar, gitarı ve kadife sesiyle hala severek dinlediğimiz şarkılarını seslendirmek üzere Jolly Joker Beyoğlu sahnesinde.

6 Ocak Pazar

Tiyatro / Hayvan Çiftliği / Caddebostan Kültür Merkezi

hayvan çiftligi - istanbul etkinlikleri
hayvan çiftligi – istanbul etkinlikleri

George Orwell’in mecazi dille yazılmış fabl romanından Peter Hall tarafından uyarlanan oyunda; ürettiklerinden umarsıczca faydalanan, işkence eden ve ölümlerine sebep insanoğluna başkaldıran çiftlik hayvanlarının haklarına sahip çıkmaya karar vermesinden sonra olanları izleyeceğiz. Etkinlik bileti için aşağıdaki linke tıklayın

http://www.biletix.com/etkinlik-grup/138600213/ISTANBUL/tr

7 Ocak Pazartesi

Studio Gösterim / Fındıkkıran Royal Opera House Gösterimi / Zorlu Psm

istanbul ocak zorlu psm etkinlikleri
istanbul ocak zorlu psm etkinlikleri

Zorlu PSM’nin perdeleri dünyaca ünlü oyunların Royal Opera House gösterimlerine yeni sezonda da ev sahipliği yapacak. Dünyanın en çok sahnelenen bale eserlerin biri olan Ernst Theodor Amadeus Hoffman’ın kısa hikayesi Fındıkkıran’ın, Pyotr Ilyich Tchaikovsky’nin bestesi ile Royal Opera House gösterimini dev ekranlarda izlemek isteyenler bu etkinliği kaçırmasın!

Not: Etkinlik Royal Ballet performans kaydının (resmi) yayını!! Canlı performans değildir.

8 Ocak Salı

Tiyatro/ Don Kişot’um Ben / Zorlu PSM

Çok yönlü oyunculuğu, en sevilen filmlerdeki performanslarıyla sevilen oyuncu Ozan Güven‘i Cervantes’in ölümsüz eseri Don Kişot ile sahnede izlemek isteyenler 8 Ocak akşamı için biletlerinizi ayırtın. Don Kişot romanından uyarlanan eserde Don Kişot’un söylev ve hikayeleri Ozan Güven’in oyunculuğuyla birleşerek sizleri, şovalyelik zamanlarına bir yolculuğa çıkartırken aynı zamanda düşündürecek! 

9 Ocak Çarşamba

Konser/ Cappella Gabetta- Andres Gabetta- Avi Avital / İş Sanat Konser Salonu 

Oyun/ Helikon / İstanbul Oyuncak Müzesi

Avi Avital - Cappella Gabetta
Avi Avital – Cappella Gabetta

Mandolin ve keman ikilisinden oluşan nefis bir işitsel şölene hazır mısınız?  Avi Avital’e Vivaldi, Bach, Tsintsadze ve Bartok eserlerini yaratıcı yorumlarıyla bilinen Cappella Gabetta ile birlikte yorumlayacak. İkilinin şefliğini ise Andres Gabetta üstleniyor. İsrailli Sanatçı Avi Avital son albümü Avital Meets Avital ile klasik müziğe mandolinle nefis bir tat katıyor. Bu enteresan karışımın tadına  bir bakın deriz.

Bir diğer etkinlik ise, içini gezdiğinizde sizi adeta bir yolculuğa çıkaran İstanbul Oyunca Müzesinde! Müze  Ocak Ayında “Helikon” oyununa ev sahipliği yapacak. Helikon, köşkün tamamını kapsayan tek perdelik sürükleyici bir tiyatro deneyimi ile 1950’li yılların oyuncaklarına göz kırpıyor. Etkinlik biletlerine aşağıdan ulaşabilirsiniz:

http://www.biletix.com/etkinlik/VIE07/ISTANBUL/tr

10 Ocak Perşembe

Stand-Up/ Ata Demirer Gazinosu / BKM

Ata Demirer’in renkli mizacı ve güzel sesiyle sahnelediği tek kişilik gösterisi “Ata Demirer Gazinosu” geniş repertuarlı orkestrası ile Beşiktaş Kültür Merkezi’nde sahne alacak. Müzik dolu hikayeler, Ata Demirer’in komedi performansıyla kış soğuklarını kahkahalara boğacak.

11 Ocak Cuma

Konser/ Sertap Erener / Dorock XL Beşiktaş

sertap erener - istanbul ocak konserleri
sertap erener – istanbul ocak konserleri

Türk müziğinin efsanevi ismi Sertap Erener, en sevilen şarkılarıyla 11 Ocak akşamı Dorock XL sahnesini dolduracak. Son albümü Kırık Kalpler Albümü ile kırık kalplerimize adeta ilaç olan sanatçı, 2018 yılında ise “Belki de Dönerim” single  ile kalplerimizi fethetti. Etkinlik biletlerine aşağıdan ulaşabilirsiniz:

http://www.biletix.com/etkinlik/YJ601/ISTANBUL/tr

11-20 Ocak

İstanbul Kitap Fuarı / Zorlu Psm

İstanbul’un merkezinde yepyeni bir kitap fuarı kuruluyor. Zorlu’da ilk defa düzenlenecek olan fuarda, yazarlarla buluşmalar, imza etkinlikleri, söyleşiler ve her zaman sığındığımız en keyifli limanlar kitaplarla buluşmak için uğramadan geçmeyin!!

12 Ocak Cumartesi

Tiyatro /Arzu Tramvayı / UNIQ Hall

Konser/ Freddy Kempf/ Sakıp Sabancı Müzesi The Seed

Freddy Kempf
Freddy Kempf

Tennessee Williams eseri ve tiyatro için bir mihenk taşı olarak kabul edilen Arzu Tramvayı, Zerrin Tekindor, Onur Saylak, Şebnem Bozoklu gibi isimlerin eşsiz performanslarıyla UNIQ hall sahnesinde olacak! Broadway’ ve Hollywood’u etkisi altına alan oyun sahnelerde Marlon Brando, Jessica Tandy ve Kim Hunter gibi efsanevi isimleri ağırlamış. Bavuluyla hayata umut dolu gözlerini açan Blanche’nin macerasını izleyeceğiz sahnelerde.

4 yaşında piyano çalmaya başlayan ve Konzerthaus (Berlin), Sala Verdi (Milano), Cadogan Hall ve Royal Festival Hall (Londra) gibi salonlarda konserler veren Freddy Kempf, 12 Ocak’ta İstanbul Resitalleri’nde!

13 Ocak Pazar

Sergi/ İdealist Mektep, Üretken Atölye/ Salt Galata

idealist mektep - istanbul etkinlik rehberi
idealist mektep – istanbul etkinlik rehberi

SALT’ın Türkiye sanat tarihine ilişkin araştırmalarına yeni bir renk katan İdealist Mektep, Üretken Atölye,  1932 ile enstitüde yatılı öğrencilik sisteminin kaldırıldığı ve1932-1973 arasındaki dönemi çeşitli kaynakları ve sözlü tarih çalışmalarını görselleştiren, değişik baskı teknikleriyle oluşturulan eserler,  bit pazarlarından toplanıp üstüne ad iliştirilen saatler,  ahşap, cam, keçe ve demirle ürettiği erken dönem işleri ve çok daha fazlasını  Salt Galata’da görebilirsiniz. Sergi 17 Şubat’a kadar gezilebilir. 

14 Ocak Pazartesi

Konser / Anıl Şallıel Band – Tribute To Michael Brecker / Nardis Jazz

Konser/ Ayta Sözeri/ BKM Mutfak Uniq

Ayta Sözeri - istanbul etkinlik rehberi
Ayta Sözeri – istanbul etkinlik rehberi

Müzikal yolculuğuna 8 yaşında başlayan Anıl Şallıel, 15 yaşındayken Dave Weckl’ın da yer aldığı Turkophony ile sahnedeydi! Göksel, Volkan Konak, Teoman, Yalın, Manga, Sıla, Mehmet Erdem gibi isimlerle de çalışan Anıl Şallıel, 2007 yılında hayatını kaybeden 15 Grammy ödüllü Michael Brecker’in eserlerini, ölümünün 12. yılında sahneye taşıyacak.

Aile Arasında filminde sergilemiş olduğu performansı ve içtenliğiyle kendinden söz ettiren Ayta Sözeri, TedX konuşmasıyla da kendinden söz ettirdi. Sanatçı 14 Ocak akşamı sahnede!

15-30 Ocak

Sinema / Güncel Sırp Sinemasına Bir Bakış / Akbank Sanat

Dünya sineması severler buraya! Akbank Sanat, Sırbistan Film Merkezi’nin katkılarıyla 15-30 Ocak tarihleri arasında güncel Sırp sinemasından 5 seçkin filme ev sahipliği yapacak. Türkçe altyazılı olarak gösterimi yapılacak filmler ise şöyle:

  • 15.01 – İyi Bir Eş/ Dobra Zena
  • 18.01 – Annelerini Arayan Haydutlar / Banditi Potrazi Za Mamom
  • 25.01 – Bayan J İçin Ağıt / Rekvijemza Gospodju J
  • 29.01 – Tren Makinistinin Güncesi / Dnevnik Masinovodje
  • 30.01 – Dünya Şampiyonları Olacağız / Bićemo Prvaci Sveta

15 Ocak Salı

Pub Story: “Beyond The Limit”/ Beyond Akaretler

Şehir hayatında en sosyal ve eğlenceli deneyimi vaad eden, yeni bir eğlence anlayışı Pub Story İstanbul’da doğup Türkiye’nin 10 şehrinde binlerce insana ulaştı. Yine yeniden veya bu da neyin nesi diyenler, 15 Ocak günü “Beyond The Limit” sloganıyla Beyond Akaretler’de yerlerini alsın!! Etkinliğin Facebook sayfasına aşağıdan ulaşabilirsiniz:

https://www.facebook.com/events/345161633035810/

16 Ocak Çarşamba

Konser/ Nes / Akbank Sanat

nes - istanbul ocak ayı etkinlikleri
nes – istanbul ocak ayı etkinlikleri

Akdeniz kıyısıların çıkıp gelen melodilerle bir kış gününü yaz akşamına çevirmeye ne dersiniz? Üç uluslararası müzisyen Nesrine Belmokh, Matthieu Saglio, David Gadea; müzikleriyle sizleri cazdan klasiğe, soul müziğe ve Arap geleneksel müziğine  davet ediyor. Arapça’da “rüya” anlamına gelen “Ahlam” albümleri  sevgiye ulaşma ve dünya barışı için duyulan arzuyu notalara dönüştürüyor. Etnik müzik sevenler için farklı bir deneyim fırsatı olacak konser aynı zamanda bütçe dostu. Tam: 20 TL Öğrenci: 10 TL

17 Ocak Perşembe

Müzikal/ Notre Dame’nin Kamburu Müzikali/ Trump Kültür ve Gösteri Merkezi

Victor Hugo’nun ölümsüz eseri; “Notre Dame – Quasimodo Musical” Fransa’nın karanlık günlerinden kesitler veren bir müzikal. Quasimodo ve Esmeralda’nın aşk hikayesini ruhani çözümlemelerle müzikler eşliğinde izlemek isterseniz 17 Ocak akşamı için biletlerinizi aşağıdan temin edebilirsiniz.

http://www.biletix.com/etkinlik-grup/116399433/TURKIYE/tr

18 Ocak Cuma

Atölye/ Cheesecake’ler/ Mutfak Sanatları Akademisi

cheesecakeler - istanbul etkinlik rehberi - ocak 2019
cheesecakeler – istanbul etkinlik rehberi – ocak 2019

Elma pürelisinden damla sakızlısına cheececake severler burada mı?? Hep yiyoruz biraz da yapalım derseniz bu atölyeyi kaçırmayın. MSA Workshop mutfağı, cheesecakein dünyasına konuk oluyor, doğru kıvam ve doğru lezzet için tüm püf noktalarını gözden geçirmeye hazılanıyor. Atölye’de Brownie tabanlı elma püreli cheesecake, Lime ve damla sakızlı cheesecake, Tiramisu cheesecake yapılacak. Şimdiden ağzımız sulandı 🙂

19 Ocak Cumartesi

Konser/ Parra for Cuva / Babylon

Konser/Hayko Cepkin/ Dorock XL Beşiktaş

Parra for Cuva
Parra for Cuva

Berlin elektronik müzik sahnesinin yetenekli isimlerinden Parra for Cuva, 19 Ocak akşamı İstanbul’a konuk oluyor. House elementlerini downtempo, klasik ve caz piyano kompozisyonları ile harmanladığı özgün melodileriyle dikkatleri üzerine çeken Nicolas Janco son albümü “Paspatou”dan ön lezzetler dinleyicileri ile paylaştı bile. 

“Beni Büyüten Şarkılar Vol.1” albümüyle gönüllere taht kurmuş şarkıları kendi üslubuyla harmanlayan ve büyük hayran kitlelerine ulaşan asi adam Hayko Cepkin, 19 Ocak akşamı sahneyi yerinden oynatacak!!

20 Ocak Pazar

Konser/ Haggard/ IF Performance Hall Beşiktaş

Konser/Manuş Baba/ Bostancı Gösteri Merkezi

haggard - istanbul ocak ayı etkinlik takvimi
haggard – istanbul ocak ayı etkinlik takvimi

Senfonik rock/metal müziği en kabalık haliyle dinlemek isteyenler, Haggard %100 Metal konserleri ile If Perfromance Hall Beşiktaş sahnesinde!  Almanya menşeili grup, Klasik ve rock / metal müzik severlere ve fantastik bir gece vaad ediyor. Yaptığı müziklerle dinleyenleri adeta Orta Dünya coğrafyasında bir yolculuğa çıkaran Haggard, 20 Ocak akşamı 14 kişilik kadrosuyla sahnede olacak. 

“Birbirimize İyi Gelelim” diyerek sevginin gücüne dikkat çeken Manuş Baba, soğuk kış günlerinde içinizi ısıtmak için 20 Ocak’ta Bostancı Gösteri Merkezinde olacak. Dönersen Islık Çal şarkısıyla gönüllere taht kuran sanatçı, listelerde uzun süre ilk sıralarda yer aldı. Müziklerinde geleneksek ezgilerden izler de barındıran Manuş Baba konseri için biletler Biletix’de

22 Ocak Pazartesi

Çocuk Tiyatrosu/ Lunapark Gezegeni/ Zorlu PSM

Lunapark Gezegeni istanbul ocak etkinlikleri
Lunapark Gezegeni istanbul ocak etkinlikleri

Okulların yarıyıl tatiline girmesi ile çocuklarınızla gidebileceğiniz etkinlikler de bu ayki etkinlik rehberimizde yerini alıyor! 21 Ocak akşamı çocuklarınızı Zorlu Çocuk Tiyatrosu’nda eğlenceli bir serüven bekliyor. Lunapark Gezegeni’ne gitmek için hayallerinden vazgeçen çocukları anlatan oyunda, Sançoz Dedektif Holmes’in uçan arabasıyla büyük bir maceraya atılacaktır. Karne sonrası dolu dolu bir etkinlik için biletlerinizi ayırtın. Etkinlik bileti aşağıda;

http://www.biletix.com/etkinlik/Y5G55/ISTANBUL/tr

22 Ocak Salı

Sergi/ Parajanov Sarkis / Pera Müzesi

Parajanov Sarkis - istanbul etkinlikleri ocak 2019
Parajanov Sarkis – istanbul etkinlikleri ocak 2019

Ünlü yönetmen Sergey Parajanov’un çeşitli kültür skalasını bünyesinde barındıran ve tüm dönemlerini bir araya getiren sergi Türkiye’de ilk kez izleyiciyle buluşuyor. Kolajlardan film sahnesi taslaklarına, kostümlerden desenlere, mozaiklere, objelere, fotoğraflara ve çok sayıda yapıtın yer aldığı sergi Pera Müzesi’nde 17 Mart’a kadar gezilebilir. Sergide, Sarkis’in Parajanov’a dair eserlerine de göz atmayı unutmayın. 

23 Ocak Çarşamba

Tiyatro/Küllerin Arasından/Kenter Tiyatrosu

Küllerin Arasından - İstanbul Ocak 2019 Etkinlikleri
Küllerin Arasından – İstanbul Ocak 2019 Etkinlikleri

Haldun Dormen’in yazdığı sezonun yeni oyunlarından Küllerin Arasından kader ortaklığını, sarılamayan yaraları;  keyifli ve hüzünlü yanlarıyla ele alıyor. Haldun Dormen, Defne Yalnız, Almıla Uluer, Kerem Atabeyoğlu, Emre Taşkıran gibi isimlerin yer aldığı oyun, 23 Ocak Akşamı Kenter Tiyatrosu’nda! Etkinlik biletleri aşağıdaki linkte;

http://www.biletix.com/etkinlik/V8T46/ISTANBUL/tr

24 Ocak Perşembe

Konser/ BİFO & Mischa Maisky / Lütfi Kırdar Auditorium

Mischa Maisky - istanbul etkinlikleri
Mischa Maisky – istanbul etkinlikleri

İlk konserini verdiğinde “Geleceğin Rostropoviç’i” olarak anılmaya başlanan ve 1966 yılında Moskova’da Rostropovich ile çalışan Maisky,  Lupu, Kremer, Bernstein, Pletnev, Argerich, Gililov, Capuçon, Repin ve Lang Lang gibi yıldızlarla konserler verdi.  İstanbul müzik festivali 2018, yaşam boyu başarı ödülü’ne layık görülen sanatçı klasik müzik severlerle 24 Ocak akşamı buluşuyor. Biletler Biletix’de!!

25 Ocak Cuma

Konser / Thylacine (Live) / Zorlu Psm

Konser/ Ariadna Castellanos / İş Sanat Konser Salonu

Konser/Monkey Project Presents: Butch/ Klein

ariadna castellanos - istanbul etkinlik takvimi
ariadna castellanos – istanbul etkinlik takvimi

Saksofoncu olarak bir çok grupta çalan aynı zamanda DJ’lik yapan William Rezé, Thylacine projesiyle güçlü parçalara imza attı. Massive Attack, Four Tet ve Moderat gibi isimlerden ilham alan Thylacine’nin Transsiberian albümü ise bir yol hikayesi olarak nitelendiriliyor. Elektronik müzikle, klasik enstrümanların zıtlığının keyfini deneyimlemek isteyenler şimdiden biletlerini alsın.

Berklee College of Music’ten “Presidential Award” alan ilk İspanyol olan Ariadna Castellanos aynı zamanda Füzyon Flamenko sazın dünyaca ünlü isimlerinden. Flamenko ritmlerinin caz ve günümüz elektronik müziğiyle buluşması, damaklarda çeşitliliğin keyifli tadını bırakırken; sizlere de unutulmaz bir akşam vaad ediyor.

Aralık ayında İstanbul’da olan Solomun ile yaptığı b2b ler ile kendinden sıkça söz ettiren Butch, Monkey Project farkı ile 25 Ocak Cuma gecesi Klein’ da.  

26 Ocak Cumartesi

Konser/ Sam Paganini / Zorlu Psm

Konser/ Ceylan Ertem/Bostancı Gösteri Merkezi

Müzikal/Şarkılar Seni Söyler/ TİM Show Center

Sam Paganini - istanbul etkinlikleri ocak 2019
Sam Paganini – istanbul etkinlikleri ocak 2019

Dünyanın en büyük festival ve partilerinin aranan ismi haline gelen Sam Paganini Türkiye’nin ilk uluslararası Techno Plak Şirketi Jeton Records katkılarıyla İstanbul’da! Techno’yu geniş kitleler ile buluşturup, kültürün yayılmasına katkıda bulunan Jeton Records yeni yeteneklerin keşfine de katkı sağlıyor.

Ocak Ayının son Cumartesi günü bir diğer etkinlik ise Bostancı Gösteri Merkezinde! “Hep birlikte büyüyoruz, gülüyoruz, ağlıyoruz, umutlanıyoruz…” diyen Ceylan Ertem yeni albümü “Seni Senin Gibiler Sevsin” ‘in sürpriz şarkılarıyla sahnede olacak.

Türk filmlerinde yıllarca severek izlediğimiz gazino hayatı, günümüzün ünlü isimleriyle TİM Show Center Sahnesi’nde hayat buluyor. Yeşilçam izlerken ah bu müzikler diyenler, nostalji sevenler, ben bu devrin insanı değilim diye iç geçirenler,  Müzeyyen Senar, Zeki Müren, Safiye Ayla, Ajda Pekkan, Bülent Ersoy, Sezen Aksu, Zerrin Özer ve Türkan Şoray gibi isimlere hayat veren müzikal tam size göre. Bu arada Müjdat Gezen, oyunda deli bir şair ve bestekârı oynuyor.

27 Ocak Pazar

Konser/ İBB Kent Orkestrası & Hakan Aysev/ CRR Konser Salonu

Viyana Devlet Operası, Koblenz Devlet Operası’nda yer alan ve Lucciano Pavarotti’nin öğrencisi olan Hakan Aysev “samson ve dalila”, “aida”, “fidelio”, “lohengrinn”, “la traviata” gibi önemli operalarda rol aldı. Güçlü sesi ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulan İBB Kent Orkestrası ile Hakan Cumhur şefliğinde CRR konser salonunu sanatla dolduracak. Bu güçlü sesi kaçırmayın.

28 Ocak Pazartesi

Sergi/ Yıldız Moran: Bir Dağ Masalı / İstanbul Modern

Yıldız Moran - Bir Dağ Masalı
Yıldız Moran – Bir Dağ Masalı

Yıldız Moran, Türkiye tarihinde akademik anlamda fotoğraf eğitimi almış ilk kadın profesyonel fotoğraf sanatçısı. 1932-1995 yılları arasına sığdırdığı karelerden oluşan yapıtları İstanbul Modern’de. Özellikle Anadolu’da çektiği fotoğraflarına insan sevgisini ve sanatsal sezgisini katan Moran’ın sergisi büyük ilgi görüyor.  Fotoğraf sanatının tarihine tanıklık edebileceğiniz sergi 12 Mayıs’a kadar gezilebilir.

29 Ocak Salı

Konser/Levent Yüksel/ Zorlu PSM

Türk pop müziğinin sevilen ismi Levent Yüksel, 29 Ocak akşamı Zorlu PSM sahnesini yerinden oynatacak. Sahne enerjisi ve sesiyle konser sonrasında “yine olsa yine giderim” hissi bırakan sanatçı, hepimizin severek sonsuza kadar dinleyebileceği “Med Cezir” albümünün yanı sıra sevilen şarkıları ve 2017 yılında çıkarmış olduğu “Hayatıma Dokunan Şarkılar” ile kulaklarınızın pasını silecek! Etkinlik biletleri aşağıdaki linkte:

http://www.biletix.com/etkinlik/Y1T03/ISTANBUL/tr

30 Ocak Çarşamba

Konser/Bülent Ortaçgil/ IF Performance Hall Ataşehir

Tiyatro/ Furuğ Ferruhzad/ Nazım Hikmet Kültür Merkezi

Bülent Ortaçgil - İstanbul Etkinlik Rehberi
Bülent Ortaçgil – İstanbul Etkinlik Rehberi

Kadife sesi, sevilen şarkılarıyla Bülent Ortaçgil ocak ayının son günü IF Performance Hall Ataşehir sahnesinde olacak. Soğuk günlerde gitarın tınısına kapılmak nefis bir fikir olabilir!!

Harun Güzeloğlu’nun oyunlaştırdığı Furuğ Ferruhzad, Fars kökenli kadın şairin hayatından kesitleri şiirleriyle sahnede. 20.yy. fars şiirinin en önemli şairlerinden kabul edilen yazar, oyunculuk kariyeri ve yaptığı filmleri ile de ses getiren bir isim oldu. Furuğ Ferruhzad karakterine Derya Günaydın’ın hayat verdiği oyun 30 Ocak akşamı Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde.

 31 Ocak Perşembe

Tiyatro/Cimri/ Caddebostan Kültür Merkezi

istanbul ocak etkinlik rehberi - cimri
istanbul ocak etkinlik rehberi – cimri

Moliere’in ünlü eseri “Cimri’, İnsan doğuştan mı böyle olur? Sadece yazılmış bir karakter midir Cimri? Etrafımızda var mıdır böyleleri? sorularını sorarken, oyunun yükselen ivmesi klasiklerin zamansız olduğunu bir kez daha bizlere hatırlatacak. Sabahattin Eyüboğlu çevirisi ile Serhan Keskin, Rojhat Özsoy, Hakan Atalay gibi isimlerin yer aldığı oyun, Caddebostan Kültür Merkezi’nde. Etkinlik biletine buradan ulaşabilirsiniz : http://www.biletix.com/etkinlik/Y0Z06/ISTANBUL/tr

Konser, tiyatro, sergi derken, etkinliklere boğulduysanız aşağıdaki iki yazı ilginizi çekebilir;

İstanbul’un En Güzel Manzara İzleme Noktaları

İstanbul’un En Güzel 3. Dalga Kahvecileri

Eğer gezilerimizden ,etkinliklerimizden haberdar olmak istiyorsanız aşağıdaki linki tıklayarak bültenimize kayıt olabilirsiniz:

http://eepurl.com/gbgHJ5

2019’un ilk İstanbul etkinlik rehberini yayımladık. Umarım beğenmişsinizdir. Şubat ayında yeni etkinlik yazımızda görüşmek üzere.

 

Written By
More from Aybuke Demir

Ankarada Gidilecek Yerler & Bahar ve Yaz için En İyi Öneriler

Bütün bir kış evde kalan sevgili Ankaralılar ve bahar aylarında Ankara’ya seyahat...
Read More

1 Comment

  • Taner dedi ki:

    Derleme için çok teşekkürler. Elinize, aklınıza, ruhunuza sağlık.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir