İstanbul Etkinlik Rehberi Haziran 2023

haziran konserleri - lucienne renaudin vary
istanbul etkinlikleri - lucienne renaudin vary

Ağaçlar yemyeşil, hava limonata kıvamında, günler uzun, İstanbul’da geceler ise etkinliklerle dopdolu!

Yazın en keyifli aylarından Haziran geldi, şehir iyice hareketlendi. Tempoyu yakalayabilmeniz ve aylık ajandanıza mutluluk dolu notlar ekleyebilmeniz için en güzel etkinlikleri sizin için Haziran Ayı Etkinlik Rehberimizde bir araya getirdik.

Yazması bizden, keyfini çıkartması sizden! Haziran ayına göz atmaya hazırsanız buyurun rehberimize.

1 Haziran Perşembe

Müzikal / Çingeneler Zamanı (Ederlezi) / Trump Sahne / 20:30

Emir Kusturica’nın başyapıt niteliğindeki filmi Çingeneler Zamanı’nın bir uyarlaması olan müzikalin yönetmeni Vural Bingöl. Sahne önü ve arkasındaki kadrosu da oldukça kalabalık. 80’li yıllarda Yugoslavya’da yaşayan, hayatları neşe ile doluymuş gibi görünen çingenelerin derinlerde saklanan acılarını, aşklarını, ayrılıklarını anlatan sıcacık bir hikaye. Buradan kadro detaylarına ve biletlere ulaşabilirsiniz.

Tiyatro / Ölüm Tuzağı / Zorlu PSM / 20:30

Broadway’de en uzun süre sahnelenen gerilim-komedi oyunu unvanını taşıyan Deathtrap, Hilal Arslangiray Kazanbal çevirisi ile sahnelerde.

Hayatı bir tiyatro sahnesi olarak ele alan oyunda içinde yaşadığımız bu sahne, bir kurgu harikasıyla oyun sahnesine aktarılıyor. Birçok ülkede kapalı gişe sahnelenen ödüllü oyunun Türkiye kadrosunda Metin Coşkun, Ayşe Kökçü, Mine Tüfekçioğlu gibi önemli sanatçılar yer alıyor.

Etkinlik detayları ve biletler için buraya buyurun.

2 Haziran Cuma

Atölye (ses terapisi) / Night Shift: Bazilikanın Karanlığı / Yerebatan Sarnıcı / 21:15

istanbul etkinlikleri - yerebatan sarnıcı
İstanbul Etkinlik Rehberi – Bazilikanın Karanlığı

Gecenin büyüsünün en güzel fark edildiği mekanlardan birisi şüphesiz 1500 yıllık Yerebatan Sarnıcı. Eğer daha önce burada bir gece geçirmediyseniz Suzin Maçoro’nun sesin büyüsünü, kokuyu ve ışığı bir arada kullandığı sound healing etkinliğini kaçırmayın. Aşağıdaki bağlantıdan bu terapi gecesinin biletlerine ulaşabilirsiniz.

https://www.passo.com.tr/tr/etkinlik/nigh-shift-bazilika-karanligi-muzeleri-bilet/4913339

Konser / Münih Oda Orkestrası & Nicolas Altstaedt / İş Kuleleri Salonu / 20:00

Dünya çapında üne sahip çellist Nicolas Altstaedt, bu özel gecede hem Münih Oda Orkestrası’nın şefliğini yapacak hem de enstrümanıyla harikalar yaratacak. Bach, Bartok, Azarashvili eserlerinin seslendirileceği konserin programına ve biletlerine erişim bu linkten.

Tiyatro / Gomidas / Surp Vorvots Vorodman Kilisesi / 20.30

Gomidas, Kütahya’da doğup Berlin’den Paris’e kadar birçok şehre yolu düşmüş Ermeni asıllı bir rahibin hayat hikayesini anlatıyor. Gomidas aynı zamanda önemli bir besteci ve Anadolu topraklarından çıkmış eserleri derlemek için büyük bir emek vermiş bir müzikolog. 40 kişilik Lusavoriç Korosu’nun Gomidas besteleriyle eşlik ettiği, sahnede Fehmi Karaarslan’ın tek kişilik performansıyla Gomidas karakterine hayat verdiği bu sıra dışı yaşam öyküsünü izlemek isterseniz etkinliğin linki burada.

3 Haziran Cumartesi

Konser / Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası & Barbara Hannigan / AKM Opera Salonu / 20:00

istanbul etkinlik rehberi - barbara hannigan
istanbul konserleri – barbara hannigan

Kanadalı Barbara Hannigan hem soprano hem de şef sıfatıyla günümüz operasının en önemli isimlerinden birisi olarak kabul ediliyor. İlk Türkiye konserinde sahnede kendisine Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası eşlik edecek. Alışıldık klasik müzik gecelerinden çok daha farklı, enerjisi hiç düşmeyen bir performans için etkinlik biletleri burada.

Dans / Combolatino / Zorlu PSM Sky Lounge / 20:30

Enerjisi yüksek, tam da cumartesiye yakışır bir etkinlik. DJ Rafa’nın performansı ile başlayacak gece Combolatino ile dans pistinde, dans workshopu ile devam edecek. Detaylar aşağıdaki bağlantıda.

https://www.passo.com.tr/tr/etkinlik/combolatino-bilet-zorlupsm/4939338

4 Haziran Pazar

Konser / Avludaki Ses / Mevlanakapı Kara Surları Ziyaretçi Merkezi / 21:00

51. İstanbul Müzik Festivali kapsamında gerçekleşecek olan bu özel konserde Anatolia Ensemble sahnede olacak. Udun, kanunun, viyolonselin İstanbul’un kültürel mirasında önemli bir yeri olan bu tarihi atmosferde ahenkle yankılanacağı gecede Klasik Türk Müziği’nin önde gelen eserlerine yer verilecek. Konsere dair detaylı bilgi burada.

Tiyatro / Saatleri Ayarlama Enstitüsü / Zorlu PSM / 20:00

Ahmet Hamdi Tanpınar’ın kült eseri Saatleri Ayarlama Enstitüsü, Serkan Keskin’in tek kişilik dev kadro performansı ile sahneye taşınıyor. Tuluğ Tırpan’ın piyanosuyla ile eşlik edeceği oyun oldukça zengin içerikli bir çağdaş uyarlama.

Oyunun biletlerine buradan ulaşabilirsiniz.

5 Haziran Pazartesi

Konser / Derinden Gelen Sesler: Bach’tan Itri’ye / Yerebatan Sarnıcı / 22:00

Yeniden ziyarete açıldıktan sonra Yerebatan Sarnıcı’na gitme fırsatı bulamadıysanız bu konser beklediğiniz etkinlik olabilir.

1500 yıllık büyülü atmosferde Bach’tan Itri’ye uzanan geniş bir seçkiyle sahne alacak olan Ensemble Orient, müziğin evrenselliğini bir kez daha hatırlatacak.

Etkinliğin biletleri bu bağlantıda sizi bekliyor.

Konser / Borusan Quartet & Lucienne Renaudin Vary / Süreyya Operası / 20:00

haziran konserleri - lucienne renaudin vary
istanbul etkinlikleri – lucienne renaudin vary

Lucienne Renaudin Vary, genç yaşına rağmen kazandığı birçok prestijli ödülle şimdiden ismini en iyi trompet sanatçılarının arasına yazdırmış başarılı bir müzisyen. Kendisine sahnede, ünü ülkemizi aşmış dörtlümüz Borusan Quartet eşlik edecek.

Süreyya Operası’nın görkemli atmosferinde gerçekleşecek olan konser 51. İstanbul Müzik Festivali’nin en heyecan verici gecelerinden biri olacak gibi görünüyor.

6 Haziran Salı

Müzikal / Sidikli Kasabası Müzikali / Zorlu PSM / 20:30

Kayhan Berkin’in yönettiği ve sahnede canlı performans sergileyecek bir orkestranın da yer aldığı müzikalin konusu oldukça enteresan. Dünyaya kuraklığın hakim olduğu bir dönemde halk tuvalete özel bir şirketin denetimiyle gitmektedir ve buraya verecek parası olmayanlar da Sidikli Kasabası’na sürgüne gönderilmektedir. Gün gelir, halk bu sisteme karşı ayaklanır.

Settar Tanrıöğen, Füsun Demirel gibi önemli oyuncuları kadrosunda barındıran müzikalin tam kadrosuna ve biletlerine bu linkten ulaşabilirsiniz.

Tiyatro / Sevgili Arsız Ölüm Dirmit / House Of Performance / 20:30

Latife Tekin’in romanından uyarlanan oyun, köyden kente göç eden kalabalık bir ailenin hayat mücadelesini anlatıyor.

Dirmit, ailenin küçük kızı ve yaşama azmi ve merakı sayesinde her seferinde güçlüklerle baş etmenin farklı yollarını keşfediyor. Nezaket Erden’in uyarladığı ve aynı zamanda da Dirmit’i canlandırdığı oyun sahnelenmeye başladığından beri çok beğeniliyor. Kaçırmak istemeyenler için etkinliğin biletleri burada.

7 Haziran Çarşamba

Konser / Ozan Musluoğlu Quintet / Zorlu Touche / 21:00

konser - ozan musluoğlu quintet
haziran ayı istanbul etkinlikleri – ozan musluoğlu

Başarılı kontrbas sanatçısı Ozan Musluoğlu, sahne arkadaşlarıyla birlikte Touche sahnesinin samimi ortamında bir araya geliyor. Ruhunuzu besleyecek nefis biz caz gecesi için mutlaka ajandanıza not edin.

Konser / Les Vents Français & Eric Le Sage / İstanbul Fransız Sarayı / 20:00

İstanbul’un tarihi dokusuna, müziğe, yaz akşamına övgü niteliğinde bir etkinlik önerisi: Les Vents Français & Eric Le Sage!

Yaklaşık 200 yaşındaki Fransız Sarayı’nda gerçekleşecek konserde başarılı piyanist Eric Le Sage’e nefesli çalgılar beşlisi Les Vents Français eşlik edecek. Ravel, Mozart, Beethoven, Poulenc eserlerinin seslendirileceği nefis gecenin biletlerini burada bulabilirsiniz.

Rehberin devamında hem tatlı tatlı eşlik etmesi hem de daha önce dinlememiş olanların keşfetmesi için güzel bir Les Vents Français albümünü beğeninize sunuyoruz.

Konser / Roisin Murphy / Zorlu PSM / 21:30

90’larda solistlik yaptığı Moloko grubuyla müziğe adım atan Roisin Murphy, o yıllardan beri değişik sahne tarzı, vokal tekniği ve canlı performanslarındaki bitmeyen enerjisi ile dinleyicilerini kendisine hayran bırakmaya devam ediyor. İrlandalı müzisyenin elektronik müziği, dansı, şovu kendine has bir tarzla harmanladığı performansını merak ediyorsanız bu etkinliği ajandanıza eklemenizi tavsiye ederiz.

8 Haziran Perşembe

Konser / Fazıl Say & Serenad Bağcan / AKM Opera Salonu / 20:00

Fazıl Say’ın, Türk edebiyatının önemli yazar ve şairlerinin eserlerinden esinlenerek yarattığı şarkıları ilk defa bu özel gecede dinleyiciyle buluşacak. Başarılı piyaniste sahnede Serenad Bağcan sesiyle, Ferit Odman davuluyla, Volkan Hürsever de kontrbasıyla eşlik edecek.

Tiyatro / Gabriel’in Düşü / DasDas / 21:00

istanbul etkinlik rehberi - gabriel'in düşü
istanbul tiyatroları – gabriel’in düşü

Midilli Adası’nda geçen oyunda üç farklı toplumun üyeleri üzerinden bir göç hikayesi anlatılıyor. Farklı sebeplere bağlı farklı acılarla yoğrulmuş üç ailenin fertleri, ada ruhu, adanın tepesindeki Aziz Gabriel Manastırı, umut, mücadele ve sisli tarih Gabriel’in Düşü’nde.

Detaylar için aşağıya etkinliğin linkini iliştirdik.

https://mobilet.com/tr/event/20713/

9 Haziran Cuma

Konser / Mahmut Orhan Live in Concert with Orchestra / KüçükÇiftlik Park / 18:00

Mahmut Orhan’ın remikslerine kulağınız mutlaka aşinadır ama şarkılarını dev bir senfoni orkestrasıyla beraber canlı canlı dinleme fırsatı bulamamış olabilirsiniz. Bu özel gecede hem elektronik müzik hem de senfoni orkestrası deneyimi görsel efektlerle daha da vurucu hale gelecek ve KüçükÇiftlik Park’ta unutulmaz bir gece yaşanacak.

Tiyatro / Toz / Zorlu PSM / 19:00

Toz, son zamanların en övgüyle bahsedilen oyunlarından. Hira Tekindor yönetmenliğindeki oyunda Zerrin Tekindor sahnede Handan karakterine hayat veriyor.

Handan’ın 60’lı yıllardan bugüne uzanan anılarında ve zihninin içindeki zaman yolculuğunda bir sürü tanıdık kadın, tanıdık olay, tanıdık his yakalamanız mümkün. Bu tek kişilik etkinliğin biletlerine buradan ulaşabilirsiniz.

10 Haziran Cumartesi

Konser / Circle Horn & Deniz Tekin / İstanbul Şerefiye Sarnıcı / 21:45

1600 yılllık Şerefiye Sarnıcı görkemine görkem katacak bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor.

Trompet sanatçısı Can Ömer Uygan’ın farklı disiplinlerden sanatçıları bir araya getirdiği projesi Circle Horn’un bu seferki misafiri Deniz Tekin olacak. Müziğin, dansın, görsel sanatların, sarnıcın mistik atmosferiyle birleşiminden büyülü bir gece doğacak gibi görünüyor. Bu şahane İstanbul gecesini yaşamak isteyenler için biletler burada.

Konser / PSM Loves2Dance: Thylacine / Zorlu PSM / 21:30

istanbul konserleri - thylacine
istanbul etkinlik rehberi – thylacine

Müzikle görsel şöleni bir araya getiren Fransız prodüktör Thylacine, eserlerinin ilhamını seyahatlerinden alıyor. Progresif elektronik müzik deneyimi için bu etkinlik aklınızda bulunsun.

11 Haziran Pazar

Tiyatro / Nora 2 / Zorlu PSM / 19:30

Nora 2, Henrik Ibsen’in oyunu Nora’nın devamı olarak Amerikalı yazar Lucas Hnath tarafından yazılmış. İlk oyunda evini, kocasını, çocuklarını terkeden ve öldüğü düşünülen Nora aradan 15 yıl geçtikten sonra bir anda geri döner ve Nora 2 başlar. Baş rollerde Nihal Koldaş, Tülin Özen, Tansu Biçer ve Zeynep Çötelioğlu var. Etkinlik detayları burada.

12 Haziran Pazartesi

Konser / Brooklyn Rider & Avi Avital / Rahmi Koç Müzesi / 20:00

İsrailli mandolin sanatçısı Avi Avital ve Amerikalı yaylı grubu Brooklyn Rider modern ve klasiği bir araya getirecekleri repertuvarlarıyla Rahmi Koç Müzesi’ne konuk oluyorlar.

Dünyaca ünlü şeflerle çalışan, Grammy’e aday ilk mandolin sanatçısı olan Avital’in Akdenizli ruhu ve Brooklyn Rider’ın enerjik sahne performansı birleşince kuşkusuz büyüleyici bir konser gecesi olacak. Kaçırmam diyenler için konserin biletleri burada.

Tatlı mandolin ezgisine kapılıp gitmek isteyenler için de playlistimiz aşağıda.

Konser / Ludovico Einaudi Underwater Tour / Zorlu PSM / 21:00

Kıymetli piyanist ve besteci Ludovico Einaudi, yılların deneyimini enstrümanıyla birleştireceği sahne performansında klasik müziği alışılmış kalıpların dışında yorumlayacak. Sanatçının ismini duyunca müziğini anımsayamadıysanız Nomadland ve Baba filmlerine müziğiyle katkıda bulunduğunu da not olarak ekleyelim.

13 Haziran Salı

Konser / Anne Sophie Mutter & Mutter’s Virtuosi / AKM Opera Salonu / 20:00

Alman asıllı keman virtüözü Anne Sophie Mutter, birçok Grammy, sayısız ödül ve Legion d’honneur nişanına layık görülmüş, sadece müziğiyle değil insani çalışmalarıyla da dikkat çeken çok önemli bir isim.

Atatürk Kültür Merkezi’nin opera salonunda gerçekleşecek konserde sanatçıya kendi vakfının desteklediği genç müzisyenlerden oluşan bir orkestra eşlik edecek. Kolay kolay denk gelinmeyecek bu özel konserin biletleri burada.

Tiyatro / Kibritin Ucunda / Zorlu PSM / 20:30

Rıza Kocaoğlu’nun tek kişilik performansıyla sahnelenen oyun, 30’larının başında, büyük kararların arifesindeki bir adamın başına gelen bir olay neticesinde yaşadığı hesaplaşmayı anlatıyor. Oyunun yönetmeni ise Kayhan Berkin.

14 Haziran Çarşamba

Atölye (yoga) / Boğaz’da Yoga / Sait Halim Paşa Yalısı / 10:00

İstanbul Etkinlik Rehberi - Yoga
İstanbul Etkinlik Rehberi – Sait Halim Paşa Yalısı’nda Yoga

Sait Halim Paşa Yalısı’nın eşsiz tarihi atmosferinde sabah yogası yapmak çok sık deneyimlenebilecek bir şey değil. Bu yüzden de hem ruhunuza hem de bedeninize şifa olacak bu Vinyasa yoga dersini kaçırmayın deriz. Yaklaşık 1 saat sürecek olan çalışma Harem Bahçe Salonu’nda, Duygu Erokan eğitmenliğinde yapılacak.

Tiyatro / Zengin Mutfağı / Maximum Uniq Açıkhava / 21:00

Vasıf Öngören’in yazdığı, 1978’de yine Şener Şen’in baş rolde olduğu Zengin Mutfağı, genç bir oyuncu kadrosu ve değişmeyen Lütfü Usta karakteriyle yine sahnelerde.

1970’de yaşanan işçi hareketinin, zengin bir ailenin köşkünde çalışanların hayatlarına yansımasını ele alan oyun daha önce sinemaya da uyarlandı. Buradan daha detaylı bilgiye ve etkinlik biletlerine ulaşabilirsiniz.

Etkinliklere minik bir virgül koyup güzel bir İstanbul tavsiyesi paylaşalım.

Eğer ofis dışında, mekandan bağımsız çalışabileceğiniz bir işiniz varsa size bilgisayarınızı alıp çalışabileceğiniz kafeleri toparladığımız yazımızı tavsiye ederiz. Çoğunun bahçesi var ve yaz havasının tadını çıkarmaya çok uygun.

İstanbul’da Bilgisayarını Alıp Çalışabileceğiniz Kafeler

15 Haziran Perşembe

Tiyatro / Hangisi Karısı / Sahne Dragos / 20.30

Ray Cooney’in yazdığı bu komedinin baş rolünde şehrin iki farklı yerinde kurduğu iki hayatı ve iki eşi olan bir taksi şoförü var. Hiç şüphe çekmeden iki hayatını da idare eden adam bir gün hastaneye düşer ve işler sarpa sarar.

Tiyatro / Kum Zambakları / Zorlu PSM / 20:30

istanbul etkinlikleri – kum zambakları

Evrim Doğan ve Umut Kurt’un sahnelediği Kum Zambakları, kadın-erkek ilişkisine hem gerçekçi hem de ironik bir bakış açısıyla yaklaşıyor. Evli bir çiftin duygusal iniş çıkışları pek de alışık olmadığımız bir bağlantıyla, insanlığın doğa ile olan ilişkisiyle ele alınmış. Bu eğlenceli gecenin biletleri burada.

16 Haziran Cuma

Konser / Nils Frahm / Zorlu PSM / 18:00

Canlı performanslarının büyüleyiciliği ile bilinen Nils Frahm, kendine has tarzı, elektronik müziği şekillendirmedeki ustalığı ile Zorlu sahnesine konuk oluyor. Bu bağlantıdan etkinlik biletlerini satın alabilirsiniz.

Konser / Chromas The Experience By Başak Doğan / Zorlu PSM / 20:30

İnsan sesini adeta bir enstrüman gibi kullandığı çalışmalarıyla bilinen şef Başak Doğan yönetimindeki Chromas, hem bilindik şarkılara kattıkları farklı yorumla hem de ünlü doğaçlama performanslarıyla seyirci karşısına çıkacaklar. Daha önce canlı izleme şansınız olmadıysa bu etkinliği kaçırmayın deriz. Biletler aşağıdaki bağlantıda.

https://www.zorlupsm.com/etkinlikler/chromas-the-experience-by-basak-dogan?p=994d9874-1a9c-4f7b-8bd8-4ae181cdf888

17 Haziran Cumartesi

Müzikal / Jekyll & Hyde / Harbiye Açıkhava Tiyatrosu / 21:00

istanbul etkinlik ajandası – jekyll and hyde

Robert Louis Stevenson’ın, aynı bedende iyi ve kötünün savaşını anlattığı kült gerilim romanından uyarlanan müzikalde baş rollerde Elçin Sangu ve Hayko Cepkin var. Tuluğ Tırpan’ın müzik direktörlüğünü yaptığı müzikalin tam kadrosuna ve biletlerine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

https://www.biletix.com/etkinlik/2CSRB/TURKIYE/tr

Konser / Büyük Ev Ablukada / Zorlu PSM / 21:00

Sahne performanslarının videoları bile sayısız defa izlenen, şarkı sözleri dilimizde motto olarak yer eden Büyük Ev Ablukada konseri, cumartesi gecesi mutluluğu için ihtiyacınız olan tek şey olabilir.

18 Haziran Pazar

Tiyatro / Acting / Caddebostan Kültür Merkezi / 20:30

haziran ayı tiyatroları – acting

Acting, hapishanede aynı hücrede kalan 3 adamın hikayesini anlatıyor. Biri dolandırıcı Gepetto, biri aktör Robert ve diğeri de dilsiz Horace. Gepetto’nun hayali oyuncu olmak, Robert da O’na oyunculuk öğretmeye girişiyor. Oyunculuk sadece alkışlarla mı güzel, ün ve şöhretin asla olmayacağı bir yerde bu çaba nafile mi gibi sorular sorulmaya başladıkça da işler değişiyor. Erdal Beşikçioğlu, Fatih Sönmez, Ahmet Melih Yılmaz sahneyi paylaşan isimler.

Dans / Swing Planet Gatsby Nights / Babylon / 20:00

Swing Planet dans stüdyosunun düzenlediği, 20’li yılların müziği ve enerjisi ile coşacağınız bu dans ve caz gecesi kaçmaz.

Tiyatro / Bütün Çılgınlar Sever Beni / Moda Sahnesi / 19:00

Oyun, eşinin sadakatini ölçmek için bir arkadaşını araya sokan bir adamın bu minik komplosu sonunda kendini bir aşk üçgeni içinde bulmasını anlatıyor. Baş rollerde Mert Fırat, Çağlar Yalçınkaya ve Öznur Serçeler yer alıyor. Oyunun biletlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Moda’ya gelmişken, aşağıdaki yazımızı da okuyup, sokak sokak Moda’yı gezebilirsiniz;

Bir Modalı’nın Tavsiyeleriyle Moda’yı Gezin

Moda’da Gezilecek Yerler – Gezi Rehberi

19 Haziran Pazartesi

Tiyatro / Ağladım / Oda Tiyatrosu / 20.30

90’lı yıllarda, Hakkari Yüksekova’da, bombaların patladığı bir gecede Şenay öğretmen hikayesini anlatıyor. Sahnede tek kişilik performansı ile Selena Demirli Doğan var.

20 Haziran Salı

Sergi / Steve McCurry / İstanbul Sinema Müzesi

Çoğumuzun 1985 tarihli Afgan Kızı fotoğrafıyla tanıdığı Steve McCurry’nin son 30 yılda çektiği fotoğraflarının arasından oluşturulan seçkisi bu sergide bir araya getirilmiş. Bu bağlantıdan bilet alabileceğiniz sergiyi Temmuz sonuna kadar ziyaret edebilirsiniz.

Tiyatro / Feramuz Pis / DasDas / 21:00

istanbul etkinlikleri – feramuz pis

Feramuz, Mardin’den İstanbul’a göçen bir ailenin doğuştan özel gereksinimleri olan çocuğu. Anne babası ve iki kardeşi ile aynı evde yaşıyor. Aile, İstanbul’da ayakta kalma savaşı verirken benzer bir savaşı da Feramuz kendi içinde yaşıyor. Hem komik hem de yer yer göz dolduran oyunun kadro detayı ve biletleri burada.

21 Haziran Çarşamba

Konser / Ferit Odman Quintet / Zorlu Touche / 21:00

Caz davulu dendiğinde ilk akla gelen isimlerden olan Ferit Odman, dünyada da büyük beğeniyle karşılanan Autumn In New York ve Nommo albümünden eserlerle sahnede olacak. Alanında ünlü müzisyenlerin de eşlik edeceği harika bir caz etkinliği sizi bekliyor.

22 Haziran Perşembe

Tiyatro / Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası – Sette Cinayet / Dada Salon Kabarett / 20:30

Okan Bayülgen’in yönettiği oyunda kalabalık ve çok iyi bir oyuncu kadrosu var.

Bir film setinde yaşanan cinayetin katilinin arandığı oyunda seyirciler de oyunun bir parçası. Hatta bir taraftan yemeğinizi yiyorsunuz bir taraftan da bu setin bir parçası olarak katili bulmaya yardım ediyorsunuz. Bu eğlenceli interaktif oyunun tüm detayları ve biletleri burada.

Konser / Munich Philharmonie Chamber Octet / CRR Konser Salonu / 20:00

Münih Filarmoni Orkestrası’nın bir müzik şöleni yaşatacağı gecede konserin ilk yarısında Mozart, ikinci yarısında Schubert eserleri seslendirilecek.

23 Haziran Cuma

Tiyatro / Bir Delinin Hatıra Defteri / Bostancı Gösteri Merkezi / 20:30

Gogol’un eserinden uyarlanan Bir Delinin Hatıra Defteri, adım adım deliliğe doğru giden bir adamın yaşadıklarını anlatıyor. Erdal Beşikçioğlu’nun sahnede devleştiği bu tek kişilik performansı daha önce izlemediyseniz güzel bir yaz akşamı etkinliği olarak ajandanıza not almanızı öneririz.

Konser / Tash Sultana / Zorlu PSM / 21:30

istanbul etkinlik rehberi - konser tash sultana
istanbul etkinlikleri – tash sultana

Avustralya asıllı Tash Sultana adeta tek kişilik dev kadro. Şarkıcı, söz yazarı, yapımcı, neredeyse çalamadığı enstrüman olmayan hatta kendine has tarzının enstrümanlarını yaratan yetenek küpü bir kadın. Tüm dünyada olay yaratan Jungle isimli şarkısıyla da tanıyor olabilirsiniz kendisini. Özetle kaçırılmayacak bir konser paylaşıyoruz sizinle. Biletler tam burada.

24 Haziran Cumartesi

Konser / Tom Odell / Maximum Uniq Açıkhava / 18:00

Another Love ile kulaklarımızda ve playlistlerimizde yer edinen, dingin şarkıların kahramanı Tom Odell, yoğun istek üzerine tekrar İstanbul’a geliyor. Açıkhavada, orman kıyısında nefis bir yaz gecesi yaşamak isteyenler için biçilmiş kaftan gibi bir etkinlik. Konserin biletleri burada.

Tiyatro / Korkuyu Beklerken / Mall Of İstanbul MOİ Sahne / 16:00

istanbul etkinlik rehberi – korkuyu beklerken

Oğuz Atay’ın Tutunamayanlar romanından uyarlanan oyunda korkularından başka silahı olmayan bir adamın hikayesi anlatılıyor. Doğukan Uludağ oyunun hem yönetmeni hem de sahnede tek kişilik performansı ile yer alan ismi. Biletlere buradan ulaşabilirsiniz.

26 Haziran Pazartesi

Müzikal / Notre Dame’in Kamburu / Trump Sahne / 20:30

Victor Hugo’nun kült eseri Notre Dame’ın Kamburu, aynı çingene kızına aşık olan zangoç ve papazın hikayesini anlatıyor. Papazın içine düştüğü büyük ikilem, çirkin görüldüğü için insanlardan uzaklaşan zangoç Quasimodo ve çingene kızı Esmeralda, kalabalık bir kadroyla sahneye taşınıyor.

29 Haziran Perşembe

Konser / Bulutsuzluk Özlemi & Orhan Şallıel Symphonic Project / Harbiye Açıkhava Tiyatrosu / 21:00

Bulutsuzluk Özlemi şarkılarını bir de senfoni orkestrası eşliğinde dinlemek, bir yaz akşamında bağıra çağıra eşlik etmek isterseniz Harbiye Açıkhava Tiyatrosu sizi bekler.

Bir etkinlik rehberimizin daha sonuna geldik.

Temmuz ayında yepyeni etkinliklerde, mutlu haberlerle buluşmak üzere.

Bizi instagramdan takip edebilir veya bültenimize buradan üye olabilirsiniz.

Sevgiler,

Farah Samuray

More from Farah Samuray

Bayram Tatilinde Yurt Dışında Gidilebilecek En Güzel 10 Yer

Bayram tatilleri, kalabalıklarda kaybolmamak için incelikle rota planladığımız ve o planı uygulamak...
Read More

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir