Nişantaşı’nda Bir Gün Neler Yapılır- En Güzel Mekanlar

Nişantaşı'nda Neler Yapılır
Nişantaşı'nda Neler Yapılır

Son yıllarda, özellikle Topağacı’nda yeni açılan havalı ve konforlu mekanlar, Nişantaşı’nın suretini, havasını bir nebze değiştirdi. Artık Nişantaşı’na sadece alışveriş yapmaya değil, oturup kahve içmeye, Dünya mutfağı sunan restoranlarda yeni lezzetler denemeye, geniş şarap seçkisi olan mekanlarda tadım yapmaya gider olduk .

Bu listeyi, Nişantaşı’nda, genel olarak bir günüzün nasıl geçeceği ve Nişantaşı’nda gidebileceğiniz güzel mekan tavsiyeleri üzerine tasarladık. Sabah kahvaltıdan, akşam kokteylle kapanışa kadar Nişantaşı’nda neler yapılır, gelin hep beraber görelim.

  • Güzel bir kahvaltı ve kaliteli bir kahve eşliğinde güne başlamak için HaHa Kafe

Nişantaşı'nda neler yapılır - HaHa Kafe'de güne güzel bir kahvaltıyla başla
Nişantaşı’nda neler yapılır – HaHa Kafe’de güne güzel bir kahvaltıyla başla

Semtin yeni ve havalı kafesi HaHa‘da oturup geleni geçeni izlemek, bilgisayarımızı açıp çalışmak ve hazırladıkları leziz çay ve kahvelerin tadına bakmak bize her zaman mutluluk veriyor. Haha’nın menüsünde, Türk çay ve kahve kültürünün modern ve geniş bir yelpazesini bulabildiğimiz gibi, espresso bazlı kahveler de tercih edebiliyoruz.

Aslında bu kafenin, kuruluş hikayesi de, Türk çay ve kahve kültürünün batıyla buluşmasından, sentezlenmesinden kaynaklanıyor ki menüde bulunan muskat ve kakuleli kahve seçenekleri aşırı lezzetli. Ayrıca vişneli cheesecake, şekersiz ve vegan power balls, kahvenin yanında yemeyi en çok sevdiklerimizden.

Adres: Ihlamur Yolu Sok. No:10/A Nişantaşı

Haha Kafe Instagram

  • Kentin ve karmaşanın ortasında  nefes almak ve çimlere yayılmak için Maçka Parkı

Nişantaşı'nda neler yapılır - Maçka PArkı'nda yürüyüş yap
Nişantaşı’nda neler yapılır – Maçka Parkı’nda yürüyüş yap

Hava güneşliyse, canınız küçük bir doğa yürüyüşü istediyse Maçka Parkı, kentin içindeki vaha gibi. Parkın içindeki yollarda yürüyüş yapabileceğiniz gibi, çimenlerin üzerinde yayılıp mini piknik yapabilir veya güneşlenebilirsiniz. Bu yüzden buraya gelirken küçük bir örtü almayı unutmayın.

Ayrıca, bir evcil hayvan sahibiyseniz, bu park, özellikle köpekler için müthiş bir sosyalleşme ve oyun alanı.-Biz başkasının köpeğini sevmek için geliyoruz sıkça:) – Son olarak, kendinize küçük bir adrenalin yaşatmak, Maçka Parkı’na kuşbakışı bakmak istiyorsanız, teleferiği de kullanabilirsiniz.

  • Havalı bir Bowl İçin Kase No:16

Nişantaşı'ndaki en güzel mekanlar - Kase No 16
Nişantaşı’ndaki en güzel mekanlar – Kase No 16

İsminden de mütevellit kase yazabilirdik ancak bovl demek çok daha havalı hissettiriyor. Hem sağlıklı bir yemek yiyeyim hem de bunla yetinmeyip yanında nefis kokteyller tadayım derseniz Kase No:16 size göre. Sağlıklı bowl‘larla işim olmaz diyorsanız biz burrito kasesini seviyoruz tavsiye ederiz.

Adres: Teşvikiye Fırın Sok. No:16 / Nişantaşı

  • Azıcık referans kitabı karıştırayım, kendime kitap hediye edeyim derseniz Pandora

Nişantaşı'nda neler yapılır - Pandora Kitabevi'ni gez
Nişantaşı’nda neler yapılır – Pandora Kitabevi’ni gez

Pandora Kitabevi, edebiyat, sanat, mimari, modayla ilgili büyük bir kitap arşivine sahip çok sevdiğimiz bir kitap vahası. Beyoğlu’ndaki dükkanı bildiğiniz gibi kapandı. O yüzden tüm ilgimizi ve sevgimizi bu şubesine kaydırdık. Mimari kısmı bizim özellikle ilgimizi çeken ve içinde kaybolduğumuz bir bölüm. Raflara göz atarken beğendiğiniz bir kitaba, kısa süreliğine koltuklarda oturup göz gezdirebileceğinizi de hatırlatırız.

Adres: Valikonağı Cad. no:5 / Nişantaşı

  • Kulakların pasını silmek için Cemal Reşit Rey’de bir klasik müzik konseri

Nişantaşı'nda neler yapılır - Cemal Reşit Rey'de klasik müzik konser dinle
Nişantaşı’nda neler yapılır – Cemal Reşit Rey’de konser dinle

Her yıl muhakkak Cemal Reşit Rey‘de bir klasik müzik konserine gideriz. Buranın ambiyansı, enerjisi Türkiye’nin batılı ve modern yanına vurgu yapıyor. Biz de FilGezi Etkinlik Rehberlerimizde sıklıkla buradaki konserlere yer veriyoruz. Özellikle CRR orkestra eşliğinde olan konserlere göz atabilirsiniz. Uyaralım; biletler hızlı tükeniyor o yüzden takipte kalın.

  • Şehrin yeni popüler alanı Dekk’e uğrayın

Nişantaşı'nda neler yapılır- Dekk
Nişantaşı’nda neler yapılır- Dekk

Sosyal medyada ismini çokça duymuşsunuzdur. Cemal Reşit Rey’in yanı başında bulunan alan aslında yemek alanı olarak geçiyor. Yani Dekk’te özellikle havalı fast food ürünleri yiyebilirsiniz. Ancak aynı zamanda birer “drink” eşliğinde gün batımını da izleyebileceğiniz keyifli bir teras. Banko Burger, Rita Deli, Nappo burada yemek yiyebileceğiniz bazı dükkanlar. Hatırlatma; Bangır bangır müzik olmadığı zamanlar Dekk’i daha çok seviyoruz. Hatırlatma; Bir aralar Pazartesi günleri kapalıydı, artık her gün açık.

  • Akşam yemeğinde pizza yiyelim derseniz 400 Derece;

400 derece- Nişantaşı'nda gidebileceğiniz en güzel mekanlar
400 derece- Nişantaşı’nda gidebileceğiniz en güzel mekanlar

İtalyan mutfağı sevenler için, semtin popüler pizzacısına da Nişantaşı’ndaki en güzel mekanlar listesinde yer verelim: 400 Derece. Pizzalar açık mutfakta hazırlanıyor ve taş fırında pişiyor. Ayrıca pizza hamurları ince ve kenarları çıtır çıtır. Pizzalar arasından caprino en sevdiğimiz. Acı sevenler, acılı zeytinyağını özellikle istesin.

Adres: Av Süreyya Ağaoğlu Sk No: 13/A

  • Ruhunuza iyi gelecek, enerjinizi dengeleyecek Homemade Aromaterapi

Nişantaşı'nda neler yapılır - Homemade Aromaterapi
Nişantaşı’nda neler yapılır – Homemade Aromaterapi

Nişantaşı’nda, kendi üretimleri olan doğal bakım malzemeleri, uçucu yağlar, kozmetik ürünler satın alabileceğiniz ve bu ürünlerin yapım atölyelerini de veren şık bir mağaza burası. Özellikle iç tasarımı çok hoşumuza gittiği için ve her gittiğimizde yeni bir ürün keşfedebildiğimiz için her ay en az bir kere uğrayoruz.

Adres: Ihlamuryolu Sok. No:19/C Topağacı

  • Lokal meze eşleşmeleriyle şarap seçkisini pek sevdiğimiz Foxy

Nişantaşı'ndaki en güzel mekanlar - Foxy
Nişantaşı’ndaki en güzel mekanlar – Foxy

“Nişantaşı’nda neler yapılır” listesinin en güzel maddelerinden biri Maksut Aşkar ve Levon Bağış’ın ortak projesi Foxy’de şarap tadımı. Bu önerinin hemen başında belirtmeliyim, burası doymalıktan daha ziyade tadımlık ve içmelik bir öneri. Öyle ki, menüde meze yerine “eşlikçi” ibaresi geçiyor. Yerel şarap seçkisi çok geniş ve Nişantaşı’na göre fiyatları uygun. Mezelerden tarama- simit –  soğan üçlüsü oldukça popüler, biz humusu çok sevdik.

Adres: Mim Kemal Öke Cad. No:1 / Nişantaşı

  • Geceyi nefis kokteyllerle noktalamak için Socrates Bistro

Nişantaşı'nda neler yapılır- Socrates Bistro'da günü leziz kokteyllerle bitir
Nişantaşı’nda neler yapılır- Socrates Bistro’da günü leziz kokteyllerle bitir

Nişantaşı’ndan Beşiktaş’a inerken, mahallecilik konseptine uygun ve daha çok burada yaşayanların uğrak noktası Socrates Bar. Muhtemelen spor dergisinden de ismi size yabancı gelmiyor. Socrates’in kokteylleri nefis bunun yanında viski seçkisi de oldukça geniş. Mekanda az masa bulunuyor bu yüzden içkinizi elinize alıp ayakta takılabilir, insanlarla tanışıp sohbet edebilirsiniz. Böyle de çok batı romantizmi gibi oldu ancak ne zaman gitsek burası bizde bu duyguyu uyandırıyor.

Adres: Fırın Sok. No:6/A nişantaşı

Nişantaşı’nda neler yapılır yazımızın sonuna geldik. Sizi, tüm gün küçük bir yürüyüşe çıkarmak ve alışveriş dışında da semtin ruhunu keşfetmenizi istedik. Sizin de tavsiyeleriniz olursa yorumlara bırakabilirsiniz.

Sevgiler

More from Can Marangoz

Filipinler Gezilecek Yerler

Dünya' nın en güzel ülkelerinden biri; Filipinler. Bu doğa harikası, huzur ve...
Read More

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir