İstanbul Etkinlik Rehberi Şubat 2024

filgezi etkinlik rehberi
Büyük Zarifi Apartmanı

Yılın ilk ayını bitirip cüce ay Şubat’a geldik bile. Kimimiz baharı, yazı, kimimiz de karın yağmasını bekliyoruz. İstanbul ise kollarını açmış yeni etkinliklerle bizleri bekliyor. Kendisini çok bekletmeden sizi yepyeni keşifler için İstanbul Şubat Ayı Etkinlik Rehberimize alalım.

1 Şubat Perşembe

Tiyatro / Öteki / Zorlu PSM / 20:30

istanbul subat etkinlikleri
Şubat Ayı Tiyatroları – Öteki

Geçtiğimiz ay izleyici ile buluşan, sezonun en iddialı oyunlarından birisi olan Öteki’de Cem Yiğit Üzümoğlu, Derya Karadaş, Erdem Şenocak ve Gökhan Yıkılkan’ın nefis oyunculuk performansları hayranlık uyandıran bir tiyatro deneyimi yaratıyor.

Fiziksel olarak çok benzeyen ama karakter olarak tamamen zıt olan iki adam üzerinden ego/ alter ego kavramını işleyen bu kara komedinin biletleri burada.

Tiyatro / Uzun Yol / Zorlu PSM / 20.30

Oyun Atölyesi’nin yeni oyunlarından olan Uzun Yol’da, 18 yaşında öldürülen Danny’nin ardından ailesinin giriştiği, yüzleşmelerle dolu cesur yolculuk anlatılıyor. Evrim Alasya, Aykut Akdere, Sena Başdoğan ve Faruk Barman’ı sahnede buluşturan oyun için bu linkten bilet satın alabilirsiniz.

2 Şubat Cuma

Konser / Ceylan Ertem “Sezen Aksu Tribute” / Jolly Joker Arena / 21:00

Sesiyle, tarzıyla zaten oldukça sevilen Ceylan Ertem’i bir de Sezen Aksu şarkılarıyla dinlemek isterseniz bu konseri mutlaka not alın.

Konser / The Big Rhythm Band / Nardis Jazz Club / 21:30

Gitarist Slava Lobanov tarafından kurulan grup, 1930’lar ve 1940’ların swing caz örneklerini seslendiriyor. Şehrin en güzel caz kulüplerinden birisi olan Nardis’de hafta sonu keyfi için biletler burada sizi bekliyor.

Sergi / Mercan Dede: Sen Potansiyellerle Doğdun / Casa Botter

istanbul subat ayi etkinlikleri
İstanbul Sergileri – Mercan Dede

DJ kimliği ve müzik alanındaki üretkenliğinle bildiğimiz Mercan Dede’nin diğer taraftan 30 yıldır devam ettirdiği görsel sanat çalışmalarından bir seçkiden oluşan sergiyi ziyaret etmek için son gün 4 Şubat.

Hem tarihi Casa Botter binası hem de serginin nefis detayları sizi büyüleyecek.

3 Şubat Cumartesi

Konser / Bob Marley Doğum Günü Kutlaması: Sattas & C Fyah / Babylon / 21:30

Reggae müziğin önemli temsilcilerinden olan Sattas ve hem DJ setleri hem de Açık Radyo’daki programıyla bilinen C Fyah, Bob Marley’in doğum gününü dinleyicilerle beraber sahnede kutluyor. Özgürlük ve sevgiye dair şarkılara eşlik etmek isteyenler için detaylı bilgi bu bağlantıda.

Konser / Birsen Tezer / Kadıköy Sahne / 21:00

Birsen Tezer’in sesi her mevsime yakışsa da bizce kışın daha bir iç ısıtıcı etkisi var. Aşk Bu Değil, Delikanlı, Değirmenler ve daha nice sevilen şarkısına canlı canlı eşlik etmek isterseniz bu etkinliği mutlaka kaydedin.

4 Şubat Pazar

Konser / The Grand Tarabya’da İkonik Pazar Konserleri / The Grand Tarabya / 11:00

İstanbul’un ikonik otellerinden The Grand Tarabya’da hem boğazın tadını çıkarabileceğiniz hem de bu güzel şehir oteliyle biraz keyif yapma fırsatı bulacağınız bir Pazar konseri önerimiz var.

Senem Demircioğlu’nun vokali ve İklim Tamkan’ın piyanosuyla sabahınızı güzelleştireceği etkinliğin biletleri burada.

5 Şubat Pazartesi

Tiyatro / Bana Kimse Ne Olduğunu Anlatmadı / Zorlu PSM / 21:00

istanbul tiyatroları

İbrahim Selim’in, 2016’da Afife Tiyatro Ödülleri’nde Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu ödülünü kazandığı tek kişilik oyunu yeniden sahnede.

Evli, iki çocuk babası, tam olarak ne yapmak istediğini bilmeyen bir adamın bir sanat galerisinde iş bulmasıyla başlayan olayları anlatan oyun Nick Hornby’nin eserinden uyarlanmış. Etkinlik ilginizi çektiyse sizi şöyle alalım.

Tiyatro / Kafka’dan Milena / Oda Tiyatrosu / 18:00

Sude Naz Demirci’nin yazar ve oyuncu olarak sahnelediği oyunda Kafka ve Milena’nın mektuplarla, birbirlerini göremeden yaşadıkları efsanevi aşklarına tanık oluyoruz. Elbette bilinenler kadar “aslında” olmuş olabilecekler de bu oyunda.

6 Şubat Salı

Sergi / Kendi Gölgesinde / Arter Dolapdere

Farklı ülkelerden sanatçıların eserleriyle katıldığı grup sergisinde, varlık-yokluk, kamusal-mahrem, boşluk-beden gibi kavramların etrafları ve kendi aralarındaki ilişkiden yola çıkılmış.

Sergiyi Pazartesi hariç her gün, 11:00-19:00 arasında ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca Arter’e gittiğinizde gezebileceğiniz farklı sergiler de olduğunu ekleyelim.

7 Şubat Çarşamba

Konser / Şallıel Bros / Zorlu Touche / 21:00

istanbul subat ayi etkinlikleri
İstanbul Konserleri – Şallıel Bros.

Türk caz sahnesinin en sevilen isimlerinden olan, nefesli çalgılar üstadı ikili Anıl Şallıel ve Batu Şallıel, hem kendi albümlerinden parçalara hem de caz klasiklerine yer verecekleri repertuvarları ile Zorlu Touche sahnesinde olacaklar. Hafta ortası için nefis bir caz-pop etkinliği olabilir.

8 Şubat Perşembe

Sergi / Gülseren Südor: Zamanlar ve Katmanlar Arasında / Metrohan

18 Şubat’a kadar ziyaret edebileceğiniz retrospektif sergide sanatçının 60 yıllık sanat yaşamında ürettiği tablolar yer alıyor. Farklı üretim dönemlerinde uyguladığı farklı teknikleri, hem sanatçının kendi içindeki hem de işlediği konuların kendi içindeki dönüşümü görmek açısından da özel bir seçki. Ayrıca yenilenen tarihi Metrohan’ı ziyaret etmek için de çok güzel bir sebep.

9 Şubat Cuma

Sergi / Serpil Yeter – Başkasını Gör / Anna Laudel Gallery

Serpil Yeter’in fotoğraf sergisi Başkasını Gör, yerel pazar tezgahlarını konu edinmiş. Günün farklı saatlerinde tezgahların kendine has düzenlemeleri, renkleri ve pazarcıların değişken ruh halleri üzerinden farklı kültürlerin ve karakterlerin rengarenk anlatımıyla karşılaşacağınız çarpıcı bir sergi diyebiliriz.

Sergiyi 23 Şubat’a kadar Pazar ve Pazartesi hariç her gün 12:00-19:00 arası ücretsiz ziyaret edebilirsiniz.

Tiyatro / Gılgamış / DasDas / 20:30

istanbul tiyatrolari
İstanbul Etkinlikleri – Gılgamış

Mesut Arslan’ın konseptiyle sahnelenen oyun bildiğimiz tiyatro performanslarından oldukça farklı.

Gılgamış Destanı’nda sahnede Derya Alabora ve Layla Önlen var ancak seyirci de bu oyunun parçası. Bazen sahnede dolaşarak bazen de oyunun anlatıcısı olarak hem de. Farklı bir tiyatro deneyimi sunan Gılgamış’ı izlemek ve eşlik etmek isterseniz bu bağlantıdan bilet alabilirsiniz.

10 Şubat Cumartesi

Tiyatro / Geçen Gün / Kundura Sahne / 17:00

Geçen Gün, dansın, tiyatronun, müziğin ve seslerin iç içe geçtiği özel bir performans. Bildiğiniz orkestralardan çok farklı “sesler” çıkaran bir orkestra, ortak bir hikayeyi anlatan iki kişi ve onların hikayesine ortak olan, bazen sarmalayan bazen de itip kakan bir şehir.

İçinde dans, müzik ve tiyatro olan, değişik bir deneyim olarak tanımlayabileceğimiz oyunun biletleri bu linkte.

Film Gösterimi / Bazıları Sıcak Sever / Beykoz Kundura Sinema / 14:00

Daha önce Beykoz Kundura’da bir etkinliğe katılmadıysanız bu film harika bir seçim olabilir.

Tony Curtis, Jack Lemmon ve Marilyn Monroe’nun rol aldığı kült filmde, gangsterlerden kaçmak için kadın kılığına giren ve bir orkestrayla beraber Miami’ye yola çıkan iki adamın komik hikayesi anlatılıyor. Yüksek tempolu, asla eskimeyecek bir klasik.

11 Şubat Pazar

Tiyatro / Şimdi / DasDas / 19:00

subat ayi tiyatrolari
İstanbul Tiyatroları – Şimdi

Öner Erkan’ın yönettiği Şimdi’de Erdem Şenocak, Levent Kazak, Nezaket Erden ve Melikşah Altuntaş var. Oyun, içinde bulunduğumuz dijital çılgınlık çağını mercek altına alırken durup düşünmeye davet ediyor. Biletler burada.

12 Şubat Pazartesi

Konser / Meshk / Nardis Jazz Club / 21:30

Altuğ Öncü’nün kurduğu ve uduyla yer aldığı Meshk, elektronik müzikle telli enstrümanları birleştirerek sahnede akustik-elektronik bir performans ortaya çıkarıyor.

Tarzlar arası gezinmeli bir müzik gecesi için buradan bilet satın alabilirsiniz.

13 Şubat Salı

Sergi / Yarısı Gümüş Yarısı Köpük / İstanbul Resim ve Heykel Müzesi

Mustafa Taviloğlu’nun koleksiyonundan seçilen eserlerle hazırlanan ve deniz tutkusunu öne çıkaran balık ve balıkçılar temalı sergide farklı dönemlere ve sanatçılara ait 52 parça resim, enstalasyon ve heykel var.

Sergiyi Pazartesi hariç her gün 10:00-17:00 arası, Salı günleri ise 20:00’a kadar ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca aynı binada bulunan resim ve heykel koleksiyonunu da görmenizi ve bu sergi mekanına en az 2 saat ayırmanızı tavsiye ederiz.

14 Şubat Çarşamba

Konser / Bora Çeliker Quartet / Zorlu Touche / 21:00

istanbul subat konserleri
İstanbul Konserleri – Bora Çeliker Quartet

Bora Çeliker’in gitarı ve vokaline trompette İmer Demirer, kontrbasta Aydın Balpınar ve davulda Ateş Sezer’in eşlik edeceği özel gecenin teması elbette aşk şarkıları.

Zorlu Touche sahnesinde caz tınıları ile romantik bir gece geçirmek isteyenler buraya bir baksın.

Konser / Zuhal Olcay & Hüsnü Arkan / IF Performance Hall / 21:00

14 Şubat’a yakışır bir başka etkinlik de iki büyülü sesi aynı sahnede buluşturan bu konser. Zuhal Olcay ve Hüsnü Arkan’ın müzik deneyimi ve şarkıları bir araya gelince eminiz ki çok güzel bir gece ortaya çıkacak.

15 Şubat Perşembe

Konser / Sonsuz Ufuklar / Zorlu PSM / 20:00

Carlo Tenan yönetimindeki Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası ve orkestraya eşlik edecek olan keman virtüözü Midori’nin klasik müzik şöleni yaşatacağı bu çarpıcı konser için bu linkten bilet satın alabilirsiniz.

16 Şubat Cuma

Tiyatro / Neyzen Tevfik “Hiç” / Zorlu PSM / 20:30

istanbul etkinlikleri
Tiyatro – Hiç

Uğur Yücel tek kişilik oyunuyla sahneye Neyzen Tevfik’i taşıyor. Hiciv ustalığı, şairliği, ney’i, elinden düşmeyen mey’i, sivri dili, haksızlığa karşı başkaldırışı ile benzersiz hayat hikayesini bir de Uğur Yücel ustalığı ile izleyin deriz.

Konser / Giorgia Angiuli / Kastel Beyoğlu / 22:00

İtalyan elektronik müziğin son yıllarda çok ilgi çeken isimlerinden olan Giorgia Angiuli performanslarının tam anlamıyla bir deneyim olduğu söyleniyor. Sahnede teremin, davul ve eski çocuk oyuncaklarından devşirilmiş enstrümanlara yaptığı elektronik dokunuşlarla rengarenk bir dünya yaratan sanatçının müziğine aşina değilseniz sizin için ufak bir playlisti aşağıya bıraktık.

17 Şubat Cumartesi

Film Gösterimi / Casablanca / Beykoz Kundura Sinema / 16:30

Oscar ödüllü kült film Casablanca harika bir kış etkinliği olarak Beykoz Kundura sahnesinde.

Humphrey Bogard ve Ingrid Bergman’ın baş rollerde olduğu filmde İkinci Dünya Savaşı sırasında Fas’ta yaşanan bir kaçış hikayesi anlatılıyor. Bu nefis sinema klasiğinin biletleri için buraya tık tık! 

Tiyatro / Zengin Mutfağı / Maximum Uniq Hall / 21:00

Vasıf Öngören’in yazdığı, 1978’de yine Şener Şen’in baş rolde olduğu Zengin Mutfağı, genç bir oyuncu kadrosu ve değişmeyen Lütfü Usta karakteriyle sahneleniyor.

1970’de yaşanan işçi hareketinin, zengin bir ailenin köşkünde çalışanların hayatlarına etkisini ele alan oyun daha önce sinemaya da uyarlanmıştı.

18 Şubat Pazar

Film Gösterimi / Altın Kozanın İçinde / Pera Müzesi / 15:00

Cannes Film Festivali’nde Altın Kamera ödülü alan film, annesini bir kaza sonucu kaybeden yeğeniyle birlikte bir yolculuğa çıkan Thien’i anlatıyor. Vietnam manzaraları eşliğinde hayatın anlamını sorgulayan filmi Pera Müzesi sahnesinde izlemek isterseniz bu bağlantıdan bilet alabilirsiniz.

Sergi / Serkan Aka – Havada / Schneidertempel Sanat Merkezi Karaköy

Serkan Aka’nın kişisel sergisi Havada, sanatçının gündelik eşyaları bir araya getirerek yarattığı ses heykellerinden oluşuyor. Sıradan nesnelerden çıkan umulmadık sesler ve yerleştirmelerin birlikteliğine ses manzarası ismini veren sanatçının bu ilgi çekici sergisini kaçırmayın deriz. Pazartesi hariç her gün 11:00-18:00 arası ziyaret edebilirsiniz.

19 Şubat Pazartesi

Konser / Emma Shapplin / Zorlu PSM / 21:00

Fransız asıllı soprano Emma Shapplin için dünyanın en bilinen ve sevilen seslerinden birisi desek yanlış olmaz sanırım. Vokal tekniği, klasik müziğe yaptığı modern dokunuşları ve sesinin derinliğiyle dinleyicisi büyüleyen, zihinlerde silinmeyecek güzel anılar bırakan bu özel sesi İstanbul sahnesinde dinlemek isterseniz sizin için tüm detayları şuraya iliştiriyoruz.

Etkinlik rehberimizin devamında ruhunuzu dinlendirecek güzel bir Emma Shapplin playlisti de hemen aşağıda sizi bekliyor.

Tiyatro / Saatleri Ayarlama Enstitüsü / Maximum Uniq Hall / 20:30

Ahmet Hamdi Tanpınar’ın eskimeyen kült eserinden uyarlanan oyunda sahnede Serkan Keskin tek kişilik ama onlarca farklı kişiyi canlandırdığı performansıyla adeta bir oyunculuk şöleni sergiliyor. Müziklerini Tuluğ Tırpan’ın bestelediği bu çağdaş uyarlamanın sahnelenmeye başladığı günden beri yoğun bir beğeni ile izlendiğini de ekleyelim.

20 Şubat Salı

Konser / Borusan Quartet Dörtlülerin Dörtlüsü / Enka Oditoryumu / 20:30

Ülkemizin en önemli oda müziği dörtlülerinden olan Borusan Quartet, Mozart, Schubert, Haydn ve Beethoven’den seçtikleri geniş bir repertuvarla sahnede olacaklar.

Müzede Müzik / Derinden Gelen Sesler / Şerefiye Sarnıcı / 21:00

derinden gelen sesler
İstanbul Etkinlikleri – Yerebatan Sarnıcı

Ensemble Orient, Occident İstanbul Orkestrası ve anlatıcı Serhan Bali ile hem müzik hem de tarihin iç içe geçtiği oldukça farklı bir geceyi Şerefiye Sarnıcı’nda deneyimlemek için bu etkinliği kaydedin deriz.

Bach ve Itri’nin müziğinin aynı sahnede birleşeceği gece, Batı ve Doğu kültürünün nefis bir harmanı olarak hafızalara kazınacak. Daha fazla detay isterseniz buraya bakabilirsiniz.

21 Şubat Çarşamba

Tiyatro / Hücreler / Maximum Uniq Hall / 21:00

Sezonun yeni ve iddialı oyunlarından olan Hücreler’de hem baş rolde hem de yazar ve yönetmen koltuğunda Engin Günaydın var. Ayrıca Cengiz Bozkurt, Nilperi Şahinkaya, Şinasi Yurtsever, Kubilay Aka ve daha birçok önemli oyuncudan oluşan kalabalık bir kadro da sahnede yer alıyor.

Oyunun konusuna gelirsek; kahramanımız Nejat’ın günlük sorunlarını kendi gözünden izlerken bir de bedeninde olan biteni hücrelerinin gözünden göreceğiz. Bu komedi şölenine şahit olmak isterseniz, etkinlik biletleri burada.

Tiyatro / Cyrano / DasDas / 20:30

Aşk, güzellik kriterlerimiz, fedakarlık üzerine şiirsel bir hikaye Cyrano. Bülent Emin Yarar’ın Cyrano de Bergerac karakteri ile devleştiği, kadrosunda Mert Fırat, Caner Erdem ve Ece Çeşmioğlu’nu da barındıran oyun, gerçek kahramanlık ve insanın aslında neye aşık olduğu konularına bayağı bir kafa yorduracak. Sahnelenmeye başladığından beri beğeniyle alkışlanan oyunu henüz izlememiş olanlar için bilet linkini şöyle iliştirdik.

22 Şubat Perşembe

Sergi / Göz Alabildiğine İstanbul: Beş Asırdan Manzaralar / Meşher Beyoğlu

filgezi etkinlik rehberi subat
İstanbul Sergileri – Meşher

15. yüzyıldan 20. yüzyılın ilk çeyreğine kadar olan zaman dilimine ait geniş açılı İstanbul tabloları, fotoğraflar, gravürler ve çizimlerden oluşan sergi envanteri, döneme ışık tutmak ve zaman içindeki değişimi görebilmek adına çok kıymetli. Sadece sanatçıların değil, mimarların, şehir plancıların ve hatta kaptanların farklı amaçlarla ürettiği çizimlerin de bulunduğu sergi, detaylarıyla oldukça ilgi çekici.

Pazartesi hariç her gün 11:00-19:00 arası ücretsiz ziyaret edebilirsiniz.

23 Şubat Cuma

Konser / Günay Acar Albüm Lansman / Süreyya Operası / 20:00

Soprano Günay Acar’ın lansmanını yapacağı yeni albümü çok da aşina olduğumuz klasik müzik albümlerinden değil. Sanatçı, barok döneme ait aryaları Türk müziğinde aynı döneme denk gelen klasik ve neoklasik dönem sazları eşliğinde seslendirerek farklı bir çalışmaya imza atmış. Süreyya Operası atmosferi ile birleşince özel bir müzik etkinliği olacağını düşünüyoruz.

Eğer bu etkinlik ya da başka bir güzel bahaneyle yolunuz Kadıköy taraflarına düşerse hemen bir dolmuş uzaklığındaki Bağdat Caddesi’nde keyifli zaman geçirmenize yardımcı olacak Bağdat Caddesi’nin En İyi Kafeleri yazımıza bir göz atmanızı tavsiye ederiz. Rotayı o tarafa çevirmenize yetecek kadar çok tavsiye bu yazıda sizi bekliyor.

Tiyatro / Büyük Zarifi Apartmanı / İstos Sahne Beyoğlu/ 19:00

filgezi etkinlik rehberi
Büyük Zarifi Apartmanı

Beyoğlu’nda 150 yıllık tarihi bir apartman; İstanbul Rumları ve kent hafızasına dair onlarca hikaye ile dolu. O apartmanın bir dairesine konuk oluyorsunuz ve tarih önünüze seriliyor. Duygu dolu, deneysel ve uzun süre hafızanızdan silinmeyecek bir oyun.

Sahnelenmeye başladığı günden beri pek beğenildi, bilet bulmak oldukça zor hale geldi. Bu bağlantıdan bilet satış dönemlerini takip etmenizi ve bu oyunu mutlaka izlemenizi tavsiye ederiz.

24 Şubat Cumartesi

Konser / Cumartesi Sabah Konserleri / Pera Palace Hotel / 11:00

Pera Palace tarihinin en görkemli balolarına ev sahipliği yapmış Grand Pera Balo Salonu, cumartesi sabahları gelenekselleşmiş konserleriyle klasik müzik severleri ağırlıyor. Schubert ve Mendelssohn eserlerinin seslendirileceği bu konserde kemanıyla Alican Süner, viyolonseli ile Çağ Erçağ ve piyanosuyla İris Şentürker sahnede yer alacak.

Konser / Jamal Aliyev & Ece Dağıstan – Dünya Şarkıları / Zorlu PSM / 20:30

Jamal Aliyev ve Ece Dağıstan’ın çello ve piyano ile yorumlayacakları repertuvar Zülfü Livaneli’den Astor Piazzolla’ya uzanan çok geniş bir yelpazede. Sizi müzikal yolculuğa çıkaracak bu konseri de etkinlik ajandanıza eklemenizi tavsiye ederiz.

Konser / Mert Pekduraner / Borusan Müzik Evi / 21:00

Besteci ve gitarist Mert Pekduraner’e sahnede eşlik edecek olan müzisyen ekibi enstrümanlarıyla tam bir doğu-batı sentezi yaratıyor. Elektro bas gitar, yaylı tambur, davul, keman ve çello ile duygudan duyguya koşacağınız bir performansa kendinizi hazırlayın. Bu güzel geceye eşlik etmek isterseniz, etkinlik biletleri burada.

25 Şubat Pazar

Sergi / Cumhuriyetin Yüzü / Galataport O2 Blok

istanbul subat ayi sergileri
İstanbul Sergileri – Cumhuriyetin Yüzü

1922-42 yılları arası ve Erken Cumhuriyet Dönemi’nin farklı disiplinlerinden üretimlerine yer verilen serginin küratörü İzzeddin Çalışlar. Mimari tasarım, güzel sanatlar, arkeoloji gibi alanlardan eserler, efemeralar ve belgeler, dijital sanatlarla birleştirilerek keşfetmesi zevkli bir sergi yaratılmış.

Pazartesi hariç her gün 11:00-20:00 arası ücretsiz ziyaret edebilirsiniz.

28 Şubat Çarşamba

Tiyatro / Aile Yalanları / Zorlu PSM / 19:00

Hakan Emre Ünal’ın yönettiği, Melisa Sözen, Ülkü Duru ve Müfit Kayacan’ın baş rolleri paylaştığı Aile Yalanları, sezonun yeni oyunlarından.

Bir gece annesinden gelen bir telefon sonrası apar topar memleketine giden Belgin ve ailesinin biraz hüzünlü biraz neşeli hikayesi var bu oyunda. Konu ve kadro ilginizi çektiyse biletler burada.

Bir İstanbul Etkinlik Rehberimizin daha sonuna geldik.

Mart ayında, şehri yine dolu dolu yaşayacağımız yepyeni etkinliklerde buluşmak üzere.

Bizi instagramdan takip edebilir veya bültenimize buradan üye olabilirsiniz.

More from Farah Samuray

Berlin Gezi Rehberi – Berlin’de Gezilecek Yerler

Kusursuz olmaktan uzak ama bu haliyle çok sevilen, bir süre ziyaret etmeyince...
Read More

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir