İstanbul Etkinlik Rehberi Haziran 2022

İstanbul Haziran Ayı Konserleri - Hooverphonic

Haziran ayı, dozunda sıcakları ve yemyeşil ağaçları ile İstanbul için en keyifli zamanlardan biri. Üstelik akşamları da tam “tatlı yaz akşamı” diyebileceğimiz kıvamda. Tüm bu güzel etkiler bir aradayken hem gündüzünüzü hem de gecenizi daha da güzelleştirecek etkinlikler bu yazıda sizin için bir araya geldi. Araya serpiştirdiğimiz tatlı playlistlerle sizi güzel bir yaz etkinlikleri keşfine davet ediyoruz.

1 Haziran Çarşamba

Konser / Dream Theater – Devin Townsend / Küçük Çiftlik Park / 18:00

İstanbul etkinlikleri- konserler
İstanbul etkinlikleri- konserler – Dream Theater

Ayın ilk etkinliğiyle Haziran’a sert bir giriş yapıyoruz.

Efsane grup Dream Theater 15. stüdyo albümlerinin turnesi kapsamında uzun süredir bu anı bekleyen dinleyicileri ile buluşacak. Sayısız ödül sahibi grubun bu albümü de sadece rock ve heavy metalle sınırlı kalmayıp melodik zenginliğiyle iyi müziğe hayran birçok dinleyiciyi kalbinden yakalıyor.

21:00’de sahne alacak olan grubun öncesinde ise progresif rock müziğin dehalarından kabul edilen Devin Townsend çok özel bir performans sergileyecek. Daha detaylı bilgiye ve etkinlik biletlerine ulaşmak isteyenler buraya!

Konser / Warpaint / Zorlu PSM / 21:30

Alternatif rock müziğin başarılı kadın grubu Warpaint, yaza yakışır bir konser için PSM Loves Summer kapsamında İstanbul’da. Güçlü gitar düzenlemeleri ile farklı armonileri bir araya getiren grubun müziğine biraz kulak vermek isterseniz aşağıya güzel bir playlist bırakıyoruz.

2 Haziran Perşembe

Parti (dans) / World Lindy Hop Day Party / IF Performance Hall / 19:30

Sizi kelimenin tam anlamıyla kurtlarınızı dökeceğiniz bir partiye davet ediyoruz.

Öncelikle ilk defa duyanlar için belirtelim; lindy hop bir çeşit swing dans türü. Swing müzik eşliğinde yapılıyor ve atmosferiyle bile insana mutluluk veriyor. Bu gece, bu dansın en önemli isimlerinden Frankie Manning anısına düzenlenecek. Bu yüzden de etkinliğe retro kıyafetler ve aksesuarlar ile katılmak gecenin renkli detaylarından.

Dans partneriniz hazırsa bu eğlenceli etkinlik için buradan bilet satın alabilirsiniz.

Sergi / Baselected / Cercle D’Orient Grand Pera

Beyoğlu Kültür Yolu etkinlikleri kapsamında düzenlenen bu sergide, BASE’in daha önceki 5 edisyonunda yer alan sanatçılar arasından seçilen 70 genç sanatçının eseri, Grand Pera’nın görkemli atmosferinde ziyaretçiyle buluşuyor. Sergiyi 12 Haziran tarihine kadar ücretsiz olarak ziyaret edebilirsiniz.

3 Haziran Cuma

Konser / Baba Zula / Babylon / 21:30

Haziran Ayı Konserleri – Baba Zula

Anadolu Rock ezgilerine ekledikleri elektronik öğelerle ve kendi tasarladıkları elektro sazlarla kendilerine has bir tür yaratan Baba Zula, 25 yıllık müzik geçmişiyle ünü kıtaları aşmış, anlatması zor ama dinlemesi müthiş keyifli bir grup. Bu güzel yaz konserlerinde gruba sahnede gitarıyla Veys Çolak, vokaliyle de Esma Ertel eşlik edecek. Aşağıdaki bağlantıdan biletlere ulaşabilirsiniz.

https://www.biletix.com/etkinlik/1PO54/TURKIYE/tr

Tiyatro / Kürklü Venüs / Zorlu PSM / 20:30

Kürklü Venüs romanını sahneye uyarlayan yönetmen, oyuncu seçmeleri sırasında bir türlü aradığı kadın oyuncuyu bulamaz. Seçmeler sona erip herkes gittikten sonra gizemli bir kadın çıkagelir ve kadın-erkek ilişkisinden insan doğasının karanlık taraflarına uzanan büyülü bir yolculuk başlar. Pervin Bağdat ve Ersin Umut Güler’in sahnelediği oyunun biletlerine bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

4 Haziran Cumartesi

Tiyatro / Bir Garip Orhan Veli / Cennet Bahçesi Burgazada / 20:45

Haziran Ayı İstanbul Etkinlikleri – Bir Garip Orhan Veli

Orhan Veli’nin dizelerinin Murathan Mungan tarafından oyunlaştırıldığı Bir Garip Orhan Veli, Reha Özcan’ın oyunculuğuyla sahneleniyor. Şairin İstanbul aşkının, yaşama sevincinin, tutkularının anlatıldığı, dansın, müziğin ve şiirin iç içe geçtiği bu güzel oyunu izlemek için Burgazada tam da en uygun mekan olabilir. Keyifli bir yaz akşamı için biletler burada.

Festival / Extra Gastronomy Food Market by Brothers / Swissotel The Bosphorus / 11:00-00:00

Güzel yemekler, keyifli atölyeler ve iyi müzikle dolu, ağaçların arasında geçecek bir hafta sonu. Kulağa harika geliyor değil mi?

Hafta sonu boyunca devam edecek etkinliğin Cumartesi günü aktiviteleri arasında Palmiyeler, Elif Çağlar ve İlhan Erşahin’s İstanbul Sessions konserleri, tadım atölyeleri ve workshoplar var. Nefis Swissotel bahçesinde yazı karşılamak isterseniz daha detaylı program bilgisi ve biletler burada.

5 Haziran Pazar

Atölye (meditasyon) / Sesle Meditasyon: “Zaman” – Soundala Therapy  / Zorlu PSM / 13:00

60’tan fazla ses şifası enstrümanı ile oluşturulan ses küresi içinde titreşimin iyileştirici gücüyle içsel bir yolculuğa çıkacağınız farklı bir meditasyon deneyimi sizi bekliyor. Kristal kaseler, flütler, gonglar, çanlar, davullar ve himalaya kaseleri ile oluşturulan bu kürede nefes meditasyonu, ses meditasyonu ve ses şifası terapistleri ile zihninizin gürültüsünden uzaklaşıp bambaşka bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Buradan etkinlik hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmanız mümkün. Ayrıca bu çalışmaya katılmak için herhangi bir meditasyon deneyimine sahip olmanız gerekmediğini de hatırlatalım.

Konser / Imany – Voodoo Cello / Zorlu PSM / 21:00

Haziran Ayı İstanbul Konserleri – Imany

Sesinin kendine has tınısı ve derinliği, müziğinin ruha iyi gelen melodisiyle Imany çoğumuzun dinlerken iyi hissettiği isimlerden birisi. Cover şarkılardan oluşan son albümü Voodoo Cello ile İstanbullu hayranlarına sesleneceği bu nefis konserin biletleri burada.

6 Haziran Pazartesi

Konser / Nick Mason’s Saucerful Of Secrets / Volkswagen Arena / 21:00

Sıkı müzik dinleyicileri Nick Mason ismini mutlaka bilir; Pink Floyd’un efsanevi bateristi. Grubu Saucerful Of Secrets ile sahne alacağı İstanbul konserinde çalacakları Pink Floyd şarkılarıyla unutulmaz bir rock gecesi yaşatıp hayranlarının kulaklarının pasını silecekler.

Sergi / Ara Güler / Galataport Paket Postanesi

Galataport’un deniz kıyısı Paket Postanesi ortamında Ara Güler’in eşsiz fotoğraflarından oluşturulan bir seçkiye göz atmak güzel bir fırsat olabilir. Bu sergiyi 12 Haziran tarihine kadar 10:00-22:00 arası ziyaret edebilirsiniz.

7 Haziran Salı

Tiyatro / Kral Übü / Zorlu PSM / 20:30

Oyun, Fransız yazar Alfred Jarry’nin oyunu Kral Übü’nün uyarlaması. Polonya Kralı’na suikast düzenleyerek O’nun yerine geçen Übü Ailesi’ni anlatıyor. Kaba, açgözlü ve diktatör ruhlu bu aile tarihteki bir sürü yöneticiye de atıfta bulunuyor. Bir başka detay ise yazarın bu oyunun yaratım sürecinde Shakespeare metinlerinden esinlenmiş olması. Konu ilginizi çektiyse kadroya ve detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Tiyatro / Bir Baba Hamlet / Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu / 21:00

Haziran Ayı Etkinlikleri – Bir Baba Hamlet

Sahnede iki oyuncu var; daha doğrusu özgüvenleri yeteneklerinden daha fazla olan iki kişi. Hamlet’i sahnelemek istiyorlar ve ellerine yüzlerine bulaştırdıkları trajikomik bir iş çıkıyor ortaya. Şevket Çoruh ve Günay Karacaoğlu’nun sahnede yer aldığı, uzun zamandır beğeniyle izlenen bu komedinin biletlerine buradan ulaşabilirsiniz.

8 Haziran Çarşamba

Konser / Yasmin Levy / Zorlu PSM / 21:00

Tam da yazın en taze günlerinde kanınızı ısıtacak, sizi farklı coğrafyalarda gezintiye çıkaracak, çok melodik bir geceye davet ediyoruz. Flamenkodan tangoya, fadodan Sefarad müziğine uzanan geniş bir yelpazede ezgilere, tutkulu sesiyle hayat veren Yasmin Levy, nefis doğu-batı senteziyle sahne alacak. Hafta ortasında Latin müziği gecesiyle kendisine hediye vermek isteyenler bu bağlantıdan etkinlik detaylarına ulaşabilir. Ayrıca rehberimizin devamında tatlı bir playlist eşlikçiniz olsun isterseniz aşağıya sizin için minik bir sürpriz bıraktık.

Sergi / Dünyadan Notlar – Coşkun Aral / Galata Kulesi

Fotoğrafçı ve belgesel yapımcısı Coşkun Aral’ın yolculuk yaptığı farklı coğrafyalara ait fotoğrafları bir araya getirdiği sergisi, adeta ziyaretçiyi de o toprakların insanıyla, doğasıyla buluşturuyor. Dünyadan Notlar sergisini Galata Kulesi’nde 12 Haziran tarihine kadar 08:30-22:00 arasında ücretsiz olarak ziyaret edebilirsiniz.

9 Haziran Perşembe

Konser / Epica / KüçükÇiftlik Park / 18:30

Hollanda asıllı senfonik metal grubu Epica, 6 yıl aradan sonra tekrar İstanbul izleyicisiyle buluşmaya geliyor. Son albümleri Omega’nın tanıtım turu kapsamında gerçekleşecek konserin biletleri burada.

Konser / Ara Malikian / Zorlu PSM / 21:00

Beyrut doğumlu Ermeni asıllı keman sanatçısı Ara Malikian, Latin müziği ile cazı harmanladığı tarzı ve sahne enerjisi ile dikkat çeken çok yönlü bir müzisyen. Kemanını adeta konuşturduğu konser performansları ile takdir toplayan sanatçıyı daha önce sahnede izlemediyseniz bu fırsat kaçmaz. Bu bağlantıdan bilet satın alabilirsiniz.

10 Haziran Cuma

Konser / John O’Conor / Sakıp Sabancı Müzesi The Seed / 20:00

İrlanda asıllı piyano virtüözü John O’Conor günümüzün en önde gelen Beethoven yorumcularından birisi olarak kabul ediliyor. Dünya çapında konserlere imza atan sanatçı, Londra Senfoni, Viyana Senfoni, Fransa Ulusal Orkestrası gibi birçok büyük orkestra ile aynı sahneyi paylaşmış. İrlanda Müzik Akademisi Başkanlığı dışında çeşitli üniversitelerde de eğitimci olarak yer almış. Bu büyük sanatçının Sakıp Sabancı Müzesi’nin eşsiz atmosferindeki keyifli konserini kesinlikle ajandanıza not etmelisiniz. Etkinlik bilet bağlantısı ise aşağıda.

https://www.biletix.com/etkinlik/1JI08/TURKIYE/tr

Tiyatro / Kral Lear / Mall Of İstanbul MOİ Sahne / 20:30

İstanbul Tiyatroları – Kral Lear

Haluk Bilginer’in hem çevirmen hem de oyuncu olarak emek verdiği oyunun kadrosunda Berfu Öngören, Hare Sürel, Sena Başdoğan, Tolga İskit yer alıyor. Kral Lear, kızları ve ülkedeki diğer güçlü karakterler arasında geçen oyunun ana teması mülkiyet ve güç.

11 Haziran Cumartesi

Tiyatro / Şaşkın Demokrat / Cevahir Sahne / 20:30

Bahtiyar, arabesk müziğin revaçta olduğu dönemde diğerlerinin arasından sıyrılmaya çalışan bir pavyon şarkıcısıdır. Oyun, Bahtiyar’ın hem ülkenin siyasi çalkantısı hem de hayatın iniş çıkışlarıyla verdiği savaşı anlatıyor. Sahnede Aziz Çoban, Bora Ecer, Tuba Altıntop ve Burak Ersü var.

Konser / Hooverphonic with Orchestra / Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu / 21:00

İstanbul Haziran Ayı Konserleri – Hooverphonic

Belçikalı Hooverphonic, 34 Calling konser serisi kapsamında İstanbul sahnesine konuk oluyor. Elektro pop, rock ve alternatif müziği harmanlayan grup, orkestra eşliğinde çok sesli ve çok renkli bir konsere imza atacak. Buradan bilet satın alabilirsiniz.

Hazır İstanbul’un en keyifli gezilecek havaları gelmişken hafta sonunu başka türlü değerlendirmek isterseniz Balat’ta Gezilecek Yerler yazımız size ilham verebilir.

12 Haziran Pazar

Sergi / Göbeklitepe Gerçeğe Dönüş / Galataport İstanbul

Beyoğlu Kültür Yolu etkinlikleri kapsamında düzenlenen sergide, bilinen en eski medeniyet noktası Göbeklitepe’nin hikayesi farklı formda materyaller ile izleyiciye sunuluyor.

Konser / İstanbul Filarmoni Orkestrası Yaz Konseri / Grand Pera Emek Sahnesi / 20:00

İstanbul Filarmoni Orkestrası’nın bu konserinde Makedonyalı piyanist Ognenka Gerasimovska sahne alacak. Çok sayıda ödül sahibi olan bu genç sanatçının konserinin programına ve biletlerine buradan ulaşabilirsiniz.

13 Haziran Pazartesi

Konser / Mark Eliyahu & Friends / Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu / 21:00

Mark Eliyahu, sadece doğu ile batı müziğini sentezlemekle kalmayıp aynı zamanda eski enstrümanları da günümüze uyarlayan çok yönlü bir sanatçı. Özellikle kamanca ve tar gibi eski enstrümanlarla günümüz elektronik müziğini kaynaştırarak oluşturduğu zengin armoniler dinleyeni bambaşka diyarlara götürüyor. Kendisini daha önce canlı dinlemediyseniz, sürpriz sanatçıların da eşlik edeceği bu konseri kaçırmayın deriz. Etkinlik biletleri burada.

Ayrıca konser öncesi ufak bir ısınma turu isteyenler için güzel bir playlist de aşağıda.

Konser / Ahmet Baran “Kanun Namına” / Zorlu PSM / 21:00

Ahmet Baran, İngiltere Kraliçe’sinden Papa’ya, çok önemli kişiler onuruna Türk Müziği’ni tanıtan konserler vermiş ve birçok ödüle layık görülmüş önemli bir kanun virtüözü. Bu konserinde ise orkestra arkadaşları ile kanunu pek alışık olmadığınız sesler ve tarzlar ile bir araya getirerek çok özel bir müzik deneyimi yaşatacak. Bu bağlantıdan bu özel gecenin biletlerine ulaşabilirsiniz.

14 Haziran Salı

Konser / Yüzyüzeyken Konuşuruz / Maximum Uniq Açıkhava / 21:00

Şarkılarının melodileri kadar vurucu sözleriyle de playlistlerimizin vazgeçilmez gruplarından olan Yüzyüzeyken Konuşuruz, hemen ormana komşu Uniq Açıkhava sahnesinde keyifli bir yaz akşamı yaşatacak.

15 Haziran Çarşamba

Tiyatro / Damdaki Kemancı / Zorlu PSM / 20:30

Joseph Stein’in klasik eseri Damdaki Kemancı, Türk müziğinin en büyük kompozitörlerinden Nevit Kodallı’nın yazdığı Türkçe sözlerle sahneleniyor. İlk olarak 1964’te Amerika’da sahnelenen oyunun şarkılarından If I Were a Rich Man, ismini duyar duymaz melodisini mırıldandığımız şarkılardan. Emrah Eren, Şeyla Halis Çiçekdemir, Defne Koldaş ve Ceren Gündoğdu oyunun kadrosunda yer alan isimlerden. Kalabalık bir oyuncu kadrosu ve büyük bir orkestra ile sahnelenecek olan müzikalin biletlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Atölye (yoga) / Boğaz’da Yoga / Sait Halim Paşa Yalısı / 10:00

Sait Halim Paşa Yalısı’nın eşsiz tarihi atmosferinde sabah yogası yapmak çok sık deneyimlenebilecek bir şey değil. Bu yüzden de hem ruhunuza hem de bedeninize şifa olacak bu Vinyasa yoga dersini kaçırmayın deriz. Yaklaşık 1 saat sürecek olan çalışma Harem Bahçe Salonu’nda, Duygu Erokan eğitmenliğinde yapılacak.

16 Haziran Perşembe

Tiyatro / 1984 – Büyük Gözaltı / Trump Sahne / 20:30

İstanbul Haziran Ayı Ajandası – 1984

George Orwell’in 1949’da yazdığı kült eseri 1984’ün distopik dünyası tiyatro sahnesine taşınıyor. Rutkay Aziz’in yönettiği oyunun oyuncu kadrosunda kendisi dışında Taner Barlas, Ekin Aksu, Özcan Alpar, Levend Yılmaz ve Ebru Saçar var. Bu bağlantıdan hem etkinlik detaylarına hem biletlere ulaşmak mümkün.

17 Haziran Cuma

Konser / Jethro Tull The Prog Years / Zorlu PSM / 20:30

Jethro Tull, kurulduğu günden bu yana birkaç kez kadrosu değişse de kalitesinden ve efsanevi tarzından asla ödün vermeyen bir grup. Özellikte de progresif rock türünün en önemli temsilcilerinden kabul edilen; bazen gitarist, bazen vokalist, bazen prodüktör, şarkı sözü yazarı ve besteci olarak grubun bel kemiğini oluşturan Ian Anderson da en az grubu kadar büyük bir isim. “The Prog Years” turnesi kapsamında düzenlenecek olan bu konser eminiz ki uzun süre hafızalardan silinmeyecek. Kaçırmak istemeyenler buraya buyursun.

Konser / Kinan Azmeh Cityband / Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi / 20:00

Haziran Ayı Etkinlik Ajandası – Kinan Azmeh

Kinan Azmeh ve grubu, Arap müziğini ve cazı, dünyanın dört bir yanından aldıkları ilhamla harmanlıyorlar. Kendinizi müziğe bıraktığınızda kültürlerarası yolculuğa çıkmış gibi hatta o şehirleri kokluyor gibi hissediyorsunuz. Böyle özel bir müziğe Tophane-i Amire’nin şahane ortamında kulak vermek isterseniz biletler burada.

18 Haziran Cumartesi

Tiyatro / Bir İnsanı Sevmekle Başlar Her Şey / Aya Nikola Çay Bahçesi Burgazada/ 21:00

Güzel bir Sait Faik Abasıyanık hikayesi izlemek için Burgazada’dan daha uygun bir yer olmasa gerek. Egemen Sancak, Canberk Erbaş ve Cenk Bursalı’nın sahnelediği oyunun Sait Faik’in eserinden uyarlamasını ise Jale Sancak yapmış. İstanbul, ada, aşk; bir sürü güzellik bu hikayede. Etkinlik biletler ise burada.

19 Haziran Pazar

Konser / Müzik Rotası @ Kadıköy / Çeşitli Mekanlar / 12:00-18:00

Müzik Rotası, içinde hem güzel Kadıköy sokaklarında bir Pazar yürüyüşünü hem de nefis klasik müzik dinletilerini barındıran farklı ve zengin içerikli bir etkinlik. Profesyonel rehberler eşliğinde Yeldeğirmeni Sanat Merkezi’nden başlayacak olan rota, Yeldeğirmeni Sinagogu, Bahariye Aya Triada Rum Ortodoks Kilisesi ve Moda Notre Dame Kilisesi şeklinde devam edecek.

İstanbul’un farklı kültürlerinin, inançlarının ve renklerinin bir araya geldiği semtlerinden birisi olan Kadıköy’ün ev sahipliği yaptığı bu etkinliğin mekanlara göre müzik programına ve biletlere buradan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca aşağıdaki yazımız da ilginizi çekebilir;

Moda’da Gezilecek Yerler

Konser / Yıldızlarla Oda Müziği: Milos & Ottensamer / Harbiye Saint Esprit Katedrali / 21:00

Dünya çapında bilinen ve repertuar genişliği ile özellikle dikkat çeken ünlü gitarist Milos Karadaglic ve Avusturyalı klarnet virtüözü Andreas Ottensamer, Harbiye Saint Esprit Katedrali’nin büyülü ortamında bir araya gelecek. Haftayı müzik şöleniyle sonlandırmak isteyenler için biletler burada.

20 Haziran Pazartesi

Konser / Mare Nostrum / Fransız Sarayı / 21:00

Richard Galliano’nun akordeonu, Paolo Fresu’nun trompeti ve Jan Lundgren’in piyanosuyla ses verdiği Mare Nostrum, Latince’de “bizim denizimiz” demek. Cazın zarif notaları, tam da bu isme yakışır biçimde İstanbul’un maviliğinde ve Fransız Sarayı’nın görkeminde dinleyicisi ile buluşacak. Bu bağlantıdan bilet satın alabilirsiniz.

21 Haziran Salı

Konser / Il Pomo D’oro & Jakub Josef Orlinski / İş Kuleleri Salonu / 20:00

Kontrtenor Jakub Josef Orlinski ve şef Francesco Corti yönetimindeki Il Pomo D’oro, İtalyan operalarındaki aşkı anlatan en güzel eserleri seslendirecekler. Bu nefis barok müzik şöleninin tam programına ve biletlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Konser / Chet Faker / Zorlu PSM / 21:30

İstanbul Haziran Ayı Konserleri – Chet Faker

Tam anlamıyla “iyi hissettiren müzik” üreten Chet Faker, soul, elektronica ve trip hop türlerinin en güzel melodileriyle İstanbul sahnesine geliyor. Güzel bir yaz ortası konseri diyebiliriz. Etkinlik bilet bağlantımız aşağıda sizi bekliyor.

https://www.zorlupsm.com/tr/etkinlik/psm-loves-summer-chet-faker

22 Haziran Çarşamba

Konser / Tan Dun & Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası / Atatürk Kültür Merkezi / 20:00

Tan Dun, dünyaca ünlü bir şef ve besteci olmasının yanı sıra kariyerini Grammy ve Oscar ödülleriyle taçlandırmış çok yönlü bir müzisyen. Doğu ve Batı’nın ritimlerini ve ruhunu sentezleyerek yarattığı müziğini, Doğu ve Batı’yı bir araya getiren İstanbul’da seslendirmek için İstanbul Müzik Festivali kapsamında şehrimize geliyor. Kendisine sahnede kemanıyla Daniel Hope, piyanosu ile Alexey Botvinov ve Borusan Filarmoni Orkestrası eşlik edecek.

Konser / Half Moon Run / Zorlu PSM / 20:15

Kuvvetli davul ritimleri ve armonik vokalleri ile dikkat çeken indie rock grubu Half Moon Run, PSM Loves Summer kapsamında şehrimize konuk oluyor. Uluslararası festivallerin aranan ismi olan grup özellikle canlı performansları ile pek beğeniliyor. Müziklerine kulak vermek isterseniz aşağıya sizin için bir playlist iliştirdik.

23 Haziran Perşembe

Müzikal / Çingeneler Zamanı Müzikali (Ederlezi) / Trump Sahne / 20:30

Emir Kusturica’nın başyapıt niteliğindeki filmi Çingeneler Zamanı’nın bir uyarlaması olan müzikalin yönetmeni Vural Bingöl. Sahne önü ve arkasındaki kadrosu da oldukça kalabalık. 80’li yıllarda Yugoslavya’da yaşayan, hayatları neşe ile doluymuş gibi görünen çingenelerin derinlerde saklanan acılarını, aşklarını, ayrılıklarını anlatan sıcacık bir hikaye. Buradan kadro detaylarına ve etkinlik biletlerine ulaşabilirsiniz.

24 Haziran Cuma

Tiyatro / Göm Beni / Dobi Sahne / 21:00

Aslı Sever ve Ömersan Yemişçioğlu’nun baş rollerini paylaştığı oyun, evlilikleri bitme aşamasına gelmiş bir çiftin evlerinde geçirdiği son geceyi ve hesaplaşmalarını konu ediniyor.

Konser / Rameau a la Turque Musica Sequenza / Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi / 21:00

Barok fagot sanatçısı Burak Özdemir ve topluluğu Musica Sequenza, Tophane-i Amire’nin büyüleyici tarihi atmosferinde Fransız barok ve Osmanlı Saray müziğinin en güzel örneklerini seslendirecekler. Buradan konserin programına ve diğer detaylara ulaşabilirsiniz.

25 Haziran Cumartesi

Konser / Bülent Ortaçgil 50. Yıl Özel Konseri / Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu / 20:30

İstanbul haziran ayı konserleri – Bülent Ortaçgil

Bülent Ortaçgil sanat hayatının 50. yılını sahnede çok özel isimlerle kutluyor. Birsen Tezer, Ceylan Ertem, Erkan Oğur, Hayko Cepkin ve Jehan Barbur sahne alacak olan sanatçılardan birkaçı. Bir daha kolay kolay denk gelinmeyecek zenginlikteki bu müzik şöleninin biletleri burada.

Tiyatro / Seninle Evlenir Miyim / Cevahir Sahne / 20:30

Şebnem Özinal ve Yosi Mizrahi’nin sahne aldığı oyun, hoşlandığı kadını etkilemek için kendini bambaşka birisiymiş gibi tanıtan bir adamın hikayesini anlatıyor. Bu sözde uyumlu ikili evleniyor ve ortaya çıkmaya başlayan yalanlarla beraber komedi de başlıyor.

26 Haziran Pazar

Konser / Fatih Erkoç – Kerem Görsev Trio / KüçükÇiftlik Park / 20:00

Ülkemizin en başarılı erkek vokallerinden Fatih Erkoç ve değerli caz piyanisti Kerem Görsev, bu güzel yaz akşamında nefis caz klasikleri ile kalbinizi dinlendirecek. KüçükÇiftlik Park’ın şehrin ortasında yarattığı huzur ortamında iyi müzikle dolu bir gece geçirmek isterseniz bilet bağlantısı burada.

27 Haziran Pazartesi

Konser / Enrico Pieranunzi Trio / The Marmara Esma Sultan Yalısı / 21:00

İtalyan asıllı piyanist Enrico Pieranunzi, adeta piyano tuşlarında dans eder gibi tarzıyla biliniyor. Ekibiyle birlikte vereceği bu özel konser, Esma Sultan Yalısı’nın atmosferiyle birleşince unutulmaz bir deneyim yaşatacak. Bu bağlantıdan biletlere ulaşabilirsiniz.

28 Haziran Salı

Konser / Nardis Jazz Club 20. Yıl Kutlaması / Sultan Park Swissotel / 21:00

Nardis Jazz Club, 20 yıldır sahnesinde birçok ismi ağırlayan ve şehrin çok önemli müzik noktalarından birisi haline gelmiş bir mekan. Müdavimleriyle, ekibiyle, sahnesinde yer verdiği amatör isimlerle ve yine sahnesine konuk olan caz yıldızlarıyla parlayan bu özel mekanın 20. yıl kutlaması ismine yakışır bir organizasyonla gerçekleşecek. Bu sahneden geçen özel isimlere ek olarak Roberta Gambarini de gecede sahnede alacak. Tam kadroyu incelemek ve etkinlik bileti almak isteyenler buraya.

29 Haziran Çarşamba

Konser / John McLaughlin & The 4th Dimension / Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu / 21:00

John McLaughlin, büyük isimlerle aynı sahneyi paylaşmış, farklı müzik türlerinde yeteneğini konuşturan çok önemli bir gitarist. Caz, metal ve rock türlerinde bambaşka bir ruha bürünerek çok geniş bir yelpazede eserleri icra eden bu önemli müzisyen şimdi de ekibiyle beraber Açık hava sahnesinde harikalar yaratacak.

Haziran Ayı Etkinlik Rehberimizin sonuna geldik.

Gelecek ay yine birlikte keşfedeceğimiz yepyeni İstanbul etkinliklerinde buluşmak üzere.

Bizi instagramdan takip edebilir veya bültenimize buradan üye olabilirsiniz.

Sevgiler,

Farah Samuray

More from Farah Samuray

MUTLAKA GÖRÜLMESİ GEREKEN EN GÜZEL EGE KÖYLERİ

"Pılımızı pırtımızı toplayıp Ege'ye yerleşiyoruz" rüzgarına kapıldıysanız "En Güzel Ege Köyleri" yazımızdan...
Read More

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir