Evde Otururken İzlenebilecek En İyi Netflix Dizileri

Evde İzlenecek En İyi Dizi Önerileri

Madem hepimiz evdeyiz ve zamanımızı farklı farklı aktivitelere yoğunlaşarak geçiriyoruz, o zaman farklı farklı konularda “en iyiler” listesinin tam zamanı! Netflix (ya da Neflikş mi demeliyiz?) ana sayfasının önünde doğru diziyi bulmanın, ne izleyeceğim ben şimdi diye düşünmenin ne kadar yorucu olduğunu çok iyi biliyoruz.

Tam da bu yüzden bu yazımızda sizi tüm akşam boyunca ekrana kilitleyecek, En İyi Netflix Dizi Önerileriyle gelmek istedik. İzlediğimiz haber kanalları ve tartışma programlarına bir mola vermenin zamanı çoktan geldi değil mi? E hadi o zaman gelin, battaniyeleri ve atıştırmalıkları kapıp izlemelik dizi önerine başlayalım! 😊

1.The Good Place

Netflix dizi önerilere tam da ihtiyacımız olan, komedi dizileriyle başlıyoruz. Dizi öldükten sonra kendini “The Good Place” isimli bir yerde bulan bir grup insanın komedi dolu maceralarını konu alıyor. Cennete düşmeyi aslında pek hak etmeyen Eleanor buraya yanlışlıkla gönderildiğini fark ediyor ve macera başlıyor. Daha fazla spoiler vermeden sizi diziyle baş başa bırakalım, gülmekten katılacağınız kesin.

Komedi Dizi Önerisi: The Good Place
Komedi Dizi Önerisi: The Good Place

2.Boardchurch

Bu önerimiz polisiye-cinayet dizisi severler için geliyor. Netflix yapımı olmasa da Netflix üzerinden erişebileceğiniz Broadchurch küçük bir kasabada gerçekleşen cinayet konusuyla sizi ekrana bağlıyor. Başrolde “En İyi Kadın Oyuncu” Oscar’ını kazanan Olivia Colman’ın olduğunu söylememiz bile diziye başlamanız için bir sebep olabilir.

Polisiye severler için: Broadchurch
Polisiye severler için: Broadchurch

3.The Crown

“The Queen Elizabeth” deyince akan sular durur! Bu gündemde bile dünyanın en çok konuşulan kadınlarından birinin İngiltere Kraliçesi Elizabeth olduğu kesin. “Nenemiz Covid-19 oldu mu, Prens Charles ona bulaştırmış mıdır, tahta kim oturacak?” gibi sorular aklımızdan geçip dururken bu diziyi izlemenin tam da zamanı.

Elizabeth’in tahta geçişinden itibaren olan yakın geçmişe kadar İngiltere tarihinde gerçekleşen olayları, siyaseti, krallığın aile ilişkilerini konu alan diziyi bir çırpı da izleyeceğinize eminiz. Kapalı kapılar ardındaki aile, kardeş ilişkilerini görmek, biraz saray entrikası duymak ve İngiltere tarihinden haberdar olmak için birebir!

İngiliz Kraliyet Ailesini öğrenmek için: The Crown

4.I Am Not Okey With This

Netflix yapımı en yeni dizilerden biri olan I Am Not Okey With This bir gençlik dizisi. Yapımcı ve yönetmenleri Stranger Things ile ortak olan dizi tahmin edebileceğiniz üzere bir genç kızın başından geçen doğaüstü olayları konu alıyor. Babasını kaybeden bir genç kızın lisede yaşadığı zorluklar ve doğaüstü güçleri kafa dağıtmak için tam size göre olabilir. Dizinin sadece 8 bölüm olduğunu da söylemeden geçmeyelim!

Bir çırpıda izlemelik: I Am Not Okay With This
Bir çırpıda izlemelik: I Am Not Okay With This En İyi Netflix Dizi Önerileri

5.Dogs of Berlin

Alman yapımı Netflix dizisi Dogs of Berlin bir polisiye dizisi. Türk asıllı bir Alman futbolcunun öldürülmesi üzerine başlayan dizinin çoğu kişinin favorisine olacağına eminiz. Berlin’in yer altı dünyasına tanık olmak ve polisiye dizisi izlemeyi sevenler için önerimiz.

Polisiye Severler İçin: Dogs Of Berlin En İyi Netflix Dizi Önerileri

6.Atypical

Çok sevdiğimiz bir diğer dizi ise Atypical! Otizmli bir çocuğun hayatı etrafında oluşan bu diziye bayılacağınıza eminiz. Otizmli bir bireyin yaşadıklarını anlamak, ikili ilişkilerde yaşanan zorlukları ve nasıl başa çıkıldığını görmek ve keyifli zaman geçirmek isteyenler için listeye eklensin!

Gençlik Dizisi: Atypical
Gençlik Dizisi: Atypical

7.After Life

Bir diğer komedi önerimiz ise After Life! Ricky Gervais’in yapımcısı ve senaristi olduğu dizi; karısı öldükten sonra hayata tutunamayan bir adamın hikayesinden oluşuyor. Hayata yeniden tutunmanın nasıl mümkün olduğunu sorgulatan bu diziyi izlemenizi tavsiye ederiz!

Bir komedi daha: After Life

8. The Oa

Bilimkurgu sevenlerin dikkatine! Kör genç bir kızın tam yedi sene boyunca ortadan kaybolmasını ve yedi senenin ardından yaşadığı yere gözleri görerek dönmesini konu alıyor. Bu gizemli olay etrafında ilerleyen diziyi bir çırpıda izleyeceğinize eminiz. Başrolde Brit Marling’in yer aldığını da söylemeden geçmeyelim!

Gizem sevenlere: Oa –En İyi Netflix Dizi Önerileri

9.The Stranger

Gizemli dizileri sevenler için bir öneri daha: The Stranger! Bir anda hiç tanımadığınız bir insanın yanınıza yaklaşıp hiç kimsenin bilmediğini sandığınız sırları ifşa ettiğini düşünün! Sırlarla dolu bir kasaba, bu sırları bilen ve ifşa etmekle tehdit eden bir kadın ve sırların getirdiği olaylar serisi… Kasabadaki herkesin bir şekilde yol açtığı olaylar, cinayetler ve niceleri! Dizinin sizi koltuktan kaldırmayacağı kesin!

Ekranın başından kalkmadan izlemelik: The Stranger – En İyi Netflix Dizi Önerileri

10.Grace and Frankie

Netflix orijinal dizilerden biri olan Grace and Frankie terk edilen iki kadının arkadaşlığını konu alıyor. Sıradan bir terk edilme hikayesi gibi düşünmeyin sakın, her ikisinin kocası birbirleriyle sevdiklerini olduklarını, cinsel kimliklerini daha fazla saklamak istemediklerini ve birbirleriyle evlenmek istediklerini açıklıyor. Bu itiraftan sonra iki kadının bu zor zamanda gelişen dostluğu ve komedi dolu anlar izleyenleri bekliyor.

Komedi sevenler için: Grace & Frankie

11.Working Moms

Yeni doğurmuş bir anneyseniz ve işe geri dönüyorsunuz hayat sizin için gerçekten çok zor 😊 Şaka yapmıyoruz, doğum izni biten ve çalışmaya karar veren annelerin ev-iş yeri arasında gidip gelen maceraları, dengeyi bulmak için baş ettikleri anlar ve kendileri gibi olan diğer annelerle kurdukları dostluk izlenmeye değer! Ekran karşısında gülmekten kırılacağınıza ve bu annelerle empati kurmaya başlayacağınıza eminiz!

Anne olmanın zorluğunu izlemeye hazır olun! En İyi Netflix Dizi Önerileri

12.Tiny House Nation

Sıradaki dizi önerimiz mimari-tasarım dizileri sevenler için geliyor. Evet belki de herkesin seve seve izleyeceği bir dizi değil ama yine de sevecek olanlar vardır diye düşünüyoruz. Küçücük evlerde yaşamayı hayat felsefesi edinmiş insanların hikayelerine ve evlerine tanık olmaya ne dersiniz? Minimalist yaşamı kendinize de uyarlamak, eve ve eşyalara dair bakış açınızı değiştirmek ve farklı insanların düşüncelerine tanık olmak isteyenler için önerimiz!

Mimari diziler sevenler için: Tiny House Nation

13.Master of None

Başrolünü Aziz Ansari’nin üstlendiği diziyi henüz izlemediyseniz çok şey kaçırıyorsunuz. Geçimini farklı dizi ve reklamlarda oyunculuk yaparak kazanan Dev’in hikayesini konu alan Mater of None komedi severler için birebir.

Biraz daha komedi: Master of None – En İyi Netflix Dizi Önerileri

14.Chef’s Table

Netflix’in zamansız dizilerinden biri daha kesinlikle Chef’s Table. Her bölümde dünyanın farklı yerlerinden farklı şeflerin restoranlarına konuk olan program bizi hem dünya mutfağı ile buluşturmakla kalmıyor, aynı zamanda şeflerin restoranlarını kurma hikayeleri ile tanıştırıyor. Dünya mutfağını, yemek sanatını, farklı şef hikayelerini duymayı sevenler için önerimiz. Türk şef Musa Dağdeviren’in yer aldığı bölümü izlemeyi ve kurduğu Çiya Sofrası’nın hikayesine tanık olmayı da unutmayın!

Gastronomi sevenler buraya: Chef’s Table

15.Explained

Önerilerimizi Netflix’de en sevdiğimiz belgeselle sonlandırıyoruz! Explained belgeseli herkesin gündelik hayatında konuştuğu, düşündüğü ve tartıştığı konuları ele alıyor. Aklınıza gelebilecek her konuda genel kültürünüzün gelişmesi ve bilgi sahibi olmanız için kesinlikle önerimiz. Her bir bölümün 20 dakikadan oluşması da cabası 😊

Belgeselciler için: Explained -En İyi Netflix Dizi Önerileri

Bulunduğumuz bu günlerin stresinden uzaklaşmak için hazırladığımız en iyi Netflix dizi önerilerini umarız beğenirsiniz! Şimdiden iyi seyirler dileriz!

Written By
More from Yagmur Sarar

Yurt Dışına İlk Kez Çıkacaklara Tavsiyeler Listesi

Merhaba geleceğin gezginleri! Öncelikle yurt dışına seyahat hayalleri kurarak hayatınızda verebileceğiniz en...
Read More

1 Comment

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir