İstanbul Etkinlik Rehberi Eylül 2020

Eylül Ayı Etkinlik Rehberi - Chill Out İstanbul

Tam olarak nasıl geçtiğini anlayamadığımız, planlarımızın ve rutinlerimizin biraz dışında bir yaz mevsimini geride bırakmak üzereyiz. Bu tarihlerde şehri çepeçevre sarmasına alışık olduğumuz yeni sergiler, yer bulmakta zorlandığımız tiyatro oyunları ve bizi kararsız bırakacak sayıdaki konserler şimdilik biraz uzakta görünüyor. Her şeye rağmen hayattan kopmamak, ayakta durmaya çalışan sektörlere destek olabilmek, alabildiğimiz tüm önlemleri alarak biraz olsun şehre karışabilmek için mevcut etkinliklerden en havadar, en İstanbul kokan ve en iyi hissettirecek olanlarını sizin için derledik. Bir fincan kahve yapıp aralarında kaybolmak bile keyifliyken bir bakmışsınız kendinize dolu dolu bir Eylül planı çıkartıvermişsiniz.

Gelin; yeni bir ayı, yeni bir mevsimi hep birlikte İstanbul Etkinlik Rehberi yazımız ile karşılayalım!

2 Eylül Çarşamba

Konser / Münip Utandı ve Türk Sazları Topluluğu / Sakıp Sabancı Müzesi Fıstıklı Teras / 20:30

Boğazın bu güzel köşesi bu sefer Dede Efendi’den  başlayıp Münir Nurettin Selçuk, Yesari Asım Arsoy eserleriyle devam eden çok güzel bir musiki gecesine ev sahipliği yapıyor. Oldukça dolu bir repertuvarın hazırlandığı bu gecenin solisti Münip Utandı, sesinin genişliği ve rengiyle çok beğenilmesinin yanı sıra kuvvetli de bir müzik geçmişine sahip.

Programın detayları ve etkinlik biletleri burada.

Konser / Selen Gülün Quintet feat. Sibel Köse & Ece Göksu / Swissotel The Bosphorus / 21:30

Harika bir caz ekibi, yeşilliklerin içinde çok güzel bir bahçe… Hele bir de o gece hafif esintili olursa tadına doyum olmaz!

Trompet, saksafon, kontrbas, davul ve 3 kuvvetli solistin sahneyi dolduracağı İstanbul Caz Festivali kapsamındaki bu güzel gece için buradan etkinlik biletini satın alabilirsiniz.  Ayrıca her ne kadar konser açık havada gerçekleşiyor olsa da alınan önlemlere de göz atmayı ihmal etmeyin.

3 Eylül Perşembe

Konser / The Barock Moscow Ensemble / Sakıp Sabancı Müzesi Fıstıklı Teras / 20:30

istanbul eylul etkinlik rehberi 2020
istanbul eylul etkinlik rehberi 2020 – barock m

Anna Yanova (keman), Alexander Gulin (viyolonsel), Daria Valobueva (klavsen) ve Basem Al-ashkar (ud) dan oluşan Barock Moscow Ensemble, 19. yüzyıl müziğine kendi yorumları ve doğaçlamalarıyla hayat veriyor. Almanya, Macaristan, Avusturya gibi birçok ülkede festivallerde sahne alan ve samimi yorumlarıyla oldukça beğenilen grup, ülkemizde geçen sene verdikleri konserde de dakikalarca ayakta alkışlanmıştı. Hem boğaz havası hem de bu ilgi çekici etkinlik sizi sabırsızlandırdıysa biletler hemen burada.

4 Eylül Cuma

Konser / Berlin Symphony Chamber Orchestra / Lütfi Kırdar Anadolu Auditorium / 21:00

Turkcell Platinum İstanbul Night Flight konser serisinin 4 Eylül gecesi konuğu tam da İstanbul gecelerine yakışır görkemde. Dünyaca ünlü şef Jürgen Bruns yönetimindeki Berlin Symphony Chamber Orchestra konseri biletleri için link aşağıda.

https://www.biletix.com/etkinlik/ZE0AD/TURKIYE/tr

5 Eylül Cumartesi

Tiyatro / Bir Baba Hamlet / KüçükÇiftlik Park / 21:00

İstanbul Etkinlik Rehberi – Bir Baba Hamlet

Hem tiyatroya hasret kaldığımız hem de kapalı alanlara girmekten çekindiğimiz bu günlerde KüçükÇiftlik Park’ın kocaman bahçesinin tiyatrolara ev sahipliği yapması ilaç gibi geldi.

Açık hava tiyatrosunun 5 Eylül akşamı konuğu Bir Baba Hamlet’te Şevket Çoruh ve Murat Akkoyunlu sahnede. Birisi şarkı söyleme hevesiyle sürekli müzikal kovalayan, diğeri de harika bir aktör olduğunu düşünen iki şaşkın oyuncunun bir cesaretle Hamlet’i sahnelemeye çalışmaları ve tam anlamıyla ellerine yüzlerine bulaştırmalarını anlatan oyun bol ödüllü bir komedi. Murat Akkoyunlu’ya defalarca En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazandıran bu oyunu kaçırmak istemiyorsanız buyrun biletler!

Festival / Chill Out Festival İstanbul / Garden Fiesta / 12:00

Eylül Ayı Etkinlik Rehberi – Chill Out İstanbul

Stresinizi azaltacak süper bir hafta sonu önerisi: Eylül havası ve chill out müzik! Üstelik sahne önünde yer alan 2-3 ve 4 kişilik boxlar ile sosyal mesafe açısından da içimiz rahat. Canlı performans sergileyecek Baba Zula ve Majnoon dışında tüm gün Lounge FM’in nefis playlistleriyle hafta sonu coşkusundan çok da uzaklaşmadan dinlenmeniz mümkün. Festival için bu linkten bilet satın alabilirsiniz.

6 Eylül Pazar

Sergi / Persona / Hood Base Moda

Sergi gezmeyi özlediğimiz günlerden sonra bir Pazar gününü hem Moda’da hem de sanatla birlikte geçirmek çok iyi bir fikir bizce.

Ozan Atalay, ilk kişisel sergisi olan Persona’da, heykel, illüstrasyon ve fotoğraf çalışmalarını bir araya getiriyor. İnsanların, geleneklerin ve toplumun beklentilerini karşılamak için taktığı ve zamanla varlığını bile unuttuğu maskelerle yüzleşmesi fikri üzerine şekillenen sergi, pazartesi hariç hafta içi 15:00-20:00, hafta sonu ise 13:00-20:00 arasında gezilebilir.

Tiyatro / Basit Bir Ev Kazası / Küçük Çiftlik Park / 21:00

Murat İpek’in yazıp yönettiği 2 perdelik oyunda Günay Karacaoğlu sahne alıyor. Tek kişilik oyunun karakteri Songül’ün,  Brezilya dizileri esintili, kitap yazma sevdalı, hafif romantik iç dünyasının oldukça komik kesitlerini merak ediyorsanız buradan biletlere ulaşabilirsiniz.

7 Eylül Pazartesi

Konser / Baba Zula (Make Mama Proud) / Feriye Boğaz / 20:00

Eylül konserleri – Baba Zula

Boğazın kıyısına 2 tane birbirinden çılgın, dizginlenemeyen enerjiye sahip grup konuk oluyor.

Baba Zula’yı müdavimlerine anlatmaya zaten gerek yok. Ama sahnede  hiç izlemediyseniz elektronik ud sololarına eşlik eden kaşıklar, birbiriyle atışan ud ve darbuka, pek de sınırı olmayan bir müzik ve kostümünden tavrına tam bir sahne şöleni olarak özetleyebiliriz. Gecenin diğer grubu Make Mama Proud’un ise hiç aşağı kalır yanı yok. Feriye ortamında çılgın bir gece geçirmek cazip bir fikir gibi görünüyorsa sizi biletler için şöyle alalım.

Isınma turu amaçlı Baba Zula playlisti ise aşağıda.

8 Eylül Salı

Konser / Ayyuka – Pitohui – Yasak Helva / Feriye Boğaz / 18:30

Baştan aşağı etnik bir müzik gecesine hazır olun!

Son albümleri Maslak Halayı ile saykedelik-Anadolu rock karması, biraz da punk ve arabesk ezgilerle süslenmiş kendilerine has bir tarz ortaya koyan Ayyuka, boğaz kenarında ilginç bir gece vaad ediyor. Özellikle doğaçlama konusunda başarılı olan bu grubun öncesinde ise yaptıkları elektronik folk müzik ile birçok festivalde sahne alan Yasak Helva ve çok sesli elektronik müziğe imza atan Pitohui var. Zengin melodilerle bezeli bu gecenin biletleri ise burada.

Konser / İzmir Barok –  Rönesans’tan Barok Döneme Yolculuk – Sakıp Sabancı Müzesi Fıstıklı Teras / 20:30

Güzin Teoman (obua), Hakan Özaytekin (keman), Bülent Oral (viyola), Özlem Ebesek (klavsen) ve Hüseyin Tuncel (perküsyon)’in melodilerine sahnede güzel sesiyle soprano Linet Şaul eşlik ediyor. Başarılı müzik topluluğu aynı zamanda İzmir’de, barok müziğini dönemin enstrümanları ile icra eden ilk grup. Sadece Avrupa’nın barok eserlerini değil aynı zamanda Osmanlı dönemi barok eserleri de seslendiren grup, daha önce de verdikleri İstanbul konseri ile oldukça beğeni toplamıştı. Hiç izlemeyenler ya da tekrar bu keyfi yaşamak isteyenler için bilet linkimiz aşağıda.

https://www.biletix.com/etkinlik/ZHE07/TURKIYE/tr

İstanbul Eylül Ayı Konserleri – Islandman

9 Eylül Çarşamba

Konser / Islandman – Tuğçe Şenoğul – Guguou / Feriye Boğaz / 18:30

Hafta ortasında elektronik müzikle enerjisini yükseltmek isteyenler buraya!

Tarza çok aşina olmayanların bile kulaklarına yabancı gelmeyecek Ağıt isimli singleları ile bayağı büyük bir beğeni toplayan, şaman esintili elektronik müzik grubu Islandman, gecenin ana grubu. Öncesinde ise farklı gruplarda solistlik yaptıktan sonra güçlü sesi ve derin melodileri ile yoluna tek başına devam eden Tuğçe Şenoğul ve Guguou var. Güzel bir elektronik gecesi için etkinlik biletleri burada.

10 Eylül Perşembe

Konser / Kardeş Türküler – Tuluğ Tırpan & Elina Duni & Andalusia Trio / İstanbul Açıkhava Gösteri Merkezi / 20:00

İstanbul Caz Festivali kapsamında, çok sesli, çok renkli bir gece sizi bekliyor.

Çok kültürlü coğrafyayı notalarla, seslerle sahneye taşıyan Kardeş Türküler’e, Arnavut asıllı şarkıcı Elina Duni, oryantal ezgileriyle Andalusia Trio ve Tuluğ Tırpan eşlik edecek.

Farklı dillerden, farklı kültürlerden sanatçıların aynı sahnede, bir arada ve tanıdık ezgilerle bezeli müziğine kulak vermek isterseniz bilet linki aşağıda.

https://www.biletix.com/etkinlik/Z1C26/TURKIYE/tr

Konser / Archduke Trio – Dede Remix / Sakıp Sabancı Müzesi Fıstıklı Teras / 20:30

Borusan Quartet’in başarılı kemancısı Olgu Kızılay, birçok uluslararası yarışmada ödül kazanan ünlü viyolonselci Dorukhan Doruk ve piyanist Jerfi Aji’den oluşan topluluk, Kamran İnce’nin Sakıp Sabancı Müzesi’nde gerçekleşen bu festival için özel olarak bestelediği Dede Remix ve Beethoven’in Archduke Trio’sunu seslendirmek için sahne alıyor. Gecenin program detayları ve biletler için tıklayın.

Eğitim (seramik atölyesi) / Heykel workshop (yavru fil) / Ankaworkshop / 19:30

Daha önce heykel yapıp yapmadığınız hiç önemli değil, yeter ki denemek isteyin. Ankaworkshop tam olarak bu duyguya sahip olanları, kendi yavru fil heykellerini yapmak için atölyeye davet ediyor. Üstelik malzemeler ve ikramlar da kendilerinden. Hem rahatlatıcı bir etkinlik hem de evinizin bir köşesinde kendi yaptığınız heykelinize sahip olmak istiyorsanız biletler için buyrun!

11 Eylül Cuma

Eğitim (ekmek atölyesi) / MSA – Glütensiz Ekmekler / Mutfak Sanatları Akademisi / 10:00-15:00

Eylül Ayı Etkinlikleri – Ekmek Atölyesi

İster sağlıklı yaşam hedefi ister bir hassasiyet sebebiyle olsun, birçoğumuzun tercihi glütensiz ekmekler. MSA, bu atölyeyle glütensiz ama yine de lezzetli ekmek yapımının püf noktalarını öğretiyor. Kuru üzüm ve cevizli karabuğday ekmeği, keçi peynirli ve kurutulmuş domatesli zeytinli ekmek ve nohut unlu patatesli ekmek öğreneceğiniz çeşitlerden bazıları. 5 saatlik lezzetli atölyenin biletleri bu linkte.

Ayrıca belki alakalı olur diye aşağıya nefis bir yazımızı paylaşıyorum;

İstanbul’un Vegan Restoranları

12 Eylül Cumartesi

Konser / Bilal Karaman’s Manouche A La Turca feat. Muhammed Yıldırır & Ramazan Sesler / İstanbul Açıkhava Gösteri Merkezi / 20:00

Gypsy caz türünü bizden melodilerle harmanlayıp oldukça neşeli sahne performanslarına imza atan Bilal Karaman öncülüğündeki Manouche A La Turca grubu sahnede eşlikçileriyle iyice devleşiyor. Dünyanın en hızlı kemancısı olarak rekor kitaplarına giren Muhammed Yıldırır, klarnet ustası Ramazan Sesler ve gecenin açılışında izleyeceğiniz başarılı piyanist Büşra Kayıkçı, bu güzel gecenin önemli isimleri. Eğlenceli bir Eylül gecesi için biletler burada.

Konser / Karsu / Lütfi Kırdar Anadolu Auditorium / 21:00

Ünü ülkemiz sınırlarını aşan hatta yurt dışında hatırı sayılır bir hayran kitlesine sahip olan müzisyen Karsu, özel quartet ekibiyle birlikte sahne alacak. Güzel bir hafta sonu dinletisi için bilet linki aşağıda size bekler.

https://www.biletix.com/etkinlik/ZE0AE/TURKIYE/tr

Tiyatro / Harem Kabare / Trump Sahne / 20:30

Eylül Ayı İstanbul Tiyatroları – Harem Kabare

Okan Bayülgen’in hem yazar, hem yönetmen hem de oyuncu olarak yer aldığı Harem Kabare, birbirinden farklı ve eğlenceli kadınların ve bir adamın hikayesini anlatıyor. Ceren Taşçı, Zeynep Köse, Deniz Bolışık, Ödül Turan, Gizem Dinç, Aybüke Albere’nin sahne aldığı bu oyunun biletlerine buradan ulaşabilirsiniz.

13 Eylül Pazar

Konser / Rock’n Roll Festival / Cennet Bahçesi Burgazada / 16:00

Burgazada, Eylül ayında bir Pazar gününü geçirmek için en güzel yerlerden birisi. Hele de bir müzik festivaline ev sahipliği yapıyorsa!

Reptilians from Andromeda, The Mobbers, The Dirty Duo gün boyu sahne alacak olan isimler. Rock’n Roll severler için ayrıca fanzin ve çizgi roman standları da konser alanında yer alacak. Bu türün ilgilisiyseniz aşağıdaki linkten bilet satın alabilirsiniz.

https://www.biletix.com/etkinlik/ZTB06/TURKIYE/tr

14 Eylül Pazartesi

Açıkhava Sineması / The Invisible Man / Swissotel The Bosphorus / 21:00

istanbul etkinlik rehberi-invisible man
istanbul etkinlik rehberi-invisible man

Mevsim sonbahara dönmeden, yaz sonu esintilerinin tadını çıkarmanın tam zamanı.

Dev ağaçlarla dolu Sultan Park’ta yapılacak olan film gösterimleri öncesinde saat 20:00’den itibaren yiyecek ve içecek servisi için de standlar kuruluyor. Nostaljik bir açık hava sineması keyfi yaşamak için buradan biletlere ulaşabilirsiniz.

Konser / Jülide Özçelik – Bilge Günaydın Quintet Daydreams / The Marmara Esma Sultan Yalısı / 20:00

Türküleri kendi yorumuyla seslendiren ve büyük bir hayran kitlesine sahip olan Jülide Özçelik’e sahnede Cem Tuncer (gitar), Ercüment Orkut (piyano), Efecan Tuncer (bas), Ediz Hafızoğlu (davul) eşlik edecek. Gecenin bir diğer sesi ise kendi besteleri ve müzik grubuyla sahne alacak olan Bilge Günaydın. Esma Sultan Yalısı’nın güzel atmosferinde müzik keyfi için detaylar ve biletler burada.

17 Eylül Perşembe

Tiyatro / Notre Dame’ın Kamburu Müzikali / Trump Sahne / 20:30

Kamburluğu yüzünden kendisiyle alay edilen ve her geçen gün daha da içine kapanan kilise zangocu Quasimodo, Fransa’nın dini lideri Frollo ve komutan Phoebus’nun, çingene kızı Esmeralda’ya olan aşkını konu alan Victor Hugo’nun bu klasik müzikali, dev bir kadro ile Trump sahnesinde. Bu linkten bilet satın alabilirsiniz.

18 Eylül Cuma

Konser / Altın Gün / Babylon / 22:30

Eylül Ayı İstanbul Konserleri – Altın Gün

Altın Gün, Hollanda menşeeli, saykedelik rock türünün önemli temsilcilerinden, çok renkli, çok sesli ve çok seveni olan bir grup. Barış Manço, Erkin Koray, Neşet Ertaş eserlerini, Türk Halk Müziği bestelerini, hiç duymadığınız biçimde, funk ritmleri ve bağlamayla zenginleştirip bambaşka bir müzik deneyimi yaşatıyorlar. Dünyanın birçok şehrinde, birçok sanatçıyla aynı sahneyi paylaşan grubun ünü, denizleri aşmış durumda. Hatta “Gece” isimli albümleriyle En İyi Dünya Müziği albümü dalında 2020 Grammy adaylıkları bile var. Bu dopdolu, rengarenk ve tam bir deneyim vaad eden müzik gecesi kaçmaz deriz. Aynı fikirdeyseniz biletler aşağıda.

https://www.biletix.com/etkinlik/ZPO12/TURKIYE/tr

Tiyatro / Kibarlık Budalası / Kadıköy Halk Eğitim Merkezi / 20:30

17. yüzyılda Fransa’da geçen Moliere’in klasik eserinde, cahil ama çok zengin ve ne şekilde olursa olsun soylu sınıfına girmeyi kafasına koymuş bir adamın hikayesi anlatılıyor. Usta oyuncu Haldun Dormen’e Göksel Kortay, Hakan Altıner ve Damla Cercisoğlu eşlik ediyor. Henüz izlemediyseniz bu klasiği mutlaka listenize ekleyin. Biletler burada.

Eylül Ayı İstanbul Etkinlikleri – MSA Atölye

Atölye (mutfak) / MSA-Meze / Mutfak Sanatları Akademisi / 19:00-22:00

Evlerimizde daha çok zaman geçirdiğimiz bu günlerde eş-dost sofralarının, balkon-bahçe keyiflerinin de sayısı arttı. Sevdiklerinizle evinizde keyifli bir meyhane ortamı yaratmak isterseniz işin bütün püf noktaları bu atölyede. Pastırmalı humus, acılı domates reçeli eşliğinde mücver, soya soslu kalamar ızgara, fırında cevizli ve elmalı tahin helvası sizin için de şahane bir menüyse bu lezzetlere ulaşmanın yolu burada.

19 Eylül Cumartesi

Konser / Murathan Mungan Şarkıları Senfonik / Vadi Açıkhava / 21:00

Murathan Mungan şarkılarının senfonik yorumlarının seslendirileceği gece, pop ile klasik müziği bir araya getiriyor. Derya Köroğlu ve Kalben’in solist olarak sahne alacağı geceye Gülden Karaböcek ve Ceylan Ertem de konuk sanatçı olarak katılıyor. Bu güçlü isimlere ise Alper Kömürcü yönetimindeki 30 kişilik İstanbul Akademi Senfoni Orkestrası eşlik edecek. Bu zengin müzik gecesinin biletlerine ise bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.


Hazır hafta sonu gelmişken sanata biraz mola vermek ya da boş bir günü doğayla değerlendirmek isterseniz size İstanbul’un En İyi Bisiklet Rotaları yazımızı tavsiye ederiz. Bisikletle şehri keşfe çıkmak ve temiz hava almak için en güzel aylardan birisindeyiz.

21 Eylül Pazartesi

Tiyatro / Amadeus / Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu / 21:15

İstanbul Eylul Ajandası – Amadeus

Amadeus, sahne önünde dev bir oyuncu kadrosu, sahne arkasında ise dev bir orkestra ile unutulmaz bir müzikal deneyimi sunuyor. Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu tarafından sahnelenen oyunda Okan Bayülgen ve Selçuk Yöntem baş rollerde. Müziğiyle devleşen ama özel hayatında da bir o kadar tutarsız bir karakter sergileyen Mozart ile disiplin ve hırsına ragmen bir türlü Mozart kadar başarılı olamayan Salieri’nin ilişkisine odaklanan oyunu açık hava sahnesinde izlemek için tıklayın.

22 Eylül Salı

Atölye (mutfak) / Hint Mutfağı / Mutfak Sanatları Akademisi / 19:00-22:00

Bu atölye tam da evde yemek gecelerinde standart çözümlerden sıkılıp farklı lezzetlerle misafirlerini şaşırtmak isteyenlere göre. Sadece eşe dosta değil, bu eğitim sonucunda kendinize de bol baharatlı bir ziyafet çekebilirsiniz. Menüsü; el açması ve patatesli samosa böreği, hindistancevizi sütlü nohut curry, sebzeli basmati pilavı, zerdeçallı yumurta ve elma chutneyden oluşan bu 3 saatlik baharat kokulu yemek atölyesinin biletleri aşağıdaki bağlantıda.

https://www.biletix.com/etkinlik/Z7X6M/TURKIYE/tr

24 Eylül Perşembe

Konser / MFÖ / Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu / 21:15

Konserin ismini okuduysanız zaten detaylara girmeye pek de gerek yok. Bir şekilde çoğumuzun hayatının bir döneminde yer alan, hafızamızın köşelerine oturmuş nefis şarkılara imza atan MFÖ, güzel bir İstanbul gecesinde ve açık hava sahnesinde sizi anılarınıza doğru yolculuğa çıkaracak. Kaçırmak istemiyorsanız buradan biletlere ulaşabilirsiniz.

İstanbul Etkinlikleri – Süt Kardeşler

Tiyatro / Süt Kardeşler / Küçük Çiftlik Park / 21:00

Süt Kardeşler, eminiz çoğunuzun televizyonda ne zaman denk gelse bıkmadan izlediğiniz eski Türk Sineması klasiklerinden birisi. Aslında usta oyuncu Nejat Uygur tarafından tiyatro sahnesine taşındıktan sonra sinemaya uyarlanmış bir eser. Bahriyeli iki askerin komik maceralarının işlendiği oyunda sahnede Süheyl Uygur ve Behzat Uygur’a başarılı bir kadro eşlik ediyor. Etkinlik biletlerini satın almak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

https://www.biletix.com/etkinlik/Z7S20/TURKIYE/tr

25 Eylül Cuma

Konser / Alkışlarla Yaşatıyoruz: İncesaz Zeki Müren Özel Repertuarı / Grand Pera Emek Sahnesi / 20:30

Klasik Türk müziği enstrümanları, solist Ezgi Köker’in billur sesi ve kendilerine has yorumlarıyla oldukça büyük bir hayran kitlesine sahip olan İncesaz, bu sefer unutulmaz Zeki Müren eserleriyle sahnede. Zeki Müren’e adeta bir saygı duruşu niteliğindeki bu gecenin biletlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Konser / Salzburg Symphony Chamber Orchestra / Lütfi Kırdar Anadolu Auditorium / 21:00

Turkcell Platinum İstanbul Night Flight konser serisinin bu konseri, geniş bir senfonik orkestra ile güzel bir müzik şöleni sunuyor. Etkinlik biletler için bağlantı burada.

Tiyatro / Üçü Bir Arada / Küçük Çiftlik Park / 21:00

Cem Davran, Celil Nalçakan ve Onur Özaydın’ın sahneyi paylaştığı, Engin Alkan’ın yönettiği bu oyun tam bir erkek komedisi. Erkeklerin günlük hayatta girdiği türlü çeşit durumu 3 farklı erkeğin gözünden izlemek isterseniz buyrun biletler.

27 Eylül Pazar

Konser / Tiamat / Zorlu PSM Studio / 21:00

Ayın en değişik tarzda konser önerisiyle karşınızdayız. Bu sefer melodi biraz keskinleşiyor. Sweedish Death Metal türünün kurucusu sayılan Tiamat, 20 yıl aradan sonra tekrar İstanbul sahnesinde. Saykedelik rock esintili, benzerlerine göre daha melodik bir müzik yapan grubun hayranı çok. 2012 yılından beri yeni album üretmeseler de festivaller ve turnelere devam ettiler. Şimdi ise asla eskimeyen efsanevi Wildhoney albümleri ile İstanbul sahnesindeler. Kaçırmam diyenlerdenseniz bu linkten bilet satın alabilirsiniz.

30 Eylül Çarşamba

Konser / The Away Days / Dorock XL Kadıköy / 23:00

Grubu tanımayanlar bile eminiz Layers şarkısına bir yerlerden aşinadır. Indie, dream-pop türlerine yakın olan grubun işleri, sakinliğinin yanında melodik altyapılarıyla dinlemeyi keyifli hale getirecek türden. Bir de sahnede deneyimlemek isterseniz etkinliğin biletleri burada.

Tiyatro / Kızlar ve Oğlanlar / Küçük Çiftlik Park / 21:00

İstanbul Tiyatroları -Kızlar ve Oğlanlar

Bergüzar Korel’in sahne aldığı bu tek kişilik oyunda, “özlemek” kavramı anlatılıyor. Aşk, para, ev, başarı ve tüm bunların varlığı ve yokluğu. Açık havada, hafta ortasında sakin ama keyifli bir gece geçirmek isteyenlere bilet linki aşağıda.

https://www.biletix.com/etkinlik/Z7S13/TURKIYE/tr

Tüm bu etkinliklere ek olarak güzel bir açık hava festivali de Kadıköy Belediyesi’nden geldi. Özgürlük Parkı’nı mekan edinen sosyal mesafeli festivalde, bir sürü konser ve tiyatro oyunu izleme imkanınız var. Bu yazının hazırlandığı günlerde henüz Eylül ayına ait biletler satışta değildi. Ancak bu adresten sık sık kontrol ederek hem etkinlik programını takip edebilirsiniz hem de bilet satın alabilirsiniz. Biletlerin çok kısa sürede tükendiğini de hatırlatalım.

Sağlıklı, mutlu ve yepyeni keşiflerle dolu bir Eylül ayı diliyoruz.

Sevgiler,

Farah Samuray

Bizi instagramdan takip edebilir veya bültenimize buradan üye olabilirsiniz.

More from Farah Samuray

Ayvalık Gezi Notları

Benim için Ayvalık mevsimsiz bir kaçış noktası. Ege’nin her mevsimde başka bir...
Read More

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir