Moda’da Ders Çalışabileceğiniz Kafeler

moda lil bake
Modada Ders Çalışılacak Kafeler - Lil Bake

Sınav haftası başlamışken biliyorum ki kendinizi dışarı atmak, insan içine karışmak ama aynı zamanda da rahatsız edilmeden ders çalışabilmek istiyorsunuz. Maalesef ki ben de evde çalışma işini başaramayanlardanım. Haliyle sıkıldıkça, ev üstüme geldikçe ve o gün halletmem gereken acil bir işim varsa genelde bilgisayarımı ve kulaklığımı alıp Moda’ya iniyorum. Sizin de eğer Moda’da nerede ders çalışabiliriz gibi bir düşünceniz varsa belki Moda’da Ders Çalışabileceğiniz Kafeler yazım size bir fikir verebilir.

Sakura

moda sakura
Moda’da Ders Çalışabileceğiniz Kafeler – Sakura

Özellikle erken saatlerde Moda’da çalışmayı en çok sevdiğim yerler arasında şüphesiz burayı sayabilirim. Çalışanlar oldukça güler yüzlü, kahveleri ve brownieleri çok iyi. Sokak özellikle hafta içi Kadıköy’ün diğer yerlerine kıyasla daha sakin. Benim gibi hem işimi yapayım hem de sıkıldıkça gelen geçeni izleyeyim diyenlerdenseniz burayı kesinlikle öneririm.

Adres: Gürbüz Türk Sk. 17-1 Kadıköy/İstanbul

Walter’s Coffee Roastery

moda walters coffee
Moda’da Ders Çalışabileceğiniz Kafeler – Walters Coffee

Hey gidi! Burası Breaking Bad temasıyla Türkiye’de açılan ilk endüstriyel tarzdaki kafelerden biriydi. Önceden Walter’la Jessie’nin giydiği sarı tulumları giyip -şu anda artık kahve çekirdeklerinin durduğu yerde- fotoğraf çektirebiliyordunuz. Konsepti biraz değişmiş olsa da içerisi  ferah ve ders çalışmak için de oldukça müsait.

Adres: Bademaltı Sk. No:21  Kadıköy/İstanbul

Kava Coffee Home & La Fiancee Bakery

modada ders calisabileceginiz mekanlar
Moda Kava Coffee

Bayılırım İskandinav tarzı sade mekanlara! Moda’da, iki katlı bu minik kafenin üst katı bence ders çalışmak için daha uygun olsa da hemen camın önünde yer alan masa da benim favorilerim arasında.

Adres: Leylek Sk No: 20/A  Kadıköy/İstanbul

Sofa

sofa moda
Moda’da Ders Çalışabileceğiniz Kafeler – Sofa Moda

Daha önce sevgili Büke Çağla Yılmaz’ın Moda’da Gidebileceğiniz En İyi 10 Kafe yazısında da bahsettiği Sofa’nın giriş katında yer alan odaları ders çalışmak için size gerekli her şeyi verecektir. Üstelik kahveleri de oldukça başarılı. Ayrıca  Sofa’nın belki de en büyük avantajı trafikten ve gürültüden uzak olması.

Adres: Şair Latifi Sk. No:35  Kadıköy/İstanbul

Moda’da Gidebileceğiniz En İyi 10 Kafe

Guten Morgen

Küçük ve samimi bir tercih olarak Guten Morgen’ı ekleyebilirim listeye. Yine pencerenin önünde oturup ders çalışmak ve gün ışığından faydalanmak için güzel bir tercih olur. Aynı zamanda burada kullanılan kahveleri de satın alabileceğiniz Guten Morgan Roastery’nin web sitesinin linkini de buraya bırakıyorum.

Adres: Fırıldak Sk. No:19 Kadıköy/İstanbul

Grass

grass moda
Moda’da Ders Çalışabileceğiniz Kafeler – Grass

Sırtınızda çantanızla Moda’da ders çalışacak bir yer ararken Grass’a denk gelebilirsiniz. Vegan tatlı alternatifleri, bohem havası ve içeriye dolan gün ışığıyla benim için Moda mekanları arasında üst sıralarda yer alıyor. Ayrıca Grass’ın alt katındaki odada geniş bir masanın yer aldığı, gürültüden uzak bir köşesi de var. Buranın self servis olduğunu da ekleyeyim.

Adres: Cemal Süreya Sk. 30/A  Kadıköy/İstanbul

Morn

morn moda
Moda’da Ders Çalışılacak Kafeler – Morn Moda

Moda’nın gürültüsünden biraz uzaklaşmak, Yoğurtçu Parkı’ndaki kalabalığı izlerken bir yandan da ders çalışabilmek isterseniz adresiniz Morn olabilir. Hoş dizaynı, lezzetli kahveleri ve güler yüzlü çalışanlarıyla Morn çalışmadığım zamanlarda da uğradığım yerlerden biri. Kahvaltı için de pek çok alternatifi bulunuyor.

Adres: Yoğurtçu Parkı Cd. No 62/A Kadıköy/İstanbul

Lil Bake

moda lil bake
Moda’da Ders Çalışılacak Kafeler – Lil Bake

Tatlılarını, özellikle de çikolatalı kruvasanlarını çok sevdiğim Lil Bake’in Moda’da yer alan ilk şubesi biraz daha ufak tefek olsa da arka bahçesinin oldukça aydınlık ve sessiz olduğunu söyleyeyim. Ama bu yazıda asıl bahsetmek istediğim yer Hasırcıbaşı’nda yer alan yeni mekanları. Bahçe kısmı daha geniş olan bu yeni mekanı çalışmak için listenize ekleyebilirsiniz.

Adres: Hasırcıbaşı Cad. No:31 Kadıköy

Hey Joe

moda hey joe
Moda’da Ders Çalışılacak Mekanlar – Hey Joe

Siz de fark etmişsinizdir ki benim çalışmak için seçtiğim yerlerin çoğu iyi ışık alan, samimi ve biraz daha gürültüden uzak mekanlar. Hey Joe’nın çalışanları oldukça yardımsever, kahveleri lezzetli ve size karışan eden olmayacağını bilmek de belki içinizi rahatlatır. Geçenlerde keşfettiğim bu kafenin dış kısmında yer alan masaların, kahve içip muhabbet etmek için de ideal olduğunu ekleyeyim hemen.

Adres: Yoğurtçu Parkı Cd. No:46A  Kadıköy

Frunch

Moda’da hem kahvaltı yapalım hem de kahvelerimizi içerken ders çalışalım derseniz yine küçük, samimi ve sade bir yer olan Frunch’ı düşünebilirsiniz. İçerisi oldukça aydınlık ve sakin. Ders çalışmak için değilse bile müsait olduğunuz bir zamanda bir kahvelerini içmeye uğrayabilirsiniz belki de.

Adres: Dr. Esat Işık Cd. No:21B Kadıköy

Caffè Nero

moda cafe nero
Moda’da Ders Çalışma Mekanları – Cafe Nero

Moda’da ders çalışmak isteyen hemen her öğrencinin en az bir kez yolunun düştüğü Caffè Nero’yla devam edelim. Üst katı ders çalışmak için oldukça müsait olan Nero’nun en büyük avantajı atıştırmalık bir şeyler bulmanız olabilir. Hemen karşıdaki köşe başında da Starbucks Reserve var. Alternatif olarak orayı da düşünebilirsiniz.

Adres: Moda Cd. No: 255/ B Kadıköy

Asuman Pastane

Moda Çikolatacısı dondurmacıya, Asuman da çikolatacıya dönüşünce aynı sokağın devamına Asuman Pastanesi adıyla yeni bir mekan açıldı. İçerisi oldukça geniş ve ferah, şimdiden de yılbaşı süsleri yerlerini almış. Dışarıda oturmayı tercih ederseniz de rahat rahat oturup ders çalışabileceğiniz geniş bir terası var. Pastane olduğu için atıştıracak bir şeyler ararsanız alternatifleriniz çok.

Adres: Şair Nefi Sk. No:24/B Kadıköy

Moda İskelesi

moda iskelesi
Tarihi Moda İskelesi

Moda İskelesi geçtiğimiz yıllarda yenilendi ve üst kata kütüphane ve çalışma alanları kuruldu bildiğiniz gibi. Çay-kahve fiyatları görece daha uygun olsa da insanların iskeleye gösterdiği yoğun ilgiden dolayı erken saatlerde gidip kendinize çalışacak bir köşe kapmanızı tavsiye ederim.

Adres: Moda Cd. No:175 Kadıköy

Hodl

moda hodl
Moda’da Ders Çalışmalık Mekanlar – Hodl

Moda’nın ara sokaklarından birisinde bulunan Hodl, hem ders çalışmak hem de bilgisayarınızı alıp bir köşede zaman geçirmek için değerlendirebileceğiniz yerler arasında. Arka sokakta olmasının en büyük avantajı hiç şüphesiz daha sakin bir ortam sağlaması.

Adres: Moda Bostanı Sk. No.26/C  Kadıköy

Fahriye Cafe Kitap & Antika

Kafe, kitap, antika sloganıyla yola çıkan Fahriye hem nostaljik hem de bohem bir havaya sahip. Bir şeyler atıştırmak isterseniz tatlı – tuzlu seçenekler mevcut. İçerisinin insanı geçmişe götüren atmosferinde çalışmak size de iyi gelebilir. Gitmeden önce göz atmak isterseniz diye Instagram sayfasının linkini aşağıya bırakıyorum.

Fahriye Cafe Instagram

Adres: Moda Cd. Leylek Sokak No: 3/A  Kadıköy

Altkat Coffee

moda Alt Kat
Moda Kafeleri – AltKat Coffee

Kahvelerini, sarmaşıklarla kaplı binasını ve stilini çok sevdiğim Altkat, dışarıda oturup çalışmak isterseniz tercih edebileceğiniz güzel alternatiflerden biri. Eğer içeride çalışmayı tercih ediyorsanız da üst katlarda bir masayı seçebilirsiniz. Altkat’ın da self-servis olduğunu hemen belirteyim. Gitmeden menüsüne göz atmak isterseniz sizi buraya davet ediyorum.

Adres: Dalga Sokak No: 19 Kadıköy

Story Coffee & Food

Altkat’a uğradınız ama yer bulamadınız; o halde hemen karşı komşusu Story’de şansınızı deneyebilirsiniz. İçerisi oldukça geniş ve aydınlık. Gün boyunca zaman geçirebileceğiniz, kahvaltı, tatlı ve yemek çeşitleri bulunan Story’nin hem Moda’da hem de Yeldeğirmeni’nde şubeleri var. Burada içtiğiniz kahveler hoşunuza gidiyorsa online olarak da buradan sipariş verebilirsiniz.

Adres: Dalga Sk. No:22 Kadıköy

Kara Kedi

modada ders calisilacak kafeler
Moda Kara Kedi

Hemen Moda Bostanı Sokak’ta yer alan, bu küçük ve sevimli kafenin naturel renkleri, göz yormayan ışığı ve güler yüzlü çalışanları karar vermenizi kolaylaştırabilir. Dışarıdaki iki kişilik masaların yanı sıra içeride de masaları var. Ders çalışmak için kahve ve tatlıdan daha iyi birer eşlikçi olabilir mi?

Adres: Moda Bostanı Sk. 32/D Kadıköy

Bonus: Afife Batur Kütüphanesi – Müze Gazhane

Moda’da olmasa da burayı eklemeden geçemeyeceğim. Müze Gazhane, restorasyonu tamamlandıktan sonra pek çok etkinliğin düzenlendiği bir yer haline dönüştü. Konserler, heykel, resim, dans atölyeleri ya da sergilerin yanı sıra içerisinde ders çalışabileceğiniz bir kütüphane de bulunuyor.

Yazı boyunca bahsettiğim bütün bu mekanları sadece ders çalışmak için değil kaliteli bir kahve içmek ve biraz durup dinlenmek için de önerebilirim. Umarım size yardımcı olabilmişimdir.

Written By
More from Cansu Üredi

Puglia Gezi Notları – Puglia’da Gezilecek Yerler

Puglia Bölgesi, her ne kadar nüfusu yaz aylarında artış gösterse de kalabalıktan...
Read More

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir