İstanbul’da Bilgisayarını Alıp Çalışabileceğiniz Kafeler

İstanbul'da ders çalışılacak kahve zincirleri
İstanbul'da ders çalışılacak kahve zincirleri

Malum günümüzde, “home office” çalışan insanların sayısı arttı. Herhangi bir kafeye oturup, bilgisayarını açıp çalışabileceğin havalı bir işin varsa, öğrenciysen ve kafelerde çalışmayı seviyorsan bu yazı tam sizlik.

Bildiğiniz gibi bazı kafeler ve işletmeler, oturup çalışan müşteriden (ve az tüketen tabii) rahatsız. Starbucks’a alışan gençliğe açık açık ” burada 3 saat oturacaksan 100 lira da harcama yap” deme cüreti gösteren de var gösteremeyen de.  Biz daha çok rahatça çalışabileceğiniz ve garsonun sizin başınızda dikilmeyeceği kafeleri – daha çok kahve zincirlerini seçmeye çalıştık.

Sürekli başınızda durup “ne istersin”cilik, hadi artık bir şey tüketmeyecekseniz kalkın bakışları zaman zaman hepimizi yıldırır. Bunların olmadığı, ders çalışabileceğiniz kafeleri, kahve zincirlerine göz atalım.

Not: Tabii ki mahalle kafesine gitmek, küçük esnafa destek vermek önceliğimiz. Eğer yakınınızda yörenizde bir kahve içip çalışmanıza göz yumacak kafeler varsa kaçırmayın.(hatta yorumlarda bizle de paylaşın)

İstanbul’da Oturup Çalışabileceğiniz Kahve Zincirleri

Mikel

Mikel - İstanbul'da çalışabileceğiniz kafeler
Mikel – İstanbul’da çalışabileceğiniz kafeler

Beşiktaş’ta, Maçka Yokuşu’nun başında açıldığında içimizi bir heyecan sardı. Bunun en büyük nedeni Yunan adalarından bu kafeye aşina olmamız, diğer bir nedeni ise lezzetli bir frappe içebilmek.

Masaları geniş. Büyük yuvarlak masaları var. Çok fazla prizleri yok elektriğe ulaşmakta zorlanabilirsiniz. Teras kısmı şık ve güze ancak 15 sn’de bir hoparlörden gelen garip tropikal kuş sesleri var (karga sesine benziyor bazıları) Ha bir de bazen müziğin sesini çok açıyorlar. Gelelim, bir kafede oturup çalışmak için en önemli konuya, -aramızda kalsın- Mikele hızlı interneti ile biliniyor.

Bağdat Caddesi ve Beşiktaş’ta bulunuyor.

Caribou

Caribou, nedense Starbucks ve Nero kadar rağbet görmedi ancak kahveleri çok daha lezzetli diyebiliriz. Ayrıca bunun yanında yan ürünleri, çayları, soğuk içecekleri de gayet iyi. Biz genelde Bağdat Caddesi’ndeki Caribou’yu tercih ediyoruz. İnternet hızı ortalama. Ancak kahve fiyatlarından mıdır nedir, genelde çalışmak için rahat yer bulabildiğiniz kafeler oluyor.

Voi

İstanbul'da ders çalışılacak kahve zincirleri
İstanbul’da ders çalışılacak kahve zincirleri

Voi bir vaha gibi girdi hayatımıza. Özellikle Bebek’teki ve Ortaköy Feriye’deki şubeleri bizi bizden alıyor. Kahve fiyatları biraz yüksek (ve yanında sundukları yiyecek-içecekler de) Ancak kafe ortamları çok geniş ve keyifli. İnternetleri de, çalışmak için sizi üzmeyecek ortalama hızda.

Cup of Joy

Cup of Joy - İstanbul'da oturup çalışabileceğiniz kafeler
Cup of Joy – İstanbul’da oturup çalışabileceğiniz kafeler

İstanbul’un en iyi 3. Dalga Kahvecileri yazımızda yer vermiştik. Kesinlikle kahveleri çok güzel. Cup of Joy’un genel olarak sıkıntısı, düzgün hizmet ve erişilebilir fiyatlar sundukları için çok kalabalık oluyor. Mesela artık Nişantaşı Cup of Joy’da yer bulmak imkansızlaştı. Bu yüzden de çalışmak için gidecekseniz çok gürültülü bir ortamla karşılaşabilirsiniz.

MOC

MOC - İstanbul'da çalışabileceğiniz kafeler
MOC – İstanbul’da çalışabileceğiniz kafeler

MOC – Ministry of Coffee açılımı. Ders çalışabileceğiniz kafeler listesinde sonlarda olmasına bakmayın bizim açık ara en sevdiğimiz zincirlerden. (Özellikle buzlu filtre kahvesi hafif ve lezzeti çok iyi) Bu arada hiç bir çalışan başınızda durup sizi rahatsız etmiyor. Genelde işlemecileriyle çalışanlarıyla rahat bir kafe zinciri.

Gloria Jeans

Bir ara çıktı gibi oldu hayatımızdan sonrasında yine girdi. Şu an Baylan olan Bebek’teki yerini çok severdik ancak mazide kaldı. Şimdiki şubelerine buradan bakabilirsiniz. Genelde kahveleri, diğer kahve zincirlerine göre biraz pahalı oluyor. Ancak aynı zamanda daha tenha ve daha sessiz ortam bulabilirsiniz.

Caffe Nero

Nero - oturup çalisabileceğiniz kafeler
Nero – oturup çalisabileceğiniz kafeler

Starbucks’tan sonra, bilgisayarınızı alıp çalışabileceğiniz en popüler kafe zinciri.  Wispotter internet altyapısını kullanmaktalar. Çoğu Nero Cafe’de internet hızı fena değil ve vasat arası. Bunun yanında kahvelerine de genel olarak lezzetli denemez. Ancak Caffe Nero’ların iç tasarımı ve bulunduğu bölgeler gayet iyi.

Kahve Dünyası

Bu listeye girmezse olmazdı. Kahve dünyası, hızla artan şubeleriyle ve yüksek olmayan fiyatlarıyla bilgisayarını oturup çalışabilmeniz için ideal bir ortam sunuyor. Kahveleri lezzetli diyemeyiz malesef, ancak çikolataları nefis. Bunun yanında, malesef, internet hızları hayli kötü.

Tchibo, Mambocino gibi kahve zincirlerini “oturup çalışabileceğiniz kafeler listesi” ne eklemedik çünkü hem yerleri çok kısıtlı hem de şubeleri çok az.

Bilgisayarınızı yanınıza alıp oturup çalışabileceğiniz kahve zincirlerini derledik. Umarız işinize yarar.

 

More from Can Marangoz

Rodos Gezilecek Yerler & Gezi Rehberi

Eğer bolca yüzmek, güneşlenmek, sakin, huzurlu koylar keşfetmek, huzurdan sıkılınca kalabalığın içine...
Read More

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir