İstanbul Etkinlik Rehberi Ocak 2020

istanbul ocak ayı etkinlikleri - flapper swing
istanbul ocak ayı etkinlikleri - flapper swing

İstanbul etkinlik rehberine bir ay ara vermiştik ve hemencecik geri döndük. Hem yepyeni bir ay, hem de yepyeni bir yıl! Soğuk havalar bizi her ne kadar eve kapanmaya zorlasa da içimizden yükselen yeni başlangıçların, yeni kararların coşkusu bir başka. Sırf bu bile yağmura, soğuğa aldırmadan kendinizi şehrin sokaklarına atmanız için yeterli bir sebep.

Ocak ayını biraz daha ısıtacak önerilerimize geçmeden önce;  sanatla, geziyle dolu, sağlıklı, mutlu ve hayallerinizin gerçeğe dönüştüğü bir yıl dileriz. Yeni yılda da tavsiyelerimizle, notlarımızla şehri beraber keşfetmek için buralarda olacağız.

Rehberimize eşlik etmesi için, bir etkinliğini de paylaştığımız Kerem Görsev’in playlistini aşağıya iliştiriyoruz. Size ise, çayınızı, kahvenizi alıp rahat bir koltuğa yerleşmek kalıyor.

2 Ocak Perşembe

Atölye(kişisel gelişim) / Kalbin Dinlensin (Deniz Bağan) / Zorlu PSM Meydan Fuaye / 20:00-22:00

Meditasyona meraklı olanlar Deniz Bağan’ı yakından biliyordur. 2017 senesinde, meditasyon aplikasyonu, Apple tarafından ödüle layık görülen Deniz Bağan, bu sefer de hepimizin çoğu zaman içine düştüğü en insani yorgunluklardan birisi olan kendimize acımasız davranma sorununa çözüm bulmak için katılımcıları etrafına topluyor. 2 saatlik atölyede şefkat ve öz-şefkat kavramlarının temelini anlatacak olan Bağan, kendimize daha anlayışlı davranmanın, önce kendimizle barışık olmanın yollarını gösterecek.

Yılın ilk günlerine biraz dinlenerek başlamak isteyenler için biletler bu linkte.

Konser / Kerem Görsev Quartet / Zorlu PSM Touche / 21:00

kerem görsev - istanbul etkinlikleri
kerem görsev quartet konseri – istanbul etkinlikleri

Usta caz piyanisti Kerem Görsev’e sahnede kontrbasta Kaan Yıldız, davulda Ferit Odman, saksafonda Grammy’li müzisyen Ernie Watts eşlik edecek. Ekibin 5. albümü olan Perfect Balance’dan eserleri dinleyebileceğiniz bu şahane caz gecesinin biletlerine buradan ulaşabilirsiniz.

3 Ocak Cuma

Konser / Barış Manço Doğum Günü Kutlaması / Babylon / 22:30

Barış Manço’yu doğum gününde neşeyle anmak için sahnede Lalalar grubu, DJ kabininde ise Murat Meriç var.

Ali Güçlü Şimşek, Barlas Tan ve Kaan Düzarat’tan oluşan Lalalar, özgün vokalleri ve Anadolu müziğinin sampleları ile zenginleştirdikleri müziğiyle psikedelik türünü sevenlerin çok kısa sürede beğenisini kazandı. Gecede hem kendi şarkılarına hem de Barış Manço şarkılarına yer verecekler.

Murat Meriç ise müzik tarihi ile yakından ilgili herkesin kitaplarından ve çeşitli kaynaklardaki yazılarından tanıdığı önemli bir müzik araştırmacısı.

Sahne böyle önemli isimlerle doluyken bu gece kaçmaz. Aynı fikirdeyseniz buyrun biletler.

Tiyatro / Kaldırım Serçesi / Duru Ataşehir / 20:00

İstanbul'da Ocak Ayı Tiyatro Oyunları - Kaldırım Serçesi
İstanbul’da Ocak Ayı Tiyatro Oyunları – Kaldırım Serçesi

Edith Piaf, sadece 48 yıl süren hayat hikayesiyle, Tülay Günal’ın etkileyici performansıyla yeniden sahnede hayat buluyor. Eşsiz sesi, müziği, aşkları, trajik hayatı, hastalıkları ve her şeye rağmen yaşama tutkuyla sarılmasıyla gerçek bir efsane olan Kaldırım Serçesi’nin hikayesini tiyatro sahnesinde izlemediyseniz bu fırsatı kaçırmayın.

Başar Sabuncu’nun yazdığı oyunda Tülay Günal’a sahnede başarılı bir oyuncu kadrosu ve canlı orkestra eşlik ediyor. Biletler bu linkte.

Tiyatro / Ağaçlar Ayakta Ölür / Profilo Kültür Merkezi / 20:30

Yönetmenliği Nedim Saban’ın yaptığı oyunda sahnede Nevra Serezli’ye Nuri Gökaşan, Burcu Kazbek, Arif Güney gibi önemli oyuncular eşlik ediyor. Dünya klasikleri arasında yer alan bu duygusal komedide, dağılan ailesini tekrar bir araya getirmeye çalışan bir adamın hikayesi anlatılıyor. Aşağıdaki linkten biletlere erişebilirsiniz.

https://www.biletix.com/etkinlik/ZRB06/TURKIYE/tr

4 Ocak Cumartesi

Konser/Winterreise Lied Akşamı / Kadıköy Belediyesi Yeldeğirmeni Sanat / 20:00

Önemli besteci Schubert’in hayatının depresif bir döneminde yarattığı 24 parçalık Winterreise (Kış Yolculuğu) eseri, tenor Alp Utku ve piyanist Önder Cebeci tarafından sahneye taşınıyor. Konserin biletleri burada.

Eğitim(yoga) / TiyatroYoga Atölyesi / Gedik Sanat / 11:00-15:00

yoga atolyesi - istanbul etkinlikleri
yoga atolyesi – istanbul etkinlikleri

4 Ocak’tan itibaren her cumartesi 4 saat sürecek bu eğitimi 1-2-4 ya da 6 aylık setler halinde satın alabiliyorsunuz.

Bu eğitimin kapısı, deneyimli-deneyimsiz her yaştan katılımcıya açık. Eğitim süresince yoga, meditasyon, nefes çalışmaları, sahne ve tiyatro karakter çalışmaları gibi birçok alanda, farklı eğitmen ve sanatçılardan eğitim alıyorsunuz. İlgilenenler için detaylı bilgi ve satın alma seçenekleri burada.

Konser / Kendine Has Demonation Festivali No:10 / 22:30 / Babylon

Bant Mag’in düzenlediği, bu yıl 10.su gerçekleşen, farklı türleri bir araya getiren festivalin sahnesi yine dopdolu.

Gece, Afrika ritmlerini funkla bir araya getiren The Kites ile açılıyor. Sonra da sahne performansları oldukça ses getiren rock ekibi Make Mama Proud sahne alıyor.

Devamında ise nostaljik elektronik tarzını değişik performanslarla sahneleyen Cava Grande sahneye geliyor ve finalde Lin Pesto bu güzel geceyi sonlandırıyor.

Bu linkten bilet satın alabilirsiniz.

5 Ocak Pazar

Tiyatro / Monologlar Müzesi / Balat Yeni Yuva / 15:00 

İstanbul Ocak Ayı Etkinlik Rehberi - Balat Monologlar Müzesi
İstanbul Ocak Ayı Etkinlik Rehberi – Balat Monologlar Müzesi

Balat hikayelerinden oluşan ve sizi bu tarihi semtin derinliklerine sürükleyecek 7 farklı oyun. Oyunlar binanın farklı farklı odalarında oynanırken isterseniz hepsini kısa kısa ya da seçeceğiniz 4 oyunu baştan sona izleyebilirsiniz. Seçim ve program size ait. Her bir oyun, farklı farklı kişiler tarafından icra edilen birer monolog. Pazar gününüzü bu tarihi semte ayırıp böyle ilginç bir etkinliğe katılmak isterseniz biletler burada.

Sergi / Andy Warhol ve Pop Art / UniqExpo / 10:00-18:00

Andy Warhol - İstanbul Etkinlikleri
Andy Warhol – İstanbul Etkinlikleri

Sergide, Andy Warhol’un 90 adet orijinal eseri sanatseverler ile buluşuyor. Ayrıca, Keith Haring, Robert Indiana gibi Pop Art akımının önemli sanatçılarına ait eserler de görülebilir. Geniş alana yayılmış bu oldukça renkli sergi hafta sonu çocuklarınızla da gezmek için ideal. İlginizi çekiyorsa aşağıdaki linkten bilet satın alabilirsiniz.

https://www.biletix.com/etkinlik/ZAW05/ISTANBUL/tr

6 Ocak Pazartesi

Tek kişilik gösteri / Bar Psikoloğu “Küçük Psikoloji Oyunları” / Zorlu PSM Touche/21:00

Elinizde içkinizle rahat bir köşede oturup bir psikoloğun notlarını dinleyip sonra da o hep aklınıza takılan soruyu sormak ister miydiniz? Kulağa biraz sıra dışı gelse de bu gösteri tam olarak bunu vaad ediyor. Psikoloğumuz ilk kısımda kendi tespitlerinden bahsedecek, ikinci kısımda ise izleyicilerin sorularını yanıtlamaya çalışacak. Bu mizah dolu terapi gecesine katılmak isterseniz biletler burada.

Eğitim(mutfak) / Balkabaklı Lezzetler / İntema Yaşam Akademi / 19:00-22:00

İstanbul Ocak Ayı Etkinlik Takvimi - Balkabağı çorbası
İstanbul Ocak Ayı Etkinlik Takvimi – Balkabağı Atölyesi

Hazır tam da balkabağı mevsimiyken, hem sağlıklı sofralar kurabilmeniz hem de yeni tarifleri keşfetmeniz için güzel bir atölye önerisi ile geldik. Bu atölyede balkabağı ve keçi peyniri dolgulu rulo tavuk, balkabaklı mousse gibi farklı tarifler öğreneceksiniz.


Etkinlikler arasında minik bir mola vermek isterseniz sizi buraya, İstanbul’un En İyi Restoranları yazımızı okumaya davet ediyoruz.


7 Ocak Salı

Tiyatro / Gerçek / Zorlu PSM / 20:30

Usta oyuncular Neslihan Yeldan, Levent Üzümcü, Özge Özder ve Kubilay Tunçer’i sahnede bir araya getiren çok güzel bir komedi.

Fransız yazar Florian Zeller’in oyununda, karakterler kendi gerçeklerini oynuyor ancak seyirci son ana kadar kimin gerçeği söylediğinden emin olamıyor. Bu heyecanlı komedinin biletleri için tıklayın.

8 Ocak Çarşamba

Tiyatro / Kıyıya Oturmanın Böylesi / Koma Sahnesi / 20:30

Oyunumuz, 16.yy sonlarında ortaya çıkan Commedia Gabriellina stilinde oldukça değişik bir oyun. Merve Engin sahnede 11 farklı karakteri çeşitli aksesuarlar ve masklar yardımıyla canlandırıyor. Bir gemi yolculuğuna çıkan ve gemisi kıyıya outran bir adam ve yolunu gözleyen ve haber alamayınca peşinden yollara dökülen sevgilisinin hikayesi anlatılıyor. Bilet linki ise aşağıda.

https://www.biletix.com/etkinlik/ZKM04/ISTANBUL/tr

9 Ocak Perşembe

Dans Gösterisi / Elektronika / Zorlu PSM / 20:30

İstanbul Etkinlikleri - Elektronika
İstanbul Etkinlikleri – Elektronika

Devlet Opera ve Balesi’nin Modern Dans grubu MDTistanbul’un projesi Elektronika, 24 dansçının sahnelediği 3 ayrı eserden oluşuyor. İlk eser, dinamik bir grup çalışması olan Hadi, 2. eser Mantra, 3. eser ise Heyecan. Ortak özellikleri ise tamamen elektronik altyapı üzerine kurulmuş olmaları.

Son derece dinamik bir modern dans gecesi yaşamak isterseniz aşağıdaki linkten bilet satın alabilirsiniz.

https://biletinial.com/opera-bale/elektronika

Tiyatro / Narin Napalm /Tiyatro Pera / 20:30

Philip Ridley’in yazdığı oyunda, Mehmet Bilge Aslan ve Fulya Peker oynuyor. Sıradan gibi görünen bir çiftin ilişkilerinin en savunmasız, en yoğun, en hırçın şekillerinin anlatıldığı zaman zaman komik zaman zaman şiirsel bu hikaye ülkemizde ilk kez sahneleniyor.

10 Ocak Cuma

Konser / Balkan Wedding Party by Kolektif İstanbul / Babylon / 22:30

İstanbul Ocak Ayı Konserleri
İstanbul Ocak 2020 Konserleri

Sizi kışın kasvetinden bir anda sıyırıp alacak bir etkinlik! Kolektif İstanbul’un caz ve funk ile beslediği Balkan Müziği ezgileri herkesi dans pistine davet ediyor. Yaptıkları coşkulu müzikle şimdiye kadar birçok uluslararası festivalde beğeni toplamış ekiple birlikte coşmak isterseniz biletler burada.

Tiyatro / Sesin Resmi / DOT Kanyon / 21:00

Sesin Resmi, bir şehirde karşılaşmış bir kadın ve erkeği konu alıyor. Birisi artık yazmaya olan inancını kaybetmiş bir oyun yazarı, diğeri ise resim çizerek kendini hayattan korumaya çalışan bir çizer. Esra Bezen Bilgin ve Yağız Can Konyalı’nın sahneye taşıdığı oyunun biletleri için tıklayın.

11 Ocak Cumartesi

Konser / Aşkın Arsunan & Blue Print / Zorlu PSM Touche / 21:30

Deneyimi ve ustalığı tartışılmaz ünlü caz piyanisti Aşkın Arsunan, usta müzisyenlerle birlikte hayata geçirdiği Blue Print grubuyla birlikte sahne alıyor. Vokalde Duygu Tarhan, trompette Şenova Ülker, bas gitarda Aycan Teztel ve davulda Volkan Öktem’in sahnede olacağı bu Latin esintili caz gecesinin biletleri için tıklayın.

Sinema / 3 Aptal / Akbank Sanat / 15:00

istanbul ocak etkinlik takvimi - 3 idiots
istanbul ocak etkinlik takvimi – 3 idiots

Biliyoruz ki Hint sinemasının birçok meraklısı var. Bu film de onlar için. Bollywood takipçisiyseniz, uzun süredir kayıp olan bir arkadaşlarını arayan iki arkadaşın hikayesinin anlatıldığı bu filmi kaçırmayın.

Tiyatro / Masanın Altında /Kadıköy Boa Sahne / 20:30

Çevirmenlik yaparak hayatını kazanan Florence, ek gelir elde etmek için çalışma masasının altını bir ayakkabı boyacısına kiralar. Zaman geçtikçe kiracısı ile arasındaki bağ güçlenir. Bu ilginç konulu oyunda sınıf farklılıklarından git gide yalnızlaşan insanın sorunlarına kadar bir sürü şey bir kara mizah çemberinde anlatılıyor. Oyunun detayları ve biletlerine ulaşabileceğiniz link aşağıda.

https://www.biletix.com/etkinlik/ZSZAY/ISTANBUL/tr

12 Ocak Pazar

Atölye(Astroloji) /2020 Astroloji Haritası / Zorlu PSM / 14:00

Astrolojiye meraklıysanız kaçırılmayacak etkinlik!

Bu atölyede eğitmen Duygu Demir eşliğinde kendi doğum haritanız üzerinden 2020’nin önemli astrolojik olaylarını inceleyip yeni yılın şanslı günlerini ve dikkat edilmesi gereken zamanlarını öğrenebileceksiniz. Detaylı bilgi ve bilet satın almak için tıklayın.

Tiyatro / İki Bekar / Duru Tiyatro Ataşehir / 16:30

İlişkiden, bağlanmaktan, aldatılmaktan korkan bir adam ve bu konuda oldukça ısrarcı bir kadının hikayesi. Arkadaşlarının aracı olmasıyla bir düğün davetinde aynı masaya oturuyorlar ve olaylar gelişiyor. Emre Kınay ve Evrim Alasya’nın sahnelediği oyunda konu kadar müzikler ve canlı orkestra da iddialı.

13 Ocak Pazartesi

Tiyatro / Şatonun Altında / Zorlu PSM / 20:30

Şatonun Altında - İstanbul Ocak Etkinlikleri
Şatonun Altında – İstanbul Ocak Etkinlikleri

Pınar Akkuzu ve Gülden Arsal’ın sahneyi paylaştığı oyun, Macbeth’in ölümünden sonra başlıyor ve hikayesini iki çamaşırcı kadının gözünden anlatıyor. Deliliğin sınırlarında gezinen bu iki kadının performansında farklı stiller ve oyunculuk teknikleri bir araya getirilmiş.

Aşağıdaki linkten biletlere ulaşabilirsiniz.

https://www.passo.com.tr/tr/etkinlik/satonun-altinda-13ocak-zorlupsm/855320

Konser / Napoliten Konseri / Zorlu PSM / 20:30

Zaman zaman neşeli zaman zaman ise hüzünlü İtalyan halk şarkılarını, Devlet Opera ve Balesi tenorları seslendiriyor. Kulağınızın aşina olduğu eserleri bir de bu sahnede dinlemek isterseniz biletler burada.

14 Ocak Salı

Tiyatro / Red Light Kışı / DasDas / 21:00

Hikaye, Amsterdam’ın ünlü Red Light sokağında geçiyor. İki adam ve 1 geceliğine onlara eşlik eden bir kadın ve bu 3 yabancının karşılaşmasının birbirlerinde bıraktıkları izler…Gün Koper, Ayşecan Tatari ve Ali Yoğurtçuoğlu aynı sahneyi paylaşıyor.

Oyunu izlemek isteyenler için biletler bu linkte.

Eğitim(mutfak) / Hayat Dudaklarda Mey / IWSA / 19:00

Sohbete ve yemeğe doyulmayacak bir çilingir sofrası etkinliği! Hayat Dudaklarda Mey kitabının yazarı Murat Meriç, kitabında bahsettiği, çilingir sofrası şarkılarının hikayelerini bu sefer bu etkinlikte, yine sofra başında anlatıyor. Selahattin Pınar’dan Zeki Müren’e, bir çok sanatçının bildiğiniz eserini bir de hikayesiyle anımsamak ve şef Seray Öztürk’ün yemeklerini tatmak için bu etkinlik kaçmaz!

15 Ocak Çarşamba

Konser / Emir Ersoy “Rhythmic Hands” / Zorlu PSM Touche / 21:00

Emir Ersoy

Emir Ersoy piyanonun başında ve kendisine Küba’nın önemli davulcularından William Cardoso, Adrian Gustavo ve Aleixi Contreras ve başarılı basçı Caner Üstündağ eşlik ediyor. Klasik caz melodileriyle Latin tınılarını birleştiren bu gecenin biletleri için tıklayın.

Tiyatro / Görevini Arayan Adam / Kadıköy Halk Eğitim Merkezi / 20:30

Sahnede oldukça kalabalık bir oyuncu kadrosu var. Hikaye ise sürekli ölen ve aynı yaşama geri dönen bir adamı anlatıyor. Kahramanımız her ölüşünde gittiği yerde kendisine bir görev soruluyor ve görevinin ne olduğunu bir türlü bilemediği için dünyaya geri gönderiliyor. Bu ilginç konulu oyunu izlemek isterseniz bilet linki burada.

16 Ocak Perşembe

Tiyatro / Polisler / Duru Tiyatro Kadıköy / 20:30

Zamanı ve ülkeyi bilmiyoruz. Halk tamamen devletin yönetimine teslim olmuş, ülkede sadece 1 mahkum kalmış, suç kavramı ortadan kalkmış. Polisler ise işsiz kalmamak için halkı kışkırtarak yeni suçlular yaratma çabasında. Konu oldukça ilginç. Sahnede Tolga Tekin, Ahmet Burak Bacınoğlu, Hakan Karsak, Serdar Kayaokay var. Buradan bilet satın alabilirsiniz.

17 Ocak Cuma

Konser / Radyo Eksen Partisi / Babylon / 22:00

Çoğumuzun arabasında, evinde, ofisinde en çok tercih ettiği kanallardan birisi Radyo Eksen. Bir sürü tür arasında gidip gelen, bazen iyi bildiğimiz bazen de keşfetmekten mutlu olduğumuz şarkılarla bizi Dünya çapında tura çıkaran Radyo Eksen Dj’leri bu sefer de Babylon sahnesinde  yüksek enerjili bir gece vaad ediyorlar. Kaçırmam diyenler için buyrun biletler.

Eğitim(mutfak) / Radyoda Müzeyyen, Masada Meze / USLA / 19:00-23:00

muzeyyen senar - istanbul etkinli -takvimi
muzeyyen senar – istanbul etkinli -takvimi

Hem pişiriyoruz, hem müzik eşliğinde dalıp gidiyoruz sonra da afiyetle yiyoruz! Müzeyyen Senar’ın şarkıları eşliğinde Çerkez tavuğu, köpoğlu, piyaz ve tereyağlı karides yapıp soframızı kuracağımız bu tatlı akşamın biletleri için tıklayın.

18 Ocak Cumartesi

Tiyatro / Prudencia Hart ve Bir Tuhaf Dibe Vurma Öyküsü / DOT Kanyon / 21:00

Bir konferansa katılmak için İskoç sınırındaki bir kasabaya giden Prudencia Hart’ın, kar yüzünden kasabada mahsur kalması ve yolunun enteresan bir otele düşmesiyle yaşadığı ilginç olaylar anlatılıyor. 21 Aralık, en uzun gecede geçen bu oyunun yönetmeni ise Murat Daltaban. Mert Öner, Gizem Güçlü, Esin Alpogan’ın sahnede buluştuğu oyunun biletleri ise bu linkte.

Konser / Bir Arp Sabahı / Pera Palace / 11:00

istanbul ocak konserleri - bir arp sabahı
istanbul ocak konserleri – bir arp sabahı

Muhteşem balolara ve konserlere ev sahipliği yapmış tarihi Pera Palace Balo Salonu, bu sefer bir cumartesi sabahı büyülü arp tınıları ile dolacak. Önemli festivallere katılmış, birçok ödüle layık görülmüş ve büyük sanatçılarla aynı sahneyi paylaşmış değerli arp sanatçısı Merve Kocabeyler, bu güzel sabahta tüm haftanın yorgunluğunu üzerinizden alacak. Kaçırmak istemeyenler için biletler burada.

19 Ocak Pazar

Tiyatro/Sevgili Arsız Ölüm-Dirmit/Zorlu PSM/19:30

Latife Tekin’in Sevgili Arsız Ölüm isimli romanından uyarlanan bu tek kişilik oyunda sahnede Nezaket Erden var. Köyden şehre göç eden kalabalık bir ailenin yaşadığı zorluklar, şehirde tutunma mücadelesi, en küçük kızları Dirmit’in gözünden anlatılıyor. Bu linkten bilet satın alabilirsiniz.

Tiyatro/Tarla Kuşuydu Juliet/Kenter Tiyatrosu/18:00

Efsane aşıklar Romeo ve Juliet, oldukça sıradan, rutinin içinde kaybolmuş ve kavga gürültü dolu bir evlilikle karşımızda. Hayal etmesi bile oldukça ilginç olan bu hikayede, mutsuz ev kadını Juliet ve her şeyi boş vermiş, umutsuz Romeo, 30 yıllık evli bir çift. Hayatları iyice çıkmaza girmişken artık bu hale  tahammül edemeyen Shakespeare bu duruma son vermek için yanlarına geliyor. Deniz Çakır ve Engin Alkan’ın baş rollerini paylaştığı bu ilginç komedinin biletlerine buradan ulaşabilirsiniz.

21 Ocak Salı

Tiyatro / Lal Hayal / Zorlu PSM / 20:30

lal hayal - istanbul ocak etkinlikleri
lal hayal – istanbul ocak etkinlikleri

Ezel Akay ve Aysel Yıldırım’ın yönettiği oyunda Songül Öden, sahnede 7 farklı kadına hayat veriyor. 70 yaşındaki İstanbul hanımefendisinden hip-hopçıya, jinekologdan babaanneye bambaşka 7 kadın, bir polisiye hikayenin düğümünde buluşuyor. Ayrıca bu ilginç oyunda, canlı orkestra da nabzı sürekli yüksek tutuyor. İlginizi çektiyse buyrun biletler.

Tiyatro / 10 Saniye / DasDas / 21:00

Zeynep, en prestijli kolejlerden birisinden atılan çocuğunun okula geri alınması için savaş veren bir anne. Elif ise rehber öğretmeni. Oyun; şiddet, taciz gibi konularla yüzleşerek bu iki kadının gerçeği aramasını konu alıyor.  Çocuk psikolojisi üzerinden eğitim sistemi, yanlış aile ilişkileri gibi meseleler de masaya yatırılıyor. Algı Eke ve Nergis Öztürk’ün sahneyi paylaştığı oyunun biletleri için tıklayın.

22 Ocak Çarşamba

Tiyatro / Çok Satanlar / DasDas / 21:00

Hikaye, internette yayınladığı anıları ile şöhreti yakalayan Ethan ve yeteneğine rağmen bir türlü istediği çıkışı yapamayan Olivia arasında geçiyor. Bu iki yabancının yolları bir pansiyonda kesişiyor ve başarı için verilen ödünlerden hırsın sınırına kadar birçok konuyu irdelemelerini, birbirlerinin hayatlarında yarattıkları etkiyi izliyoruz. Tansu Taşanlar ve Oya Unustası’nın sahnelediği oyunun biletleri burada.

23 Ocak Perşembe

Konser / Sertab’ın Müzikali / Zorlu PSM / 20:30

Sertab'ın Müzikali
Sertab’ın Müzikali

Sadece müzikal olarak adlandırmak haksızlık olur; sahnede müziği, şiiri, koreografiyi birleştiren, eski ve yeni şarkıların sizi bambaşka yerlere taşıyacağı bir şov. Koreografi Beyhan Murphy’e, ışık tasarımı ise ödüllü Ken Billington’a ait. Tüm bunların üzerine Sertab Erener’in eşsiz sesi ve sahne deneyimi eklenince merak etmek kaçınılmaz oluyor. Biletlere buradan ulaşabilirsiniz.

Tiyatro / Hitler’in Bıyığı / Kültüral Performing Arts / 20:30

Ali Uysal’ın canlandırdığı Alperen, çocuk yaşta babasının annesini öldürmesine şahit olmuş ve bu sebeple zamanla akıl sağlığını yitirmiş bir çocuk. Babasının hapisten çıkacağını öğrenmesiyle kendisine hayali arkadaşlarından bir ekip kuruyor ve kötülüğün kaynağını yok etme planları yapıyor. Biletler için link burada.

24 Ocak Cuma

Konser / Murat Evgin Oldies Acoustic / Zorlu PSM Touche / 21:30

Yaptığı dizi müzikleriyle 40’tan fazla ülkede bilinen Murat Evgin, Elton John’dan Michael Jackson’a birçok ismin sevdiğimiz şarkısını kendi yorumuyla sahneye taşıyor. Kendisine sahnede, uzun yıllar Barış Manço ile çalışmış önemli müzisyen Eser Taşkıran ve grubu eşlik edecek.

Tiyatro / Anormal / Grand Pera Emek Sahnesi / 20:30

Ünal Silver, Melis İşiten, İbrahim Kendirci, Erdem Kahraman’ın baş rollerinde yer aldığı oyunda, iyice çığırından çıkan bir iş görüşmesini izliyoruz. Bir psikiyatri kliniğine başvuru yapmak üzere gelen bir genç kız gün sonunda kendisini bir soruşturmanın ortasında buluyor. Biletler ve detaylar burada.

25 Ocak Cumartesi

Tiyatro / Evlat / DasDas / 20:30

Evlat, hem baba-oğul olmak hem de gitmek üzerine yazılmış kuvvetli bir oyun. Cem Yiğit Üzümoğlu, Sezin Akbaşoğulları, Şükran Ovalı, Onur Saylak gibi önemli oyuncular sahnede yer alıyor. Ebeveyn-çocuk ilişkisi, yaş dönemi sancıları ve karşılıklı verilen savaşlara dair bu çarpıcı oyunun biletleri için tıklayın.

27 Ocak Pazartesi

Tiyatro / Kürklü Venüs / Moda Sahnesi / 20:30

istanbul etkinlikleri - kürklü venüs
istanbul etkinlikleri – kürklü venüs

Oyun içinde oyun kurgusu ve sürekli farklı farklı rollere giren oyuncular sayesinde oldukça gizemli ve değişik bir oyun size bekliyor. Sahneye koyduğu oyun için aradığı kadın oyuncuyu bir türlü bulamayan bir tiyatro yönetmeninin, esrarengiz bir oyuncu ile yollarının kesişmesiyle yaşananlar anlatılıyor. Pervin Bağdat ve Ersin Umut Güler baş rollerde, etkinlik biletleri bu adreste.

Hazır Moda’ya gelmişken, aşağıdaki yazımızı da okumak isteyebilirsiniz;

Moda’da Gezilecek Yerler

28 Ocak Salı

Konser / İncesaz / Moda Sahnesi / 20:30

Ezgi Köker’in büyüleyici sesi ve naif şarkıları ile bildiğimiz İncesaz, bu konserde sadece kendi şarkılarını değil, 19. yy’dan da şarkılar seslendirecek. Dellalzade, Lemi Bey, Erol Sayan gibi değerli bestecilerin eserlerini dinleyip doyurucu bir müzik gecesi yaşamak isterseniz buyrun etkinlik biletleri.

Sergi / Lütfi Özkök:Portreler / 10:00-18:00

Aynı zamanda şair olan Lütfi Özkök, edebiyat dünyasına oldukça yakın bir isimdi. Fotoğrafını çektiği kişilerle uzun yıllara dayanan bir tanışıklığı olan sanatçı, genelde farklı yıllarda aynı kişinin portre fotoğraflarını çekerek değişimi gözler önüne sunmuş. 50’li yıllardan başlayıp 90’lara kadar gelen seçkide 89 portreye yer verilmiş. Ayrıca, portrelere bazen yazılar bazen de objeler eşlik ediyor ve bu şekilde sanatçının portrelerini çektiği kişilerle kurduğu ilişki izleyiciye sunuluyor.

29 Ocak Çarşamba

Konser / Flapper Swing / Zorlu PSM Touche / 21:00

istanbul ocak ayı etkinlikleri - flapper swing
istanbul ocak ayı etkinlikleri – flapper swing

İki gitar, kontrbas, saksafon ve vokalden oluşan grup, 20’li ve 30’lu yılların hem havasını hem de müziğini sahneye taşıyor. Dansla birleşen bu neşeli müzik ziyafeti için tıklayın.

30 Ocak Perşembe

Konser / Manouche A La Turca ve Konukları / Babylon / 21:30

Önemli gitar virtüözü ve bestecilerimizden Bilal Karaman; Özgün Bora ve Baran Say ile kurduğu grubu Manouche A La Turca ile, cazı çok farklı yerlere taşıyor. Biraz çingene müziği, biraz caz derken sahneyi paylaşacakları konukları sayesinde çok sesli bir şölen sizi bekliyor olabilir. Muhammed Yıldırır’ın kemanıyla, Nevcivan Özel’in gitarıyla, Ramazan Sesler’in klarnetiyle konuk olacağı konserin biletleri için tıklayın.

Ayrıca şimdiden bu güzel müziğin havasına kapılmak isterseniz aşağıya neşeli bir playlist bıraktık.

31 Ocak Cuma

Tiyatro / Ben Varım / DasDas / 20:30

Kasiyer Jasmin, hep bir mucize hayali ile yaşıyordur. Gün gelir, mucize gerçekleşir ama pek de onun hayal ettiği gibi değildir. Mucize bekleyenlerin, mucizelerini başkalarına bağlayanların, aslında her insanın kendi mucizesini yaratabileceğine inananların oyunu. Kalabalık bir oyuncu grubuna sahnede bir de koro eşlik ediyor. Etkinlik biletler için link ise aşağıda.

https://www.biletix.com/etkinlik/Z1J48/TURKIYE/tr

İstanbul Ocak Ayı Etkinlik Rehberimizin sonuna geldik. Bu güzel kış ayını mutlulukla geçirmenizi diliyoruz.

Aşağıda, İstanbul’da turist olmakla ilgili yazımızıda okumak isteyebilirsiniz;

İstanbul’da Bir Turist Edasıyla Gezilecek Yerler

Bizi instagramdan takip edebilir veya bültenimize buradan üye olabilirsiniz.

Sevgiler,

Farah Samuray

 

 

More from Farah Samuray

ISPARTA LAVANTA FESTİVALİ

Son yıllarda giderek popüler bir hale gelen, mis kokulu, rengarenk Isparta Lavanta...
Read More

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir