Online Etkinlik Rehberi – Haziran 2021

Haziran Ayı Online Tiyatrolar - Kibarlık Budalası

Yemyeşil ağaçlar, cıvıldayan kuşlar ve mis gibi hava bizi ısrarla hayatın içine karışmaya davet ediyor. Siz bu güzel yaz ayını açık havada yürüyüşler, doğa sporları, bisiklet turları ve pikniklerle güzelleştirirken biz de aralara online etkinlik tavsiyeleri serpiştirelim dedik. Umarız pek yakında coşkulu konserler, festivallerle sizi İstanbul’un eğlencesine, yazın tadını çıkarmaya davet edeceğiz.

Şimdi çayınızı, kahvenizi alın ve bizimle birlikte Haziran Ayı Online Etkinlik Rehberimizde ufak bir kültür-sanat turuna çıkın.

TİYATROLAR

3 Haziran Perşembe / Raif ile Letafet / 21:00

Oyun, birbirini seven Raif ile Letafet’in birbirine kavuşma hikayesini anlatıyor. Başkasıyla evlendirilmek istenen Letafet ve O’na kavuşmak için planlar yapan Raif üzerinden kadın-erkek ilişkileri ve sosyoekonomik konuların da ele alındığı oyun iki perdelik ve başrollerinde Aras Cem Güler, Barış Özgenç ve Sinem Ünsal var. Buradan biletlere ve izleme detaylarına ulaşabilirsiniz.

11 Haziran Cuma / Karanlıkta Komedi / 20:30

Haziran Ayı Etkinlikleri – Karanlıkta Komedi

Oyunun konusu tam da ismi gibi; elektrik kesintisi yaşanan bir gecede gelen davetsiz misafirler, önemli konuklar, sakarlıklar ve yanlış anlaşılmalar. Burcu Kara, Gökçe Özyol, Akasya Asıltürkmen ve Bülent Alkış sahneyi paylaşan oyuncular.

Bu linkten bilet satın aldığınızda 12 Haziran Cumartesi gün sonuna kadar oyunu izleyebilirsiniz.

11 Haziran Cuma / Sevmekten Öldü Desinler / 20:30

Hande Subaşı, Hakan Bilgin ve Serdar Yeğin’in sahneyi paylaştığı oyun, özlediğimiz Yeşilçam filmleri havasında. İstanbul’un kenar mahallesinden sahne ışıklarına uzanan komedi/müzikal, tanıdık bir hikayeyi anlatıyor. Aşağıdaki linkten bilet satın alabilirsiniz.

https://www.biletix.com/etkinlik/0SO15/TURKIYE/tr

18 Haziran Cuma / Kibarlık Budalası / 21:00

Haziran Ayı Online Tiyatrolar – Kibarlık Budalası

Büyük usta Haldun Dormen’in başrolünü oynadığı bu kült eseri daha önce izleme fırsatınız olmadıysa bu online gösterimi kaçırmayın deriz.

Moliere’in eserinden uyarlanan Kibarlık Budalası, zenginliği dışında pek de bir şeyi olmayan Mösyö Jourdain’in hikayesini anlatıyor. Asilzade olmayı kafasına koymuş ve bunu da parayla başarabileceğine inanan Jourdain, etrafındaki aklı başında insanları da kendi kargaşasına sürükleyerek anlamsız ve oldukça da masraflı bir mücadele içine giriyor. Göksel Kortay, Hakan Altıner ve Damla Cercisoğlu gibi önemli isimlerin sahneyi paylaştığı bu oyun için buradan bilet satın alabilir ve Seyretix.com üzerinden oyunu izleyebilirsiniz. 20 Haziran gün sonuna kadar oyunu izleyebileceğinizi de not düşelim.

25 Haziran Cuma / Şaşkın Aşıklar / 21:00

Bu komik ve tempolu oyunun kadrosunda Melda Gür, İrfan Kangı ve Cem Kılıç var. Hikaye şöyle: Baş karakterlerimiz bir karı-koca, her ikisi de haftasonu için diğerinin şehir dışında olduğunu sanıp bir takım maceralara girişiyorlar. Birbirlerine yakalanmalarını ve belki de bir ailenin çöküşünü önlemek de evin hizmetçisine düşüyor.

Heyecanlı bir Cuma gecesi geçirmek isterseniz bu oyun güzel bir alternatif olabilir.

Ev konforundan ayrılmadan daha kapsamlı etkinliklere katılmak isterseniz İnternette Gezebileceğiniz Sanal Müzeler yazımız da sizin için güzel bir kaynak olabilir.

EĞİTİMLER & ATÖLYELER

2 Haziran Çarşamba / Yaz Mevsiminde Doğal Cilt Bakımı / 20:00

Haziran Ayı Online Eğitimler – Yaz İçin Cilt Bakımı

Yaz aylarında özellikle güneş ışınları ve terleme sebepli çeşitli cilt sorunlarına daha yatkın hale geliyoruz. Cilt tipiniz ne olursa olsun bu atölyede size uygun, evde hazırlayabileceğiniz doğal içerikli formüller öğreneceksiniz. Temizleyici, doğal tonik, maske, selülit karşıtı karışım, güneş sonrası bakım kremi ve saç maskesi hem yapım aşamalarıyla paylaşılacak hem de eğitim sonrası istediğiniz zaman uygulayabilmeniz için dijital içerik olarak size ulaştırılacak.

Tüm detaylara Homemade Aromaterapi sitesinden ulaşabilirsiniz.

3 Haziran Perşembe / Hamilelik, Doğum, Lohusalık / 18:30

Cilt bakımından ilaç kullanımına kadar birçok konuda fazlasıyla dikkat edilmesi gereken ve seçeneklerin de oldukça kısıtlı olduğu hamilelik ve lohusalık dönemi için güvenle uygulayabileceğiniz tavsiyeler bu atölyede.

Doğal cilt bakımı, rahatlatıcı günlük ritüeller, doğum fizyolojisi, ağrıyla baş etme yöntemleri, nefes terapisi ve bulantı için öneriler ele alınacak konulardan bazıları. 3 saat sürecek bu eğitim, hamile yakınlarınız için de güzel bir hediye seçeneği olabilir. Bu bağlantıdan satın alma bilgilerine ulaşabilirsiniz.

6 Haziran Pazar / Budizm, Hinduizm ve Diğer Asya Dinleri / 20:30

Sanat Tarihçisi Atilla Tuna’nın eğitmenlik yaptığı bu kurs aslında 6 Haziran’da başlayıp 6 hafta boyunca devam ediyor. Her dersin 2 saat süreceği toplam 12 saatlik eğitim özellikle dinler tarihi ile ilgilenenler için oldukça kapsamlı bir içeriğe sahip.

Budizm, Hinduizm, Jainism, Konfüçyunizm, Taoizm, Sihizm ve Şintoizm’in tarihinin, tanrılarının, simgelerinin, öğretilerinin ve daha birçok detayın ele alınacağı bu eğitim hem dinlerin yayılması hem de sanat açısından birçok konuya ışık tutacak nitelikte.

Tüm içeriği incelemek ve bilet satın almak isterseniz detaylar burada.

8 Haziran Salı / Resimlerdeki Gizemli Kadınlar / 20:00

Haziran Ayı Online Atölyeler – Resimlerdeki Gizemli Kadınlar

Doç. Dr. Aslı Kotaman’ın konuşmacı olduğu bu etkinliğin konusu son derece ilgi çekici. Picasso’dan Manet’e bir sürü ünlü ressamın tablosuna ilham veren kadınların gizemli öykülerine ışık tutacak olan sohbet; tarih ve sanat meraklısı herkes için güzel bir atölye olabilir. İlginizi çektiyse buradan bilet satın alabilirsiniz.

11 Haziran Cuma / Glütensiz ve Şekersiz de Çok Tatlı Workshop / 13:00

Hazır yaz kendini iyiden iyiye hissettirmeye başlamışken ve kıyafetlerimiz de iyice hafiflemişken birkaç şekersiz tarif öğrenmek son derece kurtarıcı olabilir.

Bu tatlı mı tatlı mutfak eğitimi yaklaşık 3 saat sürüyor. Menüde vegan brownie, kurabiye, glütensiz grissini ve chialı cup var. Hem kendiniz hem de yaz sofralarınız için etkileyici bir içerik. İlginizi çektiyse bu link üzerinden bilet satın alabilirsiniz.

16 Haziran Çarşamba / Fırat Devecioğlu ile Engin Geçtan Atölyesi / 21:00

16 ve 17 Haziran’da iki buluşmayı kapsayan bu felsefe etkinliğinde Engin Geçtan’ın penceresinden yaşam, mutluluk ve yaratıcılık ekseninde daha üretken ve daha olumlu olmanın sırları ele alınacak. Felsefe ve psikolojiye meraklıysanız, keyifli bir gece sohbetine katılmak isterseniz yaklaşık 2 saat sürecek olan etkinliğin biletleri burada sizi bekler.

23 Haziran Çarşamba / Şamanizm / 20:30

Online Atölyeler – Şamanizm

Günlük hayatımızda ritüel haline getirdiğimiz ve bize iyi gelen bir çok rutinimizin kökeni aslında Şamanizm’e dayanıyor. Orta Asya’dan çıkan ve günümüzde Batı dünyasında da kabul gören Şamanlık ilginizi çekiyorsa bu eğitimle bir çok temel konuda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Şamanlığın ortaya çıkışı, ritüeller, dualar, semboller ve Türk kültüründe Şamanizm izleri ele alınacak olan konulardan bazıları. Tarihçi Dr. Cengiz Göncü’nün konuşmacı olduğu bu eğitim Zoom üzerinden yaklaşık 2 saat sürecek ve sonunda da katılımcıların sorularının yanıtlanacağı bir bölüm yer alacak.

Daha detaylı bilgiye ve biletlere ulaşmak için buraya buyrun.

 

KONSERLER

15 Haziran Salı / Best Of Opus Amadeus Arşiv Konserleri / 14:00

Bu konser serisinde farklı kültürlerin rengarenk tınılarını, İstanbul’un eşssiz mekanlarında verilmiş konserlere konuk olarak dinleme fırsatı bulacaksınız. Surp Levon Katolik Kilisesi, Saint Antuan kilisesi, Aşkenaz Sinagogu konser mekanlarından bazıları. Hollanda’dan, Macaristan’dan ve Türkiye’den çeşitli oda orkestraları sizi kimi zaman coşturacak kimi zaman da hüzünlendirecek.

15 Mayıs’tan itibaren izleyiciye açılan bu konser serisinin son gösterim gününün 15 Haziran olduğunu hatırlatalım. Daha detaylı program akışı ve biletlere bu linkten ulaşabilirsiniz.

Her ne kadar etkinlikler için tavsiyelerimiz online olsa da tatil planları yapanları da unutmadık. Yaz için minik kaçış planlarınız varsa, yurt dışına pek uzanamadığımız bu günlerde Yurt İçi Tatil Yerleri yazımız size ilaç gibi gelebilir.

Birlikte bir online etkinlik rehberimizin daha sonuna geldik. Gelecek ay sizi yaz güneşiyle aydınlanan cıvıltılı sokaklara, dopdolu İstanbul etkinliklerine gönül rahatlığıyla davet edebilmeyi umuyoruz. Sağlıklı, mutlu ve umutlu bir Haziran ayı geçirmenizi dileriz.

Bizi instagramdan takip edebilir veya bültenimize buradan üye olabilirsiniz.

Sevgiler,

Farah Samuray

More from Farah Samuray

İstanbul Etkinlik Rehberi Ocak 2020

İstanbul etkinlik rehberine bir ay ara vermiştik ve hemencecik geri döndük. Hem...
Read More

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir