BEBEK’TE GİDİLECEK EN GÜZEL MEKANLAR – BEBEKTE NEREYE GİDİLİR

bebek'te gidilecek en güzel mekanlar - petra bebek
bebek'te gidilecek en güzel mekanlar - petra bebek

Bebek, isminden de anlaşılacağı üzeri İstanbul’un ve boğazın bebeği ve kıymetlisi. Bu yüzden de, gerek evleri gerekse yeme içme mekanları üst gelir düzeyine hitap ediyor. Biz bu yazının büyük bir kısmında, Bebek’te hiç bir niteliği olmayan kazık mekanlardan ziyade, şık ve her gelir kesimine hitap eden yerlerden de söz edeceğiz.

Yine de “Bebek’te gidilecek en güzel mekanlar” listesinin sonunu hayli pahalı ve bize çok hitap etmeyen mekanlardan oluşturduk. Ancak gitmek isteyen olursa diye popülariteden mütevellit ekleyiverdik…..

1. Mini Dondurma

bebek'te gidilecek en güzel mekanlar - mini dondurma
bebek’te gidilecek en güzel mekanlar – mini dondurma

Bebek’te herhangi bir mekana oturmadan belki elinizde dondurmayla bir boğaz yürüyüşü yaparsınız diye Mini Dondurma’yı başa koyduk. Yani oturulacak yer yok. En sevdiğimiz lezzetler, güllü lokum, naneli çikolata ve damla sakızlı dondurmalar.

2. Petra Bebek

bebek'te gidilecek en güzel mekanlar - petra bebek
bebek’te gidilecek en güzel mekanlar – petra bebek

İstanbul’da yeni nesil kahveyi bizimle tanıştıran, bir sürü kafeye kahvesini veren, havalı, leziz ve şık bir işletme Petra. Bebek’teki son mekanı da ağaçların altında, geniş bir iç mekana ve kocaman bir bahçeye sahip tatlı bir yer.

Petra’nın diğer kafelerine buradan ulaşabilirsiniz.

3. Mangerie

Bebek'te gezilecek mekanlar - Mangerie
Bebek’te gezilecek mekanlar – Mangerie

Eğer şanslıysanız, rezervasyonsuz yer bulup, rahat bir şekilde yerleşebilirsiniz. Dışardan görüntüsü ve yorumlar, burnundan kıl aldırmayan ve snob bir işletme olduğu yönünde. Ancak biz “çoğu zaman” kibar insanlarla karşılaştık. Fiyatlar yüksek gitmeden uyaralım.

Aşağıdaki yazımız ilginizi çekebilir;

İstanbul’daki En Güzel Restoranlar

4. Bebek Badem Ezmesi

Yakın zamanda sahibi Sevim hanımın rahmetli olduğu ve her gittiğimizde bir ana yemek parasına 4-5 tane badem ezmesi alabildiğimiz Bebek Badem Ezmesi. Fiyatları oldukça yüksek ancak badem ezmelerinin el yapımı olduğunu hatırlatalım. (Ayrıca verdiğimiz servetten mi bilmiyorum lezzetli)

5. Bebek Kahve

bebek'te gidilecek en güzel mekanlar - bebek kahve
bebek’te gidilecek en güzel mekanlar – bebek kahve

Bebek’te 1945 yılında açılan bir “kahve”. Batılı gibi kafe yazmadık farkındaysanız çünkü burası bildiğimiz kahve. Sonrasında gelen kesimden ve semtin elitliğinden kahvaltı da servis edilen bir yer haline gelmiş. Ayrıca buraya gelip tavla da oynayabilirsiniz.

6. Bebek Divan

Bebek Divan hizmet kalitesinin üst seviye olduğu bir yer. Ne zaman gitsek oldukça memnun kalkıyoruz. Çalışanların nezaketi ve sie yardımcı olmak istemeleri, müşterilerle iletişimi, sadece Bebek’te değil İstanbul’da gittiğimiz en iyi mekanlar arasına sokuyor Divan’ı.

7. Starbucks

Bebek’te gidilecek en güzel mekanlar listesine kapitalist düzenin bayrağını tutan bir kahve zinciri eklemek istemezdik ancak Dünya’nın en iyi konumlu Starbucks’ı burası olabilir. En üst katı, terası, en alt katı, ara katlardaki balkonları, boğaz manzarasını göremeyeceğiniz bir yer yok bu mekanda. O yüzden gidin karamelfrapuçinolatte‘nizi yudumlayın.

8. Taps

bebek'te gidilecek en güzel mekanlar - taps
bebek’te gidilecek en güzel mekanlar – taps

2000’lerde bizi heyecanlandıran, ve ev yapımı birayla tanıştıran çok özel bir işletme Taps. Nişantaşı’ndan sonra Bebek’e taşındı. Boğaz kenarında olan yerinde ev yapımı biralarını deneyebilirsiniz. “Blond ale” bizim favorimiz. Nişantaşı’ndaki yerini hala çok özlüyoruz. Eğer bu yazıyı okuyorlarsa buradan yetkililere sesleniyoruz; lütfen Nişantaşı’nı tekrar açın.

9. Baylan

Baylan - Bebek'te gidilecek en güzel mekanlar
Baylan – Bebek’te gidilecek en güzel mekanlar (fotoğraf: ggsisterss_)

Turist popülasyonu değiştikçe, Bebek’teki Baylan da değişti. Bu mekan hatırlarsanız eskilerde Gloria Jeans’ti. Şimdilerde manzarası nefis ancak yer bulmakta zorlandığınız, masaların dip dibe olduğu bir yer haline geldi. Hizmet kalitesi eskisine dönerse hala güzel bir mekan.

10. Bebek Waffle

2000’lerde Türkiye’de popüler olan waffle furyası günümüze kadar azıcık da olsa ulaştı. Bildiğiniz gibi ülkemizdeki waffle, Belçika’da olduğundan biraz daha farklı. Bebek’te de nasıl olduğunu anlamadığımız şekilde en popüler aktivitelerden biri waffle yemek.

11. Voi Central Bebek

voi central - bebek'te gezilecek mekanlar
voi central – bebek’te gezilecek mekanlar

Voi hayatımıza, güzel mekanlarıyla ve iyi kahveleriyle girdi. Genellikle tercihimiz Feriye’deki Voi olsa da Bebek’teki Voi, İstanbul’daki en güzel bahçelerden. Mekanın yerini bulmak biraz zor. En kolayı Etiler metrosundan aşağı sallanmak. Eğer Bebek’ten gelecekseniz, Bebek yokuşunu tırmanmalısınız.

12. Bebek Cup of Joy

bebek'te gidilecek en güzel mekanlar - cup of joy
bebek’te gidilecek en güzel mekanlar – cup of joy

Bebek’te olup da neden bir pasajda, karanlıkta kahve içelim diyebilirsiniz. Bunun sebebi nefis tatlıları ve lezzetli kahveleri. Bebek Badem Ezmesi ve TEB’in yanında Yasemin Pasajı var (girişinde gazete dergi satılır) oradan içeri gireceksiniz.

Aşağıdaki yazımız da ilginizi çekebilir;

İstanbul’daki En İyi 3. Dalga Kahveciler

 13. Espresso Lab

bebek'te en güzel mekanlar - espresso lab
bebek’te en güzel mekanlar – espresso lab

Eğer alışılmışın dışında bir kahve zinciri ve lezzetli kahve arıyorsanız Espresso Lab size göre. Divan’ın hemen yanıbaşında tabelasını göreceksiniz. Kapıdan içeri girin ve arkadaki nefis manzara için balkona doğru ilerleyin.

14. Kırıntı

Bir başka Nişantaşı’ndan tanıdığımız işletme Kırıntı. Belki eski Modalılar kızacaktır ancak kabul edelim bu işletme Nişantaşı’nda popüler hale geldi. Bebek’teki yeri, bahçesinin ve iç mekanının genişliği, burayı tercih etmemiz için büyük neden.

15. Hidden House

Bebek'te gidilecek en güzel mekanlar - Hidden House
Bebek’te gidilecek en güzel mekanlar – Hidden House

Bebek’te nereye gidilir listesine son maddeden yeni bir mekan alalım dedik; Hidden House. İç tasarımı  ve bahçeleri çok keyifli,(kışın içeride şömine yanıyor), mutfakları oldukça başarılı. Şekersiz ve glutensiz tatlıları var. E daha n’olsun?


Bebek’te gidilecek en güzel mekanlar listesinin bu kısmından itibaren, bizim pek gitmediğimiz ancak muhtemelen çoğu yerde karşınıza çıkmış olması muhtemel mekanlar var. Sizin için 5 tane derledik.


16. Nusret

Bu güzelim Bebek’teki en güzel mekanlar listesinde Nusret’in ne işi var diyebilirsiniz. Bunun sebebi, nefis burgerleri. Fiyatları da diğer yeni nesil hamburgerciler listesinde aşırı sırıtmıyor.

Ayrıca İstanbul’un En İyi Hamburgercileri için buraya tıklayın.

17. Bebek Noi

Instagram’da görmüş olma ihtimalinizin yüksek olduğu bir mekan. Ve sosyal medyayı iyi kullandıkları için hayli popüler. Not: Biraz yokuşta (Küçük Bebek Caddesi’nde) ancak manzarası yok.

18. Lucca

Malum Bebek üst gelir düzeyine hitap ediyor dedik. İşte önünde ferrarilerin, porschelerin durduğu yer Lucca. Henüz gidip oturmuşluğumuz yok ancak Bebek’te en popüler sosyetik mekanlardan.

19. Bebek Balıkçı

Eğer çok paranız varsa gidilebilecek diğer bir mekan Bebek Balıkçı. Hakkında çok şey yazmadan manzarasının Starbucks’la neredeyse aynı olduğunu belirtmekte fayda var.

20. Bebek Chilai

Boğaz manzaralı ve oldukça pahalı başka bir mekan. Yemekleri ortalamaya göre iyi. “Fine dining” kategorisinde görülebilir ancak haftasonu gelen kalabalık ve çalan müzik restoranı başka bir kategoriye taşıyor.

Bebek’te nereye gidilir listesinin sonuna geldik. Bebek’in en güzel mekanlarını, kafe restoranlarını sıraladık. Eğer sizin de önerileriniz olursa aşağıya yorumlara yazın.

 

More from Can Marangoz

Sri Lanka’da Yapılacaklar Listesi – Sri Lanka’da Ne Yapılır?

Sri Lanka’da Ne Yapılır? – Kış mevsimindeki grilikten ve soğukluktan kurtulmanın en...
Read More

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir