Porto’da gidilecek Alternatif 12 Mekan

base - Porto
base - Porto

Porto’ da gidilecek 12 alternatif mekan önerisi

Birkaç günlük seyahat programı yapanlar için Porto şehir merkezini yürüyerek gezebilmeniz açısından çok pratik. Gerçi şehir biraz yokuşlu, inişli çıkışlı, bol bol yürümeli ama Porto yürümeye ve yürüyerek keşfedilmeye değer. Şehrin merkezinden çok uzaklaşmadan yemek içmek adına alternatif mekanlara göz atın.

Ayrıca Portekiz gezisi planlıyorsanız aşağıdaki yazılarımıza göz atabilirsiniz:

Portekiz’de Gezilecek Yerler

Porto Gezi Rehberi

Lizbon Gezi Rehberi

1- Combi

Portoda Gidilecek Alternatif Mekanlar -Combi1
Portoda Gidilecek Alternatif Mekanlar -Combi

Klasik bir minibüs ile şehirde gezinerek kahve satışı yapan Combi, geçtiğimiz yıl davetkar, bağımsız, modern bir yer açtı. Sade sandalye ve masaları, geniş alanı, aydınlık bir mekan önerisi olarak yeni gözdem combi Coffe. Porto özellikle yaz aylarında kalabalıklaşınca, rüzgarsız günlerin sıcaklığında içinizi açacak, laptopunuz ve kahvenizle birlikte istediğiniz kadar oturabileceğiniz bir mekan alternatifi.

Adres: Rua Morgado Mateus no29, 4000-334 Porto

2- Noshi

Noshi - Porto'da gidilecek mekanlar
Noshi – Porto’da gidilecek mekanlar

Porto geziniz sırasında muhtemelen önünden birden fazla kere geçeceğiniz Igreja do Carmo kilisesinin hemen karşısında kalan Noshi, hafif ve vegeteryan ağırlıklı menüsüyle uğramak isteyeceğiniz yerlerden biri. Noshi’nin arka tarafında bulunan küçük bahçesinde tavandan sarkan yeşilliklerin içinde matcha lattenizi içip içinde bulunmaktan hoşlanacağınız bir kafe.

Adres: R. do Carmo 11-12, 4050-011 Porto

3- Pizzaria Tarantino

Carlos Alberto meydanında harika bir lokasyonda bulunan Tarantino, meydanı kucaklayan, dışarıdaki sandalyelerinde etrafı izleyebileceğiniz, bütçenizi zoramayacak ve karnınızı doyuracak bir başka mekan. Servisi özellikle kalabalık günlerde biraz yavaş olabilir Sangriasını denemenizi özellikle tavsiye ederim.

Adres: Praça de Carlos Alberto 61, 4050-449 Porto

4- Cantina

cantina - Portoda Gidilecek Alternatif Mekanlar
cantina – Portoda Gidilecek Alternatif Mekanlar

32  Portekiz mutfağını modern tatlarla birleştiren, sizi lezzet olarak şaşırtacak görece daha lüks bir mekan önerisi olarak Cantina32, ünlü rua das floras sokağında yer alır. Rezervasyon yaptırmanız şart ve bir çok Portekiz restoranı gibi yalnızca öğlen ve akşam servisi var. Cantina 32 ‘de kalamar, ahtapot, tatlı patates ve saksıda cheescake benşm favorilerim arasında.

Adres: R. das Flores 32, 4050-262 Porto

5- Cafe Progresso

progresso
progresso

Şehrin en eski kafesine hoşgeldiniz. Bir yıl kadar önce yenilenen iç ve dış mimarisiyle Cafe progresso son zamanlarda turistlerin de gözdesi. Progresso, girişinde yazdığı gibi Porto’nun en eski kafelerinden biri olduğu için içeride hala birbirine selam veren yaşlı Portolular ile karşılaşmanız mümkün. Yalnızca kahve değil brunch ve akşam yemeği için de uğrayabileceğiniz, haftasonu genellikle çok kalabalık olan kafe, lokasyonu itibariyle de şehrin merkezine çok yakın.

Adres: R. Actor João Guedes 5, 4050-159 Porto

6- Reitroia

retoria - porto
retoria – porto

Güneşten ve kalabalıktan yorulduğunuzda gölgelik bir yerde rahatlamak ister ve şehrin merkezinde bir anda sakinlik isterseniz Reitroia’ya uğrayın. Şarapla birlikte
sipariş edeceğiniz hafif ama lezzetli et ağırlıklı yiyeceklerin tadını çıkarın.

Adres: R. de Sá de Noronha 33, 4050-159 Porto

7- Cafe Candelabro

Portoda Gidilecek Alternatif Mekanlar
Portoda Gidilecek Alternatif Mekanlar

Trindade metrosuna çok yakın özellikle kış aylarında lokallerin en çok uğradığı adres Candebra. Kafe büyükçe bir binanın köşesinde olduğu için önünde oturacağınız hoş bir alanı, iç dekarasyonu ile de çok hoşunuza gidecek bir başka alternatif. Yalnız seyahat edenler için pencere kenarındaki masaları ayrıca kalbinizi fethedecek. Adres: Rua da Conceição 3, 4050-215 Porto

8- Base

base - Porto
base – Porto

Şehrin ortasında zeytin ağaçlarının altında ve yeşillik bir alanda içkinizi yudumlamak istemez misiniz?
Clerigos kulesinin hemen yanıbaşında yer alan Base, konumu itibariyle ilginizi çekecek yerlerden biri.
Adres: Passeio dos Clerigos, Rua das carmelitas 151,Base – Quisque Jardim, 4050-163

9-Zenith

zenith - Portoda Gidilecek Alternatif Mekanlar -
zenith – Portoda Gidilecek Alternatif Mekanlar

Sağlıklı atıştırmalıklar, vegan alternatifler, lezzetli kokteyller, brunch ve kahvaltı seçenekleriyle zengin bir menüye sahip olan Zenith de fiyatar görece biraz daha pahalı. Yediklerinizin fotoğrafını çekmekten de hoşlanıyorsanız mutlaka uğramanız gereken bir yer. Adres: Praça de Carlos Alberto 86, 4050-158 Porto

10 -Rota da Cha

rotadacha – Portoda Gidilecek Alternatif Mekanlar

Dinlendirici bahçesi, onlarca çeşit çay seçenekleri ile farklı bir yerde çay içmek isterseniz doğru adrestesiniz.

Adres: Rua de Miguel Bombarda 457, 4050 Porto

11- Ponto 2

ponte2 - Portoda Gidilecek Alternatif Mekanlar
ponto2 – Portoda Gidilecek Alternatif Mekanlar

Casa da Musica metrosunun hemen yanında yer alan Ponto2, mimar Tiago Cramez tarafından tasarlanmış modern ve büyük bir alanda kahve, hamur işi, ev yapımı büskiviler satarken aynı zamanda çeşitli işlerin sergilendiği sanat galerisi tadında. Günün her saatinde gidip mola vermek isteyeceğiniz, farklı oturma modelleriyle çeşitlenmiş, ışığın fazlasıyla mekanı doldurduğu bir diğer alternatif.

Adres: Av. da França 202, 4050-278 Porto

12- Nata Lisboa

Portoda Gidilecek Alternatif Mekanlar - nata
Portoda Gidilecek Alternatif Mekanlar – nata

Sao bento istayonunu gezdiniz, duvarda gördüğünüz 20.000 kadar seramiklerin büyüsüne kapıldınız. Portekiz mutfağının yarattığı en güzel tatlıyı yeme zamanı. Pastel de nata. Bu tatlıyı Lizbon’a gidip Belem’de yemediğiniz için üzülmeyin. İstasyonun karşısındaki Rua das Floras sokağının hemen başında bulunan Nata Lisboa’ya girip ılık nataların tadına bakın. Pişman olmayacaksınız.
Adres: R. das Flores 291, 4000-069 Porto

Porto’ya gelip önerdiğimiz mekanlardan en az birine gitmenizi bekliyoruz. Ayrıca sizin de önerileriniz olursa aşağıya yorum olarak bırakabilirsiniz.

probisnaz

More from Nazlıhan Ağaç

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir